Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ovako nam uče decu: Beba u liftu sisa žilet!  (Pročitano 1287 puta)
22. Sep 2012, 15:41:54
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung Galaxy S II
Ovo je jedna od „pošalica“ u knjizi Kreativnog centra „Da pukneš od smeha“. Ponižavaju se deca invalidi, podsmeva obolelima od raka...



BEOGRAD - Strašno!
„Mama, igrao sam fudbal sa decom.“ „Kako, sine, kada ti nemaš ni ruke ni noge?“ „Bio sam lopta.“

Ovo je jedan od „smešnih viceva“ koje deca mogu pročitati u knjigama „Da pukneš od smeha“ izdavačke kuće Kreativni centar. Da se nešto strašno dešava u srpskom izdavaštvu za decu javio nam je I. N. (41), zabrinuti roditelj osmogodišnjeg Aleksandra.

- Dete me je pitalo: „Tata, šta je to malo crveno, ide gore-dole?“ S osmehom na licu sam ga upitao: „Šta, sine“, da bih se zaprepastio kad sam čuo odgovor: „Beba u liftu sisa žilet.“ Naravno, odmah sam ga upitao odakle mu ta glupost, a on mi je samo doneo knjigu „Da pukneš od smeha“, koju sam mu, inače, lično kupio. To je strava i užas - kaže I. N.

U knjigama „Da pukneš od smeha“, kojih ukupno ima sedam, niko nije ostao pošteđen. Pored „viceva“ o deci bez ruku i nogu i bebama koje sisaju žilete, autori se podsmevaju i deci oboleloj od raka, slepim ljudima, promovišu nasilje nad decom, savetuju vozače da „uključe brisače kad nalete na bebu na autoputu“ i slično. Među vicevima koje smo izdvojili, a kojima se naša deca zabavljaju, ne zna se koji je gori.

Tako, recimo, piše sledeće: Mama, šta ja ono beše imam, kucu, macu? - Ne, sine, imaš rak.

Iz Kreativnog centra kažu da su vicevi ovog tipa korisni za razvoj dece i da nema razloga za brigu da će ih deca pogrešno protumačiti ili iz njih izvući lošu pouku.

- Izdanja „Da pukneš od smeha“ osmislila je prof. dr Vera Smiljanić, dugogodišnji profesor razvojne psihologije na Filozofskom fakultetu u Beogradu i istraživač humora kod dece školskog uzrasta, i zajedno sa svojim unukom Vidom Stambolovićem prikupljala ih baš od dece. Prema tome, nema potrebe da se brinemo oko toga kako će deca shvatiti ovu vrstu humora. Deca su vrlo pametna i znaju da razlikuju vic od stvarnosti. Viceve shvataju kao šalu, a ne kao obrazovni sadržaj - kaže Ljiljana Marinković, direktorka Kreativnog centra.

Psiholog: Ovo loše utiče na razvoj!

Psiholog Aleksandar Šibul kaže da roditelji obavezno treba da provere šta piše u knjigama.

- Takvi tekstovi mogu da izazovu zbunjenost kod dece i sadržaj može loše uticati na njihov razvoj. Zato je neophodno da roditelji obavezno provere sadržaj svih knjiga pre nego što kupe i daju deci da čitaju - rekao je za Kurir psiholog Aleksandar Šibul.

♦ Ovo su neki od odvratnih „viceva“ iz knjiga „Da pukneš od smeha“

♦ Devojčica i žileti

Devojčica je u prodavnici stavila sadržinu plaćene paklice u usta.- Stani, to nisu žvake!Devojčica se krvavo nasmeja.

♦ Ubio babu

- Mama, mama, ubio sam babu!- Pa zašto, sine, kad imamo još pola dede u frižideru!

♦ Nema ruku

- Mama, daj mi čokoladu.- Ispruži ruke, sine.- Ali, mama, ja nemam ruke.- Nema ruku, nema čokolade.

♦ Beba na auto-putu

Šta uradite kad naletite na bebu na auto-putu?Upalite brisače!

♦ Beba sa viljuškama

Šta je to malo, crveno-srebrno, udara u zidove kolica i urla?Beba sa zabodenim viljuškama u očima.


Izvor

______________________________________________

Smile Ovo je strasno! Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
@ivanica 033 ima tema srecice,vec smo se nacudili,nasmejali.....itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung Galaxy S II
Oki, nisam videla da vec postoji.. Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
meni ne smeta,cak naprotiv.
ja bas pratim tvoj rad i pisanje na forumu.tako,da  znas,da imas vernu publiku.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Lock.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.