Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Janko Maglocki - nemam nikog na celom svetu  (Pročitano 4862 puta)
05. Apr 2012, 22:08:05
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
Browser
Chrome 18.0.1025.142
nemam nikog na celom svetu

Majka mi je poginula kad sam imao četiri godine. Udario ju je auto dok je vozila bicikl. Otac me je napustio, a baka, koja se brinula o meni, umrla je

Janko Maglocki: U junu postaje pekar i nada se poslu
SAMOŠ - Sahranio baku i ostao potpuno sam.
- Majke se ne sećam, poginula je kad sam imao četiri godine. Mogao sam i ja s njom da nastradam, pošto smo zajedno bili na biciklu kad je naleteo auto i ubio je na licu mesta. Posle sam bio sa ocem, koji me je maltretirao. Čuo sam od komšija da je tukao i moju mamu, zato ja nikada ne bih udario ženu - ovako 17-godišnji Janko Maglocki započinje priču o svojoj tragičnoj sudbini. Tog hrabrog dečaka život nije štedeo, ostao je potpuno sam i živi u selu Samoš, pedesetak kilometara od Pančeva, u trošnoj kući bez kanalizacije i kupatila.

- Dok sam bio sa ocem, uvek sam imao modrice i rane, stalno me je tukao. Jednom mi je baka dala pare da kupim album sa sličicama, to mi je bila želja, al’ kad je otac video šta sam kupio, počeo je da me udara i cepa album. Celog ga je iscepao i zgužvane listove mi gurao u usta. Hteo je da me kazni - priseća sa Janko. Pre osam godina otac ga je napustio, i od tada ga dečak više nije video. Ostao je da živi s bakom, koja mu je bila jedina uteha i prijatelj, ali nesrećni Janko je i nju izgubio.

- Kad sam sahranio baku, ostao sam potpuno sam. Komšije mi pomažu, ali ja ipak nemam nikoga. Kad se vratim iz škole, svuda je tišina, niko me ne čeka. Nema više ni večere, ali najteže mi pada to što nemam s kim da razgovaram i posavetujem se - priča Janko.

On svakog dana autobusom u šest putuje u Pančevo u školu, i ipak uspeva da bude odličan đak.

- Idem u pekarsku školu, u junu završavam i nadam se da ću naći posao, da se spasem - pozitivan je Janko, koji sada preživljava prodajući jaja.

- Prodajem jaja po deset dinara, desi se da zaradim 50-60 dinara dnevno, i to mi je sve - kaže dečak, koji gaji pet-šest kokošaka.


Kad se vrati iz škole, Janko obavlja teške seoske poslove

Živi na kokicama
Janku je najveća želja da ima kupatilo.-S ramota me je da kažem, ali kupam se u koritu, polivam se vodom, i zimi i leti. Voleo bih da malo sredim ovde, da imam osnovne uslove za život, i da me ne bude sramota da pozovem druga u goste - kaže Janko, a na pitanje šta jede za užinu u školi i da li kupuje nešto, kao druga deca, on odgovara da nema odakle.
- Dešava se da gladujem. Kad imam kukuruz kokičar, ja ga iskokam, pa ponesem kokice da jedem za užinu.
Pomozimo Janku!
Janko nema svoj žiro-račun, pa je sve ljude dobre volje zamolio da, ukoliko mogu, nešto novca uplate na račun njegovog komšije Mileta Tomina.
- On mi je jedina osoba na svetu koju mogu nazvati porodicom. Eto, da nije njega, ni Kurir mi ne bi došao u posetu - sa osmehom nam kaže ovaj dečak.
Komercijalna banka
Mile Tomin
205-1001529290309-91

kurir
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.0
Малопре  сам ово прочитала, душа ме заболела.
Прво наслов, па остало.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
zivot je ________________ .   (dodaj psovku ili ruznu rec po zelji)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Samsung 111111
Mi smo Banana drzava,zato se ovakve stvari i desavaju.
Secam se nekog kviza/emisije pitaj kurac sta je..gledam na TV-u romi dobili na nagradnoj igri ogroman novac..I sad vidi se iz aviona da nema kuce za sta da ih ujede...Kuca samo sto se ne srusi,ali smo sto se ne srusi.
A oni mozgovi kupili dva nova glanc mercedesa.

