Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:06:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Juliette Lewis - Džulijet Luis  (Pročitano 1689 puta)
26. Feb 2012, 09:51:40
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Juliette Lewis (born June 21, 1973) is an American actress and singer. She gained international fame for her role in the 1991 thriller Cape Fear for which she was nominated for both an Academy Award and Golden Globe for Best Supporting Actress. This followed with major roles in What's Eating Gilbert Grape, Natural Born Killers, The Evening Star, and From Dusk Till Dawn. Her work in television has resulted in two Emmy nominations.

Lewis launched a career as a solo singer and musician, leading American rock band, Juliette and the Licks, until 2009.

Early life


Juliette Lewis was born in Los Angeles, California, to Geoffrey Lewis, an actor, and Glenis Duggan Batley, a graphic designer. She has four siblings – brothers, Lightfield and Peter, and sisters, Deirdre and Brandy.

Career


Acting

Lewis appeared in The Wonder Years as Wayne's girlfriend in Episodes 24, 34 and 36. Lewis first garnered international attention and acclaim in 1991 with her turn as Danielle Bowden in Martin Scorsese's remake of Cape Fear, for which she was nominated for an Academy Award for Best Supporting Actress in 1991. Over the next few years, she won further critical support in Woody Allen's "Husbands and Wives", Peter Medak's Romeo Is Bleeding, and opposite Brad Pitt in Kalifornia. In 1993, she acted alongside Leonardo DiCaprio and Johnny Depp in the drama film What's Eating Gilbert Grape. She played Mallory Knox in Oliver Stone's Natural Born Killers. She played a rock singer in the film Strange Days, doing her own singing on covers of two songs written by PJ Harvey, revealing her musical ability.

She received an Emmy nomination for her performance in Hysterical Blindness in 2003. She also appeared in the HIM music video for "Buried Alive By Love" in 2003.

Lewis appeared in Rockstar Games' Grand Theft Auto IV, providing the voice of "Juliette", the host of fictional radio station "Radio Broker". She appeared in a GAP commercial in which she was dancing with Daft Punk to the tune of the song "Digital Love".

She will star in the mid-season replacement, The Firm, on NBC as Tammy, assistant to lead character Mitch McDeere (Josh Lucas).

Music

Lewis launched a career as a solo singer and musician, leading American rock band Juliette and the Licks until 2009. She then formed a new band, originally to be named The New Romantiques, but decided to drop this name and continue as her namesake. She has recorded and released the album entitled Terra Incognita with the new band.

Lewis features on the track "Bad Brother" by the band The Infidels, from The Crow: Salvation Soundtrack album, which was released on April 2000. Lewis has also appeared on three tracks by Electronic Music group The Prodigy's 2004 CD Always Outnumbered, Never Outgunned ("Spitfire", "Get Up Get Off", and "Hot Ride"). In 2006, Blender magazine included her in their hottest women of rock music list.

In 2009, Lewis played at Przystanek Woodstock in Poland. In 2010, she played at the Rock For People festival in the Czech republic. She hosted Never Mind the Buzzcocks in December 2010, and repeated in January 2012.

Personal life


Dropping out of high school, she got into trouble with the law for driving illegally at age 15, then was arrested for illegally patronizing a nightclub when she was 16. While in her 20s she went into rehabilitation for drug addiction.

Lewis married professional skateboarder Steve Berra in 1999; they divorced in 2003.

Lewis is a member of the Church of Scientology.

In October 2010, she was the victim of a hit-and-run car accident in which an unknown driver T-boned the Lincoln Town Car in which she was traveling.

Discography


    * …Like a Bolt of Lightning (2004)
    * You're Speaking My Language (2005)
    * Four on the Floor (2006)
    * Terra Incognita (2009)

