Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mala skola romantike, ljubavi i jos po neceg...  (Pročitano 103489 puta)
22. Feb 2012, 11:25:29
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
U dogovoru sa dragom koleginicom ( i saborcem Smiley ) otvaram ovu temu i otkrivam vam mesto gde cete naci koristan savet za svoje ljubavne i zivotne nedoumice, inspiraciju, ideju, za neki lep gest ili mozda cak i nesto nauciti. Razmenimo iskustva, naucimo nesto ili utvrdimo gradivo....

Dobrodosli i uzivajte Smiley

Za pocetak, tekst koji ce vam oduzeti malo vremena ali ce vam sigurno pomoci da se osecate bolje, iznutra Smiley

Smejacu se celom svetu.
Ni jedno zivo bice ne moze da se smeje osim coveka. Drvece moze da krvari kad je ranjeno, zivotinje da cvile od bola ili gladi, ali ja imam dar smejanja i mogu da ga koristim kad god to pozelim. Ubuduce cu negovati obicaj smejanja.
Smejacu se i lakse cu moci da svarim neke stvari; smejacu se i olaksacu sebi teret; smejacu se i zivot ce mi se produziti, jer je to tajna dugovecnosti, a koju ja sada posedujem.
Smejacu se celom svetu.
Najvise od svega, smejacu se sebi, jer je covek najsmesniji kad sebe uzima suvise ozbiljno. Nikada necu upasti u tu klopku uma. Jer i ako sam ja najvece cudo prirode, zar nisam ipak samo obicno zrnce koje bacaju vetrovi vremena? Da li ja stvarno znam odakle dolazim i kuda idem? Nece li moja briga zbog ovog dana izgledati besmislena za deset godina? Zasto bih dozvolila da me danas uznemiravaju sitni dogadjaji? Sta moze da se desi do zalaska sunca sto ne bi izgledalo beznacajno u reci vekova?
Smejacu se celom svetu.
A kako da se smejem kad se suocim sa covekom ili delom koji me toliko vredjaju da mi teraju suze na oci ili mami psovke? Vezbacu sebe da izgovaram cetiri reci sve dok one ne postanu tako jaka navika da ce se javljati u mom umu kada god dobro raspolozenje preti da me napusti. Ove reci, prenosene od davnina, nosice me kroz svaku nevolju i odrzati mi zivot u ravnotezi. Ove cetiri reci su: “I TO CE PROCI.”
Smejacu se celom svetu.
Sve zemaljske stvari ce proci. Kad mi srce oteza od patnje, tesicu se da ce i to proci; kada sam ushicena uspehom, upozoricu sebe da ce i to proci; kad me scepa siromastvo, reci cu sebi da ce i to proci; kada me optereti bogatstvo, reci cu sebi da ce i to proci. Da, zaista, gde je onaj sto je gradio piramide? Zar nije i on pokopan u njihovom kamenju? Nece li i piramida jednog dana isto biti zakopana ispod peska? Ako sve stvari prolaze, zasto bih se ja brinula za danasnji dan?
Smejacu se celom svetu.
Obojicu ovaj dan smehom, uramicu ovu noc pesmom. Nikada necu raditi da bih bila srecna. Bolje da budem suvise zaposlena da bih imala vremena za tugu. Uzivacu danasnju srecu danas. To nije zrno da se drzi u kutiji. To nije vino da se cuva u flasi. Ona se ne moze sacuvati za sutra. Ona se mora sijati i ubrati istog dana, i ja cu to raditi, od danas pa na dalje.
Smejacu se celom svetu.
Mojim smehom sve ce stvari biti smanjene na svoju pravu velicinu. Smejacu se svojim neuspesima i oni ce nestati u oblacima novih snova. Smejacu se svojim uspesima i oni ce se skupiti do njihove istinske vrednosti. Smejacu se zlu i ono ce umreti neiskusano. Smejacu se dobroti i ona ce uspevati u izobilju. Svaki dan bice trijumf samo ako moji osmesi izmame osmehe od drugih, a ja to radim iz sebicnosti, jer oni na koje se mrstim su oni koji ne kupuju moju robu.
Smejacu se celom svetu.
Od sada cu liti samo suze od znoja, jer suze od tuge, kajanja, ili razocarenja nemaju vrednost na trzistu, dok svaki osmeh moze da se zameni za zlato i svaka ljubazna rec, izgovorena iz mog srca, moze da sagradi dvorac.
Nikada necu dozvoliti sebi da postanem tako nestrpljiva, toliko mudra, toliko dostojanstvena, toliko mocna, pa da zaboravim kako da se smejem sebi i svom svetu. U ovome cu uvek ostati kao dete, jer jedino mi je kao detetu data sposobnost da gledam navise u nekoga. Nikada necu prerasti svoj krevet.
Smejacu se celom svetu.
I sve dok mogu da se smejem necu biti siromasna. Ovo je, dakle, jedan od najvecih poklona prirode, i ja ga necu procerdati. Samo smehom i srecom mogu postati istinski uspesna. Samo uz smeh i srecu mogu da uzivam plodove svoga rada. Da nije tako, bolje bi bilo ne uspeti, jer je sreca vino koje pojacava ukus jelu. Da bih uzivala u uspehu moram imati srecu.

