Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nova meta zgrazavanja - Kreativni centar...  (Pročitano 11409 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja nemam decu... ali, ono.. mozda ih jednom budem imala...

Ono sto sam ja naucila od svojih roditelja.. i njihovog eklekticnog nacina vaspitanja je da kada god sam napravila neku takvu nepodopstinu... tipa... krenula da psujem kao kocijas, ili dosla izgrebana kuci, ili pricala ovako morbidne stvari, prvo bih dobila zgrozen pogled, a zatim i objasnjenje zasto to nije dobro (sa ili bez batina, zavisno od toga kolika je pizdarija u pitanju)...

Mislim da je to donekle normalna rekacija roditelju.. i da je to poenta tih viceva... da roditelji detetu objasne sta je lose u njima...

S druge strane, reakcija tog neimenovanog roditelja (koji srlo verovatno ne postoji, vec je plod novinarske maste) je da se obrati novinama.

I ko je tu lud? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 6630, valjda
Anea, lepo kazu da vaspitanje polazi od kuce...

Kreativni centar ima jednu knjigu: "kako da najlakshe upropastite svoje dete..."
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
dušebrižnici je vrlo popularna reč ili što bi mladi rekli new black, kao nekad kompleksaši Smile

sećam se nekih tema gde je "crni humor" bio na delu kroz svakodnevne, svetovne prilike koje nam se svima dešavaju ili mogu da se dese. Ne sećam se mnogo liberalnih stavova i širine u diskusiji, tj. nije ista pesma kad maca kucka na njihova vratanca...

ja nemam ukus za dečje perverzije i dečji crni humor, o crnom humoru uopšte redovno drobim u, za to, predvidjenim temama  Smile
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
ali su svojom ljubavlju, zainteresovanošću za mene i sjajnim odnosom koji njih dvoje imaju i vlastitim primjerima dali dovoljno da su šanse da skrenem, u bilo kom smislu, bile smiješno male.

Kaко ово функсционише? Не могу да скапирам како ово служи као васпитање, односно како утиче на дете.

Што се мене тиче, васпитање је кева. Кад похваташ како и шта нема тог лошег друштва које ће те натерати да скренеш. Само, објективно гледано, то је тешко достићи.


 ja kažem zainteresovanost za klinca, EmptyClip Smile

onaj ko je zainteresovan za klinca, za njegovu dobrobit, pa valjda se podrazumjeva da ga vaspitava...
mislim, trebalo bi.

dalje...ja pominjem i vlastiti primjer.
vaspitanje koje nije potkrijepljeno vlastitim primjerom...vrlo je diskutabilno.

ja sam mislila da ne širim...evo, raširih previše Smile

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.2
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Qtek 小米
Citat
nema to veze sa društvenim uređenjima.
svijet je uvijek bio dobar poligon za manipulacije. takvi smo mi ljudi. to na m je suština. kontrola.
ali u porodici se učiš odnosima, ne uče te društveni sistemi, a ni jedan nije bio, niti će biti po mjeri čovjeka.
tvoji prvi pravi uzori i odnosi su u porodici.
kasnije preslikavamo. liječimo se . prenosimo.
И тек како има, па узмимо пример мафије. Данас постоји опште правило да се мафија не може уништити, али друштвена уређења која су игнорисала демократију су успела у томе.
Русија је рецимо забранила наш срамни филм ''клип'' као и ''параду''.
То су прави цензори који брину о здрављу своје нације, а не о профиту.
 
Citat
Цртани филмови намењени за одређени узраст су најчешће прилагођени за тај узраст иначе не би прошли цензоре.
На западу цензори брину само о профиту, па не пролазе само они цртани филмови који ће код деце изазвати равнодушност, односно који неће добро проћи на тржишту.
Ако дечија чула заокупља јака боја, гласна музика, ретардирани ликови они ће правити такве цртане филмове, дакле све је подређено популарности односно профиту.

