Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Храбри потпуковника ЈНА:За све су Коштуница и Руси  (Pročitano 6859 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Зашто тамо?
ЂОРОВИЋ: Одведен сам код начелника Управе, генерала Игњатовића, мог шефа, коме сам још на вратима рекао да ће због овога што раде једнога дана одговарати. Побеснео је. „Шта је, Лакићу?!“ – урлао је. „Хоћете чин, а да опет останете поштени и часни?! Е, па, не може! Не знате ви колико смо се ми најели гована да бисмо довде дошли!“. Рекао сам да ми чин није потребан и да нећу да учествујем у криминалу... На крају, ипак сам на силу враћен у хотел Бристол, одакле смо, након неколико дана, заједно са руском делегацијом, спаковани у три мања комбија и одведени у Нишку Бању. Написани Споразум је требало правно усагласити, утаначити ситнице и превести га на руски. Хотел у који смо смештени налазио се у оквиру Института Радон. Дочекали су нас директор Института, професор Александар Димић, професор Велимир Балтазаревић и још двојица, тројица њихових сарадника. Том првом састанку је, сећам се, присуствовала и супруга генерала Игњатовића, у својству економског саветника Института Радон. Све у свему, у Нишкој Бањи смо боравили осам дана, где смо, пре свега, научили да пијемо на руски начин...

* Шта то значи?
ЂОРОВИЋ: То значи да пијете од јутра до сутра. У Инстутут су свакодневно стизали хектолитри ужичке ракије која се пила пре доручка, уз доручак, уз ручак, уз вечеру, након вечере... Руси су из Москве донели и ражани хлеб на који су мазали кавијар; први пут сам га пробао. Сећам се да су у Институт стизали и џакови јабука, али никако нисам могао да одгонетнем чему оне служе. На крају, један официр ми је објаснио да Руси једу јабуке због тога што добро купе киселину. „Зато ми Руси можемо толико да попијемо“ – објаснио ми је. Осим што страшно пију, Руси воле да наздрављају. И то никада не раде седећи: пре него што ракију буквално саспу у грло, наискап, сви за столом морају да устану и обавезно сваки одржи пригдну здравицу.

* У својим „Сусретима са Стаљином“, Милован Ђилас описује сличну ситуацију...
ЂОРОВИЋ: Ето, кажем вам!... Здравица обично велича историјску блискост руског, српског и црногорског народа, братство... Када је ред дошао на мене, устао сам и испричао како у мојој малој земљи, Црној Гори, традиционално везаној за Русију, постоји изрека: „Нас и Руса 300 милиона“. Сви су се несмејали. Било им је драго. Али, нису тако реаговали када сам, дан пред повратак у Београд, на опроштајној вечери на којој смо се практично убили од алкохола, рекао да је Споразум који смо направили противуставан, да је понижавајући и да се све то ради иза леђа црногорског руководства...

А Руси?
ЂОРОВИЋ: Можете ли замислити како изгледа реакција бесних, пијаних лудака?! „Шта хоћете ви, бедници?!“ – дрекнуо је један руски официр. „Хоћете да вас бранимо, а да ви држите конце?! Са нама тако не може!“. Увређен, устао сам и обратио им се на руском: „Ви сте, господо, у мојој земљ и добродошли, али за вас постоји само једна соба!“

* Шта то значи?
ЂОРОВИЋ: Значи да су овде гости и да се тако и понашају. На крају, како би се спречио шири инцидент, разишли смо се и сутрадан вратили у Београд. Касније је у Београду настао лом: схвативши да се нећу смирити, да ћу написати кривичну пријаву, најпре су покушали да ме подмите, да заташкају ствар, а онда сам пресељен на друго радно место...