E to je nasa drzava,mladi ljudi nemaju gde da rade..Penzioneri mole za penzije,Poljoprivrednici,malinari krce puteve svaki drugi dan..Policija,zdrastvo i obrazovanje strajkuju svake godine...
A mi u BG digli most..glanc nov. (most mi prvo pada na pamet,jos hiljadu stupido stvari smo uradili)

IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Znam za skoro identican slucaj, tip je prosao ko i ovaj ali u Jugi jos. Dobio je stan i penziju od majke koja je umrla, drzava, tj. centar za socijalni rad se postarao za to. Nazalost, i kad je odrastao ostao je socijalni slucaj koji nije mrdno ukoliko ga neko nije povukao da uradi nesto, mislim, nije bio glup ali dzabalebaros jeste. Nadam se da ce ovaj mali dobro da prodje...  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Samsung 111111
Znam za skoro identican slucaj, tip je prosao ko i ovaj ali u Jugi jos. Dobio je stan i penziju od majke koja je umrla, drzava, tj. centar za socijalni rad se postarao za to. Nazalost, i kad je odrastao ostao je socijalni slucaj koji nije mrdno ukoliko ga neko nije povukao da uradi nesto, mislim, nije bio glup ali dzabalebaros jeste. Nadam se da ce ovaj mali dobro da prodje...  Smile

Nece da prodje..to je sigurno.
Celik se kuje dok je vruc.
Njemu je mesto u skoli...A ne da trosi kukuruz..jebem te zivote
Sta mozes da dobijes od mladog coveka u dobu kad moze svasta..a ne moze nista..Dobijes nekog ko se muci ceo zivot za nikakve pare
« Poslednja izmena: 05. Apr 2012, 23:49:58 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Mi smo Banana drzava,zato se ovakve stvari i desavaju.
Secam se nekog kviza/emisije pitaj kurac sta je..gledam na TV-u romi dobili na nagradnoj igri ogroman novac..I sad vidi se iz aviona da nema kuce za sta da ih ujede...Kuca samo sto se ne srusi,ali smo sto se ne srusi.
A oni mozgovi kupili dva nova glanc mercedesa.

E to je nasa drzava,mladi ljudi nemaju gde da rade..Penzioneri mole za penzije,Poljoprivrednici,malinari krce puteve svaki drugi dan..Policija,zdrastvo i obrazovanje strajkuju svake godine...
A mi u BG digli most..glanc nov. (most mi prvo pada na pamet,jos hiljadu stupido stvari smo uradili)



pricam sa komsijom pre neki dan, znaci komsa je .. krem de la krem.. cika ima vilu i 319 dzipova i tako.. i kaze - hteo sam da kupim onu kucu preko puta bratu iz nemacke, da ima svoje kad dodje ovamo i njegova deca.. (a kuca preko puta isto viletina , mermer, drvoredi, ludilo) i kaze - odem ja jedno jutro, pozvonim, da pricam sa ljudima, ne znam ni ko zivi.. kad posle desetog zvonjenja otvara mi vrata baba, romkinja, sa maramom, bosa.. ja se predstavim kazem da bih da pricam sa domacinom, izlazi deda i njegovih 5 sinova i 5 snaja i 25 dece i svi bosi! i njihovi rodjaci "iz inostranstva" isto njih 10 ... imaju kokosinjac u letnjoj kuhinji iza kuce.. a u dvoristu - djubriste.. staro gvozdje, karton i monitori od racunara i nekoliko skoljki od automobila..

i ja kratko ispricam da sam zainteresovan za kupovinu placa i kuce i da bih voleo da me pitaju ako nekada budu odlucivali da prodaju, kad jedan od sinova kaze - moze kume, evo za petsto iljade cu ti prodam!

 Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 06. Apr 2012, 00:05:17 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Samsung 111111
 Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

kimi, from d rezistens

Zodijak
Pol
Poruke 2559
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Малопре  сам ово прочитала, душа ме заболела.
Прво наслов, па остало.

ne znam šta bih pametno rekla... pored tužne priče, najviše me je zaintrigirala čistoća duše, mir i zdrav razum koji ovaj dečko poseduje. A neki poseban momenat mi je bio album sa sličicama  Smile

Mi smo Banana drzava,zato se ovakve stvari i desavaju.
Secam se nekog kviza/emisije pitaj kurac sta je..gledam na TV-u romi dobili na nagradnoj igri ogroman novac..I sad vidi se iz aviona da nema kuce za sta da ih ujede...Kuca samo sto se ne srusi,ali smo sto se ne srusi.
A oni mozgovi kupili dva nova glanc mercedesa.

ne znam kakve ovo baš ima veze sa temom, al ja ovakvih slučajeva znam koliko hoćeš, u komšiluku imam srbe, pravoslavce, sa tri satelitske(koje već) antene na terasi i plazma televizorom, a nemaju u kući krpu za sudove
IP sačuvana
social share
не вреди будали објашњавати да је будала
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.151
mob
Samsung 111111
Ako ti ne znas kakve ima veze sa temom ovo sto sam reko..onda ti imas ozbiljan problem sa povezivanjem stvari.

Citat
u komšiluku imam srbe, pravoslavce, sa tri satelitske(koje već) antene na terasi i plazma televizorom, a nemaju u kući krpu za sudove

Garant si neki liberalni debil..koji se oseca pogodjeno kad upotrebim neku drugu narodnost u losem konekstu..Ali to uopste nije bio moj cilj..
To sto sam reko da su romi..je bilo tako jer je bila takva emisija..Mogli su da budu madjari / slovenci / pederi...Sustina prica nije bila njihova nacionalna pripadnost niti verska opredeljenost..da bi ti morala da mi skreces paznju na "Srbe , pravoslavce".
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.