Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ДС: После изборног пораза, потоп!  (Pročitano 3620 puta)
11. Jul 2012, 12:37:41
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Ђилас напушта ДС и оснива нову странку!

Градиша Катић

БЕОГРАД – Од великог двобоја Тадић – Ђилас неће бити ништа! – сазнаје ексклузивно „Правда“ у Демократској странци.

Наиме, Драган Ђилас ће ускоро обелоданити да излази из ДС и да оснива своју странку.

Да направи нову партију актуелни градоначелник је одлучио пре десетак дана, и већ увелико ради на стварању инфраструктуре, сазнаје „Правда“ из извора блиских врху Демократске странке који припада, логично, супротној струји. Драган Ђилас још није дефинитивно одлучио које ће име дати новој странци.

Један од најближих Ђиласових сарадника на новом послу је Милан Марковић, министар за људска и мањинска права, државну управу и локалну самоуправу. Марковић је и члан Главног одбора ДС и члан Председништва ДС. Са њима у екипи је и Борко Стефановић, мада Ђилас рачуна на велики део младих и неекспонираних чланова странке.

Сукоб у Демократској странци биће ускоро разрешен на неочекиван начин, бар за највећи део чланства најјаче опозиционе странке. Уместо ванредних унутарпартијских избора, који би могли бити одржани до краја године, на којима би снаге одмерила два најјача кандидата – Борис Тадић и Драган Ђилас, актуелни градоначелник је одлучио да напусти странку.

Демократска странка је годинама подељена. Душан Петровић је, на пример, водио струју која је озбиљно годинама супротстављена струји Драгана Ђиласа. Бојан Пајтић је вукао на трећу страну, а Шутановац је чинио четврто крило међу супротстављеним страначким групама. Тадић, власт и паре које су годинама демократе имале у својим рукама, ипак су одржавали на окупу ове дубоко подељене групе.

Али је ДС озбиљно уздрмана због неслагања функционера тек након пораза на изборима:

Ђилас је тешко оптужио Вука Јеремића и сопствену Владу. Душан Петровић, огорчен на тајкуне уопште а поготово на богаташе из своје странке, отвара аферу Шутановац, који инвестира милионе у градњу. Овај узвраћа и преко свог недељника обрушава се на Срђана Шапера, а преко њега добро је „по цеваницама“ поцепао и самог Тадића.

Тадић се јуче коначно оглашава у нискотиражном недељнику који контролише један од потпредседника ДС.

„Раније су ми тражили да поднесем оставку због победе, а сада то исто траже због пораза. То је довољан разлог да не поднесем оставку“, казао је Тадић.

Тадић је рекао да његову оставку траже политички противници „вероватно тајкуни који први пут у историји Србије нису могли да уђу на отворена врата у Председништво Србије и код високих политичких дужносника“. Очигледно је да је Тадић овде пре свега мислио на Мишковића, који заједно са Ђиласом држи неколико дневних новина. Тадић је прозвао и организовани криминал који је раније био део привредног система, а деведесетих чинилац политичког система.

„То су све разлози да се не одустане. Ипак, ја морам као демократски политичар да пажљиво и трезвено анализирам властиту одговорност. Она мора да буде анализирана у институцијама Демократске странке и исто важи са све институције ДС, јер је у политици поред легалитета најважније имати легитимитет“, казао је Тадић.

„Тај се легитимитет овог пута обезбеђује унутар странке. На седницама Председништва ДС и Главног одбора после избора ја сам тај легитимитет добио. Потребно је тај легитимитет потврдити још у неколико наврата, али ја оставку на место председника Демократске странке нећу подносити. И то је моја одлука“, казао је Тадић.

Очекује се борба за шефа странке, а аналитичари су подељени око будућности Бориса Тадића у ДС-у. Међутим, у тој борби неће бити Драгана Ђиласа. Како сада ствари стоје, главни Тадићев противкандидат биће први виноградар Србије и бивши премијер Зоран Живковић.

http://www.pravda.rs/2012/07/09/djilas-napusta-ds-i-osniva-novu-stranku/

----------------------------
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 6300
Jaк је ДС на локалу, ако пукну, биће ту свашта.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
Pa usla sva goveda radi koristi i sada kad vise nemaju koristi nije vise zanimljivo.
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1463
OS
Windows XP
Browser
Chrome 20.0.1132.47
Jadnici  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ако Ђилас напушта ДС не видим што не би и Пајтић.
« Poslednja izmena: 11. Jul 2012, 14:54:37 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Samsung SGH-E590
Jedva cekam! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Živković: Kandidujem se za predsednika DS


Hoću da se kandidujem za predsednika Demokratske stranke i mislim da izborna skupština treba da se zakaže što pre, izjavio je nekadašnji premijer Srbije Zoran Živković.

"Boris Tadić je rekao da bi voleo da opet odmeri snagu sa mnom, praktično mi je bacio rukavicu u lice i to, naravno, ne može da se odbije, niti sam ja čovek koji beži od megdana", izjavio je Živković za Politiku.

Živković smatra da će DS, ako se vanredna izborna skupština ne održi do kraja oktobra ove godine, biti u problemu i verovatno će biti pocepana na više delova.

"Ja sam siguran da, ako Skupština DS bude raspisana na pristojan, civilizovan i demokratičan način, apsolutno nema nikakvog problema da ja imam dovoljan broj kandidatura. Ja samo hoću da izađem pred Skupštinu DS sa vrlo jasnim planom i programom šta da se radi", istakao je Živković.


Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.07.0
mob
Nokia 6300
Живковић Smile Smile Тог мафијаша треба дебело преиспитати.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46912
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Aко дође неко за кога никада нико није чуо типа Цветковића не чело ДС-а, то је дефинитвни крај странке.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: potop

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.