Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ivkova slava ~ Veselje od koga boli glava  (Pročitano 2265 puta)
23. Okt 2005, 00:50:06
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Veselje od koga boli glava


Za Stevana Sremca važi da je jedan od najčitanijih i najpopularnijih srpskih proznih pisaca iz XIX veka. Nakon ekranizacije njegovih dela: “Pop Ćira i pop Spira” i “Zona Zamfirova”, na velikim, ali i malim ekranim, pojaviće se i “Ivkova slava”.

U Konaku knjeginje Ljubice pala je prva klapa domaćeg filma, čiji scenario potpisuje reditelj Zdravko Šotra. Glavni junak priče, gazda Ivko, kao pravi srpski domaćin, slavi krsnu slavu Đurđevdan, puna tri dana i noći. Običaj je da se na slavu ne zove, ali ni da se sa slave niko ne tera. Veliki problemi nastaju kada gosti postanu veseli, bučni i agresivni. Kako će tada postupiti Ivko, videće gledaoci 24. oktobra u Centru “Sava”, kada je zakazana premijera ovog ostvarenja. Iako se radnja dešava u Nišu, scene neće biti snimanje u njemu (osim Tvrđave), već će se raditi u Beogradu, potom u Svilajncu, Valjevu, Pirotu... Za potrebe filmske ekipe, u Valjevu je čak napravljena čitava ulica.

U ulozi gazda Ivka pojavljuje se Zoran Cvijanović, koji kaže da je za njega ovo veliki izazov i priznaje da ga pomalo hvata trema. Svestan je da treba da dočara srpskog domaćina, koji planira da ugosti familiju i prijatelje, ali koji biva primoran da potraži zaštitu suda od istih, zarad povratka u sopstveni dom. Njegovu suprugu, Paraskevu, tumači Nataša Ninković, a osim njih u ovom projektu pojaviće se i: Dragan Bjelogrlić, Anica Dobra, Milorad Mandić – Manda, Nikola Đuričko, Dragan Nikolić, Srđan Todorović, Danijela Štajnfeld, Vojin Ćetković, Voja Brajović, Vlasta Velisavljević, Bata Živojinović, Branimir Brstina, Nikola Kojo...


Zdravko Šotra: Imao sam veliki problem prilikom adaptacije ovog Sremčevog komada, jer sam shvatio da moram proširiti delo nekim scenama koje sam, opet trebao da dopišem. Trudio sam se da svi umetnuti delovi u scenariju budu u duhu Sremčevog pisanja, pa je na taj način film obuhvatio širi društveno – istorijski kontekst. Očekujem da “Ivkova slava” postigne uspeh, kao što je to bio slučaj i sa “Zonom Zamfirovom”. Inače, “Ivkova slava” će se naći i na malim ekranima, kao televizijska serija.

Priča o Ivku i njegovim gostima je projekat iza koga stoje producentska kuća “Kobra film”, RTV “Pink” i “Medžik boks” iz Novog Sada.

Dragan Bjelogrlić: Početni budžet nam je 800.000 evra i nadam se da ga nećemo mnogo prekoračiti. S obzirom da je ovo film epohe i da zahteva ogromne troškove, počev od kostima do scenografije, verujem da ćemo sve na vreme uspeti da privedemo kraju i da nećemo morati da odlažemo snimanje i postprodukciju zbog finansijskih razloga. Veoma mi je drago što učestvujem i kao producent, ali i kao glumac u filmu rađenom po knjizi Stevana Sremca, jer je veliki zalogaj preneti na veliko platno svu emociju naroda iz vremena kada se Niš oslobodio Turske vlasti. Igram Kalču, nerazdvojnog Ivkovog prijatelja, lovca, u čije lovačke fantazije niko ne veruje. Uz to on se i sudi sa Stevanom Sremcem, jer se prepoznao u jednoj njegovoj priči.

Dok su se na snimanju mnogi preznojavali, što zbog toplog vremena i glomaznih, ali prelepih nošnji, perika, veštačkih brada i brkova, Dragan Nikolić je osveženje potražio pod ogromnim platanom, ispred Konaka knjegine Ljubice.

Dragan Nikolić: Ne treba da čudi što su svi na početku snimanja pomalo nervozni, ali to je sasvim normalno u našem glumačkom životu. Najstariji sam u ovoj ekipi sa kojom danas snimam i možda zbog toga sa olakšanjem mogu da kažem da se mnogo ne nerviram i da nemam veliku tremu, jer su decenije rada za mnom. U “Ivkovoj slavi” tumačim predsednika opštine, koji kao političar dolazi da diplomatskim putem sredi zamršenu situaciju u Ivkovoj kući. Pokušavam da što bolje skinem političare, mada njih ne treba previše slušati. Inače, sa Šotrom sam do sada nekoliko puta sarađivao, a poslednji put je to bilo u “Pljački Trećeg Rajha”.

Muziku za film komponuje Željko Joksimović koji najavljuje da će ona nositi melodiju epohe, ali sa modernijim izrazom. S obzirom da su tekstovi pesama arhaični, potrudiće se da napravi nešto što će se prilagoditi tadašnjem vremenu i sadašnjem ukusu slušalaca. Za scenografiju je zadužen Nikola Berček, kostime je osmislio Boris Čakširan, a šminka je u proverenim rukama Stanislave Zarić.

Izvor: Balkanmedia


Premijera 03.11.2005.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

ivko1.jpg
(28.93 KB, 450x300)
ivko2.jpg
(28.18 KB, 450x300)
ivko3.jpg
(28.43 KB, 450x300)
ivko4.jpg
(25.94 KB, 450x300)
ivko5.jpg
(29.61 KB, 450x300)
ivko6.jpg
(32.4 KB, 450x300)
ivko7.jpg
(28.4 KB, 450x300)
ivko8.jpg
(34.22 KB, 450x300)
ivko.jpg
(28.77 KB, 450x300)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Odlicna postava glumaca tako mozda i nije lose. Videcemo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm.. da.. mene zanima.. muzika koja ide uz najavu...
spominje se lice, idi, idi... nesanice.. itd...
jedino sto sam izguglala je pesma od HMH "Ti rodjena si samo za mene" :

Jer jos sanjam tvoje lice
Jer me muce nesanice
Jer jos sanjam tvoje lice
Jos me mucis nevjernice


Da li je moguce da je Joksimovic toliko ostao bez ideja, pa gura savremene pesme, iako ova verzija stvarno zvuci kafanski ... ili sam ja nesto pogresila.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Nisam cuo ali obratisu paznju sledeci put Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.264 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.