Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li bi zapoceli vezu sa nekim ko je ozbiljno bolestan?  (Pročitano 14336 puta)
Hronicar svakodnevice

Sloboda nije slobodna!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 515
Zastava Leskovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Anea, smesta da si prestala s to ripanje po kupeju!  

Jeste, ja sam siroti, mali i neshvaćeni frik. Plus imam pogled bolestan, plus muzak mi je u štrajku skroz, plus imam cepene tike (nisu nike već od kineske plastike) iz kojih mi štrče prsti ko Pipine kike. I opet fala za citat, al nekst tajm stavi mi ime, da se zna ko ovde baca najbolje fristajl rime, i pomiri se s time... Čime? Neću trajati dugo, umirem sledeće dine krajem zime...  
Toliko su mi čika dotkori predvideli...

PS. - Izvinjavam se postavljaču teme što sam skrenuo s iste, no nešto mi nije dalo mira te sam superzvezdi morao da repliciram, pošto me stalno proziva (previše sam joj zanimljiv pa ne može bez mene  Smile ). Ništa zlonamerno. Respekt, pozdrav, mir...
IP sačuvana
social share
Čudiš se što me ponovo vidiš. Ali da…To sam ipak ja, tvoj pali anđeo, tvoj prognani sin, onaj sa mnogo imena...
Beliog, Asterox, Belfabio, Aplexas, Mefistopulos, Satana… Sećaš se, zar ne? Ti i ja imamo jedan hitan razgovor starče! Slušaj me dobro sada!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mislim da je tema : da li bi zapoceli vezu sa nekim ko je bio potencijalno smrtno bolestan, ali je operisan/lecen pa su ostale teske posledice i specifican nacin zivota koji ce morati da se primenjuje jedan niz godina dok se potpuno ne rehabilituje.

Nismo dobili koja je dijagnoza, ali ja sam otprilike to tako shvatila..



Dg. je Poliradiculoneuritis

http://www.stetoskop.info/Poliradiculoneuritis-976-c31-sickness.htm

jako dobre prognoze koliko vidim, potpuno ozdravljenje i slicno.. to nije ozbiljna dugotrajna bolest vec stanje koje se jedno vreme odrzava do potpunog ozdravljenja ili uz povremene male otezavajuce okolnosti.. po mom misljenju nista sto bi te sprecilo da se nekome priblizis, budes uz nekog i, u krajnjoj liniji - pomognes tom nekom da jos lakse i brze se oporavi, jer svi znamo da psihicko stanje najbolje utice na oporavak kad je fizikalna medicina u pitanju.. sve se lakse radi kad covek ima podrsku, kad oseca ljubav i razumevanje od svog partnera.

Ako to izostaje, ako je covek prepusten samom sebi, ili - ne daj boze - u vezi u kojoj ne dobija razumevanje, empatiju, potrebnu pomoc u svakom smislu.. onda je sve jako tesko, sporo i sve se cini nedostizno.

Pogotovo kada te neko ubedjuje na silu u stvari koje su tebi trenutno u tvom mozgu neshvatljive i koje ne mozes da primenis, a zelis da se oporavis.. poput - moras stalno pozitivno da razmisljas i da teras sebe da ti bude bolje.. to su ljudi koji su u potpunosti liseni empatije, samo znaju da treba da bodre kao na utakmici, jer drugacije ne umeju, a ne umeju jer nikad u zivotu nisu ni od cega bolovali a sve zdravlje koje imaju uzimaju zdravo za gotovo i beskrajno ga zloupotrebljavaju misleci da su nedodirljivi.. Od takvih se treba na vreme udaljiti, jer donose mnogo vise stete nego koristi.

Prema tome, ako si osoba koja poseduje empatiju, razumevanje i postovanje tudjeg sistema razmisljanja, ako si strpljiv i spreman na neka odricanja, ne postoji nikakav razlog da ne budes sa osobom koja je obolela od ovakve jedne bolesti, tacnije stanja.
« Poslednja izmena: 05. Sep 2012, 00:04:16 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
ne znam sta bih uradio zato sto se jos uvek nisam nasao u takvoj situaciji 
ali mislim da sam dobar,plemenit i da bi zapoceo i ostao u vezi sa osobom koja je ozbiljno bolesna
i mislim da ne bih pobegao od nje kada bi se stanje pogorsalo

IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.1
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Apple iPhone SE 2020
Anea, smesta da si prestala s to ripanje po kupeju!  

