Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 73
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekonomski sistem danas. Planeta Zemlja i nove mogucnosti.  (Pročitano 91336 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Citat
Nastavicu!

Nemoj molim, neki su se vec dva puta onesvestili uzastopce, od muke.
« Poslednja izmena: 15. Avg 2012, 11:56:40 od WSeeker »
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
 Smile

ма не бре...мени је скроз кул да читам његова писанија Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Na zalost, suocen sam sa odredjenim tehnickim problemima, tako da ce fajlovi, koje sam obecao da cu postaviti, koji su radjeni u ekselu i biti postavljeni u dogledno vreme. Tacno kada, ne mogu da kazem.

Da nastavimo....

Nesto o novcu koji se ubacuje u sistem, kako to danas funkcionise i da li je zapravi bit problema u ovome? Da li je mozda, drugacija regulacija novca odgovor na probleme? Videcemo u kasnijim analizama...

Trudicu se da budem jednostavan, bez dosadnih izraza, koji nista ne znace, dakle, kako se najprostije novac upumpava u sistem?

1. putem inflacije;
2. putem mehanizma banki (stednja i krediti);
3. losi momci koji falsifikuju novcanice i ubacuju u protok.

Da obrazlozimo svaki od navedenih: 1. Najuticajniji model i po pravilu sistema "najposteniji", 2. Model koji utice samo na stanje kesa, 3. Moze se smatrati nebitnim, zanemarljivim.

Vratimo se na 1. Sta radi drzava u ovom slucaju? Drzava, da bi ponovo plasirala sva dobra i sav rad, ona to cini putem emitovanja novca kroz plate njenih institucija. Zar ne deluje nelogicno? Mozda prethodna tvrdnja i nije tacna. Mozda drzava ne koristi novac za plasman u javne sluzbe!? Ili postoje jos neki nacini plasmana novca?

Drzava moze da stampa novac, na osnovu uzetih kredita, ali sta se desi kada ne postoji suficit, koji je veci od rate, mislim da je svakom jasno.

Uostalom, kako to da drzave koje beleze suficit, takodje gomilaju dugove? Sta se desava ako teoretski (jer, prakticno je nemoguce) drzava otplati kredit?

Pozdrav! Trazite istinu!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Citat
Trazite istinu!



 Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
tema je fina, steta sto je momentalno krenulo polivanje fekalijama.. sto se odnosi na clana WSeeker koji je izgubio mogucnost da normalno razgovara, a ne moze da se kontrolise da ne kuca provokacije i uvrede svima i svakome..

Citat
Da li je postojeci ekonomski model u sukobu sa prirodom i, u tom smislu, da li je odrziv?

nije bitno da li je u velikom ili malom sukobu sa prirodom, bitno je da jeste neodrziv.. buducnost je obnovljiva energija koja na zalost ne puni kasu najvecim svetskim kompanijama..

Citat
Koliko nas se zapita "odakle dolazi novac?" Kako i gde se stampa? Sta stoji iza novca? Sta predstavljaju institucije drzave, koje se bave ekonomijom, kao npr Narodna Banka ili Evropska Centralna Banka ili americki FED? Sta znaci kreditiranje sa kamatom? Sta znaci ubacivanje novca u sistem putem kredita? Kako se to odrazava na drustvo? Da li je takav sistem odrziv? Da li takav sistem pogoduje svima ili je napravljen da koristi nekolicini?  .... Mnogo pitanja....Cudno je to kako se ljudi istinski ubijaju zbog papira sa slicicom i nekim interesantim sarama, sa sve slikom velikana iz slavne proslosti proslosti.... kojem je dogovorom data neka imaginarna vrednost.

ne znam i volela bih da mi jednom u zivotu ovo neko objasni na nacin na koji mogu da razumem.. sto je izgleda nemoguce, jer je ekonomija najkomplikovanija nauka u univerzumu ocigledno i kad treba nekome da objasnis prostu stvar, poteze se za strucnim terminima i neobjasnjivim imaginarnim modelima funkcionisanja.. recenice uglavnom pocinju sa : "u savrsenom sistemu trebalo bi da..".. sto mene inace jako nervira.. ili sam ja prosto ogranicenih umnih sposobnosti.

Citat
Postoje i predlozi da se na svakih 50-ak godina dugovi oprastaju (znaci, igramo se igre u kojoj je neko uvek na gubitku, a neko uvek u vin-vin situaciji).

takodje je neodrzivo jer na duze staze potire postojanje mega razvijenih i mega nerazvijenih zemalja koje su eksploatisane do smrti od strane prvih..

Citat
U stvari, da li je moguc svet bez novca?

mislim da ne.. moguce je u smislu da nema kruzenja zivog novca u jednom globalnom elektronskom monetarnom sistemu, ali ne mislim d a ikada moze da postoji zamena za novac

« Poslednja izmena: 15. Avg 2012, 14:13:25 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Citat
tema je fina, steta sto je momentalno krenulo polivanje fekalijama.. sto se odnosi na clana WSeeker koji je izgubio mogucnost da normalno razgovara, a ne moze da se kontrolise da ne kuca provokacije i uvrede svima i svakome..

Da li ti znash kolika je energija potrebna da se suzdrzish ne trolujesh ovog lika.

Rechenice tipa: Onako je kako ja kazem.
                      Genetika nema nikakve veze sa razvitkom choveka ili bilo koje druge vrste vec samo okolina.
                      Ekonomija je besmislena nauka, ekonomisti su lazni struchnjaci, ja nisam diplomirani ekonomista ali znam da oni nemaju pojma.

Sve ovo bukvalno moli da zajebanciju.

Da nema ovakvih tema trebalo bi ih izmisliti.

Citat
Trazite istinu!



 Smile

Joj, kad se setim jedna od najboljih serija 90-tih.
« Poslednja izmena: 15. Avg 2012, 14:22:44 od WSeeker »
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Citat
Da li ti znash kolika je energija potrebna da se suzdrzish ne trolujesh ovog lika.

slobodno nastavi da trolujes i svi postovi ce ti biti brisani.. za beskonacno trolovanje imas buvljak i blablaonicu

to sto je na forumu postao trend da svi cekaju jedni druge na zicer da bi se pokenjali jedni po drugima, dosao je red da se i tome stane na put.. ili mozda i nije ali ja licno cu se potruditi  Smile

tema
« Poslednja izmena: 15. Avg 2012, 14:33:47 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.79
Citat
Da li ti znash kolika je energija potrebna da se suzdrzish ne trolujesh ovog lika.

slobodno nastavi da trolujes i svi postovi ce ti biti brisani.. za beskonacno trolovanje imas buvljak i blablaonicu

to sto je na forumu postao trend da svi cekaju jedni druge na zicer da bi se pokenjali jedni po drugima, dosao je red da se i tome stane na put.. ili mozda i nije ali ja licno cu se potruditi  Smile

tema

:*
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Samo treba sistem: jedan vlada .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


I Am My Own Savior!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8650
Zastava Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Alcatel One Touch
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 73
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.