Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 974 975 977 978 ... 1000
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poslednji film koji ste pogledali Vol. 4  (Pročitano 1359031 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sa svime se slazem osim sa tim da smo mi nekakvi evropljani...

nit je banjaluka evropa...niti je rusija evropa...

film cu pod obavezno da pogledam...

« Poslednja izmena: 24. Jul 2017, 00:10:06 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 205
Ја сам написао да се филм "Денкерк" свидио просјечном европском и СВЈЕТСКОМ гледаоцу. Ако ти мислиш да Бања Лука и Срби нису дио Европе, ОК, онда су дио свијета...
А кад већ говоримо "о тој Европи", о њој је све рекао покојни Манда у филму Лепа села лепо горе када говори о томе кад и на чијем двору се у средњем вијеку јело сребрним виљушкама, ко је био Европљанин, а ко се ваљао у говнима...

Да се вратим на Нолана и Денкерк, ево овдје пар квалитетних и позитивних коментара од стране неких хрватских филмофила и стрипаџија:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48923
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
apsolutno...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
mob
SonyEricsson W800i
Dead Man (1995)
7.
Niko majstor.  Smile
P.S.

Predobra.
« Poslednja izmena: 24. Jul 2017, 00:29:48 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Manda comic relief lik koji u tom trenutku postaje tragican. Nije za citiranje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 66
Manda comic relief lik koji u tom trenutku postaje tragican. Nije za citiranje

+1  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 555
mob
SonyEricsson k700i
Aman ljudi.... Denkerk je film u koji je ulozeno Bog zna koliko novca, nije ni blizu najbolji film ove godine... Mozete da volite Nolana, lepe kadrove.... Ali film nema jaku pricu. Hitler je jednostavno pustio likove da se povuku, bukvalno, jako mali broj aviona ih je napadao i to samo zbog insistiranja Geringa, Guderijan je zeleo da zgazi Britance   Francuze, bukvalno.... Probijao se jako brzo ka njima ali ga je Hitler zaustavio. Ovo povlacenje je moglo da traje i godinu dana Nemci ne znam da li bi ih takli. Komicno je kada na pocetku filma kazu da je zelja Cercila da povuce oko 30 000 ljudi. Ispadaju Englezi heroji. A znamo koliko ih je poginulo za vreme rata, znamo da su cekali Amere sve vreme, da su Ameri cekali siguricu. Znamo i koliko je Rusa poginulo za vreme istog rata, znamo i kako su prosli Poljaci i Cehoslovaci koji su verovali Englezima i Francuzima.  Engleska je jedna od najodvratnijih nacija koje su ikada postojale, da ne pricamo o kolonijama itd. Prica je izuzetno tanka, kao da je debi nekog novog scenariste. Jedan od losijih WW2 filmova uopste. Siguran sam da niko ne bi ni pogledao film da nije Nolanov. A ovako posto je Nolanov javlja se gomila likova koji ga brane, samo zato sto je Nolan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
To nije film o rusima.

A nemci su imali problema sa gubicima tenkova i snadbevanjem. Prebrzo su napredovali. Vrhovni stab je odlucio da uspore, hitler se slozio
« Poslednja izmena: 24. Jul 2017, 12:54:11 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 555
mob
SonyEricsson k700i
To nije film o Rusima? U pravu s, nisam ni trebao da ih pomenem.

Nemci su imali problema sa gubitkom tenkova?  Tacno, ali ako se ne varam 1/6 samo. Kljucno je bilo to sto je Rundstet trazio da pesadija sustigne tenkove, pa su zato cekali. Hitler se slozio sa Rundstetom i to je to. A Gering je insistirao da sve moze da odradi Luftvafe.
.
Sto se tice samog filma, film uopste nije ni zagrebao po onome po cemu je trebao najvise da "grebe". Odnos izmedju Francuza i Engleza... Sastanci u Parizu izmedju Renoa i Cercila; Vegana i Darlana.  Takodje morao je da ubaci i Poljake koji su kasnije iz Londona odigrali jednu od bitnijih uloga u WWII, a povlacili su se zajedno sa Britancima i Francuzima. Takodje nije ni pomenuto koliko je Francuza ostalo niti koliko ih je otislo za VB. Takodje velika sreca bilo je mirno more, koje je bilo izuzetno nemirno u to doba godine, ali za vreme operacije "Dinamo", vrlo mirno. Takodje dilema Britanaca da li da nastave rat ili ne.... Halifaks i Cercil.... Ma, za te milione koji su utroseni uzasan film. Ali dobro, poznato je koliko glupi Ameri znaju o svojoj istoriji a kamo li o tudjoj. Zato je ovaj film jedna velika komercijala. Knjigu u sake, to je resenje.Ponovicu, Nolan nije mnogo toga slagao, ali gotovo nista nije rekao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Tvoj zahtev je definitivno legitiman. Ali prikaz dogadjaja bez ulaska u glavne stabove, bez sireg konteksta je takodje legitiman. I naravno, imas pravo na ocenu kvaliteta filma upravo sa obzirom na tu razliku u pristupu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 974 975 977 978 ... 1000
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.