Filmography


1987    I Married Dora
1987    Home Fires
1988    My Stepmother Is an Alien
1988    The Facts of Life
1989    National Lampoon's Christmas Vacation
1989    Meet the Hollowheads
1989    The Runnin' Kind
1989    The Wonder Years
1990    A Family for Joe
1990    Too Young to Die?
1991    Cape Fear
1991    Crooked Hearts
1992    That Night
1992    Husbands and Wives
1993    What's Eating Gilbert Grape
1993    Romeo Is Bleeding
1993    Kalifornia
1994    Mixed Nuts
1994    Natural Born Killers
1995    Strange Days
1995    The Basketball Diaries
1996    The Evening Star
1996    From Dusk till Dawn
1998    Some Girl
1999    The Other Sister
1999    The 4th Floor
2000    Room to Rent
2000    The Way of the Gun
2001    Picture Claire
2001    My Louisiana Sky
2001    Gaudi Afternoon
2002    Enough
2002    Armitage: Dual Matrix
2002    Dharma & Greg
2002    Hysterical Blindness
2003    Cold Creek Manor
2003    Free for All
2003    Old School
2004    Renegade
2004    Starsky & Hutch
2004    Chasing Freedom
2005    Daltry Calhoun
2005    The Darwin Awards
2005    Lightfield's Home Videos
2005    Aurora Borealis
2005    Grilled
2006    My Name Is Earl
2007    Catch and Release
2009    Whip It!
2009    Metropia
2010    Sympathy for Delicious
2010    The Switch
2010    Conviction
2010    Due Date
2010    Memphis Beat
2011    Hick
2012    The Firm

Izvor: Wikipedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

468px-Juliette_Lewis_by_David_Shankbone_cropped.jpg
(42.27 KB, 468x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Džulijet Luis: Bred je davna prošlost

Buntovna, politički uvek „nekorektna“, prepuna energije, nekog tihog besa, ali i ljupka, duhovita, (mnogi bi rekli) promućurna... Ovo su samo neki od atributa koji mogu opisati američku muzičarku i pevačicu Džulijet Luis (39). I mada se ona glumom bavi više od dve decenije, a sa bendom „praši“ već gotovo deceniju, javnost (nekako) uvek najviše intrigira njena ljubav sa Bredom Pitom.

Džulijet u ekskluzivnom razgovoru za „Novosti“ kaže ono što objašnjava već godinama. Naime, ova žena zanimljive lepote ne može da shvati zašto je baš uvek i baš svi pitaju za holivudskog lepotana:

- Zabavljali smo se kad sam imala 16 godina, i to je trajalo do moje dvadesete. On je čitav jedan život iza mene. To je davno prošla priča, ali ne prestaje da zanima ljude. Niko me ne pita o mom bivšem mužu, o nekim drugim muškarcima koji nisu postali slavni kao Bred. Pit i ja smo se razišli i on je odabrao put koji ga je odveo u planetarnu popularnost. Čitav svet zna za njega i radujem se zbog toga. Mislim da je on divan otac i dobar čovek, ali nije najinteresantnija stvar koja mi se desila u životu.

Ipak, povod za razgovor sa našom ekskluzivnom glumicom je drugačije prirode - profesionalne, jer je od 19. februara gledamo u „Firmi“, novoj seriji na kablovskom ADžN kanalu, nedeljom u 20.10. „Firma“ nastavlja priču o Mičelu Mekdiriju, odnosno „događa“ se deceniju posle filma u kojem smo, 1993. godine gledali Toma Kruza i Holi Hanter. Ovoga puta Mič je Džoš Lukas, a njegovu seksi recepcionarku (Temi Hemphil) tumači upravo naša sagovornica.

* Nismo vas dugo gledali u serijama, šta vas je privuklo „Firmi“?

- Uglavnom nisam videla sebe u tim TV serijama, a onda je došla ova ponuda i ja sam je prihvatila kao znak - priča Džulijet, junakinja filmova „Romeo krvari“, „Šta muči Gilberta Grejpa“ „Čudni dani“, „Rođene ubice“, „Od sumraka do svitanja“... - Izgleda da je bilo pravo vreme, da sam bila spremna za promenu, a onda je pred mene došao tako snažan scenario za sporednu žensku ulogu. Iskreno, da je bila glavna, odbila bih, jer za glavne junake nikad nema ni spavanja, ni odmora. Moj posao završim za pola sedmice i uživam. To mi prija.

* Sviđa li vam se Temi, kakva je to žena?

- Mnogo volim komplikovane ljude. Temi jeste takva, ali njen lik donosi miris komedije u seriju. Ipak, ona je kontradiktorna, ali takvi su ljudi, zar ne? Temi je žena koju možete da „bacite“ na bilo koje mesto na planeti i ona će se snaći, preživeće. Sve radi sa nekakvom dozom radosti i uživanja, a takav pristup životu mi se dopada.

* Da li ste gledali film „Firma“, u kojem Temin lik tumači Holi Hanter?

