Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:25:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Antihrist  (Pročitano 5727 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 70
Pozivajuci se na Bibliju i jos neka prorocanstva, pre se moze izvesti zakljucak da na kraju ove nase ere treba da se pojavi jedna osoba (covek) koja ce zavladati celim svetom i da ce ta osoba biti od strane sveta razlicito shvacena i tumacena. Za jedan deo sveta ta osoba ce biti pozitivna i na Bozijoj strani, a za drugi deo sveta, i to iskljucivo za hriscanski, ce biti negativna i bice shvacena kao antihrist.

Tu osobu prvi najavljuje sam Isus Hrist koji kaze da ce je on licno poslati: "I ja ću moliti Oca i on će vam dati drugoga Branitelja (Parakleton) da bude s vama zauvijek:" (Jovan 14,16)

Zatim  Isus kaze: "Branitelj - Duh Sveti, koga će Otac poslati u moje ime, poučavat će vas o svemu i dozivati vam u pamet sve što vam ja rekoh." (Jovan 14,26)

Te, Isus takodje kaze: "A kada dođe Branitelj koga ću vam poslati od Oca - Duh Istine koji od Oca izlazi - on će svjedočiti za mene." (Jovan 15,26)

I na kraju Isus kaze: "No kažem vam istinu: bolje je za vas da ja odem: jer ako ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako pak odem, poslat ću ga k vama. No kada dođe on - Duh Istine - upučivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi. On će mene proslavljati jer će od mojega uzimati i navješćivati vama. Sve što ima Otac, moje je. Zbog toga vam rekoh: od mojega uzima i - navješćivat će vama." (Jovan 16,12-15)
_________________________

Evo sada kako je u Otkrivenju sv Jovan Bogoslov najavio coveka koji ce na karaju vladati svetom, pa vi sami procenite da li je to ta osoba koju je Isusu Hrist obecao poslati. Evo prvo kako on najavljuje njegovo rodjenje:

“I pokaza se veliki znak na nebu: zena obucena u sunce i mesec pod njenim nogama, a na glavi joj veliki venac od dvanaest zvezda, 2 i bese trudna i vikase od porodjajnih bolova i muka. 3 I pokaza se drugi znak na nebu, i videh: velika azdaja, crvena kao vatra, sa sedam glava i deset rogova, 4 i njen rep povuce trecinu nebeskih zvezda, te ih baci na zemlju. I azdaja je stajala pred zenom koja je imala da rodi, da joj pozdere dete - kad rodi. 5 I rodi musko dete, sina koji ce svima narodima biti pastir sa gvozdenom palicom. I njeno dete bi uzeto k Bogu i njegovom prestolu. 6 A zena utece u pustinju gde je imala mesto koje joj je Bog pripremio, da je onde hrane hiljadu dvesta i sezdeset dana.“ (Otkrivenje 12:1-18)

13 I kad azdaja vide da je zbacena na zemlju, poce goniti zenu koja rodi musko dete. 14 Zeni pak dadose dva krila velikoga orla - da leti u pustinju na svoje mesto, gde ce se hraniti jedno vreme, i dva vremena, i po vremena, daleko od zmije. 15 A zmija izbaci za zenom iz svojih usta vodu kao reku, da je reka odnese. 16 No zemlja pomoze zeni, pa zemlja otvori svoja usta i popi reku koji izbaci azdaja iz svojih usta. 17 I razgnevi se azdaja na zenu, te ode da zarati na ostalo njeno potomstvo, na one sto drze Bozije zapovesti i imaju svedocanstvo Isusovo. 18 A ja stadoh na pescanu morsku obalu.

Obratite paznju na stih 12:17 “I razgnevi se azdaja na zenu, te ode da zarati na ostalo njeno potomstvo, na one sto drze Bozije zapovesti i imaju svedocanstvo Isusovo. Iz ovog stiha se da naslutiti da je to dete koje je rodila ta zena upravo covek kojeg je najavio Isus Hrist jer ono je to koje “drzi Bozije zapovesti i ima svedocanstvo Isusovo“ imajuci u vidu da je Isus upravo i rekao da ce ga poslati kao “Duha Istine“ koji “od Oca izlazi“ sa ciljem da “svedoci“ za njega, Isusa Hrista.
______________________________


Evo sada kako je sv. Jovan Bogoslov opisao vladavinu tog deteta kada je ono odraslo i postalo zreo covek:

” 11 I videh otvoreno nebo, i vidi, beo konj, i koji sedi na njemu zove se Verni i Istiniti, i on sudi i ratuje po pravdi. 12 Oci su mu vatreni plamen, a na glavi mu mnoge krune, sa napisanim imenom koje niko ne zna sem njega. 13 I bese obucen u haljinu natopljenu krvlju, i njegovo ime zove se Rec Bozija. 14 A nebeske vojske na belim konjima, obucene u belo, cisto platno, pratile su ga. 15 I iz njegovih usta izidje ostar mac - da njm pobije mnogobosce. I on ce im biti pastir sa gvozdenom palicom; i on ce gaziti muljaru ljutog vina gneva Boga Svedrzitelja. 16 On ima na haljini i na svom bedru napisano ime: car careva i gospodar gospodara.”

