Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pronađen sarkofag Isusa Krista u grobnici u Jerusalemu  (Pročitano 20595 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.66
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Kada shvatite da Papa roling ston drži sve informacije i pušta ih po potrebi, biće vam lakše Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
   Isus u meni je ziv,tako da doista da tamo nadju ne znam sta,i kake kosti to ce uvek biti za sigurno sotonski fals.Kada vi za sigurno osecate svetlost suncevu,kako vas neko moze ubediti da ono ne postoji na nebesima?
Nisam cuo da se pojavila osoba koja nekoga ubedjuje da Sunce ne postoji, ali ima jako puno osoba koje znaju da se postojanje osobe X ne dokazuje tvrdnjom osobe Y da osoba X "zivi u osobi Y".
Ti si neko ko je izuzetno podlozan verovanju u bajke i zelis da ubedis druge da ti se pridruze u tom verovanju.

Jevandjelja Isusovih ucenika Jovana i Mateja ne govore lazi o Isusovom fizickom napustanju Planete tako da je
prica o Isusovim posmrtnim ostacima apsolutno logicna.
za colomera: kako si ispricao upregao si kola ispred konja! pa jos u vreme avraama koji je ziveo pre Mojsija prorokovano je da ce ovi,iyraelci biti roblje u misiru 430 god.i da
ce ih Bog izvesti.

          Isus je otisao u telu u nebo,i to u nebeskom telu,ali je to bilo telo,jer je kazao da duh telo i kostiju nema i trazio je da jede ribu da bi ih razuverio9,apostole da nije duh vec stvarnost!
      Vera u rec nije bajka,ko zna koji put da ti kazem dal vredi. hiljade dokaza stoji u prilog tome. ne postoji takav dokumentovani dokaz na svetu koji toliko moze podupreti istinu Reci. cak ni savremena metereologija ne moze cak za jedan dan napred dokazati ono sto je Pismodokazalo hiljadama godina iz daleka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
quote author=Coolrunner link=topic=570477.msg10324375#msg10324375 date=1331250837]
pitam se gde tu i kada jevrejsko hriscanski Bog dolazi na scenu ?

Jevrejski se zna od kada dolazi na scenu, evo samo ukratko... religija/verovanje koje je Mojsije nametnuo jevrejima je kult Atona, verovanje koje je nametnuo Amenhotep IV za vreme svoje vladavine, a koji je smatran za demona, bogohuljenje egipatskim bozanstvima ali tajno, u strahu od faraona. Posle njegove smrti doslo je do pobune, ukidanja kulta Atona i progona svih pristalica. Mojsije, kao jedan od clanova Amenhotepove porodice je bio pristalica Atona, pa je preneo svoje verovanje na Jevreje, odabrao ih za "svoj" narod i pobegao je sa njima iz Egipta.

Tokom lutanja Jevreja, dosli su u Hetitski grad Kadis, jednu oazu gde su stanovnici verovali u lokalnog ratnog demona Jahvea. Mesanjem karakteristika Atona i Jahvea i verovanja u njih nastaje Jevrejski bog kakvog danas znamo.

To je u najkracem.
Citat
А када се остварио додир са хелено-романском културом, ето и хришћанског бога каквог данас знамо.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia Luvmya 520
          Isus je otisao u telu u nebo,i to u nebeskom telu,ali je to bilo telo,jer je kazao da duh telo i kostiju nema i trazio je da jede ribu da bi ih razuverio9,apostole da nije duh vec stvarnost!
      Vera u rec nije bajka,ko zna koji put da ti kazem dal vredi. hiljade dokaza stoji u prilog tome. ne postoji takav dokumentovani dokaz na svetu koji toliko moze podupreti istinu Reci. cak ni savremena metereologija ne moze cak za jedan dan napred dokazati ono sto je Pismodokazalo hiljadama godina iz daleka.
Jedini dokaz da je Isus uopste postojao mogu da budu njegovi posmrtni ostaci.
Uopste mi nije jasno o kakvih "hiljadu dokaza" postojanja Isusa i njegovog samolansiranja u atmosferu ti govoris.

Da li ti uopste pravis razliku izmedju zdravog razuma i mentalnog oboljenja ?
Sta je za tebe mentalno obolela osoba i zasto ?

Da li su knjige o Batman-u ili Superman-u dokaz njihovog postojanja ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
          Isus je otisao u telu u nebo,i to u nebeskom telu,ali je to bilo telo,jer je kazao da duh telo i kostiju nema i trazio je da jede ribu da bi ih razuverio9,apostole da nije duh vec stvarnost!
      Vera u rec nije bajka,ko zna koji put da ti kazem dal vredi. hiljade dokaza stoji u prilog tome. ne postoji takav dokumentovani dokaz na svetu koji toliko moze podupreti istinu Reci. cak ni savremena metereologija ne moze cak za jedan dan napred dokazati ono sto je Pismodokazalo hiljadama godina iz daleka.
Jedini dokaz da je Isus uopste postojao mogu da budu njegovi posmrtni ostaci.
Uopste mi nije jasno o kakvih "hiljadu dokaza" postojanja Isusa i njegovog samolansiranja u atmosferu ti govoris.

