Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:49:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li vam se svidja serija?
Da.
24.7%  (20)
Ne.
11.1%  (9)
Ne pratim.
39.5%  (32)
Ponekad se ukljucim.
8.6%  (7)
Ko je taj?
16%  (13)
Ukupno glasova: 81
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sulejman Velicanstveni  (Pročitano 95271 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
sad ce 4 sezona..na obn-u  Smile

msm pici na rtl-u vec odavno ali ne volim rtl   Smile
pa cuvam strpljenje dok pocne na obn-u....

jedva cekam da vidim sta ce biti sa hatidze... Smile Smile Smile
s kim ce se sad je***  Smile Smile Smile

i ocel sule nogirati onu hurem  Smile

a hoce balija- beg konacno je*** oni cerku od sultana.... Smile

14 aprila ili bi 14 travnja  pocinje  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.2
Browser
Safari 537.74.9
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

bobak objasnio... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.9.2
Browser
Chrome 33.0.1750.154
mob
Apple iPhone SE 2020
U TURSKOJ OČAJ, UMRLA SULEJMANOVA LJUBAV
Ja sam Hurem, smrt zove moje ime!
Autor: Marko Lončar | 07.05.2014 - 12:00:00h | Komentara: 0
29
 
Dok vi u našem dodatku TV ALO! uživate u početnim epizodama četvrte sezone serije „Sulejman Veličanstveni“, publika u Turskoj broji sitno do kraja veličanstvenog serijala. A pred sam kraj u Turskoj vlada masovni očaj! Jedan od najvoljenijih i najomraženijih likova, kontroverzna Hurem, umire!


Sulejman je Hurem nadživeo osam godina, a posle njene smrti u sultanovom životu nije bilo druge žene
Mnogi su plakali sa sultanom, a gluma Halita Ergenča
ocenjena je kao besprekorna

„Ja sam Hurem. Večito različita. Voljena i omražena. Ona koja stvara i razara. Ona koja daje život i uzima ga. A sama sam od ropstva uspela da se popnem do vrha sveta. Prošla sam krot vatre i led. Ja sam ona koja je spaljivala i koja je gasila. Ja sam duh svih žena. Celo moje postojanje je sakriveno unutar moje ljubavi. Ja sam Hurem. Smrt zove moje ime. Osvrćem se i gledam iza sebe. Samo sam u ovoj ljubavi našla smisao svog života,“ Ovim monologom popularna Hurem predoseća da se njen kraj bliži i da je vreme za večni počinak. Njen voljeni sultan pati kao da sam umire. Seća se dana kada mu je prvi put pala u naručje, a onda Hurem definitivno napušta ovaj svet!

Publika je veoma teško podnela Huremin kraj uprkos svim njenim zlodelima, pa se u Turkoj plakalo kao nedavno posle smrti omiljenog princa Mustafe kojeg je pogubio sam sultan. Mnogi su ocenili glumu Halita Ergenča u tim scenama kao besprekornu jer je izgledao kao da se zaista oprašta prvo do sina, a sada i od voljene supruge.



Sulejman Veličanstveni
Ko je bila Hurem?

Njeno pravo ime, kao i njeno detinjstvo, nisu sasvim poznati. Pretpostavlja se da se zvala Anastasija ili Aleksandra Lisovska. Bila je poreklom sa teritorije današnje Ukrajine. Ibrahim-paša je iz zahvalnosti, svom prijatelju sultanu Sulejmanu poklonio mladu Rokselanu. Rokselana, koja je imala vatrenu crvenu kosu, opisana je kao nežna, vitka, ljupka i očaravajuća. Uz to je bila veoma inteligentna i vesela. Nije joj teško palo da privuče Sulejmanovu pažnju.
Uostalom, njena veselost je privlačila svakoga u haremu, zbog čega je brzo dobila nadimak nasmejana. Nije dugo potrajalo dok je postala i sultanova ljubimica u krevetu. Ubrzo se pokazala i kao dobar sagovornik i iskrena prijateljica. Sulejman je bio oduševljen Ibrahimovim poklonom. Sa Rokselanom je mogao da menja pesme ili da vodi političke diskusije. Sulejman je tako sve češće odlazio Rokselani i zanemarivao svoju glavnu ženu Mahidevran.
Rokselana je umrla 1558. godine i nije doživela da se ambiciozni i vlastoljubivi Bajazit u borbi protiv brata posvađa sa ocem i na kraju podigne pobunu protiv njega. Jedino dete koje, osim Džangizara, Sulejmana nije razočaralo bila je odlučna i samopouzdana ćerka Mirham, koja je kod Sulejmana preuzela ulogu svoje majke kao savetodavac i sagovornik. Sulejman je Rokselanu nadživeo osam godina, kada je na svom poslednjem pohodu u Ugarskoj umro 1566.
godine. Posle Rokselanine smrti u Sulejmanovom životu nije bilo druge žene. Bio joj je veran sve do smrti. Naredio je da se sahrani pored nje, u raskošnoj džamiji koju je dovršio 1557. godine.

