Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 ... 213 214 216 217 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti za kupovinu racunara~ komponenti~ pitanja~ predlozi Vol. 2  (Pročitano 576494 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2469
Zastava Nova Pazova
mob
Samsung Galaxy S3
Ako to uopšte radi na 4350, na intelovoj integruši će da leti.
Ako ne bude radilo, otkupiću kompletan komp od tebe po ceni po kojoj si ga ti platio.
IP sačuvana
social share




Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
mob
VIP VIBE C
Ako to uopšte radi na 4350, na intelovoj integruši će da leti.
Ako ne bude radilo, otkupiću kompletan komp od tebe po ceni po kojoj si ga ti platio.

Hvala ti na odgovoru. Radi po otprilike 10 sati dnevno Smile Povremeno uz malo lupanja po monitoru, komp ne mogu da šutnem, jer je u kompjuterskom stolu zaštićen Smile
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 55
mob
Samsung 
@chelavi1, vec su mu to uradili, ali se ponasa potpuno isto kao i pre ciscenja i zamene paste Smile

Zbog "starosti ploce" je idiotski odgovor i obrazlozenje za gasenje racunara.
Nosi u neki drugi servis, jer mi se cini da se njima nije radila dijagnostika.
Neki problem postoji, i treba da se otkrije koji je, pa da vidis da li ti se isplati popravka ili ne.


@chelavi1, receno mi je da su se neke diode nadule i da mu zbog toga navodno nema spasa.

Jako je bitna razlika između gašenja i restartovanja.
ako je gašenje onda se pregreva, a ako je restart onda može biti svašta
zavisi i kakav punjač koristiš, može biti i da se on pregreva jer nije dovooljno jak, pa da prekine struju dok se ne ohladi.
svakako, dijagnostikovati da nešto crkava, barem što se tiče matične ploče nemoguće, ili radi li ne, ili 1 ili 0, sredine nema.
Preporučio bih ti da pogledaš HP probook seriju (trenutno koristim 6460b) i3 gen II, 8gb ddr3, ssd128gb, baterija full, ceni se negde 200-250
Jeste 14 inča, ali je mat ekran, i sav je od aluminijuma, ima rezoluciju kao 15.6 ekrani, pa to izgleda još bolje nego na standardnom 15.6 laptopu.
Jedina mana je nedostatak HDMI porta, ali ima display port, ako ti to nešto znači Smiley

@ Velja_Slash, ma, bas se gasi, ne restartuje se. I bukvalno mogu bez problema da ga upalim odmah posle i radi normalno, ne gaseci se jos dugo.

 Ne osetim da se comp pregreva, a znam da kad se pregrevao pre par godina, bukvalno nisam mogla da spustim ruke na njega koliko je bio vruc, dok nisam zamenila adapter (neki kineski je u pitanju Terabyte ac adapter, 90W-LTI002. On je topao kad se pipne, a kad je comp ukljucen, ali je to valjda normalno?). Baterija je crkla ooooodavno i od tada je na punjacu stalno, vise mi je desk top nego lap top racunar.

Ma, ono sto mi je najvise krivo je sto apsolunto ne pokazuje bilo kakve druge znake starosti, radjen mu je test opterecenja, nista ne baguje, ne primeti se nikakav drugi dokaz te "starosti", sem tog gasenja...Smile

Elem, momci, hvala vam puuuuuuno i slobodno premestite ili izbrisite ovu poruku, posto kontam da joj nije ovde mesto....
« Poslednja izmena: 08. Mar 2017, 15:46:07 od Conundrum »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
mob
HTC Sensation
Pozdrav Burekovci  Smile
Davno me nije bilo, al' nikad se "burek" ne moze zaboraviti Smile
Potrebna mi je ponovo vasa pomoc oko odabira komponenti posto sam sad vec zardjao posteno po pitanju zananja oko komponenata Smile
Potrebne su mi sledece komponenete:
Maticna ploca,
Procesor,
Memorija min 8gb.
Komponente koje imam pored toga je:
Napajanje 600W,
Graficka: Radeon Dual-X R9 270 2GB,
SSD 256GB Patriot

Budzet 280e
Ako kojim slicajem mislite da je malo, slobodno recite koliko trebam jos da dodam, prodacu komponente koje sad imam, pa ce tu jos doci malo jos para
Sad imam:
Maticna ploca: Asus P5K,
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 3.2Mhz overklokovan (mislim da je to taj)
Memorija: Kingston 8gb.

Interesuje me pored toga da li cu dobiti i koliko bolje performanse ako uzmem nesto novije generacije?
Pretezno igram Dotu, ali tipa voleo bi i da pokrenem Watch Dogs 2 i tako tome slicne zahtevnosti igrice
Hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Imam 2 harda starija od 6 godina (WD i Samsung) koji još lepo šljakaju (pre-cunamijevska proizvodnja) , ali mi hitno treba dodatni hard za skladištenje videa i igara.Maksimalno do 1 TB,jer će u skorijoj budućnosti u mašinu biti ubačen i SD kao sistemski.
  Pitanje : da li su WD Red / WD Black vredni dodatnog novca ,ili stati na npr. WD Blue WD10EZEX  ?