Bicu srecna.
Bicu uspesna.

“Najveca tajna na svetu” – Og Mandino


Hvala Oblachak Smile
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Ni jedno zivo bice ne moze da se smeje osim coveka
Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Zašto je romantika važna?

Proleće je na pragu dolazimo polako i period ljubav i romantiku. Mnogi predstavnici muškog roda su na žalost još uvek uvereni da pravi muškarac ne treba da bude romantičan. Obratite pažnju – ovakvo uverenje je potpuno pogrešno… I zbog njega su Vaše lepše polovine uskraćene za mnoge lepe stvari. Dakle: muškarci budite se i osvojite svoje partnerke romantikom!

Ne propustite ovaj maj!

 Da li spadate u onu grupu neromantičnih muškaraca koji tek sad shvataju da su se vremena značajno promenila i da je romantika zapravo “in”? Ili već dugo to znate, ali jednostavno ne nalazite pravi način da budete romantični?

Kako da je oborite s nogu?

U nastavku – pročitajte neke savete o tome kako da svoju dragu oborite s nogu i otkrijte kako da konačno pronađete prečicu do njenog srca. Isprobajte ove savete sa potpunim poverenjem jer – uspeh je zagarantovan.

                                  Prava količina romantike će ovo, već lepo proleće učiniti još lepšim za oboje.

Pobrinite se za pravu atmosferu

Prigušeno svetlo

Sveće, zalasci sunca i sunčana jutra i prigušena svetla su romantična. Možete recimo prirediti večeru uz sveće, a zatim razgrnuti zavese kako biste zagrljeni posmatrali zalazak sunca. Romantika će zaiskriti u vazduhu I verujte da će ona, u tom momentu, videti samo vas – svog princa i ništa drugo.

Crvena boja

Za nezaboravnu noć u dvoje, ukrasite sobu: crvenim svećama, crvenim balonima crvenim jastucima, sve začinite crvenom posteljinom. Crvena boja je simbol romantike; boja ljubavi i strasti. Zbog toga možete biti potuno sigurni da ćete je šarmirati ovakvom dekoracijom.

Muzika u pozadini

Nije svaka vrsta muzike romantična. Odaberite nešto prijatno za uši. Muzika ne treba da bude preglasna, jer će to ometati vaš razgovor.Ona treba da bude tiha i ostane u pozadini.

Zajedno gledajte njen omiljeni romantični film

Zaboravite na filmove pune kola koja jure, palih heroja i loših momaka. Otkrijte koje romantične fimove ona najviše voli I iznenadite je DVD-om njenog omiljenog filma. Naravno, film morate pogledati zajedno. Ne zaboravite da pripremite paket papirnih maramica kako biste joj na kraju filma osećajno obrisali suze! Iznenadite je malim poklonom

Čokolada i njeno dublje značenje

Čokolada je jedan od najslađih grehova, a poklanjanje čokolade dragoj osobi ima dublja značenja. Njome joj dajete do znanja da može da jede sa zadovoljstvom, jer ćete je voleti I sa nekoliko kilograma viška. Nije uopšte važno da li zaista tako mislite. Nađite bombonjeru u oblika srca i sigurno ćete je potpuno oduševiti.

