Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:29:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trudnoca, drugo stanje  (Pročitano 12988 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia 
Pošto svakako idem na privremeni počinak,a i ne bih više da razglabam na ovu temu,još ovo- Griješiš tu ,bar što se ovog što sam napisala tiče  Smile
Tu već pričaš napamet jer sigurno ne bih rekla- Šta će siroma',ko radi taj i griješi,a za majku i dijete-who cares !
Pročitaj malo bolje i vidjećeš da ne postoji samo jedan pravac,tačnije jedna sagledana strana. Možda jesi pedagog,ali si prije svega čovjek,kao i ja i peti i deveti.. Postoje sistemi i norme,i pravila i protokoli..ali je sve to stvoreno od strane ljudi. Ovdje se sagledava njihova strana i budi siguran da svako od nas makar zna nekog ko je prošao sličnu situaciju i zna kroz šta se tu prošlo ili prolazi. Nemoj misliti da samo ti razumiješ problem  Smile

I ljudi-kome treba roditelj koji nije dorastao ulozi? Da bismo rekli-imam mamu I tatu? Da bismo bili normalna porodica?  Normalna po čijim kriterijumima?
« Poslednja izmena: 22. Apr 2012, 01:51:59 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
Ne znam cemu ova diskusija u smeru prave stvari kao priznavanju deteta?

Ima li iko iole pojma o zakonima? Ako je njegovo, cak i da ga ne prizna, "ostecena" ima pravo da zatrazi utvrdjivanje ocinstva. Ako se pokaze da je otac, duzan je da placa alimentaciju (sto u nasem sistemu mozes da izbegavas godinama jer je pravosudje u tri lepe i dosta slucajeva se zavrsi da se potrazivanja nikada i ne naplate) ali nije duzan da vodi racuna o detetu.

Poenta - on ce na ovaj ili onaj nacin morati da snosi troskove zivota tog deteta, a da li ce zeleti da se ponasa kao otac, to je definitivno stvar njegovog izbora. Nema tu nekog moralnog filozofiranja.

A na kraju krajeva, ono sto je prvo i osnovno sto treba da uradi jeste da sedne sa njom i kaze joj jasno da li zeli dete ili ne. Verujem da ne zeli, to neka kaze a ona neka onda odluci sta ce ona dalje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Ne gubi se Raner, ovoj e zemlja Srbija i svaki muškarac je sklon obilaženju obaveza. Ajde molim te, ne ulivaj lažnu nadu devojkama koje se nadaju nečemu.

On će priznati, pokazati minimalna svoja primanja, ona će dobiti 4 ili 5 hilj din i to je kraj priče. Ona postaje rob života i tog deteta.

Jbt ovde se previše čitao Andeson.
« Poslednja izmena: 22. Apr 2012, 01:54:04 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
Bez toga ne gubi se, znam da ne umes da ukazes na zakon koji sam 4 puta trazio, ali valjda umes da citas.  Smile

Napisah - zakonski ce ga priznati u svakom slucaju ali takodje napisah kakvo nam je sudstvo i da se moze desiti da nikada ne dobije ni dinara. Ne znam samo kako ti jednostavne recenice nisu razumljive. I ko uliva ladu nekoj devojci, jesi ti omanula pa skrenula levo kod Albukerkija? Nema devojke na temi, Promaseni pita za ortaka a forumasi diskutuju na temu priznati-ne priznati.

Zalosno je kada se neko ko jedino cita barona Minhauzena toliko optereti tvojim recima, pa te ceka na neku prozivku i tamo gde je nema. Ajde zaobidji, smesno je.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Zakone guglaš i prosipaš ih iz rukava a blage sa realnošću nemaš. To je ono na šta ti skrećem pažnju. Zakon je jedno a ostvarenje istog u državi kojoj je sprovodjenje zakona proporcionalno trčanju kornjače na 1000 m je potpuno drugo.