Da li ti uopste pravis razliku izmedju zdravog razuma i mentalnog oboljenja ?
Sta je za tebe mentalno obolela osoba i zasto ?

Da li su knjige o Batman-u ili Superman-u dokaz njihovog postojanja ?
   betmena i supermena  niko nije prorekao,a o Mesiji na stotine prorocanstava postoje jasno ispisani u Bibliji,tako da  ja dobro pravim razliku u pitanju zdravlja i nezdravlja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
pa jos u vreme avraama koji je ziveo pre Mojsija prorokovano je da ce ovi,iyraelci biti roblje u misiru 430 god.i da
ce ih Bog izvesti.
Samo što je to proročanstvo pisano nakon Avrama i Mojsija. Smiley
Ili je demon neznanja toliko jak u tebi da ne možeš to da shvatiš?
Najlakše je napisati proročanstvo za stvari koje su se već desile.
Ili izmisliti priču da si ti ostvarenje proročanstva, čak i kada ga ne razumeš i ne ispuniš kako je prorokovano.
A carstva božijeg nema već 2000 godina.

« Poslednja izmena: 10. Mar 2012, 08:33:55 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
pa jos u vreme avraama koji je ziveo pre Mojsija prorokovano je da ce ovi,iyraelci biti roblje u misiru 430 god.i da
ce ih Bog izvesti.
Samo što je to proročanstvo pisano nakon Avrama i Mojsija. Smiley
Ili je demon neznanja toliko jak u tebi da ne možeš to da shvatiš?
Najlakše je napisati proročanstvo za stvari koje su se već desile.
Ili izmisliti priču da si ti ostvarenje proročanstva, čak i kada ga ne razumeš i ne ispuniš kako je prorokovano.
A carstva božijeg nema već 2000 godina.


          sad si ispunioprorostvo staro oko 2000 god,da ce upravo doci rugaci koji ce govoriti,gde je Gospodnji dolazak,odkad stoji sve i nista ne biva.
             stara je prica pisano posle mojsija itd. usmena predaja kod jevreja je starija od svake pisane reci jednih sumera,indijaca ili kineza. ko je stariji otac koji je usmeno rekao nesto sinu ,ovaj unuku a unuk zapisao ili je unuk veci od dede?stariji?! na kraju sta reci za proroka danila ili isaiju? imate pergamente iz kumrana ni titla ne fali od danasnjeg originala i ateisti su pregledali i rekli da je staro 200 god. pre Hrista pa kako prenebeci tako prorostvo za Hrista? i stotine slicnih?  usmena predaja je prorokovala za sumere indijce,kineze i druge. onda su sumeri nesto od toga uhvatili rasejanjem ispod vavilonske kule ,prepakovali kao i muhamed kuran i to zovu starijim! unuk stariji od dede? pisaljka starija od usta ,misli i ruke koja je to zapisala!? kad neko oce da proveri originalnost tekucine u jednoj boci on promucka,ako ne muti onda je tekucina sama unutar nepomesana. kad neko oce da zamuti cisto,on dospe malo prljavog unutar i dobije neku vrstu muljavine. to su kinezi,sumeri,arapi itd danas sa svojim "starijim" predajama!
      rekoh ti,postoji jedan jezik koji nije telesne prirode,jezik specificne komunikacije,to je jezik vere. covek vere ne moze razgovarati sa kamenjem,sa kamenjem se razgovara tako sto se uzme dleto i to istese. takodje razuman covek zaobilazi blato i ide suhim. a ko hodi u istini ide u podne ne ceka noc.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2012, 12:50:57 od bozjicovek »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7039
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2

          sad si ispunioprorostvo staro oko 2000 god,da ce upravo doci rugaci koji ce govoriti,gde je Gospodnji dolazak,odkad stoji sve i nista ne biva.
Lažov zna da će biti kad tad razotkriven, zato i kaže: Verujte samo meni, čak i kad me raskrinkaju.
 
             stara je prica pisano posle mojsija itd. usmena predaja kod jevreja je starija od svake pisane reci jednih sumera,indijaca ili kineza.
Tvoj sukob sa naukom se ne zaustavlja samo na fizici, biologiji i hemiji...ni istorija nije poštedjena tvoje gluposti.


a ko hodi u istini ide u podne ne ceka noc.
Zato su se Jevreji i kretali noću...pojma ti nemaš o Bibliji.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2012, 13:02:42 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Meni je iz citanja starog zaveta i svetog pisma vrlo jasno da se tu ne radi o jednom istom bogu .

