Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:02:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: windows logon screen i crna slika  (Pročitano 10542 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ne. Gledaj...mi sa instalacionog DVD-a ( navikom pisem CD ) kopiramo file explorer na sistemsku particiju pa potom u Windows.
Kada ubacis DVD u DVD Rom , predpostavljam da ce to biti ( po slici ) E

Znaci kucas

expand E:\I386\explorer.ex_ %systemroot%\explorer.exe

Ne razmisljaj mnogo , kada bi upisao G ne bi nista uradio jer ne bi nasao file.

Ako ti je ovo testko, ne moj da radis i uradi repair celog Windowsa ili stavi svez.

Ali psoto ti je Windows vec van funkcije, nista te ne kosta da probas...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
u redu hvala ti, a ti idi odmori se kralju najveći pa ću ujutru javiti rezultate ako brzo ne završim. hvala ti još jednom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Ih, sveca mu, pa ja ne pijem pivo  Smile
Ja se ponadao ovde mozda brzom resenju, kada ono...  Smile
Nadam se da cete uspeti da resite problem...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Ih, sveca mu, pa ja ne pijem pivo  Smile

Kako molim?  Smile Dobro, za nega onda jednu domacu.  Smile

Citat
Ja se ponadao ovde mozda brzom resenju, kada ono...  Smile
Nadam se da cete uspeti da resite problem...

A jbga...tema mu je zamenila explorer.exe i on je sad ostecen.
Jbga,opravka se svodi na to ili zamena explorera ili repair/format Windowsa.
Nema treceg...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.79
pozdrav opet carevi  Smile Genije evo ih rezultati

probao sam prvi korak ono sa  chkdsk /f  ali kad pritisnem enter ispod piše sledeće

The type of the file system is NTFS. Cannot lock current drive.Windows cannot run disk checking on this volume because it is write protected.

a na drugom koraku ono sa expand E:\I386\explorer.ex_ %systemroot%\explorer.exe dobijem sledeću poruku

Cant open input file: e:\i386\explorer.exe_.

i to je sve, pa sam odustao od toga i pokrenuo ponovo "startup repair"  restartovo kompjuter i bez problema mi se pojavio desktop, odma sam pokrenuo i onaj tvoj program " Windows Repair " sa linka što si mi dao , ponovo sam restartovo kompjuter i ponovo je bilo u redu greške se nisu pojavljivale. od tada više nisam restartovo kompjuter jer me bilo strah da ponovo se greške ne pojave, pa me zanima da li  i sa kojim programom da kreiram bekap sadašnjeg stanja kompjutera pa ako opet bude zezo da se onda vratim na sadašnje stanje jer je sad sve u redu.

edit

zaboravih da napišem da je CD od windows 7 i dalje u kompjuteru nisam smeo da ga vadim.

odgovori mi na poruku molim te kad budeš imao vremena  Smile
« Poslednja izmena: 21. Mar 2012, 14:45:31 od aco456789 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Hm...nemam trenutno ideju zasto ChkDsk nije hteo da radi.  Smile
Vezano za file, mozda si pogresio slovo. Smile
Nije bitno, bitno je da radi  Smile

Mozes napraviti image sa nekim softverom, ima ih podosta a popularan je Norton Ghost.
Ali tebi je dovoljan za sad system restore. Vec si kreirao jednu tacku pomocu Windows Repaira ( Stavka4)
Mozes kreirati vise tacaka. Mozes i iskoristiti ERUNT koji je integrisan u Windows Repair ( step4 ) koji ce backup-ovati celu registry bazu.

A ja bih ti preporucio da ponovo kreiras neku system restore tacku ( Stage4 ) i predjes na Windows Repair
i izaberes opciju Advanced Mode i zavrsis vise sa tim. A sto se tice restartovanja kompa, restartuj ga posle popravke jer ces to morati kad -tad.

Smile



edit: Izvadi CD posle popravke i restartuj comp, slobodno. Moras da vidis jesi li uspeo ili nisi...

« Poslednja izmena: 21. Mar 2012, 15:00:19 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.79
hvala za pomoć druže, probaću  sad ovo što si napisao pa javljam rezultate, jer mi se smučilo da odugovlačim treće restartovanje, jer znam upravo to što i ti kažeš da ću ga kad tad morati restartovati  Smile  Smile   

pa neka bude šta bude bacam se na posao  Smile

edit

Genije sve je u redu definitivno, odradio sam ono sa Windows Repairom, izvadio CD ,restartovao ga 2 puta i normalno je se upalio bez onih grešaka samo dosta sporije nego pre problema, ali nebitno makar može da se upali  Smile

i Genije prijatelju imam samo još jedno pitanje - znam da sam ti dosadio ali shvati me  Smile  Smile

znači skino sam Norton Ghost ali ne umem da nađem na njemu opciju da mi bekapuje trenutno stanje kompjutera, pa ako možeš da pogledaš ove slike ispod i kažeš mi šta da izaberem. hvala unapred  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.png
(76.06 KB, 1068x754)
2.png
(66.61 KB, 1068x754)
3.png
(63.83 KB, 1068x754)
4.png
(67.34 KB, 1068x754)
5.png
(8.36 KB, 244x280)
« Poslednja izmena: 21. Mar 2012, 19:47:10 od aco456789 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Izvini, nisam bio dovoljno jasan. Preko Hirena najbolje. Kako?

Ovako:

Ali kazem ti, system restore ti je dovoljan. Creiraj dve-tri tacke sada i "pici"  Smile

edit: Smao ides Local > Partition > to Image
Pregledaj youtube klipova ima ihn podosta  Smile
« Poslednja izmena: 21. Mar 2012, 22:17:00 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 18
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
shvatio sam probaću i to  Smile Genije druže veliko hvala i tebi i forumašu pod nickom  "savage" za trud koji ste uložili da mi pomognete, a i pomogli ste mi jer ništa od podataka nisam izgubio a i kompjuter sad normalno radi samo što se sporo podiže, ali to ću rešiti kupovinom eksternog hard diska pa ću na njega prebaciti sadašnje fajlove sa windows 7, srušiću 7-micu i opet je instalirati i kasnije prebaciti fajlove sa eksternog hard diska, to mi je definitivno najbezbednije. Hvala ljudi još jednog vaš sam dužnik  Smile
« Poslednja izmena: 22. Mar 2012, 00:36:50 od aco456789 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:02:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.285 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.