Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:34:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cooler sa napajanja...  (Pročitano 10821 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ili ne radi ili ga programi ne registruju

sad sam skinuo stranicu da bacim ppogled kako to izgleda u radu

ne uspevam da gurnem ruku da bih osetio da li duva na dole u kuciste (ka spolja se maltene nista ne oseca)

vizuelno bih rekao da se nesto ipak vrti sa donje strane. Sad cu da vidim da nabudzim neku bateriju za bolju inspekciju.

ovo je napajanje

http://itsvet.com/proizvod/chieftec-gps-550ab-a-550w/comp_comp_powersupply/48/75

skoro sam 100% siguran da je jos u garanciji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
nek crkne kad navijas za cigane... salim se .. ciganine !

nego ti proveri da li se vent vrti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Da li je normalno da napajanje uopste nema kuler?

Uzeo sam ovog chieftec-a od 550W kad sam menbjao graficku i tek posle duzeg vremena provalio da nista ne duva, nista se ne cuje kod napajanja i jos mi razni programi prijavljuju power fan 0rpm

ovako radi vec mesecima i nisam imao nikakvih problema ali me tripuje Smiley

@ ikarus214

izvini sto ti ulecem u temu


nije normalno jer koliko znam chieftec nema silent napajanje - napajanje bez ventilatora sto znaci da je tvoj riknuo....Ja imam jedno staro od 300w makao mu ventilator,radi evo 2 godine bez problema  Smile al mi taj komp trosi"kao upaljac"  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
vizuelno bih rekao da ipak vrti sa donje strane (vidim da i drugi pominju u komentarima da je izuzetno tiho)

ne uspevam lepo da vidim jer je mrak

sad sam nasao neku lampu ali joj treba 5 baterija  Smile

moracu da orobim sve daljince po kuci

Ako ne vrti da jurim da ga menjam? Sve lepo radi i mislim da ima mozda i giodinu dana kako sam primetio da mi neki programi javljaju 0rpm

Ne postoji neka mogucnost da nesto nisam spojio ili da je nesto iskljuceno?


edit: da citiram Galilea

Ipak se okrece!  Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2012, 04:32:01 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Edit  Smile sto znaci da radi na niskom broju obrtaja jer komp nije opterecen i zato ne mozes da ga cujes i da osjetis dal duva.....

crkoh vise ispadose mi oci ako bude problema nastavljamo sjutra   Smile
« Poslednja izmena: 21. Feb 2012, 04:35:38 od Lazar@ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ipak radi (vizuelno sam utvrdio) ventilator sa donje strane

Kazu i drugi da je jako tiho a mene su dodatno istripovali neki programi koji kazu 0rpm

ai suite II mi registruje dva chassis fan-a a nisam siguran da su mi oba prikljucena.

Moguce da vidi ovaj od napajanja kao chassis


Citat
crkoh vise ispadose mi oci ako bude problema nastavljamo sjutra   Smile

OK

laku noc i hvala


edit: ipak su i ova dva chassis venta prikljucena i vrte. Vrti i ovaj od napajanja (sto je jedino i bitno) ali ga aisuite II iz nekog razloga ne registruje (0RPM)

Nije ovo prvi put da ti programi brljave. Skoro mi je everest rekao da mi ploca radi na 85C (AI suite 2 i aida prijavljuju normalnih 30-ak)

nek crkne kad navijas za cigane... salim se .. ciganine !

nego ti proveri da li se vent vrti

Vrti!

Ciganin sam al najlepsi 
« Poslednja izmena: 21. Feb 2012, 04:48:12 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.60
mob
Samsung SGH-E630
Sada racunam, ako ovaj misewicev daje 2250 na 0.22A a ovaj 3000rpm na 0.45 (znaci cca 1500RPM na 0.22A), sto znaci da je misewic-eva varijanta najbolje resenja.Samo jos da se vidi da li sa "pimp my ride" opcijom dodatnim ili ne...  Smile
Ne valja ti račun. Vent je spojen na napon 12V ako nema regulaciju (struja koliko ispadne), a ne na konstantnu struju 0.22A

bane buraz ja imam to napajanje samo od 650w .. tako da to 0.22a povuce kada je PREOPTERECENO napajanje .. on ima termalni senzor u  napajanju koji regulise brzinu itd.. medjutim na 12v vrti na max kada sam prevezao ..


Pa to sam i napisao  Smile 12V max, manje ako postoji neka regulacija.