Sto se tice Isusovog Vaskrsenja prema originalnoj najstarijoj verziji svetog pisma tu je jedini svedok bila Marija Magdalena , posle se tek kasnije u nekim verzijama tu nalaze i rimski vojnici kao dodatni svedoci.
Sta je ona tu videla kad je naisla pored grobnice ,Otvoren kamen i lepo spakovane zavoje na dnu grobnice ,
kad se okrenula i pocela je da trci Sunce joj je bilo u oci i navodno je videla je Isusa ali ga nije prepoznala,
Kakvo je to svedocenje ,zasto bi neko njoj verovao bilo sta.
Medjutim cak i ona ima svoje jevandjelje koje takodje nije uvrsteno u bibliju,sto opet znaci da muski dominirana crkva laze .
Isus je bio svega nekoliko sati na krstu i polozen je u grobnicu pre pocetka novog dana Sabata sto je bilo u 18:00 uvece ,jevrejski dan je tad pocinjao i tad se zavrsavao ,e sad kad znate taj redosled procitajte ponovo
kako je odigran taj scenario .Isus je bio u dogovoru sa Judom njegovim najboljim prijateljem da ga "izda ",
Sve je to bila pozorisna predstava .
Crkva ne priznaje Mariju Magdalenu kao apostola mada od kada je navodno Isus nasao kao bludnicu i kurvu ona se posle nije razdvajala od druzine. Prema Filipu ona je bila mnogo pametnija od drugih a i skolovana .
Prema Filipovom jevandjelju Isus je ljubio Mariju u usta i to cesto i njoj su se drugi apostoli obracali za tumacenje
Isusovih reci , Petar je bio ljubomoran na taj odnos ,a Isus je vrlo cesto ismejavao i podsmevao se svim njegovim
ucenicima .Tu takodje prica o putovanju kroz vreme ,kako je proveo vremena sa generacijom ljudi iz buducnosti,
Negove reci svojim ucenicima su bile "Nikada me vi necete razumeti" .
Drugi put posle raspeca je bilo kad su ga iz daljine videli otpozadi i prepoznali po bojama njegove ljubicaste haljine.
A treci put je kada su bili pijani u kafani ,gde je dosao da jede i pije sa njima ,i da im pokaze svoje rane .
Prema tom opisu Isus je bio vrlo gladan . Cak je i Juda tu bio sa njima navodno izdajnik .
Ne razumem zasto je vaskrslom bozijem sinu potrebna hrana .
Drugo tu jedino nije bio Toma blizanac ,On je Isusov brat .
Dakle imali su scenario ,napravili su predstavu i svi su izasli sa OK iz toga .

Sve ima da se nadje u starim gnostickim tekstovima koji nisu uvrsteni u sveto pismo a koji su pisani od ljudi koji su u stvari poznavali i druzili se sa Isusom.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2012, 19:16:32 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0

          sad si ispunioprorostvo staro oko 2000 god,da ce upravo doci rugaci koji ce govoriti,gde je Gospodnji dolazak,odkad stoji sve i nista ne biva.
Lažov zna da će biti kad tad razotkriven, zato i kaže: Verujte samo meni, čak i kad me raskrinkaju.
 
             stara je prica pisano posle mojsija itd. usmena predaja kod jevreja je starija od svake pisane reci jednih sumera,indijaca ili kineza.
Tvoj sukob sa naukom se ne zaustavlja samo na fizici, biologiji i hemiji...ni istorija nije poštedjena tvoje gluposti.


a ko hodi u istini ide u podne ne ceka noc.
Zato su se Jevreji i kretali noću...pojma ti nemaš o Bibliji.
                     ja govorim za Isusa,ne za jevreje koji su ga izdali.oni nisu bili sinovi dana vec noci kako i pise,a Isus se kretao sa svojima u podne.
              bojim se da ti ne razumevas istinu pa logicno sve ti je glupost. dakle,kako ja mogu znati zivot mog oca ako mi neko ne bi ispricao,ja to ne mnogu znati jer je on stariji od mene,a zato on zna sav moj zivot. dakle,o usmenoj predaji da je validnija od neke navodno starije sumerske ili neke kineske pisane... kako je ona usmena predaja starija? a da je mozemo drzatii za merodavnu. pa ako je ta usmena predaja jasno prorekla sve te buduce izvnute pismene predaje. kako bi neko to mogao znati hiljadama godina pre.ako neko zna sav moj zivot vekovima pre,sta mi preostaje nego da priznam da je stariji od mene u spoznaji. tako ja tu ne brkam istoriju nego istorija brka sama sebe ne priznajuc ono sto je davno pre iznosi prorocki. kako objasniti recimo danilovo prorostvo toliko precizno iscitavanje istorije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.