Citat
moji roditelji nisu mogli da me zaštite konkretno od Markiz de Sada, lošeg društva, droge i moje potrebe da zadovoljim radoznalost u mnogim stvarima i stremljenima.
Па то је забрањено воће и већина је ипак свесна да је то лоше, али ако школа почне да подржава и пропагира оно што би требало да остане забрањено воће, онда је то катастрофа, онда као да се заиста налазимо у данима пред смак света.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
U ovim knjižicama viceva Da pukneš od smeha uvek je bilo svakakvih budalaština..

+1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Citat
На западу цензори брину само о профиту, па не пролазе само они цртани филмови који ће код деце изазвати равнодушност, односно који неће добро проћи на тржишту.
Ако дечија чула заокупља јака боја, гласна музика, ретардирани ликови они ће правити такве цртане филмове, дакле све је подређено популарности односно профиту.

Укратко, као и што сам мислио, немаш благе везе о начину фукнционисања анимационе индустрије, као ни шта све улази у прављење једног цртаног филма. А то је све осим лаког и једноставног посла.

А посао цензора је да спречи да садржај који би касније довео до негодовања и тужби доспе тамо где му није место. Власници франшизе су они који се брину о профиту, цензору је само посао да све буде чисто.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2012, 22:08:56 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
У суштини ово није проблем ни кративног центра, па на крају крајева ни државе, ово је проблем демократије.

Видите захтеве који долазе из ЕУ, кажу ''избаците државу из медија''. Дакле све треба да буде подређено профиту. Није битно какву некултуру подржаваш, битно је да је она најпрофитабилнија. Нису битне нове генерације, док год капиталисти имају максималну зараду.

Књиге које генерално нико не купује, тачније у питању су бедни тиражи, јер се бедно продају се штампају на латиници, јер замисли то је комерцијалније писмо па гарантује већи тираж.

И на крају да видимо шта каже Александар Шибул, познати психолог који је и родитељ, па тако да може да гледа на овај проблем из правог угла.
Citat
Takvi tekstovi mogu da izazovu zbunjenost kod dece i sadržaj može loše uticati na njihov razvoj. Zato je neophodno da roditelji obavezno provere sadržaj svih knjiga pre nego što kupe i daju deci da čitaju - rekao je za Kurir psiholog Aleksandar Šibul.
Кад смо већ код Шибула (Јевреј), он нам је најбољи пример да нису у праву неофашисти који подржаву тезу да Јевреји учествују у тровању нације где год живе и да су паразити ... да се не лажемо то су готово увек наша говна, домаћи издајници.


Kad vidim da je Gambi nešto boldovao, znam da je vrag odneo svu šalu, ali kad se kladim sa samom sobom da se post završava sa "izdajnici" i obavezno pominje EU, zagrcnem se od smeha. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Qtek 小米
Citat
На западу цензори брину само о профиту, па не пролазе само они цртани филмови који ће код деце изазвати равнодушност, односно који неће добро проћи на тржишту.
Ако дечија чула заокупља јака боја, гласна музика, ретардирани ликови они ће правити такве цртане филмове, дакле све је подређено популарности односно профиту.

Укратко, као и што сам мислио, немаш благе везе о начину фукнционисања анимационе индустрије, као ни шта све улази у прављење једног цртаног филма. А то је све осим лаког и једноставног посла.

А посао цензора је да спречи да садржај који би касније довео до негодовања и тужби доспе тамо где му није место. Власници франшизе су они који се брину о профиту, цензору је само посао да све буде чисто.
Aко немаш одговор, немој да скрећеш са теме и да подмећеш. Ја сам филмофил, па такође пратим и волим аниму рецимо коју ради Hayao Miyazaki, Makoto Shinkai итд.
Знам како функционише индустрија, али знам и да на западу је све роба, од људи па до цртаних филмова за децу. Нажалост и ми пратимо те негативне трендове, док оне позитивне игноришемо.

Добра роба (цртани филм) није она роба која едукује и оплемењује, већ искључиво она роба која може добро да се прода.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.