Praktični pokloni ne dolaze u obzir – zaboravite na šerpe i tiganje

Predmeti za svakodnevnu, posebno kuhinjsku upotrebu su sve – samo ne romantični... I zato joj ne poklanjajte posuđe! Pre se odlučite za plišanog medu kog će držati na polici među drugim sitnicama. Tako će je uvek podsećati na vas.

Sa ružama nikad nećete pogrešiti

Kupite joj crveno cveće kako biste joj simbolično izjavili ljubav. Dakle, sa buketom ruža nikada nećete pogrešiti.
Mali znaci pažnje koji će je oduševiti Napišite joj pesmu (ne brinite – ne morate da pišete kao Aleksa Šantić)  Upotrebite svoju veštinu pisanja i stavite na papir nekoliko lepih stihova kojima ćete izraziti svoju ljubav prema njoj. Žene vole da pročitaju nešto što je napisano samo za njih. Niste baš vešti sa rečima? Imate problem da sklopite lepo i po dve reči? Ne brinite; namera je važnija od same pesme. Verujte, ona će ceniti trud koji ste uložili u pisanje. Sigurno je da će vas, kakva god da je pesma, ona posle čitanja voleti više.

Ostvarite joj želju

Nekoliko puta vam je pomenula da bi volela da ode negde na izlet, koncert, predstavu… Ostvarite joj želju i bićete iznenađeni šta je sve spremna da uradi za vas, jer se oseća voljenom.

Uradite nešto umesto nje

Znate da često ima puno posla, a zatim je čeka još dosta toga kada stigne kući.  Uradite umesto nje neki posao za koji znate da baš ne voli da ga radi. Ovo će je sigurno oraspoložiti, a i imaćete više vremena za vas dvoje.

Ne primećujte njene greške i loše strane

Kada napravi neku grešku, pravite se da je ne vidite. Recimo: Da li je tokom jela uflekala bradu sosom od paradajza? Ne pominjite joj to. Bolje nađite neki nežan I suptilan način da joj očistite sos sa brade. Da li se jutros probudila sa velikim tamnim podočnjacima? Bez obzira na to, recite joj kako lepo izgleda. Nemojte joj odmah ujutru pokvariti dan lošim komentarima na račun njenog umornog izgleda. I tako dalje – i tome slično, sada znate koji je princip…

Dajte joj kompliment

Žene obožavaju komplimente – to je činjenica. Najkraći put da osvojite njeno srce je onaj popločan lepim frazama I rečima na račun njenog lepog izgleda i predivne ličnosti …

Ne zaboravljajte na njene rođendane, godišnjice i ostale bitne datume!

Da li je ovde potrebno išta više reći?
Za kraj – ne zaboravite ono najvažnije...

Volite je takvu kakva je. Odvojite vreme za nju, jer upravo to je najbolji način da joj pokažete koliko vam znači.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Samo opusteno i iskreno onako iz dubine duse. I nema da omane Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Muški vodič za romantiku: 10 saveta za romantičnu večeru kod kuće

Zanemarite staru izreku “Dijamanti su najbolji prijatelji žena” i shvatite da je ono šta ona zaista želi iskrena i bliska veza sa muškarcem njenih snova. Da li ste Vi baš onaj pravi za nju?

Naučite kako da se povežete sa njom emotivno, jer žene vole da im muškarac pokaže da im je zaista stalo do njih i da se osećaju zaštićeno. Najjednostavniji način da unesete malo romantike u svoju vezu je da joj pripremite romantičnu večeru.

1. Budite spontani.

Žene vole misterioznost. Iznenadite je bez nekog posebnog povoda i odmah ćete osetiti romantiku u vazduhu.

2. Isplanirajte sve detalje.

Na ovaj način ćete joj pokazati da Vam je do nje stalo i da ste puno razmišljali o ovoj večeri. Ova vrsta sastanka je uspešna jedino ako Vi imate kontrolu tokom večeri. Nemojte je moliti za pomoć, sve pripremite sami.