Da su dete koje je rodila zena i ovaj covek na belom konju koji se zove “Verni i Istiniti”, odnosno, koji se zove “Rec bozija” jedna i ista osoba, to se moze zakljuciti po tome sto se i za dete i za ovoga coveka kaze dace biti ”pastir svim narodima sa gvozdenom palicom”
___________________________

A evo sada sta sv. Jovan Bogoslov kaze o pravoj ulozi tog “deteta-coveka”

”6 I videh drugog andjela kako leti posred neba imajuci vecito jevandjelje - da ga objavi stanovnicima zemlje i svakoj narodnosti i svakom plemenu i jeziku i narodu. 7 I govorase snaznim glasom: bojte se Boga i odajte mu slavu, jer dodje cas njegovog suda, i poklonite se Tvorcu neba i zemlje i mora i vodenih izvora.”[b] (Otkrivenje 14:6)

[b]”6 I cuh nesto kao glas mnogog naroda i kao sum mnogih voda i kao grmljavinu jakih gromova, kako govore: aleluja, jer se zacari Gospod Bog nas, Svedrzitelj. 7 Radujmo se i klicimo i odajmo mu slavu, jer dodje Jagnjetova svadba i zena njegova pripremi se, 8 i dade joj se da se obuce u svetlo, cisto platno; platno, naime, to su pravedna dela svetih.”
(Otkrivenje 19:7-8)
 
Dakle, kao sto vidite, po sv. Jovanu Bogoslovu, isto kao i po Isusu Hristu, uloga ovoga “deteta-coveka” je da u vidu “Vecitog Jevandjelja”, obznani svetu one osnovne, univerzalne istine i po njima ujedini sva svetska plemena, narode i jezike i prirpremi ih za “Jagnjetovu Svadbu”, tj. za tzv. “Drugi Hristov dolazak”.
____________________________

Postoje i neka druga prorocanstva, stara i novija, koja takodje najavljuju coveka koji ce na kraju zavladati celim svetom. U jednom od tih prorocanstvava stoji da ce upravo taj covek biti proglasen za “antihrista” iz razloga jer ce se okrenuti protiv hriscanske institucije. Sto ni malo ne treba da cudi obzirom na negativnu ulogu koju su hriscanske institucije odigrale tokom ljudske istorije od svog osnivanja do danas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Navodite citate iz Svetog Pisma i to mi se sviđe jer očito čitate Sveto Pismo, no u tumačenju svih knjiga, a posebno Otkrivenja trebamo tražiti pomoć stručnjaka, da se ne bi slučajno reklo kako je "sve jasno" iz nekoliko citata citata, a prava je istina da ništa nije jasno. Zato i ne volim tumačiti, čak i ono što je poznato, jer se na smatram dostojnim proglasiti nešto jasnim i jednostavnim, kad u većini slučajeva ni sam ne razumijem napisano. Opet, ali... Kod tumačenja ovog spisa trebamo imati na umu okolnosti i posebno vrijeme u kojem je pisano, a ne toliko tko je pisao, jer nam pisac nije stopostotno poznat. Djelo je pisano oko 95. godine, za vladanje Domicijana, a neki djelovi i oko 75. godine, za vrijeme Vespazijana. A to je vrijeme velikih progona, krvavih progona Crkve, gdje i sam autor trpi progone i nalazi se na otoku Patmosu. To je ono što znamo. U takvoj situaciji pisac ima viđenja, koja sva imaju simboličko značenje. Brojevi, stvari, dijelovi tijela, pa i same osobe koje stupaju na pozornicu viđenja su poruke koju mu Bog nadahnjuje, a sve je to simbolično. Apokaliptični spisevi imaju za cilj ojačati "moral" vjernika da će nevolje proći i da će doći dan kad će Bog osloboditi svoj narod iz ruku tlačitelja i povratiti slobodu i u tom smislu treba taj spis čitati.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:25:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.