Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zivot pocinje u tridesetoj ~ Sta smo sve dobili, a sta izgubili sa brojkom 30  (Pročitano 12187 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
Do tridesete bi po svim pravilima razvoja trebalo da budes razvijena licnost tj. neko ko je i socijalno i emocionalno razvijen kao individua. To podrazumeva to da ovakve stvari kao sto su u tekstu vec do tih godina znas i da ces znati sta si i sta zelis od zivota. To ne mora da znaci da treba da se zenis ili udajes ali znaci da si odrasla individua koja se nece gubiti kada je rec o vezama pa ce znati sta trazi i kako da do toga dodje. Nazalost, to je i problem ovde, jer imamo odrasle ljude koji nisu odrasli pa im zivot tek tada pocinje. Neces se gubiti pa traziti vezu a zavrsavati u krevetu sa ozenjenima niti traziti samo avanturu sa nekim pa zavaravati i sebe i tog drugog da je rec o necemu visem. Jednostavno, bices zrela osoba pa ces znati sta je za sta.

Tako da, godine nisu nikakav problem u ovome. Problem je sto dosta ljudi kasno odrasta pa ne nauci ni do tridesete sta zeli za sebe...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.53.10
mob
I-mate 30 Pro
Za par godina cemo biti sigurni.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
Citat
Seks nije mjerilo veze
Svi smo iskušali čaroliju novog seksa na početku veze – kada sve ključa od strasti, a muškarac čini da se osjećate željenom, lijepom i voljenom. Sve to praćeno je eksplozivnim orgazmima i cjelonoćnim nježnostima.

'Mnoge žene, među koje se i sama ubrajam, lako će pobrkati intenzivnu seksualnu vezu s emotivnom bliskošću', zaključuje Di Donato. 'No u mom iskustvu seks igra važnu ulogu u emocionalnom vezanju za krive muškarce, što na kraju dovodi do nezadovoljavajućih veza. Mnoge žene misle da je ključ veze u seksu, ali to nije točno. Seksualna kemija zamutit će vam pogled, a neće izgraditi kvalitetan odnos. Odličan seks ne može biti nadomjestak za ostale važne stvari u vezi – naprimjer sposobnost da se zajedno smijete, ili da stvarno nazove onda kada je rekao da će nazvati.

Уистину. Мислим, не би требало да буде Smile
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Život počinje rodjenjem a završava se smrću. Nikakve demagogije da život počine u 20, 30 ili 40 se ne mogu svrstati u tačne i precizne upravo zbog toga što su neprikosnoveno individualne.

U 30 možete biti: ili tek svršeni student, ili se tek udati/oženiti, možda već biti majka/otac jednog ili više deteta. Sve je to manje važno od činjenice da ljudsko biće u svojoj tridesetoj dostiže potpunu psihofizičku zrelost. I tada je raskrsnica, da li već ima cilj, da li ka njemu stremi, da li je svestan sebe u svakom pogledu i kuda dalje ide. Sve ostalo je neozbiljna zabluda koja pomera vremenske granice a ne donosi rezultat životnog ispunjenja.

U tridesetoj nepogrešivo osećamo svu svoju snagu, vrlo smo svesni dokle smo došli, šta smo ispunili a šta nam nedostaje. I to ne moramo deliti sa drugima. To je nešto sa čime se budimo i sa čime odlazimo na spavanje. Činjenica. Ko je imao sreće, uhvatio je pravac, kakav god, ko je nije imao, sebi produžava granicu za ispunjenje ciljeva. Tridesete su biološko podne. Znači, pola se pregazilo Smile
« Poslednja izmena: 26. Feb 2012, 05:37:34 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 15.0.874.106
Tek za 5 godina ću napuniti 30, ali ni najmanje ne razmišljam o svojim godinama i starenju. Nemam problem sa tim; svako doba nosi svoje lepote, a što sam starija to sam pametnija, tako da se veselim godinama koje slede. I sa 25 znam šta hoću i kako da dobijem to što hoću, radim na tome; sa 30 možda tu već stignem ili budem bliže cilju nego sad. Nije ni bitno, ako sam preživel tinejdž period, preživeću sve. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.53.10
mob
I-mate 30 Pro
Jos godinu dana.... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung 111111
Citat
Kao sto rekoh... zivot se ne zavrsava kada cekiras te sve tacke... on tek tada pocinje... samo sto... eto.. vecina ljudi izvrsi neku vrstu samoubistva i pocne da broji dane do smrti...

