Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devetogodišnji sin rukometaša Čuture umro kad je pogođen kamenom u glavu  (Pročitano 4946 puta)
11. Jun 2012, 10:33:25
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Devetogodišnji sin rukometaša Čuture umro kad je pogođen kamenom u glavu

V.S. - Barselona / J.O.    | 11. 06. 2012. - 01:05h   09:16h | Foto: AFP    | Komentara: 115
Srpski reprezentativac u rukometu Dalibor Čutura doživeo je veliku porodičnu tragediju - izgubio je devetogodišnjeg sina koji je tragično stradao u nerazjašnjenom incidentu u jednom parku u Leonu.

Dečak je preminuo sinoć, pošto je primljen u bolnicu u Leonu. Prema pisanju abc.es, incident se dogodio u nedelju oko 19 časova, pošto je dobio povrede glave.
 

Prema rečima očevidaca, dečak se potukao sa još tri maloletna dečaka starosti sedam, 11 i 16 godina. Neko od njih ga je pogodio kamenom u glavu, a udarac mu je naneo teške povrede. Hitna pomoć je došla u roku od nekoliko minuta, a dečak je davao znake života, ali je bio u izuzetno lošem stanju. Odmah po primanju u bolnicu pokušali su da ga povrate iz kome u koju je zapao i reanimiraju. Posle dužeg procesa reanimacije, lekari bolnice u Leonu nisu uspeli da spasu život mlađem od dva Čuturina sina, pa su samo mogli da proglase smrt.
 
Pošto se sa sigurnošću ne može tvrditi da je udarac mogao da bude fatalan, istražni sudija je naložio da se izvrši autopsija.
 
Neizvesno učešće na Olimpijadi
Dalibor Čutura nastupa za ekipu Ademara, a ima dugogodišnje iskustvo u španskom rukometu. Pre Ademara, branio je boje Aratea. Poslednjih nedelja pripremao se za učešće na Olimpijadi u Londonu gde je trebalo da nastupa pod srpskom zastavom. Posle tragedije neizvesno je da li će se  naći u najboljem sastavu. Čutura je član nacionalne reprezentacije Srbije koja je osvojila srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u januaru u Beogradu.
 

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Samsung GT-S7580
Страшно.. Дечака убију скоро па његови вршњаци, додуше овај од шеснаест је баш старији..  Smile
Стварно треба порадити на тој деци ..

« Poslednja izmena: 11. Jun 2012, 12:42:45 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung S8 Plus
Tuga...Verovatno mu sad tamo na trgu pale svece i skandiraju protiv svoje drzave zato sto se nije obracunala sa fasistima i to jos decom !!! Mozda!

edit:zaboravih grupe podrske na fb i sl.
« Poslednja izmena: 11. Jun 2012, 21:02:09 od GoxyMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
mob
Nokia krntija
ау јеботе
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Smile zalosno

Nedaj se Cutura !
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
Neka pociva u miru dusa mala  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ko najbolje puca? Selektor!



Najbolji srpski rukometaši proveli tri dana u Babama i jačali timski duh u društvu porodica. Selektor Vuković bio najbolji u peintbolu, Dalibor Čutura svirao gitaru i pevao...

(Mondo)

... nije ni znao sta ga je snaslo Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Nokia 6300
То су те нове генерације, немају границе. Тужно, али данас се клинци лемају док неко не остане без главе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 19.0.1084.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Rukometašu Daliboru Čuturi umrlo dete u Španiji, deda Branko kaže za Alo!:
"Samo bog zna kako će mi sin izdržati!"
Utorak - 12.06.2012
„Dalibor je bio jako potresen kada su nam u nedelju javili za Stefana... Ćutao je, bio je pogubljen, s vremena na vreme delovao je kao da ne veruje da se to dogodilo...