     P.S.

  Bitni su mi trajnost i pouzdanost,ne bih da menjam svake 2-3 godine.
« Poslednja izmena: 16. Mar 2017, 19:38:49 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pozdrav Burekovci  Smile
Davno me nije bilo, al' nikad se "burek" ne moze zaboraviti Smile
Potrebna mi je ponovo vasa pomoc oko odabira komponenti posto sam sad vec zardjao posteno po pitanju zananja oko komponenata Smile
Potrebne su mi sledece komponenete:
Maticna ploca,
Procesor,
Memorija min 8gb.
Komponente koje imam pored toga je:
Napajanje 600W,
Graficka: Radeon Dual-X R9 270 2GB,
SSD 256GB Patriot

Budzet 280e
Ako kojim slicajem mislite da je malo, slobodno recite koliko trebam jos da dodam, prodacu komponente koje sad imam, pa ce tu jos doci malo jos para
Sad imam:
Maticna ploca: Asus P5K,
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 3.2Mhz overklokovan (mislim da je to taj)
Memorija: Kingston 8gb.

Interesuje me pored toga da li cu dobiti i koliko bolje performanse ako uzmem nesto novije generacije?
Pretezno igram Dotu, ali tipa voleo bi i da pokrenem Watch Dogs 2 i tako tome slicne zahtevnosti igrice
Hvala  Smile

Koliko ti je to hitno?
Mislim da bi u tvom slucaju bilo idealno da sacekas par meseci i vidis kako ce se odraziti dolazak ryzen procesora na trziste.
Btw...nisam gamer, ali ne znam koliko ce ti ta grafika gurati watchdogs dvojku, tj na kojim settings-ima.

  Imam 2 harda starija od 6 godina (WD i Samsung) koji još lepo šljakaju (pre-cunamijevska proizvodnja) , ali mi hitno treba dodatni hard za skladištenje videa i igara.Maksimalno do 1 Gb,jer će u skorijoj budućnosti u mašinu biti ubačen i SD kao sistemski.
  Pitanje : da li su WD Red / WD Black vredni dodatnog novca ,ili stati na npr. WD Blue WD10EZEX  ?

     P.S.

  Bitni su mi trajnost i pouzdanost,ne bih da menjam svake 2-3 godine.

Mislis na kapacitet do 1TB, ne GB?  Smile
I da...isplati se ici na red/purple/black seriju, svakako, ali kao sto znas i sam...mozes uzeti i neki blue/green hard i da ti traje 10+ godina, pogotovo ako nije sistemski.
Ako imas par crvenih viska - svakako idi na red seriju.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
Mislis na kapacitet do 1TB, ne GB?  Smile
I da...isplati se ici na red/purple/black seriju, svakako, ali kao sto znas i sam...mozes uzeti i neki blue/green hard i da ti traje 10+ godina, pogotovo ako nije sistemski.
Ako imas par crvenih viska - svakako idi na red seriju.


  Na terabajt ,naravno,omaška.Zahvaljujem na odgovoru.
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
mob
HTC Sensation
Pozdrav Burekovci  Smile
Davno me nije bilo, al' nikad se "burek" ne moze zaboraviti Smile
Potrebna mi je ponovo vasa pomoc oko odabira komponenti posto sam sad vec zardjao posteno po pitanju zananja oko komponenata Smile
Potrebne su mi sledece komponenete:
Maticna ploca,
Procesor,
Memorija min 8gb.
Komponente koje imam pored toga je:
Napajanje 600W,
Graficka: Radeon Dual-X R9 270 2GB,
SSD 256GB Patriot

Budzet 280e
Ako kojim slicajem mislite da je malo, slobodno recite koliko trebam jos da dodam, prodacu komponente koje sad imam, pa ce tu jos doci malo jos para
Sad imam:
Maticna ploca: Asus P5K,
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 3.2Mhz overklokovan (mislim da je to taj)
Memorija: Kingston 8gb.

Interesuje me pored toga da li cu dobiti i koliko bolje performanse ako uzmem nesto novije generacije?
Pretezno igram Dotu, ali tipa voleo bi i da pokrenem Watch Dogs 2 i tako tome slicne zahtevnosti igrice
Hvala  Smile

Koliko ti je to hitno?
Mislim da bi u tvom slucaju bilo idealno da sacekas par meseci i vidis kako ce se odraziti dolazak ryzen procesora na trziste.
Btw...nisam gamer, ali ne znam koliko ce ti ta grafika gurati watchdogs dvojku, tj na kojim settings-ima.

