Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:06:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Call of Duty:Black Ops 2  (Pročitano 32404 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.57
Nadam se da nisam promasio temu.
Instalirao sam call of duty black ops 2 (reko ajde malo da se igram)
i presao sam mislim dve slike a stao sam na trecoj
to je ona misija u Mijanmaru kada sa jednim konopcem prebacujem se sa drugim vojnikom uz stenu.
E sad kad se ja spustim i on mene zanjise sa konopcem treba da se uhvatim za stenu.
Pokazuje mi da treba da kliknem dva puta desni klik na misu.
Ja radim tako a nikako da se uhvatim za stenu padam vec po ko zna koji put.
Mozete li mi reci kako se prelazi ova misija.
I da jos nesto nevidim nigde opciju da ja biram kojiu cu misiju da izaberem (one koje sam presao) nego
mi samo nudi da nastavim igru ili da idem izpocetka celu igru.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Diktator tuži zbog "povrede lika i dela" u Call of Duty


Bivši vojni diktator Paname Manuel Norijega tužio je iz zatvora izdavača hit video igre Call of Duty: Black Ops 2 zbog "neovlašćenog korišćenja njegovog lika i dela".



Norijega (80), koji u Panami služi zatvorsku kaznu zbog raznih zločina tokom svoje vladavine, uputio je tužbu na račun Activisona zbog igre iz 2012. godine, u kojoj se pojavljuje lik sa njegovim imenom i sličnim izgledom.

Norijega u igri prvo sarađuje sa američkom agencijom CIA u lovu na teroristu iz Nikaragve, ali se kasnije okreće protiv Amerikanaca. Ta priča je izmišljena, ali se ipak delom poklapa sa realnošću jer je i u stvarnom životu sarađivao sa obaveštajcima SAD, pre nego što su Amerikanci prekinuli svaku vezu sa njim, a zatim i izvršili invaziju na Panamu 1989. kojom je svrgnut sa vlasti.

"Video igra prikazuje Norijegu kao učesnika brojnih izmišljenih strašnih zločina, što može da stvori pogrešan utisak. Takođe, Norijegino pojavljivanje dodaje realizmu igre, što direktno utiče na poboljšanje prodaje", navodi se u tužbi kojom se traži odšteta i nadoknada "izgubljenog profita".

Kako je jedan advokat rekao za BBC, građani SAD imaju prava da tuže kompanije koje neovlašćeno koriste njihov lik, ali nejasno šta će biti sa ovom tužbom, s obzirom na to da Norijega nije državljanin i da izdržava zatvorsku kaznu u Panami.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46769
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Bivši diktator tuži Activision zbog CoD: Black Ops II


Manuel Norijega je tokom osamdesetih godina bio je vojni diktator koji je šest godina vladao Panamom – na početku je sarađivao s američkom vladom i CIA, ali je ta saradnja bila kratkog daha i nakon američke operacije u Panami završio je u zatvoru zbog krijumčarenja droge i pranja novca.



Ovaj 80-godišnjak trenutno odslužuje kaznu u Panami gde je osuđen na dugogodišnji zatvor zbog krivičnih dela počinjenih tokom vladavine.

Ovaj bivši diktator nedavno je podigao tužbu protiv kompanije Activision, izdavača jedne od najpopularnijih video igara Call of Duty jer su ga u igri prikazali kao “otmičara, ubicu i neprijatelja države”. Njegovo pojavljivanje, kako je Noriegin advokat napisao u tužbi, uticalo je na popularnost igre, zbog čega je Activision zaradio više novca, pa Norijega sada traži deo tog profita.

Njegov lik pojavljuje se u verziji Call of Duty: Black Ops II koja je izdata 2012. godine – u igri Norijega prvo pomaže u hvatanju terorista, ali kasnije izdaje Amerikance koji ga onda moraju pronaći i uhapsiti.

Black Ops II jedna je od najpopularnijih igara iz CoD franšize - za šest nedelja nakon njenog objavljivanja Activision je zaradio milijardu dolara.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 16:06:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.