Jeste, ja sam siroti, mali i neshvaćeni frik. Plus imam pogled bolestan, plus muzak mi je u štrajku skroz, plus imam cepene tike (nisu nike već od kineske plastike) iz kojih mi štrče prsti ko Pipine kike. I opet fala za citat, al nekst tajm stavi mi ime, da se zna ko ovde baca najbolje fristajl rime, i pomiri se s time... Čime? Neću trajati dugo, umirem sledeće dine krajem zime...  
Toliko su mi čika dotkori predvideli...

PS. - Izvinjavam se postavljaču teme što sam skrenuo s iste, no nešto mi nije dalo mira te sam superzvezdi morao da repliciram, pošto me stalno proziva (previše sam joj zanimljiv pa ne može bez mene  Smile ). Ništa zlonamerno. Respekt, pozdrav, mir...

Cuj... ja nemam nista protiv tebe... ali ti s utripovao da sam ti ja neki arhi-neprijatelj... sta li... i da je ne razumem tvoju osetljivu dusu... i tako dalje.... Mislim, taj tinejdz trip pre ili kasnije izleti...
Prema tome... tripuj ti i dalje sta hoces... mene ne zanima... samo sam htela gornjom recenicom da ti pomognem da i dalje bolje i vernije igras svoju ulogu ... Wink

Treba da mi se zahvalis, drugim recima... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0
mob
Nokia zvrr

Ne optužujem ja ovde za nedostatak morala. Nisam ja visokomoralna osoba, daleko sam od toga. Ne mogu deliti drugima lekcije o moralu, kad sama nisam baš neka cvećka.
Razmišljala sam samo o tome da se mogu sutra razboleti i da bi me 99 posto ljudi, ako je suditi po ovom forumu, izbegavalo u širokom luku za bilo kakvu intimnu vezu, pa mi je taj podatak sumoran.

Vazno je kakvu dijagnozu napise doktor kojeg podmitis.Obicno doktorima ne treba ici uz nos jer su blizu bogova pa tako od zdravog mogu napraviti bolesnog ili obrnuto.
Pade mi na pamet jedna prica od prijatelja koji je isao kod psihologa kako to obicno biva prije sluzenja vojnog roka.Rece ja sjedoh na stolicu a on bulji kroz prozor i pocne pustati glas kao prrrr prrrrr i odjednom trzne se i kaze jes vidio jes vidio,pitam sta? Rece ptica u kancelariji coravi covjece leti i crvkuce prrrr prrrr vidi vidi,i ocima i glavom leta po kancelariji.Elem rece prijatelj kako je tvrdio da nista vidio nije,i bi normalan.Drugim rijecima da je slusao psihologa i vidio tzv.pticu bio bi budala,sto opet drugim rijecima znaci...kada imas titulu mozes biti i budala jer sama titula dokazuje kako si pametan,pa i gluposti postanu elem pametne gluposti.
Dakle...treba razlikovati ozbiljno oboljele osobe od onih,koji svakako to jesu ali podmitili doktora da kaze kako to nisu

Psiholog nije doktor.

Pasus je pasus...nigdje nije receno da jeste Smile

Pa ako već ljekare optužuješ za takve stvari kao što su postavljanje pogrešnih dijagnoza, onda moraš da daš i adekvatan primjer. Ti si i dao primjer, ali on se ne odnosi na ljekare, te samim tim ta tvoja tvrdnja ostaje neutemeljena. Isto bi bilo da sam recimo rekao da su policajci stoka a da za primjer navodim bahato ponašanje obezbjeđenja u nekom disko-klubu. To je poenta mog komentara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Qtek 666
To lapsus samo pokušava da obrne diskusiju u drugom smeru, sebi svojstveno  Smile. Tema je ozbiljna, jbg, pa se ne može banalizovati na taj način. Dobro je dok nije doveo u pitanje i postojanje neizlečivih bolesti uopšte. Lapsus je to.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Pre jedno 25 godina slusao sam pricu jednog coveka sto zivi u selu okolini Kraljeva koji se bavio vidovnjastvom ,
prica koju mi je ispricao je bila o zeni koja je bila bolesna i koja je imala grbu na ledjima od tumora koji je bio ogromne velicine od preko 20 kg ,kada je pitao da li se plasi smrti rekla mu je Ne ,ali sve sto bi volela je da jos jednom ima dobar seks i on joj je to ucinio .

