Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žene na stolu i pod stolom u prvoj ženskoj kafani otvorenoj u Zemunu  (Pročitano 4014 puta)
25. Okt 2005, 12:18:51
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Žene na stolu i pod stolom "inventar" su u prvoj ženskoj kafani otvorenoj u zemunu

Strogo dozvoljeno maltretiranje muških

Bircus emancipacija raširila se poput ptičjeg gripa, pa je u Grobljanskoj ulici svake noći matrijarhat u punoj snazi, a gošće na svojoj teritoriji uvode nova pravila
Žene na stolu, žene pod stolom, srča okolo, devojke se pridržavaju za plafon, a muškarci u čudu, ovako je redovno u kafani Jagode Beko. Kada tamburaši, negde iza ponoći, pogode žicu, žene imaju pravo, po protokolu, i da se potuku. Slobodnim stilom.
Imaju i neprikosnoveno pravo da "maltretiraju" odreda, što osoblje što muškarce, koji do praga smeju kako hoće, al preko njega samo u pratnji bar jedne - NJE. Po Jagodinom pravilu, jedino je "ONA, a ne neka druga" apsolutni gospodar atmosfere u omalenoj vojvođanskoj kući na Gardošu, preuređenoj u istoimenu prvu "žensku" kafanu, u kojoj je NJOJ sve strogo dozvoljeno.

- Kada sam otvorila prošle godine, nisam htela da je "krstim" uobičajeno. Muž i ja razbijali smo glavu oko imena, sve dok jednog dana nismo ušetali u knjižaru, i rešili da nasumice izaberemo knjigu, iz nje jednu rečenicu, i da to bude ime kafane. Ispostavilo se da sam žmureći iščupala Duška Radovića, a prst mi pao na rečenicu "Ona, a ne neka druga", opisuje Jagoda kako je osamdesetak kvadrata ubrzo od klasične kafane postala neprikosnovena teritorija slabijeg pola. Mimo svih kafanskih normi, u početku je serviran besplatni doručak u ponoć, koji su gosti gladni ili siti svejedno - morali da jedu.

- Onda su mi to zabranili jer, da bih delila hranu za džabe, morala sam da budem javna kuhinja. Odustala sam. U to vreme svako veče je dolazila jedna bakica, komplet sređena, pričala da će mesto za izlazak preporučiti svojim prijateljima, ambasadorima. A ispostavilo se da je žena gladna penzionerka. To naše inspekcije ne znaju. Kao ni to da su ženskice anđeli, ali samo do dva ujutru, kada su uveliko mortus pijane. E, da deca ne bi povraćala po komšiluku, osposobila sam peć za picu koja će peći isključivo krofne.Sanitarne inspekcije su dolazile svako veče pa je pravilo da se čaše nemilice razbijaju ubrzo proterano iz kafane. To je trebalo videti. Žena kad razbija čaše ne može da se meri sa muškarcem. Bilo je slučajeva da devojka dobro "savlada" pićovnik (karta pića), popne se na sto i porazbija kompletan inventar. Dolazila je jedna koja je tražila samo čaše za tekilu i, dok ne olupa 26, nije silazila na zemlju. Dođem, zamolim je ko čovek da ostavi neku čašu za sledeći put.

 
  Sve pogađa

Uz vođenje kafane, Jagoda je, kaže, naučila i da po izgledu čoveka pogodi šta će ko naručiti i pre no što sedne.
- Visoki i elegantni gosti u svedenoj garderobi, i žene u suknjama oko kolena su vinska ekipa. One sa golim stomacima piju pelinkovac, pivo i tekilu. Imamo jedno društvo od pet devojaka koje redovno naručuje tri flaše tekile. Protivnici ženskog provoda prvo pomisle da je reč o lezbo-klubu. Međutim, kad dođu i vide da i žene umeju da se vesele kao muškarci, uglavnom priznaju da je ženska kafana odavno trebalo da se desi - kaže Jagoda Beko.
   
 
 
 
" To je za dušu", govorila je. Jedva smo je ubedili da nije njena duša baš tolika. Ajde par komada, ali pola šanka, pa kolika je to duša, priča vlasnica.

Bircus emancipacija raširila se poput ptičjeg gripa, pa je u Grobljanskoj ulici svake noći matrijarhat u punoj snazi, a gošće na svojoj teritoriji uvode nova pravila.

- Najviše vole da zeznu muške tako što one uđu u ve-ce, obave šta imaju, pa se na sve to još i šminkaju natenane. Pošto muškarci moraju po pravilu kuće da ih čekaju ispred toaleta, gospođice ne izlaze dok ovi ne počnu da cupkaju u redu. Oni su malo gunđali u početku, a sad kažu da su jedva dočekali da imaju priliku da oni budu na "meti" - kaže Jagoda, poznata po tome što je iskoračila u muški svet podučavajući na RTS-u kućnim majstorijama.