3. Spremite stan.

Vodite računa da kuća ne bude u neredu, kada ona dolazi na večeru. Neka sve bude čisto i uredno. Važno je da se rešite svega što bi moglo da joj odvuče pažnju u pogrešnom pravcu i upropasti Vam veče.

4. Budite njen lični ljubavni kuvar.

Sve ste pripremili sami! Nema potrebe da se malretirate pripremajući neku komplikovanu hranu. Isplanirajte da napravite jednostavan obrok, za koji ste sigurni da će dobro ispasti, uz obavezno predjelo i dezert. Vodite računa i da se na meniju nađe njena omiljena hrana. Verujte, ukoliko sami pripremite večeru – oborićete je s nogu!

5. Napravite romantičnu atmosferu.

Upalite poneko prigušeno svetlo i upalite sveće. Ukoliko niste propustili zalazak sunca, obavezno ga pogledajte zajedno. Svetla su savršen način da atmosferu napravite još romantičnijom.

6. Učinite da se ona potpuno opusti.

Pustite neku laganu muziku za dobro raspoloženje. Neka tiho svira u pozadini, taman toliko da možete da razgovarate i šapućete joj slatke stvari na uho.

7. Neko ovo bude veče samo za odrasle.

Ukoliko imate decu, postarajte se da pronađete nekoga ko će ih pričuvati do sutra. Verujte, ne želite da započnete večeru sa fatalnom ženom, a završite je sa nervoznom mamicom.

8. Neka Vas guta pogledom.

Na kraju, kada je sve pripremljeno, uskočite pod tuš, obucite nešto što ona voli i stavite parfem koji je izluđuje. Na kraju krajeva, najvažniji deo čitave scenoragfije ste upravo Vi.

9. Budite džentlmen.

Preuzmite njen kaput, privucite joj stolicu i donesite čašu vina. Naravno da je i ona sama sposobna da uradi sve ove jednostavne stvari, ali, verujte, ovi mali znaci pažnje će joj svakako prijati, a Vi ćete u njenim očima isprasti pravi džentlmen.

10. Budite pažljivi i vodite razgovor.

Žene vole kada neko želi da ih sasluša. Ohrabrite je da podeli svoje misli sa Vama, uvodeći je u konverzaciju. Održavajte romantično raspoloženje pravim pitanjima. Pitajte je šta misli o Vašem prvom susretu ili o prvom poljupcu. Slobodno je pitajte i šta je uzbuđuje. Ne žurite, veče je pred Vama...
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
Kako se bolje ljubiti

Dobar poljubac može jako uzbuditi i uzrokovati velike stvari u spavaćoj sobi. Suprotno, loš poljubac može uništiti šanse za seks i pre nego što se stvari počnu razvijati. U ovim jednostavnim tačkama ćemo otkriti kako se neodoljivo ljubiti.



Kreni polako, a zatim navali

Pri prvom poljupcu smo u iskušenju da se odmah počnemo žestoko ljubiti, da na taj način izrazimo sve osjećaje u poljupcu koji topi usne, ali prežestoko navaljivanje u startu može odbiti partnera. I stvarno, erotičnije je početi polako i nežno pojačavati strast. Poput paljenja vatre, u početku treba jedna iskra. U zavisnosti od raspoloženja, dovoljno je nekoliko sekundi da se plamen razbukta.

Prvo usne, zatim jezik

Neka usne budu opuštene i malo razdvojene kada dotaknu partnerove. Ne zabadajte odmah jezik u njena/njegova usta.
Prvo neka vam jezik lagano pređe preko partnerovih usana, pa pričekajte da zaželi još. Ako odgovori dodirivanjem vašeg jezika svojim, smatrajte to pozivom za ulaz, neka vam pokreti jezika budu instinktivni i dinamični; nemojte ga odrveniti, ali nemojte ga ni pustiti da paluca.

Ostavite prostora za disanje

Uvek budite sigurni da partner može da diše. Izbegavajte doći u poziciju da vam se nosevi zatvore, pa da ostanete bez vazduha. Ne zaboravite disati dok se ljubite; možete diskretno udisati i izdisati kroz nos, iako su vam usne spojene.

