Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:58:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vaša omiljena bajka  (Pročitano 14396 puta)
28. Okt 2005, 07:10:48
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vaša omiljena bajka

Verovatno ste kao dete imale omiljenu bajku - onu koja vam se dopadala više nego sve ostale, onu u kojoj ste zamišljale sebe kao glavnu junakinju. U međuvremenu ste, naravno, odrasle, ali vam je ta bajka ostala draga, nekako lepša, ili bar vama draža, od svih ostalih. Tako je bar s većinom. Da li ste znale da na vaš život veoma utiče vaša omiljena bajka?

Da uzmemo za primer Pepeljugu. Lepa priča, zaista. Dobra devojka koja se bez ikakve svoje krivice namučila, ali je na kraju ipak nagrađena time što je dobila princa za muža i svoje sopstveno kraljevstvo. E, sad, žene kojima je "Pepeljuga" omiljena bajka sklone su izvesnim obrascima u životu.

One su veoma vredne i trude se oko svih. Od detinjstva se trude oko svih ukućana, koji ih najčešće iskorišćavaju. Kada porastu, nađu sebi partnera koji će ih podjednako koristiti; ili ne uspeju da odu iz svoje porodice niti da nađu sebi partnera, već budu dežurna ispomoć svakome u kući kome to zatreba (čuvanje bratovljeve ili sestrine dece, pomaganje majci, ispunjavanje očevih želja...).

One ćute i trpe. Nadaju se i sanjaju. Ako budu dobre, mora da usledi i nagrada, zar ne? U nekom trenutku, ako budu dovoljno dobre i strpljive, desiće se neko čudo i srešće svog princa koji će ih odvesti iz takvog života, princa koji će im pružiti sve o čemu su oduvek sanjale. Neće više biti svačije sluškinje - postaće, manje-više, kraljice.

Kad pročitate ovakav opis, zvuči neverovatno naivno, zar ne? Sigurno znate da se takav san neće ostvariti; svačija sluškinja ostaće svačija sluškinja, izuzev ako se sama, sopstvenim snagama, ne pobuni i ne izbori za nešto bolje. Neće je spasti niko, što ne znači da joj spasa nema. Međutim, za dobar život mora da se izbori sama.

Nevolja je što žene koje žive po ovakvom obrascu nisu zaista svesne čemu se nadaju. One zavaravaju sebe, a nade su im samo u neko neodređeno poboljšanje. Tako često i ne postanu svesne da se uzalud nadaju, da im pomoć sa strane neće stići - ne postanu svesne da njihov dobar život samo od njih zavisi.

Pouka? Ako ste pomislili da ne treba imati omiljene bajke, ili da uopšte ne treba čitati bajke, ne, nije to. Ipak, razmislite koja vam je omiljena bajka i šta bi to moglo da kaže o vama. Tako ćete postati svesne koje su vam slabe tačke i koju vrstu grešaka u razmišljanju ste sklone da napravite. Jednom kada toga postanete svesne, moći ćete da otkrijete i odakle dolazi ono što vas u životu čini nesrećnom i nezadovoljnom - a kada locirate "neprijatelje", moći ćete i da počnete da smišljate kako da ih pobedite; kako da izbacite nesrećan obrazac iz svog života i uvedete neki lepši i srećniji. Ukratko: moći ćete da napišete drugačiju bajku, neku koja je zaista po vašoj meri i po vašim željama.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


thanks for making me fighter

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 106
Zastava novi sad
pepeljuga
IP sačuvana
social share
fighterka
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
Bas Celik,pricali su mi dosta puta,posle sam je ja citala dosta puta,sada je ja prepricavam,i prepricavacu za moje klince Smile najlepsa
« Poslednja izmena: 02. Nov 2005, 12:07:00 od Anja_85 »
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
posla koka na pazar Smile
pricao mi deda Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nisam zgodna, al nezgodna jesam!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 347
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
Gospodarica Bakarnog brda - uralska narodna bajka.
IP sačuvana
social share
Geliyor geçiyor hayat, dönüyor durmuyor dünya.
Geliyor geçiyor zaman, dönüyor durmuyor dünya.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 6630
Alibaba i 40 razbojnika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 571
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Najupečatljiviji utisak na mene je ostavilo Andersenovo ''Ružno pače''
IP sačuvana
social share
Sve što nije napisano nije ni postojalo, a i ono što je napiano nije u svemu postojalo onako kako je napisano.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Ruske bajke....sve... ne mogu da odaberem jednu definitivno. Smile
Ima li neko to na cd-u  možda? Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 20629
Zastava tamo gde nebo ljubi more...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Ace 5830
Devojcica sa sibicama
IP sačuvana
social share
Never drive faster than your guardian angel can fly!!!



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Imam kolekciju Andersenovih bajki, voleo sam onu "Snežnu kraljicu", a imam i 1001 noć koje kao dete nisam čitao, ali sada kao odrastao hoću, pošto sam o tim pričama čuo u crtanom o Aladinu.  Smile.

Inače, omiljena bajka sada mi je jedna životna bajka koju ispisujem u stvarnom životu dok još imam života.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:58:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.