Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:33:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milorad Mandić Manda  (Pročitano 3086 puta)
03. Apr 2012, 08:47:11
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Milorad Mandić Manda (Beograd, 3. maj 1961) je srpski glumac i TV voditelj.


Biografija


U svojoj 21. godini je postao člana beogradskog amaterskog Eksperimentalnog dramskog studija. 6 godina kasnije je diplomirao glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u klasi profesora Vladimira Jevtovića. Nakon diplomiranja je postao član beogradskog dečjeg pozorišta „Boško Buha“. Godine 1989. je snimio više od 270 epizoda emisije „Bajka za laku noć“, priče za laku noć koje su se emitovale na nacionalnoj televiziji. Od 1989. do 1995. je vodio emisiju za decu „S one strane duge“, što ga je uz Branka Kockicu, učinilo najpopularnijim dečjim glumcem i zabavljačem. Od 1995. je vodio emisiju „Više od igre“ na RTV Pink.

Milorad Mandić je igrao u brojnim srpskim filmovima. Najzapaženija uloga mu je u filmu Srđana Dragojevića „Lepa sela lepo gore“.

Bio je voditelj kviza „Uzmi ili ostavi“, koji se prikazivao na televiziji B92, a trenutno vodi kviz „Ja volim Srbiju“, koji se prikazuje na Prvoj srpskoj televiziji


Uloge


1986.    Spadijer - jedan život
1987.    Već viđeno
1987.    Sedmi dan
1987.    Bolji zivot (TV serija)
1988.    Sentimentalna prica
1988.    Vuk Karadzic (TV serija)
1988.    Braća po materi
1989.    Kako je propao rokenrol
1989.    Drugarica ministarka (TV serija)
1990.    Ozaloscena porodica
1994.    Dva sata kvalitetnog programa
1994.    Slatko od snova
1996.    Lepa sela lepo gore
1997.    Laža i paralaža
1998.    Tri palme za dve bitange i ribicu
1998.    Rane
1998.    Kupi mi Eliota
1999.    Točkovi
2000.    Rat uživo
2001.    Apsolutnih 100    
2002.    Ringeraja    
2002.    Mrtav ladan    
2003.    Nasa mala redakcija (TV serija)
2003.    Siroti mali hrčki
2003.    Mali svet    
2003.    Kazneni prostor
2004.    Pljačka Trećeg rajha    
2004.    Sivi kamion crvene boje    
2004.    Jesen stiže dunjo moja    
2005.    Mi nismo anđeli 2    
2005.    Dangube
2005.    Made in YU    
2005.    Ivkova slava    
2005.    Idealne veze (TV serija)
2006.    Mi nismo anđeli 3
2007.    Klopka    
2007.    Konji vrani
2007.    Promeni me    
2007.    Pozoriste u kuci (TV serija)
2007.    Premijer (TV serija)
2007.    Vratice se rode (TV serija)
2007.    Ulica lipa (TV serija)
2008.    April i detektivi
2008.    Selo gori a baba se češlja (TV serija)
2009.    Selo gori... i tako
2009.    Jesen stize, dunjo moja (TV serija)
2012.    Budva na pjenu od mora (TV serija)
2012.    Vir
2012.    Jagodici (TV serija)
2013.    Poslednji i prvi

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Milorad Mandić Manda - vitez od Čarapanije

Poznati glumac Milorad Mandić Manda proglašen je za „Viteza od Čarapanije“ na 20. Međunarodnom festivalu humora i satire „Zlatna kaciga“, koji je u nedelju uveče završen u kruševačkom Kulturnom centru. Organizatori ističu da je samo čarapanskom glumačkom miljeu uspelo da „ukrade“ istaknutog glumca i prikaže ga u sasvim drugačijem svetlu u seriji „Selo gori, a baba se češlja“, a potom i u njegovoj prvoj pozorišnoj ulozi van Beograda - komadu Juga Radivojevića „Put oko sveta“ gde je, simbolično „zamenio“ Čkalju, rođenog Kruševljanina, sinonim za Jovanču Micića u legendarnom filmu.

Tek što mu je uručena nagrada, Mandić je pokazao da nije slučajno dobitnik titule, koju su poneli Nikola Simić, Dušan Kovačević, Siniša Pavić... Kako se vitezu poklanja velika, ručno izvezena čarapa, za sina je zatražio - soknicu, a organizatorima „Zlatne kacige“ predložio da naredne godine dodeli i kakvu „zlatnu bešiku“, jer ceremonije dugo traju.

- U TV seriji stekao sam mnoge prijatelje i time se ponosim, a zahvalnost dugujem i Kruševačkom pozorištu, gde sam zaigrao u predstavi „Put oko sveta“ - ističe glumac, koji je za ulogu najpoznatijeg Nušićevog putnika osvojio čak tri nagrade na festivalima u Jagodini, Kragujevcu i Pirotu.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01-manda.jpg
(75.93 KB, 800x532)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:33:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.168 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.