Dajte i primajte

Ljubljenje je poput plesanja sa partnerom; morate biti s njim u pokretu, osećati i paziti na ritam, pokrete i raspoloženja. Najbolje ljubljenje ima obeležje napred – nazad. Pokušate nešto i pratite kako na to odgovara, glasom ili ustima. Ako mu se sviđa, nastavite i produbite, a ako ne, pratite malo njegove pokrete.

Koristiti pljuvačku u granicama

 „ Žvalavljenje“ je samo izraz. Vaša ljubavnica ne želi puna usta sline. Navlažite jezik i usne samo toliko da su podmazani, da usne lako klize uz njene. Niko ne voli poljupce koji su presuvi ili premokri i klizavi.

Grickati nežno

Nežno zubima grickati ili potezati partnerove usne može biti vrlo seksi ako se radi pažljivo.
Rubovi zuba mogu biti oštri na osetljivom tkivu usnica i usta. Uzmite partnerovu donju usnu i nežno je sisajte između otvorenih zuba. Zatim zubima lagano stisnite usnu. Ne ugristi! Ne želite valjda krv!

Koristite ruke

Koristite ruke tako da dodirujete partnera prativši ljubljenje. Milujte ga po licu, ušima, zadnjoj strani vrata i kosi. To je vrlo romantično. U zavisnosti od položaju, možete raditi i više stvari, ali ne koristite poljupce kao način odvlačenja pažnje, da bi ga zgrabili za grudi ili guzu. Polako napredujte i istražujte.
kissing
 
Manje je više

Neki od najseksipilnijih trenutaka pri ljubljenju nastaju kada vaše usne jedva dodiruju partnerove. Pokušajte to. Pomerite glavu unazad, zastanite na trenutak i pogledajte ga u oči dok lagano češete svoje usne o njegove. Ako radite pravilno, to može delovati na nju kao da je celi svet zastao i on će se izgubiti.

Koristite usta za zavođenje

Koristite jezik i usne da podstaknete partnera da poželi još više. Ljubljenje treba govoriti: „Ovo je samo maleni dio onoga što mogu dati“. Mnoge žene prosuđuju muškarca kakav će biti u krevetu po tome kako se ljubi: može biti osećajan, pažljiv, a ako se strastveno ljubi, znači da je eksplozivan u krevetu; ako je napastan ili mokrog poljupca, znači da je mućak u krevetu. Ako se možete pozitivno iskazati pri ljubljenju, začas ćete se naći zajedno u krevetu.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
                                                     Saveti ljubavnih terapeuta


Nikada ne potcenjujte snagu komplimenta

"Bar jednom dnevno kažite svom partneru kako cenite i poštujete neku od stvari koju je učinio. Svi su brzi na jeziku kada treba partneru ukazati na stvari koje je naopako uradio i koje su vas naljutile. Potrudite se da pronađete odgovarajući balans. Počevši od sitnica pa do krupnih stvari, sve što više govorite "Hvala" to će vaš parner više raditi stvari koje vas čine srećnim."

- Džejn Grir


Seks: Just do it.

"Vodite ljubav čak i kad vam nije do toga. Jednom kad počnete shvatićete da uživate u seksu. I sve što ga više imate, vaše telo će ga više želeti i tražiti. Osećaćete se se poželjnije i imaćete više energije a neće proći puno vremena pre nego što vam se partner pridruži u vašoj seksi promeni."

- Laura Berman


Slušajte više, pričajte manje


"Komunikacija je 85% slušanje i 15% pričanje. Sve što više slušate, sve više uživate u komunikaciji. Ostavite mobilni kod kuće, izađite u šetnju sa partnerom, gledajte ga u oči i samo slušajte. Neverovatna stvar u svakoj vezi je kada partner oseti da istinski slušate šta vam govori."

- Nil Klark Voren


Sitne probleme sklonite pod tepih

"Potpuno je u redu da zaboravite neke problematične teme i da se ne vraćate na njih. Ljudi misle da ovo podrazumeva izbegavanje ključnih stvari u vezi, ali greše. Uspešni parovi se uvek slože da male, svakodnevne problemčiće ignorišu i ostave po strani jer oni nisu vredni dugih rasprava i teranja inata."

