Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 229 230 232 233 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 576515 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
savjet molim
Potreban laptop polovan 150/250 eura ,u tom rangu
Pozeljno je
-Solidno hladjenje
-Solidne zabice (one spojke sto vezu displej sa plocom)
-I naravno sama kofiguracija.,Mada je naglasak na izdrzljivost laptopa,
Kupujem sinu koji postaje student (upotreba klasicna,mozda neke SLABIJE igre (da se ne bi zaigrao,a valja uciti)).
Nekad pre mnogo godina Celavi mi ovdje preporucio hp elitbook 8540p.(tad placen 300 eura)Poslusao sam ga i kupio.Skrsio sam mu dusu,a dan danas on jebe kevu.Odlicna preporuka je bila.Pozddrav Celavi Smile
Apsolutno ne pratim trendove zadnjih godina,pa vas molim za savjet sinu da uzmem jedan Iole dobar.


https://www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-laptop-i-tablet/laptopovi/hp-elitebook-8570p-i5-8gb-120gb-ssd-top-stanje-/oglas/97692744?filter_id=679862312#photoBig
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Gledao sam ga...ne svidja mi se...mnogo je robusan...

Ima za te novce i9 deseta serija asuz zenproduo rog sa dva 4k ekrana...2tb ...i 1tb ima dva harda...

Tu negde izadje sa cenom i ima 3 godine garancija...

HP Spectre x360 13t

Slabo
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Bijeljina
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Pozdrav, već duže vrijeme (nekoliko mjeseci) planiram da sklopim dobar PC za posao, ali vrlo sam neodlučan i još kada vidim da pišu npr. ova RAM memorija je bolja uz Ryzen ili ona je bolja uz Intel itd., onda sam u još većoj dilemi šta uzeti ili ne uzeti. Na kraju neću uzeti ništa  Smile

Konrektno me zanimaju Corsair Vengeance 16 GB DDR4 3200 ili G.Skill Ripjaws 16 GB DDR 4 3200, gledao sam poređenje na benchmark sajtovima, i na svakom mogu da vidim da je Corsair u prednosti , čak i preko 30% u nekim performansama u odnosu na G.Skill. Ne znam koliko je ovo validno - https://ram.userbenchmark.com/Compare/Corsair-Vengeance-LPX-DDR4-3200-C16-2x8GB-vs-GSKILL-Ripjaws-V-DDR4-3200-C16-2x8GB/3547vsm89324


Međutim, bez obzira na činjenicu da Corsair ušiva G.Skill u performansama, nađe se neko i kaže NE, to nije tačno, nego G.Skill bolje radi sa Ryzen procesorima (konkretno me zanima Ryzen 5 3600) i savjetuje me uzmi G.Skill jer on bolje radi.  Smile

Molim nekog stručnog i iskusnog da mi objasni o čemu se tu radi, ja kao laik kada vidim da Corsair ubi G.Skill preko 30% u nekom poređenju, meni to nešto znači, na osnovu čega onda ti pametnjakovići tvrde obrnuto, ako je nešto bijelo onda je bijelo uvijek, ne može crno biti bijelo nikad.  Smile

Nemojte mi samo pisati , to ti je isto, koju god da uzmeš nećeš pogriješiti, takvi komentari mi ne znače apsolutno ništa, može li konkretan primer i dokaz da G.Skill radi bolje od Corsair sa Ryzen ili je Corsair bolji od G.Skill ?

Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21

Nemojte mi samo pisati , to ti je isto, koju god da uzmeš nećeš pogriješiti, takvi komentari mi ne znače apsolutno ništa, može li konkretan primer i dokaz da G.Skill radi bolje od Corsair sa Ryzen ili je Corsair bolji od G.Skill ?


Koju god od te dve da uzmes, cinjenica je da neces pogresiti, ma koliko ta cinjenica tebi ne odgovara.
Nije problem u memorijama, vec u tvojoj neodlucnosti.
Razlike izmedju ova dva modela su miniimalne, gde god da gledas, i sta god da gledas. Mani se price da postoji 30% razlike u testovima.

Sa druge strane - zasto, kao laik, gledas testove, i rezultate kojekakvih uporedjivanja, kada se ne razumes u iste?
Nisam ni ja doktorirao iste, ali ono sta moras shvatiti - da li razlike u memorijama postoje - da, kod svaka dva razlicita modula, proizvodjaca - razlike postoje.
Postoje razlike i izmedju dva ista proizvodjanja, a dve razlicite serije memorija.
Svi prave jeftinije, i one skuplje.
To je normalno.

Ove dve koje ti gledas su u istoj klasi.
Obe imaju istu memoriju, iste brzine, iste latencije...radice ti isto.
Ili i ako bude razlike, meri se u promilima.
Nece ti bilo koja igra sa jednom memorijom raditi 30% brze.
Jednostavno - ne moze.
Da uzmes i brzu memoriju, ili nizu latenciju, a da je ista generacija memorije - tesko da ces bilo gde videti, u realnoj upotrebi, razliku. Jedino sta ce ti pokazati razliku jesu testovi, koji su merodavni samo sebe radi.
Nista drugo.

Ako poredimo istu generaciju memorija, razlicite frekvencije, ili latencije, tu moze biti razlike, ali u nivou par procenata.

30% razlike moze da donese samo razlicita generacija memorije, i to...na misice
Teorijiski, tu bi mogao napraviti 30% razlike, ali te jebe hardver.
Ne mozes porediti stariju generaciju memorije sa novijom, na istom hardveru.
KOliko znam, ima svega par starijih ploca koje su mogle da prime memoriju dve razlicite generacije.
Tu bi mozda imalo smisla testirati, da se vidi realna razlika.
Sve drugo pada u vodu.

