Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropska Komisija predlaže šest radnih dana za Grke  (Pročitano 7925 puta)
06. Sep 2012, 21:27:16
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Grci šokirani zahtevom EU da imaju jedan slobodan dan i da svedu minimalni dnevni odmor na 11 sati. Nove mere će dodatno pojačati tenzije između političara i sindikata.



Preporuka Evropske Komisije Grčkoj o uvođenju šestodnevne radne nedelje šokirala je Atinu, preneo je francuski list Mond.

Rena Duru, poslanica levice u grčkom Parlementu, odgovorna za evropska pitanja je šokirana predlogom:
-Imali smo osećaj kao da nam predlažu odlazak na robiju. To predstavlje kršenje prava evropskih radnika. Žele da pretvore Grčku u afričku zemlju.
Poslanica je ocenila da u EU prihvataju da Grčka ostane u evrozoni, ali joj ne daju ista prava kao ostalima:
-Žele da nas unazade, da nas osiromaše - dodala je poslanica Duru.

Tajni dokument procureo u javnost
Ovakva reakcija je usledila pošto je u javnost procurio e-mail dokument koji su predstavnici Trojke (MMF, Evropska Centralna Banka, Evropska Komisija) poslali na grčko ministarstvo rada i finansija, prenosi francuski Mond.

U dokumentu se ističe "niz anti-radnickih reformi, među kojima je i stavka u kojoj se traži uvođenje šestodnevne radne nedelje za sve sektore kao i otpuštanje radnika i smanjenje dnevnog odmora".

U dokumentu se još navodi da je potrebno olakšati otpuštanje radnika i ako je neophodno svesti minimalni dnevni odmor na 11 sati. Dokument je poslan 31. avgusta neposredno pred sastanak premijera Antonisa Samarasa s koalicionim partnerima iz PASOK-a i Demokratske Levice.

Porast tenzija između Vlade i sindikata
Ove nove mere, koje su procurele u javnost, dodatno će pojačati animozitet između vlade i sindikata koji su već najavili izlazak na ulice ukoliko se budu implementirale nove mere štednje. Grcka se nalazi petu godinu zaredom u recesiji, a trenutno je nezaposleno oko 2 miliona ljudi.

Tanjug
Foto: Beta/AP
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Ovo ceka sve zemlje! Grci da bi vratili dug, odnosno usli u fazu otplate treba da rade danonnocno, bez ikakvih primanja. Fasizam u najavi.

Pa ni tada ga nece moci vratiti pod postojecim pravilima igre! Samo ih gledajte.
« Poslednja izmena: 06. Sep 2012, 21:34:34 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Psihicki je dokazano da covek mora da se odmori 48 sati u nedelji tako da .. ko zna dokle ce ovo ici ali da vodi do katastrofe, to je definitivno
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Бахахахахахаха  Smile Грци  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Ovo ceka sve zemlje! Grci da bi vratili dug, odnosno usli u fazu otplate treba da rade danonnocno, bez ikakvih primanja. Fasizam u najavi.


Pa kad su ranije imali bogovske plate i 13-tu i 14-tu platu godisnje bilo divno, niko se nije bunio  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89

Pa kad su ranije imali bogovske plate i 13-tu i 14-tu platu godisnje bilo divno, niko se nije bunio  Smile
: ) Nema to veze sa tim. I drzave izvoznice gomilaju dug. Pisao sam o tome. Situacija gde je danas Grcka, bice i najveci deo zemalaja sveta. Zivi bili, pa videli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89

Pa kad su ranije imali bogovske plate i 13-tu i 14-tu platu godisnje bilo divno, niko se nije bunio  Smile
: ) Nema to veze sa tim. I drzave izvoznice gomilaju dug. Pisao sam o tome. Situacija gde je danas Grcka, bice i najveci deo zemalaja sveta. Zivi bili, pa videli.

A cekaj .. kako nema veze ? Pa upali su u dug time sto su glupi i sto su dozvoljavali svima da kupuju sta stignu a onda kad je trebalo to da se vraca kroz mesecne rate .. prc
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
A cekaj .. kako nema veze ? Pa upali su u dug time sto su glupi i sto su dozvoljavali svima da kupuju sta stignu a onda kad je trebalo to da se vraca kroz mesecne rate .. prc
bojan.c

Takvo ponasanje samo ubrzava dolazak krize. Ne postoji trenutno drzava u svetu koja moze da vrati svoja dugovanja : )

Grcka je zrtva bankarske pohlepe.

Ono u sta ljudi odbijaju da poveruju je da su robovi finansijskog sektoram koji na kamate zaradjuje.

Naravno, ljudi ne kapiraju da MMF nije smeo da Grckoj odobri kredit, ali se to radilo. Grcka je imala masivan deficit, a deficit proracuna ne mozes da vratis kroz nova zaduzivanja. Naravno, sad se postavlja pitanje, zasto je MMF odobrio nove kredite, kada Grcka nema sanse da ih vrati? Sta znaci davanje kredita? Znaci davanje dugova, sto znaci da odredjene drzave svoje dugove izvoze onim losijim.

Sta radi MMF? Ucenjuje putem dugovanja.
« Poslednja izmena: 06. Sep 2012, 22:10:26 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Kina nema dugovanja Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Ne postoji trenutno drzava u svetu koja moze da vrati svoja dugovanja : )

Ne lupaj molim te

Evo ti samo jedan primer

Norveska je u plusu 39,500 miliona dolara
Katar - 8,560 miliona dolara
Iran - 6,870 miliona dolara

Izvor

.....

Doduse jeste da je ovo spisak iz 2009 ali samo cisto da ti dokazem da ima zemalja koje su u tolikom plusu da mogu da izmiruju svoje dugove Wink
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.