- Dejvid Veksler


Ophodite se prema ljubavi kao prema najdragocenijem prijateljstvu

"Najsrećniji parovi su oni koji se odnose jedno prema drugome s ljubavlju, poštovanjem i razumevanjem. Oni svoje reči biraju pažljivo i, izbegavajući najgora ponašanja u vezi - kritiku, prezir i ćutanje, osećaju da su emotivno povezani."

- Džon Gotman


Da biste promenili vezu, morate promeniti sebe

U većini veza, mi mislimo "Ja sam u pravu, ti nisi, pokušaću da te ubedim da se promeniš". Istina je, u stvari, da kada se jedna osoba promeni i veza se promeni. Ljudi kažu "Zašto baš ja moram da se promenim?" ali kada im pokažem kako da obore prvu dominu, njihovo jedino pitanje je "Zašto sam čekao tako dugo?".

- Majkl Vajner-Dejvis


Čuvajte se oštrih komentara, oni pogađaju više nego što mislite

"Kada ste umorni ili isfrustrirani vrlo lako umete da budete kritični prema partneru. Ali zapamtite, negativni komentari i kritike imaju mnogo veću težinu nego pozitivni. Potrudite se da na svaku negativnu interakciju imate nekoliko pozitivnih odgovora - dodir, smeh, poljubac, akt ljubavi ili kompliment."

- Skot Halcman

Ne odustajte dok ne pokušašate najmanje... dva puta

"Pokušajte da budete avanturista u krevetu. Čak iako vam se nešto ne dopada pokušajte bar dva puta pre nego što odustanete - u međuvremenu vam se možda i svidi."

- Laura Berman


Prvi ponudite maslinovu grančicu

"Kada se pojavi problem, svaka osoba najčešće čeka da druga strana inicira pomirenje. Ali što duže čekate, to ste više isfrustrirani i gore se osećate. Pokušajte prvi da stvari pomerite sa mrtve tačke. To nikako ne znači da se prvi predajete, naprotiv. Ipak je bolje da se lopta kotrlja nego da stoji u mestu, zar ne?"

- Norman Epstajn


Prvo dajte zatim očekujte

"Dajte ljubav koju očekujete za uzvrat. Ako uložite puno ljubavi i truda veća je verovatnoća da će vam se vratiti, a ako samo znate da zahtevate i da se žalite, bez brige i to se vraća sa kamatom."

- Tina B. Tesina


Borite se za svoju ljubav

"Nikada nisam video pristojan brak, a da u njemu nema puno konflikta. Konflikt je uvek rezultat individualnosti, razlika između dve osobe različitih mišljenja. Mnogi ljudi pokušavaju da ćute i povlače se kako bi izbegli konflikt, ali ljudi u vezi, ljudi koji žive ispunjen život će kad tad morati da se posvađaju. Ako pažljivo i sa promišljanjem pristupite problemu, konflikt vašem braku može doneti doneti novu dozu energije. Na taj način ćete imati dublju i interesantniju vezu."

- Nil Klark Voren


Seks se računa; vreme provedeno zajedno takođe

"Mnogi parovi pristupaju seksu kao da je posao trudeći se da poboljšaju svoj seksualni život i ništa. Rezultat konstantno izostaje. Ako bi se umesto toga posvetili jedno drugome, odlazili češće u bioskop, na romantične večere, u duge šetnje, bolji seks bi definitivno morao da proiziđe iz novouspostavljene bliskosti."

- Ian Kerner


Ne dovodite sebe u situaciju "Ja sam u pravu/nisam u pravu"

"Vrlo je lako upasti u borbu premoći - ko je u pravu a ko nije, ali to vas sprečava da rešite pravi problem. Nećete biti kažnjeni ako niste u pravu stoga se ne opterećujte ko jeste u pravu - radite zajedno na rešavanju problema."

- Tina B. Tesina


Hranite svoju vezu

"Ljudi najčešće svoje potrebe stavljaju na prvo mesto a zatim kažu kako iz veze ne mogu dobiti ono što žele. To vam je isto kao kada biste otišli u svoju baštu i rekli joj "nahrani me" a da pre toga niste posadili ništa. Stavite vaš odnos na prvo mesto. Možda vaša veza treba više vremena, više odmora. Postanite partneri u zajdničkoj brizi za vašu vezu. Ako povežete bilo koji par u zejednički projekat, pa makar to bilo i održavanje veze, šta god da smisle i urade može biti samo dobro. Jer dobro proizilazi iz zajedništva."