Mustafa otkriva istinu, Rustem laže Sulejmana

Afife pronalazi Sesiliju kako gleda u zvezde i naredi da je odvedu u palatu. Ona je odvede prd Hurem, koja traži da joj objasni ono što je nacrtala na papiru. Sesilija kaže da ona “čita” zvezde. Bajazit se žali ocu, koji je radije poverovao u Selimove laži nego u njegovu istinu, a zatim odlazi do Selimovog šatora i optužuje ga da je kukavica. Mahidevran vidi slomljeno ogledalo i pita se šta će se desiti u budućnosti, da li će ona biti odgovorna za neko zlo koje će se desiti. Rustem govori Sulejmanu da su pokušali da ubiju Mustafu i usmrtili njegovu trudnu konkubinu. Sulejman u to ne veruje i govori Rustemu da će leteti glave onih koji su odgovorni za to. Mustafa saznaje da je Rustem bio iza napada.


Sulejman Veličanstveni
Rustem predaje Sulejamanu lažno pismo u kojem se kao krivci za napad na Mustafu navode neprijatelji Otomanskog carstva. Sulejman je time šokiran i traži od njega da ga ostavi samog. Mustafa u ćeliji pronalazi mrtvog čoveka, za koga je Rustem rekao da je odgovoran za napad. Svi pozdravljaju Selima, koji odlazi u Manisu. Sesilija vidi konkubine, koje odlaze u Manisu i shvata da nije izabrana. Odlazi u Hureminu sobu i klečeći je moli da je pošalje u Manisu.

Hurem, nakon što od nje dobije potvrdu da će joj verno služiti, daje Sesiliji ime Nur Banu, što znači “princeza svetla”. Rustem dobija glavu čoveka kojeg je unajmio da ubije Mustafu, što znači da Mustafa zna sve. Hurem na svom krevetu pronalazi kutiju za nakit i kada je srećna otvori, šokira se kada u kutiji ugleda škorpiju...

Sutra na TV ALO!: Hurem sene oseća dobro, ali ne želi da to iko zna!
 

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Citat
Publika je veoma teško podnela Huremin kraj uprkos svim njenim zlodelima, pa se u Turkoj plakalo kao nedavno posle smrti omiljenog princa Mustafe kojeg je pogubio sam sultan.

Tako smo nekad plakali za Piom iz Ljovisne Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
mob
Samsung GT-S7580
Плакање пред тевеом.

Може ли се човек наћи у глупљој ситуацији?  Smile
« Poslednja izmena: 07. Maj 2014, 19:00:23 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Плакање пред тевеом.

Може ли се човек наћи у глупљој ситуацији?  Smile
Лазо, Лазо... Smile

IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Radovanje pred tv-om? Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1516
OS
Windows 7
Browser
Chrome 34.0.1847.131
Citat
Tako smo nekad plakali za Piom iz Ljovisne

Jedan od najtežih trenutaka u mom životu.

« Poslednja izmena: 08. Maj 2014, 01:58:27 od Miss Who »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Umire u kiši metaka, nažalost. Smile Ali namučili su se dok su ga oborili. Idol mog detinjstva. Smile Mlađi je nego što sam ga zapamtio inače.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.154
I mladji i mrsaviji. Mogao bih se zakleti da je bio stariji i deblji ali to je verovatno neki iz neke druge serije.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:49:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.