Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bosanci...nacija,religija,narod ili bogumili?  (Pročitano 21265 puta)
02. Jun 2012, 20:34:42
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Volim uvijek poceti svojim rijecima...nema citata...nema izvoda...nema pametnih glava koje pisu...elem samo ova moja jadna i bijedna.
Ko su bogumili?
Mozda imaju slicne teme,ali svaka opisuje zivot bogumila a nikako njihovu svijest...zasto i kako.

Bosna je takva kakva jeste i volim to reci kao "prkno" izmedju dva "guza" (oprostite slikovito jer nemam druge rijeci za zamjenu).Elem harana od svih i vazda kocoperna da svima inat pravi i ide uz nos.I sta u svemu tome boli Lapsusa...ono da sam stariji i od Hrvatske i od Srbije,a opet bas me zaboli za bilo koju od ovih Republika...nek' tjeraju po svome.Na kraju vazda dodju u Bosnu da krcme svoj ceh.
Ako ce neko pisati o tome kako su Bosanci pokrsten narod od ovih ili onih,reci cu jesmo ali od koga...i da li smo mi pokrstili ostale?
Ko bi jedan jedini kralj?
Cije kraljevstvo bi najvece?
Cija vojska bi porazena poslednja od turaka...dvije godine usamljenog rata?
Ko jedini se borio u kosovskom boju rame uz rame sa Srbijom,do trenutka kada nije svatio izdaju?
Od koga su djeca sa 4 godine odvodjena da budu turski janjicari?
Gdje se branilo tursko carstvo 450 godina?
Gdje je poce prvi svjetski rat?
Gdje su bile sve njemacke ofanzive u toku drugog?

I ljudi pricaju o ratu...ma o kakvom ratu to ljudi pricaju?
Druze...drugarice...ti koja/i citas ovaj post,zelim samo malo predociti istoriju Bosne,naravno ako zelis citati dalje.Nista nije izmisljeno samo baratam onim sto je vec dato a drugi prisvajaju kao svoje...jer Mi Bosanci...elem kako rekoh samo smo "prkno" iz kojeg uvijek nice cvijet koji mirise po dobru ili po zlu...kako kome.
Rekose Bosanac nije nacija? I naravno da nije za one koji se smatraju ono "prkno".Jer covjek koji ne misli da ima istoriju od 982 godine kada po prvi put se spominje Bosna,pa do kralja Tvrtka,potom ljute zemlje u kojoj svi slomise zube od austro-ugara do njemaca...sta covjek da misli osim ono da nema svoje Ja.
Gdje sada "strpati" te bogumile kroz istoriju do dan danas?
Bogumili su bili zasticeni jedino u doba kralja Tvrtka kada je znao sta stvara (Tvrtkovim stazama revolucije rekao bi Tito).
Bogumili su vjerovali u dva boga,ustvari niti u jednog do u covjeka i kao takvi su morali biti istrijebljeni do poslednjeg od strane "zapada i istoka".I svi se dice necim...samo Bosanac nicim.Svi zele bogumila unistiti u covjeku koji na tlu Bosne postoji,ali druze/garice ajde reci kako? Prkosan je to narod koji hiljadu godina ratuje vazda,za ljubav gine,za druga gine,a rijetko kad se spomene.
Citajuci mnogo toga(elem svasta),jedno jedino pitanje imam za forum da li su bosanci nacija,religija,narod,ljudi ili bogumili?


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora shone83 (Vreme: 25. Aug 2012, 17:43:37)
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Sony xperia
Da podsetim, nije lose iscitati pre komentara:
http://forum.burek.com/bogumili-ugaseno-sunce-t244211.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Da...bogumil nekako naziremo sta to bi,ali bosanac(da li pisati velikim ili malim slovom) ciji je On?
Bogumil i niciji ili svaciji? Ako njemac zivi u Njemackoj,ako austrijanac zivi u Austriji,ako italijan zivi u Italiji,ako bosanac zvi u prknu, zar nije njemac-njemac,austrijanac-austrijanac,italijan-italijan i prkno-prkno?
Ljudi pricaju o religiji...ma o kakvoj religiji "ljudi" pricaju...sve sam korist
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Гледајући на начин како си је представио, ова тема је више везана за  историју него религију. Што се тиче Босанаца, стара словенска религија је једина за коју би се могло рећи да је оргинална вјера наших предака. А никако ислам, хришанство, а посебно не богумилска јерес. Све је то касније преузето.      
« Poslednja izmena: 03. Jun 2012, 00:45:20 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tecite suze moje, reče policajac.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5313
Zastava Republika Srpska
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Motorola Fire X311
Bogumila, onih pravih asketa, je bila saka, dok je ostatak stanovnistva bio ko i danas, sjete se religije pred vece praznike Smile Danasnji Bosanac je regionalna i mozda kulturna odrednica i nista vise.
IP sačuvana
social share

Years later, in another place,
he steps out of the dark and speaks to me.
He whispers: 'I'll tell you the ultimate secret of magic.
Any cunt could do it.
'
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Гледајући на начин како си је представио, ова тема је више везана за  историју него религију. Што се тиче Босанаца, стара словенска религија је једина за коју би се могло рећи да је оргинална вјера наших предака. А никако ислам, хришанство, а посебно не богумилска јерес. Све је то касније преузето.      

Da li je religija povezana sa istorijom?
Sta je stara-slovenska religija?
"Jeres" sta je jeres?
Jos jedno pitanje kakve veze ima religija sa onim gdje zivis?
Ako je covjek kinez zar nije kinez i bas me zaboli kojem se bogu moli...zar Ja mogu biti Bosanac u sred Kine?
Ako je neko drzava( a svako od nas je prcvara od drzave),zar nije prvo ono sto nosi naziv te drzave,makedonac,slovenac,crnogorac,srbin,hrvat...izgleda jock samo u Bosni su nekavi monstrumi-svakakvi,zar ne?

Homer...kao i svi drugi zar ne?
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Zašto si sebi dao pravo da pod Bosanac misliš i na Hercegovac?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Izvini...i uvijek cu priznati svoju gresku Smile
Pisao sam vecinom o religiji koju nikako ne gotivim,jer ona razdvaja ljude.Sustina nije bosanac ili hercegovac ili mnogi drugi,nego bogumili koji su poistovijetili dva boga i pozeljeli spojiti u jednog...elem ono u sta vjerujem...covjeka
« Poslednja izmena: 03. Jun 2012, 19:44:19 od lapsus00 »
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Sony xperia
@Boro, tema je vezana za religijski aspekt. Ne uplici nesto drugo.

PS. Za provokacije imas dugme Prijavi Moderatoru. Ali da, lakse je ispisati post nego samo kliknuti na dugme.

« Poslednja izmena: 05. Jun 2012, 18:38:23 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Izvini...i uvijek cu priznati svoju gresku Smile
Pisao sam vecinom o religiji koju nikako ne gotivim,jer ona razdvaja ljude.Sustina nije bosanac ili hercegovac ili mnogi drugi,nego bogumili koji su poistovijetili dva boga i pozeljeli spojiti u jednog...elem ono u sta vjerujem...covjeka
    bogumili su doista  u sečenju od strane papske inkviyicijje patom u srbiji od strabne nemanjića sklonili svoje glave kod tvrtka i to je Bog blagoslovio.oni su po retkim istinskim podacima(jer su podaci skupljani od spletkaroša sa strane inkvizitora) bili doista vernici u Boga. kasnije su birajućizmeđu dve stvari izabrali muslimansvo i asimilirali unutar tog žiuvlja u većini.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.