Ne znam, ne može mu niko ući u dušu da bi znao kako mu je zaista, ali kako će ovo izdržati, samo dragi bog zna... Vaspitavali smo ga da mu porodica uvek bude na prvom mestu i oni su mu bili sve. Stefanova smrt je velika tragedija za sve nas, ali za njega i suprugu Mariju najveća! Tako da moramo biti pribrani jer mu moramo pomoći da to nekako prebrodi“, kaže za „Alo!“ Branko Čutura, otac srpskog rukometnog reprezentativca Dalibora Čuture (37) čiji je devetogodišnji sin Stefan u nedelju tragično nastradao u incidentu u parku u španskom gradu Leonu.
Dalibora, koji igra za španski Ademar i koji je zbog obaveza kao član srpske reprezentacije za Olimpijadu u Londonu boravio u Srbiji, tragična vest je zatekla preksinoć u porodičnoj kući u Bezdanu, i to samo četiri dana pred njegov rođendan, 14. jun. Prema izveštajima španskih medija, njegovi sinovi Stefan (9) i David (11) igrali su se u parku gde su se oko 19 sati potukli sa trojicom dečaka od sedam, 11 i 16 godina, od kojih je neko pogodio Stefana kamenom u glavu. Ekipe Hitne pomoći prevezle su dečaka u nesvesnom stanju, ali sa znakovima života u bolnicu, gde je uprkos brojnim pokušajima reanimacije preminuo usled srčanog udara. Istražni sudija je naložio obdukciju kako bi se utvrdilo da li je udarac kamenom bio fatalan po nesrećnog dečaka.
- Sedeli smo u kući u Bezdanu kada nas je pozvao moj mlađi sin Davor, koji takođe igra rukomet u Španiji. On je sve vreme bio uz Stefana u bolnici! Ne znamo ni sami zasigurno šta se dogodilo... Umro je oko 20 sati. Lekar je Davoru saopštio da je nastupila takozvana trenutna smrt i da nije preminuo direktno od udarca. Nije isključeno da je udarac inicirao ono što se posle dogodilo, ali taj kamen je Stefana pogodio samo u jagodicu, a drugih povreda na glavi nije imao. Prema onome što mi je Davor rekao, sumnjaju da je kod Stefana nastupio šok usled udarca i da nešto nije bilo u redu sa kapilarima i drugim sudovima jer je srce samo prestalo da funkcioniše. Nismo imali takvih slučajeva u familiji, ali je Dalibor istu noć zvao svog doktora koji nam je rekao da ima nedostataka vezanih za srce, koje je jako teško otkriti uprkos činjenici da je Stefan zbog fudbala prolazio rigorozne preglede. Stefanovo telo će poslati iz Leona u Madrid, a kada se završi obdukcija i pretrage organa, znaćemo valjda šta se desilo - opisuje Branko za „Alo!“ tragičnu noć u domu porodice Čutura.
Nakon neprospavane noći, Čutura je juče oko 7 sati odleteo u Budimpeštu i odatle za Madrid, gde je sleteo oko 15 sati gde su ga sačekali saigrači iz Ademara, koji su još iste noći zajedno sa trenerom i predsednikom Karlosom Polanom otišli u bolnicu da budu uz Čuturinu porodicu. Stefanov deda kaže i da su njegovi unuci uvek igrali u pomenutom parku koji je ispred njihovog stana i da pretpostavlja da su u pitanju deca iz kraja koju poznaju od pre.
- Ne znam šta da vam kažem, mi smo i Dalibora i Davora vaspitavali da im porodica uvek bude na prvom mestu i mi smo vodili o njima brigu po 24 sata dnevno, tako da su i oni tako vaspitali svoju decu. Nije što su moja deca, ali moji sinovi su sve postigli sami svojim radom, nisu imali nikakvu zaleđinu, namučili su se u životu, otišli iz malog mesta i za 12 godina u Španiji su jedini koji su ušli u klub 1.000 po broju golova, a da su sa naših prostora. Dalibor je dočekao da igra za reprezentaciju, osvojio je srebro na Evropskom prevenstvu, spremao se sad za Olimpijadu i sad da mu se desi ova tragedija. Molim boga da to nekako prebrodi - kaže Branko.
 
Selektor Vuković: Dalibore, budi jak!
Pripreme reprezentacije za predstojeću Olimpijadu u Londonu počeće 25. juna na Zlatiboru, a da li će Čutura, koji se smatrao „kecom iz rukava“ srpskog selektora Veselina Vukovića na EP u januaru ove godine, kada je Srbija uzela srebrnu medalju, biti sposoban da učestvuje na samoj Olimpijadi, ostaje da se vidi.
- Voleo bih da bude sa nama, ne zbog rezultata već zbog njega. Sigurno će tako lakše preboleti ovu tragediju. Pogodila nas je ova tragična vest. Nisam smogao snage da pričam s njim, već sam mu poslao SMS. Napisao sam mu da bude jak i ponudio mu pomoć bilo koje vrste. Svi smo spremni da mu pomognemo koliko možemo, ne samo ja. Sigurno je da mu nije lako - izjavio je selektor Vuković za „Alo!“.
 
Sa punih 37 na Olimpijadu!
Čutura je od četvrtka do subote prisustvovao sa reprezentativcima koji idu na Olimpijadu tim bildingu u kantri klubu „Babe“ u okolini Beograda. Iako su učesnici mahom bili sa porodicama, njegovi sinovi nisu mogli doći u Srbiju zbog obaveza u školi, a supruga zbog obaveza oko njihove specijalizovane kafe-knjižare. Naš izvor navodi da je Dalibor non-stop spominjao porodicu, ali da je bio pozitivan i kroz smeh govorio: „E, ne mogu da verujem da idem sa punih 37 na Olimpijadu!“ Njegovi saigrači su u šoku zbog tragedije koja ga je zadesila, dok u Španiji mediji izveštavaju da za malim Stefanom tuguje „ceo rukometni svet ove zemlje“.
- Kad je meni teško, mogu da zamislim kako je njemu. Hteo sam da ga pozovem, ali sam odustao. Znam da mu trenutno niko ne treba. Ne mogu da verujem da se ovo desilo. Imao sam priliku da vidim to dete, bio je pravi anđeo. Tragedija... - u šoku je Žarko Šešum.
 