Ikarus214 preskoci ovo i stavljaj taj ventilator

DETALJNO OBJASNJENJE(koje mozda nije tacno  Smile )
fabricki ventilator je 12v i 0.28A   dobijamo 12v x 0.28A=3.36w
recimo da prikljucak za ventilator daje 0.28A  konstantne struje na 12v


1. ventilator od 2250rpm je 12v i 0.22A dobijamo 12V x 0.22A=2.64w
Ventilator trosi 0.72W(=0.006A) manje od fabrickog (3.36-2.64=0.72w) ili ti
0.28A-0.22A=0.006A  tako da na onih 0.28A dodamo 0.006A i dobijemo 0.34A  konstantne struje


2.ventilator od 3000rpm je 12v i 0.45A dobijamo 12v x 0.45A=5.4w
Ventilator trosi 2.04W(0.17A) vise od fabrickog (5.4-3.36=2.04W)
0.45A-0.28A=0.17A tako da od onih 0.28A oduzmemo 0.17A i dobijemo 0.11A  konstantne struje
I nije tačno  Smiley
Greška je u pretpostavci
Citat
da prikljucak za ventilator daje 0.28A  konstantne struje na 12v
jer taj priključak ne daje konstantnu struju, nego napon (12V ili manji, zavisno od temperature. Konstantan u smislu da ne zavisi od opterećenja ventilatora ili uopšteno, potrošača), a struju koliko potrošač povuče pri tom naponu (za termogena opterećenja važi: I=U/R, U=const). Za isti vent - manji napon -> manja struja. Cela računica nema veze, jasno je i napisano u specifikaciji. Na 12V 0.45A. To što neki drugi na 12V troši 0.28A ama baš nikakve veze nema sa njim, samo ako izvor može da da toliko struje bez da se elementi kroz koje ta struja teče (u kolu za regulaciju napona) ne pregrevaju i ne crknu na  toj nešto većoj struji.
Kad bi davao konstantnu struju onda opet ne bi imalo veze, jer bi struja bila uvek ista, bez obzira na opterećenje ventilatora ili snagu motora (pod određenim uslovima), a napon bi bio koliki ispadne pri toj struji za dati potrošač (U=R*I, I=const).
« Poslednja izmena: 21. Feb 2012, 12:46:26 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia C5
Evo da se javim, da budem fer, sta sam na kraju uspeo da uradim.
Dakle, kupio sam onaj fan od 2250 RPM.Stavim ga u napajanje, povezem, kad-TRT.Ne radi.Dali mi budjav cooler  Smile
ja vratim stari, radi.Opet ovaj-JOK!
ispizdim komplet, pozovem jednog coveka na kraju, kucni prijatelj, i on mi da neki njegov koji niti ima brand, niti ima deklaraciju obrtaja, ali zato ima standardni konektor za napajanje CD-roma i HDD-a.Kaze "povezi ovo i ne brigaj)...
Kuler u napajanje a kabl izbacim van, povezem ga preko CD-rom a, ukljucim komp, i ne d ahladi, nego je hladniji nego ikad...
testiram ga sa CPU Burn etc software-om, malo se poveca temperatura, ali duva mlako i ne prelazi taj nivo.
Eto, nadam se da ce da radi i dalje dobro.
Napisah ovo da dam tacku svojoj prici o cooleru.
Vama mnogo hvala na pomoci, mnogo mi je znacila!
VErovatno bi onaj od 2250RPM bio odlican da sam se vratio po ispravan primerak.
Ovo radi pa vise nemam zivaca da se petljam oko napajanja.Praticu dalje...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Evo da se javim, da budem fer, sta sam na kraju uspeo da uradim.
Dakle, kupio sam onaj fan od 2250 RPM.Stavim ga u napajanje, povezem, kad-TRT.Ne radi.Dali mi budjav cooler  Smile
ja vratim stari, radi.Opet ovaj-JOK!
ispizdim komplet, pozovem jednog coveka na kraju, kucni prijatelj, i on mi da neki njegov koji niti ima brand, niti ima deklaraciju obrtaja, ali zato ima standardni konektor za napajanje CD-roma i HDD-a.Kaze "povezi ovo i ne brigaj)...
Kuler u napajanje a kabl izbacim van, povezem ga preko CD-rom a, ukljucim komp, i ne d ahladi, nego je hladniji nego ikad...
testiram ga sa CPU Burn etc software-om, malo se poveca temperatura, ali duva mlako i ne prelazi taj nivo.
Eto, nadam se da ce da radi i dalje dobro.
Napisah ovo da dam tacku svojoj prici o cooleru.
Vama mnogo hvala na pomoci, mnogo mi je znacila!
VErovatno bi onaj od 2250RPM bio odlican da sam se vratio po ispravan primerak.
Ovo radi pa vise nemam zivaca da se petljam oko napajanja.Praticu dalje...  Smile
mozda si ti pogresno povezao ventilator kad si ga prikljucivao  Smile Ili je riknuo taj prikljucak za ventilator pa ne daje struju uopste  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Nokia C5
neka me neko ispravi ako grijesim(a grijesim sigurno jer tek ucim o ovome)   Smile


Lazare, znam ja da povezem to, nisam sa kruske pao, samo sam pitao za detalje neke jer ima ljudi koji se vise od mene razumeju u komponente i imaju iskustva kako sve to ide i sa cime.
Znam da nabodem dve boje zica, zavrnem ih i izoliram, nema tu nauke neke.
Nije crklo nista, sve lepo napisah, kuler je los, kada se vrati stari, radi, znaci-na izlaznim zicama za kuler napajanja ima struje.  Smile

Evo radi i dalje preko Molex-a povezan sve u sesnaest, hladi super.Probaos am kompresiju videa na 1h i sve ok.Sada cu i vegas na 2h da proverim .  Smile
« Poslednja izmena: 22. Feb 2012, 14:09:51 od ikarus214 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 02:34:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.