Evo i tebi jedan, zaslužio si  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
HTC One
Ok, nismo svi na frekvenciji kosmickog tona.  Smile

Jasno sam napisao o pravosudju i zakonima, ako nisi slepa i umes da citas onda mi se namece samo jos zakljucak da ne mozes da procesuiras procitano.

Edit - bespotrebno.

Lepo rekoh, zaobidji, nemam nameru da gubim vreme.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Apr 2012, 02:09:30 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Da ne spamujemo temu i ne smaramo ovaj narod okolo, jesam kosmički ton a ti idi na tu temu na kojoj si napisao par glupavih postova, čisto da je pratiš i miniraš štivo same teme, i pokazao, po ko zna koji put na forumu, bar koliko sam ja ovde, da pričaš o stvarima o kojoj blage nemaš. Proveri svoj ton tamo, dala sam linkove, ko ti brani Smile

Nego, tema.

Samohrana majka u državi Srbiji, kao što bi bila ova potencijalna mama na temi,  nema nikakve šanse preživljavanja ukoliko nema nekakvu pomoć.

Da li će otac da prizna dete i nekakvu nadoknadu u njegovom izdržavanju je jedna stavka. Druga je brak i sve ono što sleduje, ukoliko oboje žele.

I tu nema nikakve dileme, muškarac koji se ogradjuje od obaveza prema detetu ima punu podrušku trenutnih zakona. I to je to. Sve dalje je demagogija.
« Poslednja izmena: 22. Apr 2012, 02:15:01 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Pošto svakako idem na privremeni počinak,a i ne bih više da razglabam na ovu temu,još ovo- Griješiš tu ,bar što se ovog što sam napisala tiče  Smile

Verovatno je da gresim(znam da su svi ovde vecinom dobri ljudi a za tebe to i najmanje ne sumnjam  Smile ), ali nekako mi tako delujete svi sa tom "Ne mora da se brine ako nece" pricom.

Tom detetu treba otac i taj otac treba da ima makar neku obavezu prema istome. To sto ga je napravio ne znaci da ne mora da se brine o njemu makar u nekoj meri niti da je oslobodjen obaveza prema istom. Niko ne mora nista sto ne zeli ali to ne znaci da je to ikako u redu.

Imam jednog drugara sa slicnom pricom. Kada je bio vrlo mlad napravio je dete jednoj devojci(krajem srednje skole). Nisu se uzimali, sa majkom cak i nije u nekim dobrim odnosima, ali je vodio racuna o detetu koliko je mogao. Nije upisivao faks(nije ni zeleo) ali je opet znao svoju obavezu i rintao kako zna i ume i zbog sebe a i zbog deteta. Cak je jedno vreme unajmljivao stan u drugom gradu i nasao posao tamo kako bi bio sto blize istom. I dan-danas dete vidja kada ima vremena zbog posla(sada radi nesto honorarno pa se desi da bude odsutan zbog istog van grada) i izdrzava ga koliko moze. Upravo kaze ovo sto sam ja napomenuo u prethodnom postu "Ona mu je mozda majka, ali dete je moje i i treba da ga izdrzavam kako znam i umem". E, to je covek i otac.  Smile


Niko se, s druge strane, ne može prisiliti da bude otac. Ali je po meni užasno napraviti dete i onda se praviti blesav. U najmanju ruku je nezrelo.

Upravo to.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.162
mob
Nokia 
Fala  Smile

Normalna stvar-to dijete je poklon. Ako ne umiješ da kažeš i misliš hvala ,onda taj poklon ne zaslužuješ

Na konto alimentacija i ostalog..sasvim log'čno! Neće nadomjestiti figuru nedostajućeg roditelja,ali će svakako pomoći kod računa i ostalih troškova
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
da je to prava stvar...on bi znao sta treba da uradi..i ne bi pijan po kafanama postavljao pitalice...

nek se ubije...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 09:29:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.