Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:32:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: fiksni navigacijoni bar  (Pročitano 1962 puta)
19. Feb 2012, 15:40:08
Ucesnik diskusija


ah

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava beograd
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
Pozdrav,
    želeo bih da sazna na sledećem primeru sajta kako se pravi (kojom tehnikom) header a u header_u prvi i drugi menu_i. Znači kako da napravim da header bude fiksan a da se sadržaj tj. stranice pomeraju (koja vrsta programskog jezika se koristi za tako nešto).  Ja imam ideju da kopiram u svaku stranicu isti header (menu) ili preko javascripta da se otvara novi prozor(new load page) ali mislim da na ovom sajtu ti nije tako uradjeno! Unapred hvala,
sajt: www.draganmarkovic.net/index.php
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
HTC Desire
Ne znam na koji fiksni meni misliš na ovom sajtu koji si postavio, ako sam te dobro razumeo ti hoćeš nešto kao meni na FB stranici. On je fiskiran na početku stranice i uvek je tu, ako na to misliš onda treba da staviš u CSS-u:
Kod:
position:fixed
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Mac OS X v: 10.6.8
Browser
Safari 534.52.7
mob
Apple iPhone 6s
Najjednostavniji stari primer, pogledaj source:
http://www.cssplay.co.uk/layouts/fixit.html
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


ah

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
Nema to veze sa pozicioniranjem, niste Vi mene dobro shvatili! Evo još jednom ću da se pojasnim;
Link sajta koji sam postavio je primer navigacijonog bara, znaći menja linkove kad pritisne na željeni link u navigacijonom baru! Ljudi moji znate sta je navigacija kod sajta ona se stavlja obično u header zagljavlje! U primeru; herader_a ima dva menija, gornji i donji, e kako se oni prave kojom tehnikom (html,css,php,javascript itd...), a da stoje linkovi (meni) u mestu da ne menjaju index stranu nego da ispod navigacije izlazi sadržaj. Evo ja sam se pojasnio a Vi pogledajte bolje primer sajta pa će te shvatiti. pliz nemoj te žuriti sa odgovorom, dobro pogledajte biće Vam jasno, hvala.
Evo još primera; uđite na sajt i menjajte linkove skroz u gornjem delu sajta gde piše:
CMS WEB SAJT ZA 7 DANA    NEWSLETTER    VESTI    MAPA SAJTA    KONTAKT    ČIRILICA
e izmenjaj te nekoliko naslova i pogledajte kako se ispod menja sadržaj,
mene intresuje kako se to pravi?
« Poslednja izmena: 20. Feb 2012, 02:26:14 od svitak »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 125
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
Koji si ti razred?!  Smile pravopisne i gramaticke greske.. uzas!

Ako sam nesto skontao, tebi valjda ovo treba:

http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex11/stickycontent.htm
IP sačuvana
social share
Matematika
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I was born intelligent - education ruined me.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1275
Zastava /dev/null
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
HTC Desire HD
Nema to veze sa pozicioniranjem, niste Vi mene dobro shvatili! Evo još jednom ću da se pojasnim;
Link sajta koji sam postavio je primer navigacijonog bara, znaći menja linkove kad pritisne na željeni link u navigacijonom baru! Ljudi moji znate sta je navigacija kod sajta ona se stavlja obično u header zagljavlje! U primeru; herader_a ima dva menija, gornji i donji, e kako se oni prave kojom tehnikom (html,css,php,javascript itd...), a da stoje linkovi (meni) u mestu da ne menjaju index stranu nego da ispod navigacije izlazi sadržaj. Evo ja sam se pojasnio a Vi pogledajte bolje primer sajta pa će te shvatiti. pliz nemoj te žuriti sa odgovorom, dobro pogledajte biće Vam jasno, hvala.
Evo još primera; uđite na sajt i menjajte linkove skroz u gornjem delu sajta gde piše:
CMS WEB SAJT ZA 7 DANA    NEWSLETTER    VESTI    MAPA SAJTA    KONTAKT    ČIRILICA
e izmenjaj te nekoliko naslova i pogledajte kako se ispod menja sadržaj,
mene intresuje kako se to pravi?

Ajd ovako: napravi neku stranicu, pokazi nam kako radi. Kazi tacno sta radi, a sta bi ti hteo da radi. Linkovi na sajtu koji si postavio rade normalno. Zaglavlje sajta je staticno, i za to ti ne treba nikakva tehnika, to je jednostavno tako.

To sto se ispod menja sadrzaj, to je zato sto ucitavas nove stranice. To sto sve stranice imaju isti header, to je zato sto svaki php fajl ucitava isti header.
IP sačuvana
social share
Most Java developers wear glasses because they don't C#.
Consultant is someone who takes a subject you understand, and makes it sound confusing.
Any fool can use a computer. Many do.
There is only one satisfying way to boot a computer.
If you don't know how to do something, you don't know how to do it with a computer.
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


ah

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 99
Zastava beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
Serbian_Thug hvala ti sad mi je jasnije. Ja učim html i css pa mi nije jasno kako se taj sajt izgradio. Sad si mi ti pojasnio i hvala ti. Znači da bi sajt funkcijonisao tako mora da ima u svakoj stranici isti header i php da učitava svaku stranicu. Samo me je to intresovalo! Svima hvala, sad mi je jasnije na koje načine mogu da se izrade stranice.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
LG Nexus 4
ako je sajt dinamican ... ako ne, ti jednostavno mozes napraviti x html stranica koje ce biti identicne, ali ce im deo sa sadrzajem biti drugaciji i na svakoj staviti da je npr. css klasa koja menja boju ili prikazuje akitvnu stavku menu-a na tu stranicu ...
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:32:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.