A ko si ti da o tome odlucujes ?
Dajes sebi za pravo da ocenjujes kako ce neko da zivi,ali se isto tako i bunis kad neko ocenjuje kako ti zivis.

Citat
Secam se da je moj teca sa 50 godina otisao u penziju... imao je beneficirani staz... i da je kukao kako se on fizicki i mentalno nalazi na vrhuncu svog zivota... i onda je poceo da se bavi raznim drugim stvarima...

Ljudi od pedesetak godina generalno i nisu preterano 'stare' osobe.
ljudi od sedamdeset godina generalno nisu preterano 'mlade' osobe.

Citat
Gledam svoje roditelje... oni imaju preko 60 godina... ali nisu stari... umorni jesu... evo, sad su otisli u penziju i pokusavaju da shvate sta sad da rade, posto su jos dovoljno aktivni da sebe ne mogu da vide kao penzionere...

Ja iskreno ne znam nikog ko je sa 60 godina smatrao sebe 'izuzetno' starim..pa da nije bio preterano aktivan.
moj deda ima 85 godina,covek je vitalan kao da ima 60...Ima problema sa sluhom i nijedan vise problem Smiley
a vidis..on je izuzetno stara osoba.

Citat
Ali.. nase drustvo im ne nudi alternativu...
Cim nemas 20 godina... ti si star... ti si promasio zivot.. ti si ovo... ti si ono..
Zivot je jako dug... zaista jako dug... i nema nikakvog razloga da se ucauris na pragu 30-tih...

ja za ovo prvi put cujem sad od tebe..da se ljudo preko 20 smatraju starim...
ali postoji razlika u sustini,a to je da zivot ne pocinje sa 30 godina Smiley
ako ti sa 30 godina iza sebe imas samo srednju skolu i godinu dana vojske..bez dana rada a uz to se nalazis na sis i tate i mame..Ne vidim razlog zasto se ta osoba ne bi smatrala 'neuspesnom'.
Sam pojam neuspeh ne mora da znaci nista...uspeh je relativna stvar...stvar licnog izbora...neko cezne da bude astronaut u nasi , a neko da otvori svoju automehanicarsku radnju.
ja nisam niko da im ocenjujem sta je za njih dobro ili lose.To je stvar licnog izbora.Kao sto sami biraju zene,skolu,sport..tako sami i biraju do koje mere mogi/moraju/zele da idu.

Citat
Kao sto rekoh... zivot tek tada pocinje, jer si sve vaznije obaveze izvrsio i mozes da se posvetis i necemu do cega ti je zaista stalo, a sta ne spada u neko puko ispunjavanje bioloske i drustvene uloge...


stvarno moram da primetim..da tebi te drustvene uloge smetaju ???
jel drustvene uloge podrazumevaju sankciju ?
jel su obavezne ?
jel tebe neko tera da pratis te drustvene obicaje ?!
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedna od sankcija je i izopstenje iz drustva...

Ta ucili smo obicaje iz sociologije u srednjoj, ne? Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Samsung 111111
iskreno sralo mi se od sociologije...filozofije (pogotovo),gradjanskog (jbt koji predmet)

Profesorka dodje i da sebi za pravo da ocenjuje kako treba da se zivi  Smile
i svaki put mi dodje da je seciram (gradjansko)..
jednom smo imali temu na casu..."Da li politicari smeju da imaju tetovazu na vidljivom mestu"  Smile

jel ti znas nekog ko je eliminisan iz drustva..zato sto nije cekirao tackice ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Izopsten na neki nacin... da... neki ljudi iz moje porodice, jer.. npr nisu imali decu ili nisu stupili u brak...

A sto se tice popularne kulture - film "Marlena" je sjajan primer...

Inace, za razliku od tebe... mi smo imali divnu profesorku koja nam za te dve godine nije "ispredavala" nijednu lekciju iz knjie... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.