Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:55:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Razlika audo CD i ISO fajla  (Pročitano 4654 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Ja mislim da ne bi dobio .iso fajl kad bi išao na cd-rom(iso) nego da se ISO u tim opcijama odnosi samo na standard, tj. ispao bi običan data cd Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
Nokia N-shurnaest
Odnosno CDA format ustvari ne postoji tj nema veze sa fajlovima. Sistem samo ocita neke metapodatke:koliko traje,broj...
zato treba dodatan software kao sto rece Light da bi sadrzaj uveo u prepoznatljiv za sistem fajl format.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8176
Zastava Коралово
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.9
mob
Samsung S21 Ultra
Нарезао сам другу песме у CD-ROM (ISO) и може да пусти у кола... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
Нарезао сам другу песме у CD-ROM (ISO) и може да пусти у кола... Smile

Nema šanse .... nešto si se ti prebacio ... jedino da si imao ISO nekog AudioCDa, i narezao si kao ISO, pa si opet dobio AudioCD ....

Citat
Samo nemoj da MP3 rezes kao audio disk.

Pa za o već treba da ima SOURCE koji nije Mp3 .... a to već ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
Prover'te molim vas, ja dugo nisam koristio Nero ali 99.89% sam siguran da CD-ROM(ISO) pravi običan data, odnosno "mp3 cd" ako su mp3 fajlovi u pitanju. Nema nikakve veze za .iso fajlom. Za pravljenje image fajla postoji Image recorder koji kad se izabere kao rezač pravi .nrg fajl, ne znam jel može i .iso, a za narezivanje postoji Burn image opcija u nekom meniju. Ili ako se izabere CD-ROM(ISO) a nabaci jedan .iso fajl na spisak, onda iskoči obaveštenje i pita da li da nastavi narezivanje tako, kao fajl na disku, ili da pređe u "burn image" mod  Smile



IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
Sony xperia
ISO kao iso fajl ne moze player iscitati i pustiti muziku. To sto njemu cita, sam Nero je odredio kao sta ce narezati.
Ako bi narezao kao ISO Image, ali ne da kopira disk neki, vec da klasicno ubacuje pesme evo sta se dogodi.

Screen 1
1. Za rezanje je prebaceno na Image rrecorder
2. Vidi se da su stvari, Track, prebacene na levu stranu ali vidite koliko malo ocitava. Mega i nesto.

Screen 2
Sa leve strane stoji kao da reze ISO fajl.

Screen 3
Nakon odredjivanja destinacije ...

Screen 4
3. ... se moze videti velicina tog ISO fajla. Samo su iskopirane metadata informacije. Isto bi se desilo da se na taj nacin u Nero Expres-u ide na Data Disc.

Sreen 5
Medjutim, ako ne bih koristio Image recorder, vec postojeci fizicki u kompu, Nero ocitava ( 4 ) vreme trajanja kao klasican audio disk. Prepoznaje sta treba da uradi, ...

Screen 6
... analizira fajlove ...

Screen 7
... i prebacuje umesto kao ISO ocitava da ce narezati Audio CD.

Screen 8
5. Ukoliko bi se neki od Track-va samo iskopirao, desilo bi se kao iznad. Ocitao bi samo metadata info.
6. Uvek bi bila velicina byte-a.

Ovim bi valjda trebale da su razresene neke dileme. Smiley






Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screen 1.jpg
(158.53 KB, 1000x783)
Screen 2.jpg
(111.78 KB, 1000x781)
Screen 3.jpg
(107.43 KB, 1000x786)
Screen 4.jpg
(131.41 KB, 1000x1004)
Screen 5.jpg
(120.42 KB, 1000x774)
Screen 6.jpg
(115.17 KB, 1000x778)
Screen 7.jpg
(108.32 KB, 1000x855)
Screen 8.jpg
(108.79 KB, 780x999)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
Samsung SGH-E630
Meni tek sad nije jasno šta bi ovo trebalo da pojasni od onoga što je pitao ili što se pričalo, a nije ni pitao Smile Kakve uopšte veze ima .iso fajl i Image recorder sa pitanjem
Која је разлика између Audio CD-a и CD-ROM (ISO)?
Smile

IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0
mob
Sony xperia
Bane, kroz Image recorder ostaje ISO kao ISO fajl. Ne menja se. To su oni fajlovi koji se skidaju sa neta u ISO formatu. Programi, igrice itd. Koji kada se pokrenu traze da se narezu. Gde se prilikom rezanja na disk raspakujui ostane ocuvana npr boot sekvenca ako je u pitanju neka OS instalacija.
Ako bi se islo na klasicno copy/paste rezanje, ta boot sekvenca ne bi bila narezana. Vec samo opcijom Copy disk bi ostala kada bi se rezalo od diska na disk.
Ako se ide na fizicki recorder, Nero prepozna da je audio fajl i to je razlog ovome:
Нарезао сам другу песме у CD-ROM (ISO) и може да пусти у кола... Smile
Kao sto je na screen-ovima 5, 6 i 7, sam prebacio na format za Audio CD. Jer je rezanje prebaceno na fizicki rekorder.
Pokazano je da ako bi se ISO rezao kao klasican ISO, ne bi sve iskopirao vec samo metadata informaciju. Na sreen-u 4 imas da je velicina fajla samo 1,17MB-a iskopirano od jednog audio diska.
Na screen-u 8, je klasicno kopirana stvar, pesma, track sa audio diska copu/paste. I tu je samo iskopirana informacija ne i trcak ceo. Sto se isto desava i rezanjem na Image rekorderu ili bi se isto desilo da Nero nije sam prepoznao i prebacio na audio CD vec da je ostalo na ISO prilikom rezanja na fizickom rekorderu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.64
mob
Samsung SGH-E630
OK, znam ja šta je .iso fajl, ali i dalje ostajem pri tome da CD-ROM(ISO) ne znači da pravi .iso fajl (osim ako se ne izabere Image recorder ili neki iste namene) već da (ISO) potiče od ISO 9660 standarda, po kom je i .iso fajl dobio ekstenziju. Kao što ni CD-ROM(UDF) ne snima .udf fajl Smile I pri svemu što sam ranije napisao Smiley
Ajde napravi .iso fajl bez da izabereš Image recorder(ili neki slične namene), samo izborom CD-ROM(ISO), čak nebitno ni koja vrsta sadržaja se narezuje, pa kad uspeš javi Smiley Samo će da nareže fajlove kao na svaki najobičniji cd.

Čovek ubacio mp3 (recimo), mp3 dobio na disku, plejer u autu podržava mp3 i to je to.
« Poslednja izmena: 11. Jun 2012, 00:06:38 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8176
Zastava Коралово
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.9
mob
Samsung S21 Ultra
Све сам радио како је Бане написао.
Лајт, веруј нам да ради тако.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:55:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.317 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.