Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Janko Maglocki - nemam nikog na celom svetu  (Pročitano 4857 puta)
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Garant se ti nisi naspavao
ne skrnavi temu svojim luvdovanjem po istoj, rečenica je bila digresija, a ne prozivanje zbog pominjanja roma
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Jbg.. nije manjina...




Dečak Janko dobija kuću!
DRUŠTVO, 06:00, 06.04.2012.Autor: Silvija Slamnig96 komentara

Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
Mladića bez porodice iz Samoša ministar Ljajić obišao i obećao mu novi dom. Pomoć stiže sa svih strana



- Ovo je tragedija, moramo da pomognemo detetu, ovako ne može da se živi - dirnuto je rekao ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić kad smo ušli u Jankovu kuću. Posle teksta u našem listu prvi nam se javio ministar, koji je želeo da istog dana poseti dečaka i pomogne mu.

Podsetimo, Janko Maglocki (17) ostao je potpuno sam kad je sahranio baku. Majke se ni ne seća jer je poginula kad je imao četiri godine, a otac ga je davno napustio. Dečak je živeo u bedi i siromaštvu, bez kanalizacije i kupatila, sve dok Kurir nije pokrenuo akciju pružanja pomoći.
- Hvala što ste došli, otkad ste pisali o meni, sve je počelo da se menja - kaže Janko, veseliji nego ranije. Ministar Ljajić je odmah odlučio da preduzme konkretne korake.
- Janko, kaži nam šta da učinimo za tebe. Ministarstvo želi da ti pomogne najviše što može. Pošto planiraš da ostaneš u Samošu, kupićemo ti kuću ovde. Kuću sa kanalizacijom i kupatilom. Predstavnici mesne kancelarije iz Samoša i socijalne radnice naći će ti kuću i ti ćeš se u nju useliti - rekao je Ljajić.
Dečak je zanemeo od sreće. Kaže da nije ni slutio da će ga se neko setiti i ovoliko mu pomoći.
- Mnogo vam hvala, promenićete mi život. Bili su mi u poseti ljudi iz „Agroživa“, doneli su mi hranu i ponudili posao kad završim školu. Još ima dobrih ljudi, a ja sam mislio da za mene nema nade - kaže Janko sa osmehom.
Našoj redakciji se javilo još mnogo ljudi koji su, dirnuti njegovom sudbinom, odlučili da mu uplate novac na žiro račun:

Komercijalna banka
Mile Tomin
205-1001529290309-91
Nigde bez svinje i kokošaka

Iako dečak živi u trošnoj kući sa zemljanim podom i bez kanalizacije, gaji osećanja prema ovom domu.

- Želim da živim negde blizu, da bih mogao da svraćam ovde. Imam jednu svinju i kokoške i želim da nastavim da ih gajim. Ne bih mogao potpuno da zaboravim svoj stari dom - kaže uzbuđeni Janko, pred kojim je novi život.

Izvor: Kurir





Inace, da postoji dobrih ljudi... dokaz je emisija "Kvadratura kruga"...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.