Da, to sam i ja juce gledao, ali sve zavisi koje ce cene biti kod nas, znas kako je :-)
Gledao sam, moze sve na low :-) svakako nisam paljevina na grafiku koliko na pricu, tako da mi to skroz odgovara :-D
EDIT:
Isto tako, malo sam gledao nase cene za Ryzen i maticne ploce, i kad pogledam trebace mi malo vise para nego sto imam...
« Poslednja izmena: 17. Mar 2017, 14:41:37 od M-Soul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Pozdrav Burekovci  Smile
Davno me nije bilo, al' nikad se "burek" ne moze zaboraviti Smile
Potrebna mi je ponovo vasa pomoc oko odabira komponenti posto sam sad vec zardjao posteno po pitanju zananja oko komponenata Smile
Potrebne su mi sledece komponenete:
Maticna ploca,
Procesor,
Memorija min 8gb.
Komponente koje imam pored toga je:
Napajanje 600W,
Graficka: Radeon Dual-X R9 270 2GB,
SSD 256GB Patriot

Budzet 280e
Ako kojim slicajem mislite da je malo, slobodno recite koliko trebam jos da dodam, prodacu komponente koje sad imam, pa ce tu jos doci malo jos para
Sad imam:
Maticna ploca: Asus P5K,
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 3.2Mhz overklokovan (mislim da je to taj)
Memorija: Kingston 8gb.

Interesuje me pored toga da li cu dobiti i koliko bolje performanse ako uzmem nesto novije generacije?
Pretezno igram Dotu, ali tipa voleo bi i da pokrenem Watch Dogs 2 i tako tome slicne zahtevnosti igrice
Hvala  Smile

Koliko ti je to hitno?
Mislim da bi u tvom slucaju bilo idealno da sacekas par meseci i vidis kako ce se odraziti dolazak ryzen procesora na trziste.
Btw...nisam gamer, ali ne znam koliko ce ti ta grafika gurati watchdogs dvojku, tj na kojim settings-ima.

Da, to sam i ja juce gledao, ali sve zavisi koje ce cene biti kod nas, znas kako je :-)
Gledao sam, moze sve na low :-) svakako nisam paljevina na grafiku koliko na pricu, tako da mi to skroz odgovara :-D
EDIT:
Isto tako, malo sam gledao nase cene za Ryzen i maticne ploce, i kad pogledam trebace mi malo vise para nego sto imam...

Hoce, ali onog momenta kada ryzen procesori budu usli na trziste ostalima je ocekivano da padne cena.
Mislio sam vise na taj momenta, jer ces sada dati 300 eur za nesto sto ce te za par meseci korstati 50-tak eur manje.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
mob
HTC Sensation
Pozdrav Burekovci  Smile
Davno me nije bilo, al' nikad se "burek" ne moze zaboraviti Smile
Potrebna mi je ponovo vasa pomoc oko odabira komponenti posto sam sad vec zardjao posteno po pitanju zananja oko komponenata Smile
Potrebne su mi sledece komponenete:
Maticna ploca,
Procesor,
Memorija min 8gb.
Komponente koje imam pored toga je:
Napajanje 600W,
Graficka: Radeon Dual-X R9 270 2GB,
SSD 256GB Patriot

Budzet 280e
Ako kojim slicajem mislite da je malo, slobodno recite koliko trebam jos da dodam, prodacu komponente koje sad imam, pa ce tu jos doci malo jos para
Sad imam:
Maticna ploca: Asus P5K,
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 3.2Mhz overklokovan (mislim da je to taj)
Memorija: Kingston 8gb.

Interesuje me pored toga da li cu dobiti i koliko bolje performanse ako uzmem nesto novije generacije?
Pretezno igram Dotu, ali tipa voleo bi i da pokrenem Watch Dogs 2 i tako tome slicne zahtevnosti igrice
Hvala  Smile

Koliko ti je to hitno?
Mislim da bi u tvom slucaju bilo idealno da sacekas par meseci i vidis kako ce se odraziti dolazak ryzen procesora na trziste.
Btw...nisam gamer, ali ne znam koliko ce ti ta grafika gurati watchdogs dvojku, tj na kojim settings-ima.

Da, to sam i ja juce gledao, ali sve zavisi koje ce cene biti kod nas, znas kako je :-)
Gledao sam, moze sve na low :-) svakako nisam paljevina na grafiku koliko na pricu, tako da mi to skroz odgovara :-D
EDIT:
Isto tako, malo sam gledao nase cene za Ryzen i maticne ploce, i kad pogledam trebace mi malo vise para nego sto imam...

Hoce, ali onog momenta kada ryzen procesori budu usli na trziste ostalima je ocekivano da padne cena.
Mislio sam vise na taj momenta, jer ces sada dati 300 eur za nesto sto ce te za par meseci korstati 50-tak eur manje.
E vidis, tu si skroz u pravu! Na to nisam obracao paznju...
A reci mi ovako, pored tog svega, sta bi ti sad bilo onako best buy za te pare?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 213 214 216 217 ... 235
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.