Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:38:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bojenje makete  (Pročitano 12893 puta)
21. Maj 2012, 19:44:10
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Sad čitam teme o maketama koje je pilot otvarao i vidim da je on pre kamuflaže stavljao crnu podlogu.  Da li je ta farba koju je stavljao ako podlogu obična (iz spreja) ili maketarska? I još nešto vidim da je dok je bojao staklo kokpita (canopy, jel se tako kaže?) da je lepio male parčiće trake a međuprostor bi bio obojen i izgledalo kao "ram"  ovde se vidi na šta mislim.

« Poslednja izmena: 23. Maj 2012, 20:32:39 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Crown me King and be my servants

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung D900
Generalno i meni farbanje zadaje dosta muka, posebno zbog toga što farbam četkicama, jer se nema para za airbrush... Video sam ovih dana po nekim forumima da mnogi koriste prvo podlogu pa onda farbu, moram da isrpobam to, međutim još sam neiskusan...
Takođe ne znam kako lepo da odradim isticanje panela crnim linijama, any ideas ?
IP sačuvana
social share
The children of today
The children of tomorrow
Forced out of a life of their own
We are the sinners of these days
And only bringers of sorrow
We're only bringers of sorrow

I dont give a fuck if you hate me
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Pozdrav Momci,
Izvinjavam se u poslednje vreme nemam toliko vremena pa slabo piskaram.

Elem sto se podloge tice, ona nije neophodna ali je pozeljna, sluzi za bolje vezivanje boje za maketu. Crna boja i n ije naj srecnije resenje za podlogu jer menja nijansu boje koja ide preko, tesko ju je prekriti pogotovu ako se radi cetkom. Za osnovnu boju preporucujem neku sivu, ako ne koristite Airbrush, moze i Sprej iz farbare, samo pazljivo pri radu i tanak nanos. Meni se odlicno pokazao sprej marke Cosmos, postoji Matt Siva, Matt Bela, MAtt Crna...`

Sto se canopy-ja tice, maskiranje se radi krep trakom postoje specijalizovane maketarske marke Tamiya i Tristar, one su odlicne za nase potrebe jer ne ostavljaju tragove lepka, ili potrazite po farbarama neke kvalitetnije tipa Body ili 3M...

Isticanje panela se radi na vise nacina, moze tusem, moze temperom, moze akrilnom bojom a moze i slikarskom uljanom, grafitom, pastelima, pigmentima...  Vazno je samo da osnova preko koje se radi bude na drugoj bazi, znaci ako je podloga akril, onda uljana boja za isticanje panela.
Radi se tako sto se maketa prethodno izlakira pa se sa jako razredjenom bojom prolazi po linijama panela.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Aha, a još nešto, da li mogu da bojim sprejem iz farbare? Znam, zvuči glupo, ali ako je u pitanju avion koji je ceo srebrni.
« Poslednja izmena: 22. Maj 2012, 13:15:01 od Verni_Grobar »
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Crown me King and be my servants

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung D900
Što se toga tiče, relativno sam neiskusan, neko sigurno može dati bolji odgovor, ali mislim da su sprejevi iz farbare suvise jaki za obične plastične modele, a pri tome teško se mogu koristiti za fine i sitne delove .... pitanje koliko bi odgovarajuća nijansa bila...

Inače Samuraj, hvala za odgovore Smiley
« Poslednja izmena: 22. Maj 2012, 17:03:43 od Telcontar »
IP sačuvana
social share
The children of today
The children of tomorrow
Forced out of a life of their own
We are the sinners of these days
And only bringers of sorrow
We're only bringers of sorrow

I dont give a fuck if you hate me
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Nema na cemu Wink

Aha, a još nešto, da li mogu da bojim sprejem iz farbare? Znam, zvuči glupo, ali ako je u pitanju avion koji je ceo srebrni.

Mozes naravno, isprobao sam bas za Srebrnu Cosmos za visoke temperature (High heat)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
A, taj Cosmos - pretpostavljam da je za meku plastiku.
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Nije uopste speijalizovan za plastiku, njega sam probao i meni se super pokazao zza te potrebe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
koliko maketara, toliko mišljenja, ali nije loše da čuješ više pa da sam odlučiš..... što se sprejeva iz farbara tiče, u bilo kojoj varijanti, kod mene, no way Hose, imao sam razna iskustva, uglavnom loša tako da.....
što se osnove ( primer ) tiče kod mene u obzir dolazi samo Gunze Mr. Surfacer pa tek onda farba ( pre surfacera detaljno brisanje makete alkohplom ) za one koje rade četkicom nema brige, šljaka i tako.....

treba razjasniti jednu stvar, i to je najbitnije za uspešno farbanje makete, pigmentacija farbi iz farbare, tj veličine " zrnaca " farbe je odgovarajuća za " običan svet  "  tj 1:1, dok su maketraske farbe puno sitnije / finije pigmentacije te tako daju odgovarajući efekat farbe na maketi,odnosno, odgovarajući srazmerno efektu farbe na pravom aparatu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Da li se uljane boje iz farbare mogu koristiti umesto maketarskih?
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:38:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.