- Harvil Hendriks


Lepa reče je uvek dobrodošla

"Kažite ponekad 'Volim te,' 'Stvarno cenim to što radiš,' 'Voleo bih da čujem i tvoje mišljenje.' Koristite blaže reči i nežnije izraze. Na taj način komunicirate otvoreno i sa respektom i vaš partner će se sigurno osetiti voljenim."

- Alan Hoveštat


Naučite kako da komunicirate bez izgovorenih reči

"Svi reagujemo na dodir, kako fizički tako i emotivno. Srećni parovi se dodiruju stalno jer nežni dodir govori više od hiljadu reči."

- Alan Hoveštat


Uočite šta vaš partner čini za vas

"Svako od nas želi povremeno da čuje reč hvale za sve što radimo za našeg partnera. I to priznanje mora biti izgovoreno na način koji je nama neophodan da bismo nastavili dalje. Žena kaže: "Svaki dan nameštam njegov krevet, spremam mu ručak i to je način na koji ja pokazujem da mi je stalo do njega, ali ukoliko on to ne primeti, imam osećaj da sve radim uzalud". Spoznajte šta je vašem partneru potrebno i izrazite se jezikom koji partner razume."

- Skot Halcman


Posmatrajte stvari partnerovim očima

"Konflikti nastaju uvek kada se negativno odnosite prema svemu što vaš partner radi. Svaki put kada pomislite da je vaš partner nepromišljen ili iritantan, pokušajte da stvari sagledate iz njegove perspektive i zapitajte se - o čemu li on/ona sada razmišlja i zašto se tako ponaša? Ono što čini može i dalje biti problem, no i pored toga čim shvatite šta vaš partner namerava da uradi može vam pomoći da lakše razgovarate o tome."

- Dejvid Veksler


Ne gubite romansu iz vida

"Uvek morate naći vremena za romansu. To ne znači da obavezno morate izaći na romantičnu večeru ili otputovati negde za vikend. Budite kreativni. U stvari, mislim da je bolje da imate češće romantične epizode nego dug romantičan period jednom godišnje. Romansa mora postati deo vaše svakodnevnice"

- Barbara Dafo Vajthed
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Sve ima svoje...

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 44533
Zastava Vojvodina
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia 
25 slatkih romantičnih gestova

Ponekad je sve što vam je potrebno neki mali romantični gest da pokaže voljenom biću koliko vam je stalo.



Ponekad čak i najmanji romantični gest može da ulepša i najtužniji dan vašeg partnera. Nije bitno da li ste u braku ili vezi da koristite ove savete. Ono što je važno je da imate dovoljno želje da podsetite partnera da ste još uvek ludo zaljubljeni u njega.

#1 Držite se za ruke dok prelazite ulicu ili šetate kroz gužvu. Obgrlite partnera dok stojite jedno pored drugog i ne odvajajte se više od dužine stopala, osim ako nemate drugog izbora!

#2 Napišite malu ljubavnu poruku i ubacite je u njegov džep, čak i ako je to samo malo "Volim te". Ove napomene ne moraju da se razrade. Čak i poljubac nakarminisanim usnama na papiru će izmamiti osmeh!

#3 Snimite ljubavnu poruku na telefonu vašeg partnera. Podesite alarm u vreme kada niste u blizini.

#4 Iznenadite partnera njenim izlaskom na obližnje mesto piknik kasno u noć (kad je toplo vreme, naravno), dok su još u pidžami. Raširite ćebe na travi i improvizujte beg od stvarnosti uz šampanjac i jagode. Ili isplanirajte vikenda iznenađenje van grada.

#5 Sedite mu u krilo i ponašajte se nestašno dok se opuštate sami kod kuće.

#6 Pomozite partneru da pripremi večeru i operite zajedno sudove. Mislite o nečemu inovativnom što bi unelo malo promene u to, kao što je kuvanje u kecelji bez i jedne krpice ispod ili tuče hranom.