Suma sumarum: kupi onu koja je jeftinija, jer su memorije podjednako dobre, i radice ti i vise nego dobar posao.
Nemoj ocekivati da je jedna memorija bolja 30% od druge.
To samo na papiru pije vodu, i u glavamo tih likova koji su pisali recenzije.
Ti shvati da su obe memorije vrh, i malo iskljuci taj ovethinking momenat, jer ce te odbiti od kupovine novog razunara.

I jos jedna stvar - ti online testovi lagano mogu biti fabrikovani. Odakle ti poverenje tamo negde na netu je neko nesto napisao, i ti u to slepo verujes?
Mozda je placen tekst.
Mozda je taj neko ko je testirao - retard, pa nije testirao na istim masinama.
Mozda neko troluje, jer je nezadovoljan svojom memorijom...

Previse glupih pretpostavki da bi se nabrajale, ali je sve to moguce, i to moras biti svestan.
Ako ikakve razlike bude izmedju ta dva modela - ti tu razliku osetiti neces.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Bijeljina
mob
Samsung Galaxy A52s 5G
Hvala na odgovoru, da li to onda znači da će i Kingston ili neka druga još manje poznata RAM memorija raditi isto kao Corsair ili G.Skill na istoj frekfenciji (3200 ili 3600) ?

Citat
Koju god od te dve da uzmes, cinjenica je da neces pogresiti, ma koliko ta cinjenica tebi ne odgovara.
Nije problem u memorijama, vec u tvojoj neodlucnosti.

Svjestan sam toga da sam ja mnogo mnogo neodlučan oko izbora

Šta misliš o G.Skill Trident Z Neo ddr4 , od jednog prodavca sam dobio info da su max optimizovane za Ryzen, zbog latencije i frekfencije? Ima li razlike u odnosu na G.Skill Trident Z Neo ddr4 i Corsair Vengeance ddr4 u mislu da je Neo bolji uz Ryzen ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Hvala na odgovoru, da li to onda znači da će i Kingston ili neka druga još manje poznata RAM memorija raditi isto kao Corsair ili G.Skill na istoj frekfenciji (3200 ili 3600) ?

Prvo: Kingston nije manje poznata marka, u svetu memorija.  Smile

Ako uzmes Kingston ddr4 memoriju na istoj brzini kao i G.Skill ili Corsair, i isti im je CL - neces imati ama bas nikakve razlike u radu. Ni-ka-kve!


Citat
Citat
Koju god od te dve da uzmes, cinjenica je da neces pogresiti, ma koliko ta cinjenica tebi ne odgovara.
Nije problem u memorijama, vec u tvojoj neodlucnosti.

Svjestan sam toga da sam ja mnogo mnogo neodlučan oko izbora


Sebi otezavas. Odabrao si memorije koje ti odgovaraju. Ne postoji 30% razlike u performansama tih memorija na tom racunaru.
Gubis i vreme i zivce za bzvz.


Citat

Šta misliš o G.Skill Trident Z Neo ddr4 , od jednog prodavca sam dobio info da su max optimizovane za Ryzen, zbog latencije i frekfencije? Ima li razlike u odnosu na G.Skill Trident Z Neo ddr4 i Corsair Vengeance ddr4 u mislu da je Neo bolji uz Ryzen ?



Nemam je, da bih ti rekao iz svog iskustva, ali vidim po ocenama da je odlicna. Svi se sad loze na RGB, pa su i u memoriju krenuli da turaju, a to mi je cist idiotluk.
No, ko voli, nek izvoli.
Nisam jos naleteo na tekst da li i RGB utice na rad i brzinu memorije  Smile

E sad...ono gde ti verovatno malo brkas pojmove... Nemas ti poboljsanje u nivou 30%, ili koliko god, zato sto si uzeo ovu ili onu memoriju.
Nije i ne moze nikako biti, jedna memorija toliko brza od druge, ako rade na istoj brzini, i imaju isti CL - jednostavno nije moguce.

Ono sta je prednost takve kombinacije je to sto noviji ryzen procesori, zbog svoje ahitekture - mogu bolje da iskoriste memorije koje su brze, tj da iskoriste taj protok u komunikaciji CPU-memorija-ploca.
Da sumiram - nemas ti osetnu razliku izmedju dve memorije, na istim brzinama. Imas osetnu razliku ako imas drugi procesor i ovu memoriju, i noviji ryzen procesor i ovu memoriju (bilo koju)
Drugi procesor mozda nece moci da iskoristi sav njen potencijal
Noviji hoce.


I opet, cak i da ides na neki drugi procesor, i ovu memoriju, razlika tesko da bas moze biti 30% u performansama.
Moguce da je u nekom odredjenom testu tolika razlika, ali u svakodnevnom radu - nemoguce.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
E celavac daj neki predlog za telefon sa golem ekran...

Dete crtani da gleda...

Do 300e ...

Maksimum za te pare...

Ja kolko vidim ovaj xiomi redmi note 8 pro najbolji...za te pare...
« Poslednja izmena: 01. Okt 2020, 08:57:34 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pitaj u temi za savete pri kupovini telefona, ne ovde, pa cemo tamo nastaviti.  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol
Poruke 17
Zastava
Probao sam različite memorije, u vrhu su mi Kingston i Crucial.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 229 230 232 233 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.