Barabar sa majstorima sama je zidala šank od rasturenih zemunskih ivičnjaka, pa se kompletna unutrašnjost RIMuje sa Gardoš kulom. Pootpadalim rimskim kamenjem Jagoda je svojeručno obložila zidove. Sačuvala, kaže, deo starog zdanja za kafanska pokolenja.

Gošće su shvatile ideju ženske kafane doslovno. Odnele kućama originalnu Milenu Pavlović-Barili, nekoliko Olja Ivanjicki, a u zamenu ostavile rashodovane dečije lutke povađene iz podruma. Muškarci su ideju da ih žene "maltretiraju" prihvatili oberučke. Posebno onaj deo koji se odnosi na štipanje u mraku! I komšiluk ima svoje viđenje provoda, pa se ludo veselio tako što je organizovao demonstracije. Najavili MUP-u bunu protiv ženskog kafančenja, pa je Jagoda postala državni neprijatelj. Kad nije u lokalu - uglavnom je obitavala u policiji.

- Iako se muzika ne čuje na ulici, a vrata i prozore i ne otvaramo, od komšiluka do danas nemam mira. Odmah posle otvaranja, ispostavilo se da komšijin duševni mir košta 200 evra. Te pare nisam htela da dam da bi me ostavio na miru i otad stižu prijave. Prvo zbog buke automobila, pa jedan momak mora da po parkingu stišava goste. Kada je i galame nestalo, ti isti me tužili što nemam kontejner. Onda shvatim da su u ovoj državi i kontejneri deficitarna roba i, posle potrage od deset dana, nađem ga, platim 30.000 dinara, iz inspekcije me pošalju da prijavim Gradskoj čistoći.

Odem tamo, a službenica mi kaže da ne zna kome treba da prijavim, jer je slučaj usamljen! Šetali me po šalterima još deset dana. Sad sam ponosni vlasnik kontejnera, jer ga imam samo ja i Gradska čistoća. Mesec dana sam sređivala papirologiju da bih bacala smeće! Konačno ga svečano postavismo, kad za koji dan opet stiže plavi koverat. Imam šta i da vidim. Sad me tuži drugi komšija zbog postavljanja kontejnera, opisuje Jagoda. Voleli bi, kaže, da vide kako izgleda ženski tulum na delu. Moći će i to, kada za koji dan počne direktni 24-časovni Internet prenos iz jedine ženske kafane na Balkanu. Biće to onlajn predstava prvo za komšiluk, pa za ostatak sveta...



Izvor: Glas Javnosti \ Ivana Ikraš
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Živi i pusti druge da žive..

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4734
Zastava BGD
mob
Nokia C3-01
khmmmmmm...........
iskreno mrzi me da chitam toliki tekst...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Life is a bitch..

size:
RTS1 -  kucne majstorije - Jagoda - kafana - zenama sve dopusteno - atmosfera fantasticna Smile
« Poslednja izmena: 25. Okt 2005, 14:33:09 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
i ja nisam procitala bas ceo tekst ali sve u svemu ja volim kad je musko musko a zensko zensko...
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
e, ti bas ne znas da se zabavljas.. ako.. ima godina i frustracija.. djihaaa Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
mogu ja da se zabavim , ali na "zenski"nacin Smile
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
hm.. dobro.. ja sam boem.. ja volim lumperajku.. u muskom ili u zenskom drustvu.. svejedno.. Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


j never lose...j just choose not to win

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10106
Zastava sever
volim i ja,ali ne da se ponasam ko muskarac,da bauljam ispod stola i razbijam flase... Smile
umereno Smile
mislim ne rade to muskarci svi , ali kad je vec tako u tekstu......
IP sačuvana
social share
...burn,like fire in Cairo...

ko igra za raju...i zanemaruje taktiku...zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku...
p.s; Avionu Slomicu Ti Krila. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
ja sam izgleda jedini procitao ceo tekst ovde..i sta reci,ionako zaostajem u tim stvarima..al kome drago sto da ne,ja ne volim guzvu i galamu,a musku,a zensku Smile
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


..shlog koji otkriva postojanje mozga

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 147
pa ima nas raznih, neke vole da sa drugaricama cavrljaju u meku  o svom novom laku za nokte, nose roze dzempere i trepcu 30x po sec.; ja vise iznalazim da je zabavnije da ispijas pivcugu sa ortacima iz kraja i komentarisete kako ona u roze dzemperu ima veliko dupe..zivot je isuvise kratak da bi bio dosadan
.. girl's want to have some fun  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.