Ogromno priznanje za malog Stefana
Mali Stefan bio je izuzetno talentovan za fudbal, a narednih dana trebalo je i da primi nagradu za najboljeg golgetera u svojoj klasi. Dva dana pre smrti, igrao je polufinalni turnir koji se igra posle prvenstva, u kojem je njegova generacija FK Leona pobedila stariju.
- Imao sam priliku da upoznam Daliborove sinove. Divna deca! Dalibor mi je često u hotelskoj sobi pričao o njima, a pogotovo je hvalio Stefana, koji je važio za supertalentovanog fudbalera. Mali je trenirao u Leonu i već sa devet godina je imao ponudu da pređe u Atletiko iz Madrida. Mnogi fudbalski stručnjaci su mu predviđali uspešnu karijeru. Baš žalosno... Još ne mogu da verujem šta se desilo. Nisam se čuo sa Daliborom, ali znam koliko mu je teško. Poslao sam mu SMS, međutim, njemu očigledno nije do dopisivanja niti razgovora - kaže za „Alo!“ rukometaš Marko Vujin, koji je bio Čuturin cimer u reprezentaciji.

Bojana Jelovac - Goran Anđelković

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Stefanov brat: Tata, budi jak, nemoj plakati




Španska policija identifikovala je troje dece koja su Stefana Čuturu (9), sina reprezentativnog rukometaša Dalibora, nakon tuče pogodila kamenom u glavu u parku u gradu Leonu.

“Tata, molim te, nemoj plakati. Moraš biti jak.” rekao je David Čutura (11) kada je iz Španije nakon tragedije u kojoj je stradao njegov devetogodišnji brat Stefan pozvao oca Dalibora, koji se u tom trenutku nalazio u Srbiji.

Stefanov deda Branko Čutura priča da je Dalibor, kada je čuo da mu je sin nastradao, počeo da jeca i lupa glavom u zid, govoreći: „Kako ću ja sada bez njega."

Neutešni deda Branko kaže da je njegov sin Dalibor bio jako vezan za Stefana i Davida.

“Sa oba sina je provodio dosta vremena. Sećam se koliko je i Stefan bio ponosan na svog oca. Jednom prilikom je Stefan ukrao Daliborovu medalju, pošto mu otac nije dao da je nosi u školu, samo da bi se pohvalio drugarima. Verujem da će Dalibor igrati na Olimpijadi i to za svog Stefana. Ja sam mu rekao - moraš. I mora, uspeće, ja znam da hoće“ priča deda Branko, dodajući da veruje kako će to Daliboru pomoći da prevaziđe najveću nesreću koju jedan otac može da doživi.



U porodičnom domu Čutura u Bezdanu kažu da će mali Stefan biti kremiran u Španiji, a kada će urna biti preneta u Srbiju, još nije poznato.

Stefanov deda Branko kaže da će o tome odlučiti Dalibor i Maja.

“Da li će biti sahranjen u Bezdanu ili u Bačkoj Palanci, odakle su snajini roditelji. To ipak treba njih dvoje da odluče. Sa Daliborom smo stalno na telefonskoj liniji. On sada tamo sređuje papire oko kremacije, dok je snaja u takvom stanju da nije sposobna ni da govori.”

Deda Branko dodaje da nemaju prava da ikome da sude jer ne znaju šta se tačno događalo, ali da je siguran da Stefana niko nije želeo da ubije.

Prema prvim nalazima obdukcije uzrok smrti malog Stefana nije udarac u glavu nego moždani udar. Međutim, nije objašnjeno kako je mališan baš u trenutku kada je pogođen kamenom u glavu doživeo moždani udar i da li je on prouzrokovan stresom koji je nastao zbog prethodne tuče sa dečacima.

“Rezultati obdukcije biće poslati u Madrid, gde će se obaviti i toksikološka analiza kako bi se saznalo šta je zaista uzrok smrti dečaka.” izveštavaju mediji.

“Dečaci koji su učestvovali u tuči su identifikovani. Njih su posle incidenta pronašli lokalni policajci koji su radili uviđaj” prenose mediji. Stefan se, kako su španski mediji preneli, potukao se u parku sa trojicom dečaka starosti sedam, 11 i 16 godina.

“Jedini ko bi mogao krivično da odgovara je šesnaestogodišnjak koji je učestvovao u tuči, jer je stariji maloletnik. Ostala dva deteta po zakonu ne snose krivicu jer su maloletni” saopštio je španski sud.


(P r e s s)
Foto:P r e s s
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.