- Postoji nekoliko glumaca čiji mi se stil sviđa i glume na način sa kojim mogu da se povežem. Holi je jedna od njih. Ponekad mi se čini kao da smo dalje rođake na glumačkom drvetu života. Ali, kad je Temi u pitanju, Holi je Holi, a ja sam ja, tako da ne verujem da sam mogla, sve i da sam želela, da je kopiram. „Moja“ Tami nema akcenat, pokušala sam da je iznesem kao običnu devojku.

* Koja ima neodoljivu želju za udajom?

- Da, brak za nju predstavlja nešto što je toplo, daje joj osećaj pripadnosti, jer je ona uvek nekako bila autsajder, nije se potpuno uklapala u društvo. Zato ona misli da će joj brak „obezbediti“ osećaj da će zauvek biti nečija.

* Vi privatno to „podržavate“?

- Mogu to da shvatim, ali mene nisu odgajali u tom smeru. Puki sam realista i zaista nikada nisam sanjala tu bajku, kao muž, brak, deca, posao i tako čitav život. Moj san oblikuje veza sa partnerom, sa nekim konkretnim. Imam mnogo prijatelja i znam kakva je to „institucija“, znam kakva su deca, draga su mi. Moja sestra ima decu i ja sam super tetka, ali ja imam druge iluzije.

* Vaše „iluzije“ se razlikuju od onih koje imaju mnoge slavne glumice. Niste u tom holivudskom klišeu?

- Uvek sam bila opozicija mejnstrimu. Marširam samo u ritmu sopstvenog srca i želja. To je jedini kliše za koji znam. Ne uklapam se ni u jednu postojeću kategorija glumica i muzičara. Ljudi mogu praviti za mene razne fioke, ali ja nikada neću ući ni u jednu od njih.

* Delujete kao da vas malo nervira to što ste poznata osoba?

- Volim sve što radim. Zbog toga i glumim i pevam, ali volim i da se bavim sasvim normalnim stvarima, kao što je odlazak na rasprodaje, u kafiće... A, onda vas svi gledaju, pokazuju prstom u vas. Kad se nekom javim i kažem najjednostavnije: „Zdravo“, odmah čujem šapate tipa: „Vidi je, kako je to ‘zdravo’ rekla nadmeno“ i slično. A ja samo hoću da živim kako se meni sviđa.

* Vi ne diplomatišete kada vas neko pita šta više volite, glumu ili muziku. Ovo drugo je za vas, ipak, jače?

- S muzikom vam je čudna stvar, jer ona zna samo za jedan put, a to je nezavisnost. Sama pišem pesme, muziku, organizujem turneje. Govorim o roku, jer ne znam kako to rade pop zvezde. Zapravo, znam, one ne predstvaljaju sebe, već ogromne korporacije koje stoje iza njih. A ja predstavljam samu sebe. Na sceni se osećam neustrašivo, tamo sam ja - ja.

* Hoćemo li vas uskoro gledati u nekom novom filmu?

- Nadam se. Ne znam da li je gotova produkcija filma koji sam poslednji radila, a zove se „The Days of Mary“. Volim nezavisni film, ali, nažalost, njih je danas sve teže snimiti.

Energična Džulijet je posetila i našu zemlju, svirala je na muzičkom festivalu „Egzit“ 2008. godine, a 2010. je otvorila i filmski festival „Sinema siti“ u Novom Sadu: - Srbija je potpuno neverovatna, Novi Sad je prelep, a najviše sam impresionirana ljudima. I noćnim životom. Čini mi se da provod kod vas počinje onda kada ceo svet odlazi na spavanje - kaže Džulijet.

Kao maloletnica hapšena je nekoliko puta, jer je ulazila u barove pre punoletstva i vozila kola bez dozvole. Rano je počela da glumi, a sa prvom, tinejdžerskom ljubavi Bredom Pitom snimila je dva filma „To young to die“ 1990. godine i „Kalifornija“ 1993. Imala je 22 kad je otišla na rehabilitaciju, i javno govori da se ne drogira već 15 godina. Pre nekoliko godina prodala je kuću da bi imala novac za turneju sa bendom i sada u Londonu živi kao podstanar, što joj, kako kaže, nimalo ne smeta.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

spek-dyulijet-luis_620x0.jpg
(107.64 KB, 620x464)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:06:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.