U to vreme Vijagre nije bilo ,pa sad pitanje je kako je on sebe uspeo da natera i sta mu je bila motivacija
to ne bih znao ali znam da vecini ljudi ne bi mogao ni da se digne na samu pomisao bolesti.
a o zaraznim bolestima to je citava druga prica  .
Pa opet u bibliji je zabelezen odnos izmedju ljudi koji pate od lepre ,dakle ima tu istorije u ovoj temi.
ili kao u filmu" Out of Africa" sa Meril Strip i Robert Redfordom gde ona kasnije pati od Sifilisa .

tuga bre
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 21.0.1180.89
To lapsus samo pokušava da obrne diskusiju u drugom smeru, sebi svojstveno  Smile. Tema je ozbiljna, jbg, pa se ne može banalizovati na taj način. Dobro je dok nije doveo u pitanje i postojanje neizlečivih bolesti uopšte. Lapsus je to.  Smile

Nije bas sve tako apstrahova Smile

Covjek koji ima partnera koji ga prati u dobru i zlu treba biti srecan covjek.Tada i bolest bez obzira kakva bila bude srecna smrt ili ozdravljenje.
Recimo dva nebeski nespojiva elementa "ozbiljne bolesti".Djevojka hendikepirana zbog jedne ukocene ruke,druga hendikepirana jer se nesretno udala pa voli drugoga.Prva se nada svome princu i druga...tutte due zele ozdravljenje uz nekoga ko iskreno voli i pruza ono sto zele.
Zar nisu njih dvije hendikepirane svaka na svoj nacin?
Nekada ozbiljna bolest i nije tako vidljiva te predrasude odlucuju umjesto nas.
Vjerujem da covjek kada bi znao kako ce biti srecan sa ozbiljno oboljelom osobom objerucke bi prihvatio istu,a odbacio misicu sa kojom bi citav zivot bio nesrecan.

Edit:
Izvini Slavko ostao sam duzan odgovor.Prvi i treci pasus se udopunjuju kao zavrsna misao,sredina isprekidana nit dubioze vremena.
Doktori znaju da grijese...konkretan primjer: Zena od prijatelja trudna sve do devetog mjeseca kazu zensko i prilikom poroda dodje na svijet musko.Drugi primjer iz novina...tip ozenio bogatunku,ima ljubavnicu,podimitio doktora i bogatunku strpao u ludnicu...kasnije se dokazala istina i doktor kao i taj debil u zatvor.
« Poslednja izmena: 05. Sep 2012, 22:23:44 od lapsus00 »
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Жао ми је свих које је живот на било који начин изневерио. Поготово оних не сносе никакву одговорноист за доживљену трагедију. Али, такође, живот тече даље. Поставља се и питање да ли је себично да се било ко хендикепиран тешком болешћу или тешким стањем наметне партнеру или породици, на неки начин се светећи за своју несрећу? Такође, да ли је нормално да пар заражен хивом рађа дете?
« Poslednja izmena: 06. Sep 2012, 20:22:07 od panini »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Preko tri miliona dece je rodjeno sa HIV ,gledao sam stariji par iz Engleske koji je usvojio jedno malo afrikanche u trecoj godini i koje je umrelo u devetoj ,gledao sam deo kad su mu objasnjavali oko osme godine da je bolestan i da ce sve vise da bude bolestan i da ce da umre i da nikad nece da poraste ,
mislio sam da je to bilo vrlo okrutno.
Kad je to dete pocelo da place i meni podje suza ,za koj kurac su morali da mu objasnjavaju da ga smrt ceka .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.