Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 222 223 225 226 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 576428 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
a za 100 bi mogao da kupi neuporedivo noviju masinu, sa ddr3 procesorom i dual core procesorom, i ubaci neku ddr5 grafiku i da ima komplet noviju masinu Wink

Sta fali, ovo je samo procesor iz 2008-me  Smile

Svakako, proda tu konfiguraciju nekome, izvuce 50 eur, na misice, i ima vise para za novu.
Tu se slazem, ali - na njemu je.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
hvala na recima dobrodoslice celavi .... skapirao sam to oko memorije hvala jos 1

nije losa ta opcija da zavaljam ovaj pc mozda i iam kome za 50  marke ... pa sklopim nesto do 130-150 e...

aj buraz preporuci grafiku nesto do 6000 din + - ili mi bar reci na sta da obratim paznju kod izbora ...

moja je ddr3 tako da kapiram da svaka ddr5 bolje sljaka ili mozda ne ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 430
Zastava
Hteo bih da igram forza horizon 4 na kompu,posto ne bih kupovao xbox,pre bih ps4.Eh sad,sto se tice kompujtera da ne kazem da sam totalni laik,razumem se koliko toliko ali ipak bih hteo neko strucnije misljenje.
Ovo su recommended zahtevi
memory: 12 GB
Video Memory: 4 GB
Processor: Intel i7-3820 @ 3.6Ghz
Graphics: NVidia GTX 970 OR NVidia GTX 1060 3GB OR AMD R9 290x OR AMD RX 470
Za memoriju nije problem,ali da li bi ste uzeli ovo ili nesto drugo ?Uzeo bih polovne komponente.Da li neku drugu graficku,procesor?I da,koju maticnu da uzmem za npr ovu konfiguraciju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
hvala na recima dobrodoslice celavi .... skapirao sam to oko memorije hvala jos 1

nije losa ta opcija da zavaljam ovaj pc mozda i iam kome za 50  marke ... pa sklopim nesto do 130-150 e...

aj buraz preporuci grafiku nesto do 6000 din + - ili mi bar reci na sta da obratim paznju kod izbora ...

moja je ddr3 tako da kapiram da svaka ddr5 bolje sljaka ili mozda ne ?



Nije bas tako...

i kod grafika imas razlike, i tu imas 64-bitne grafike, 128-bitne, 256-bitne...
Primera radi, neka 256-bitna grafika sa ddr3 memorijom moze biti daleko bolja opcija nego neka 64-bitna ddr5 grafika.

Sa obzirom da nisam gejmer, mogu ti preporuciti par, pa ri vidi koja ti najvise odgovara:

1
2
3

Ovo je prvih par koje sam pronasao po oglasima, polovne.
Ako si za novu, onda racunaj da ces morato malo vise da odvojis.  Smile


Hteo bih da igram forza horizon 4 na kompu,posto ne bih kupovao xbox,pre bih ps4.Eh sad,sto se tice kompujtera da ne kazem da sam totalni laik,razumem se koliko toliko ali ipak bih hteo neko strucnije misljenje.
Ovo su recommended zahtevi
memory: 12 GB
Video Memory: 4 GB
Processor: Intel i7-3820 @ 3.6Ghz
Graphics: NVidia GTX 970 OR NVidia GTX 1060 3GB OR AMD R9 290x OR AMD RX 470
Za memoriju nije problem,ali da li bi ste uzeli ovo ili nesto drugo ?Uzeo bih polovne komponente.Da li neku drugu graficku,procesor?I da,koju maticnu da uzmem za npr ovu konfiguraciju?

Za gaming bih pre isao na AMD/Ryzen procesor.
Plocu biras spram procesora koji hoces/kupujes.
Sve u svemu, racunaj da ti ova investicija nije bas jeftina.
Ploca + procesor + dobro napajanje + dobro hladjenje + grafika + memorija + kuciste + SSD i hard za podatke...tesko da ce te izaci ispod 600 - 650 eur.
Bez obzira da li ides na AMD ili Intel platformu.
Procesor koji je preporucen je procesor trece generacije, njih u prodaji tesko da imas, samo polovne, ali ne bih isao na nesto sto je staro 6-7 godina. I dalje drzi cenu, i polovnog ces ga tesko naci ispod 100 eur.


IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
mob
Samsung Galaxy S3
@MarCone123

evo recimo pogledaj  ovo

za 150 sve u garanciji.
« Poslednja izmena: 25. Jan 2019, 11:55:36 od Velja_Slash »
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
@celavi pda to sam i ja nesto gledao do 6 soma ima se nadje svasta nesto

@Velja sta je ovo brate moj  Smile Smile

uglavnom javim sta sam napravio tj kupio

hvala za savete zivi bili Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


On my way!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 638
Zastava Beograd
Nešto sam razmišljao na temu novog računara,da razgovaram sa roditeljima o tome.Imam u planu za leto da se nabavi nov,ali ne znam koju tačno kao gotovu konfiguraciju.
Generalno,ja za sada koristim jedan stari računar sa sledećom specifikacijom:
Windows XP operativni sistem,
matična ploča Biostar MCP6P M2+,maksimalna 2GB RAM memorije DDR2.toliko je iskorišćeno,
procesor je AMD Athlon II X2 240 2.8 Ghz
grafička je AMD Radeon HD 6450 Sapphire OC 512MB,i radi glatko iako nije DDR2 standard već GDDR5.  Smile

E sad,moje prvo pitanje je:
Šta ja da radim sa ovim računarom koji još uvek koristim,ukoliko bude kupljen drugi?

I drugo pitanje:
Koju konfiguraciju do 60000 dinara mi preporučujete?

Meni je bitno da računar ima neku "solidnu" RAM memoriju od 8GB i grafičku od 4GB.Veći problem mi je procesor,jer ne bih da zbog greške uzmem sa slabijim i da zbog 100-200 mhz ispaštam u igricama.  Smile

Hvala unapred
« Poslednja izmena: 23. Feb 2019, 17:43:29 od Miodrag_2003 »
IP sačuvana
social share
Najbolje tek sledi!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Dodjoh do nekih para....
Pikirah da promenim grafiku posto moja stara 980 je pocela nenormalno da se pregreva i da puca polako.
Neki prvi pik mi je ovo
GeForce RTX 2060 Zotac AMP 6GB
Ili neka sugestija ako mi je los izbog Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
mob
Samsung Galaxy S3
Dodjoh do nekih para....
Pikirah da promenim grafiku posto moja stara 980 je pocela nenormalno da se pregreva i da puca polako.
Neki prvi pik mi je ovo
GeForce RTX 2060 Zotac AMP 6GB
Ili neka sugestija ako mi je los izbog Smile


Kupis kvalitetnu temralnu pastu za 500-600 dinara, rasklopis grafiku, zamenis pastu, usput podmazes ventove i ocistis od prasine, i vise nema grejanja i zezanja.
To ti je jeftinije resenje nego da odmah letis na nesto novije...
Nije los izbor, mada je mozda bolje da iskopas neku polovnu 1070 ili 1070ti koja je jos u garancij Wink
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ja sam @dakon (nisam banovan)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1305
Zastava Apatin
mob
Nec Vivaz U5i
Best Buy laptop do 40 hiljada dinara?

Hvala
« Poslednja izmena: 17. Apr 2019, 22:00:41 od vikron »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 222 223 225 226 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.