#7 Napunite kadu toplom vodom da sačeka vašeg partnera kad se vrati sa poslovnog putovanja ili dugog dana na poslu. Uskočite u kadu zajedno i istrljajte mu leđa. Budite nevaljali ako je raspoloženje pravo, ali bez navaljivanja.

#8 Pogledajte u oči partneru i recite mu "volim te". Kažite to značajno bez trunke zezanja ili olako, da ne zvuči otrcano.

# 9 Provedite vreme sa partnerom dok se bavi omiljenim hobijem, čak i ako je to nešto što vas ne interesuje mnogo.

#10 Posvetite mu pesmu i pevajte je u karaoke baru samo za njega. Nekoliko čaša pića vam može dati hrabrost koja vam je potrebna. Ali ako ste previše stidljivi, pevajte mu preko telefona.

#11 Isplanirajte Fleš Mob ples zajedno sa prijateljima za poseban dan za vašeg partnera.

#12 Prošapućite poruku u govornu poštu partnera i kažite nešto nestašno u sred dana.

#13 Izmasirajte jedno drugom stopala dok se opuštate na kauču. Zaigrajte valcer uz omiljenu pesmu. Nađite način da izmamite osmeh na licu partnera.

#14 Svratite u poslastičarnicu na putu sa posla kući i kupite omiljeni kolač vašeg ljubavika.

#15 Ako vaš partner ne uživa u hrani koju je naručio u restoranu, zamenite tanjire i dajte mu svoje, bolje jelo.

#16 Skliznite u krevet goli i iznenadite partner. Zavežite mašnicu na strateško mesto da mu date do znanja da ste njegov poklon za tu noć.

#17 Slikajte se u odeći partnera i pošaljite mu uz poruku "najbolji partner na svetu!"

#18 Obrijte ga kada je lenj. Pomozite joj da sredi kosu kada je u žurbi.

#19 Poklonite jedno drugom jeftine ali lepo umotane poklone s vremena na vreme. To može biti čokolada, cveće, igrica ili čak saksija sa biljkom.

#20 Ako zaboravite da poljubite svoju dragu pre odlaska na posao, požurite nazad kuči, poljubite je strasno, umotajte u medveđi zagrljaj i odjurite u kancelariju. Ili se vratite kući ako možete i izljubite "jer ste je se već uželeli".

#21 Donesite joj doručak u krevet. Dajte sve od sebe da ga pripremite sami. I ne zaboravite cveće!

#22 Okušajte se kao erotska plesačica.

#23 Budite sluškinja vašem partneru jedan ceo dan. Možete čak i da nosite haljinicu francuske sobarica!

#24 Pogledajte romantični film zajedno jednom mesečno i naručite punu trpezu đakonija za kojima žudite ceo mesec. Isključite telefon, veče posvetite maženju i ne ispuštajte jedno drugo iz vida.

#25 Dajte jedno drugom masažu sa srećnim krajem!

Ljubav je manje od seksa sedam puta nedeljno. Ljubav je više od skupih poklona. Ljubav je osmeh na licu bez ikakvog razloga. Ljubav je pokazati partneru daste još zaljubljeni uz pomoć malih nežnosti.
IP sačuvana
social share
Ni jedan čovek nije ostrvo, sam po sebi celina; svaki je čovek deo Kontinenta, deo zemlje; ako Grudvu zemlje odnese more Evrope je manje, kao da je odnelo neki Rt, kao da je odnelo posed tvojih prijatelja ili tvoj; smrt ma kog čoveka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen Čovečanstvom.
I stoga nikad ne pitaj za kim zvono zvoni; ono zvoni za tobom...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 17.0.963.79
Zena je rodjena za romantiku,dodire,ljubav,osmijeh...ako musko to zna pokloniti na pravi nacin biti ce voljen cijelog zivota
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61



Citat
Prvo dajte zatim očekujte

"Dajte ljubav koju očekujete za uzvrat. Ako uložite puno ljubavi i truda veća je verovatnoća da će vam se vratiti, a ako samo znate da zahtevate i da se žalite, bez brige i to se vraća sa kamatom."

- Tina B. Tesina
Lekcija koju mnogi zaborave...

U globalu, lepi saveti.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.