* Али, остаје нејасно зашто Вас је Војска - будући да су са Вама већ имали проблема – изабрала да радите посао са Русима. Осим тога, говорили сте да се Служба лако решавала оних који су непослушни; како сте им умакли?
ЂОРОВИЋ: Прво, на почетку каријере, а и касније, важио сам за одличног правника коме су прорицали блиставу каријеру. Знали су да сам способан, да добро радим свој посао и мислили су да ћу, као Србин из Црне Горе, Споразум са Русима прухватити као чин патриотизма. Осим тога, знали су да сам у њиховим канџама, да немам куд. Наиме, једини сам официр бивше ЈНА коме, након распада СРЈ, није било дозвољено да се изјасни. Да сам добио такву могућност, отишао бих у Црну Гору. Био сам официр ЈНА, Војске СРЈ и СЦГ, не србијански!

Зашто Вам је било ускраћено право да се изјасните?
ЂОРОВИЋ: Зато што су хтели да ме присиле да се у Хагу појавим као сведок одбране, а не као сведок Тужилаштва. Сва игра је у томе. Обећавали су ми свашта, а онда, када су видели да им не успева, кренули су најпре са дискредитацијама, анонимним доставама које је Трибунал добијао и одбацивао, а онда и премлаћивњима. И, када ме питате – како то да ме нису убили, рећићу вам: пошто тако нешто нису урадили на време, пре него што сам своју причу испричао хашким истражитељима, нису имали куд; касније нису смели... Али, постоје ствари које не причам, од којих ме је срамота...

* Од чега Вас је срамота?
ЂОРОВИЋ: Од себе, од људи које познајем... Па, погледајте ме! Некада сам био јак човек, спортиста; данас сам руина коме су ломили ребра, зубе... Прошле године, 4. јула, сарадник Војне службе безбедности, млад дечко, кик-боксер, напао ме је у препуном аутобусу градског превоза, а онда извео ван и масакрирао. Једва сам преживео. Убили су многе моје личне пријатеље – Митра Митровића, министра Павла Булатовића, Сава Алексића, Милана Радовановића... Од афере са новопостављеним начелником ГШ, Диковићем, министар одбране, Драган Шутановац, пети пут ме за кратко време јавно прозива и блати. Из Војске ме је избацио два дана након што сам му предочио садржину досијеа о жртвовању шеснаест радника РТС. Иако сам, понављам, важио за најбољег правника и предлаган за ванредно унапређење у чин пуковника. Тачно је: после пензионисања, могао сам да се вратим у Црну Гору, али бих, у том случају, остао и без пензије и без стана... И, шта онда?! Не бринем за себе, бринем за децу... Ово је држава у којој можете да нестанете, да вас убију на улици, као пса... Али, ето, тако сам изабрао... Тако живим...

http://www.e-novine.com/intervju/intervju-politika/59252-Kotunica-dravu-hteo-pokloni-Rusima.html


Citat
Ово је држава
Koja држава?
Коментар: Сваком ко прочита овај разговор јасно је каква је то фирма била и остала чувена ЈНА!
Да је њен ЈЕДИНИ задатак у рату и миру била борба против Србског национализма, Србије и Срба!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia 6300
Ma да, један небитан официрчић спречио тако битну ствар коју су ковали Руски и Југословенски војнополитички врх  Smile Smile  Поста овај ћата, канцеларијски официр неко опасно мудо као по својим причама.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
SonyEricsson 
Citat
Коментар: Сваком ко прочита овај разговор јасно је каква је то фирма била и остала чувена ЈНА!
Да је њен ЈЕДИНИ задатак у рату и миру била борба против Србског национализма, Србије и Срба!
i očuvanje istog u hrvatskoj...
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Ko o cemu Hrvat o svemu  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
SonyEricsson 
nisam hrvat  Smile
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Ko da jesi  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Safari 534.53.10
mob
I-mate 30 Pro
Vecina je istinito...osmi putnik je i dalje tu...nista se nije promenilo...razlog...previse ljudi je ukljuceno...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.39
где изгубих 20так минута,

да не улазимо у поновно елаборирање медијски тантрично наметнутих "чињеница" да су сви оштећени несрби били цивили и нејач, па самим тим сви Срби крвници, а оштећеним Србима криви ови први и све тако укруг, него да кажем нешто о самом "признању"

Па ако је био тужилац и за све то знао зашто је ћутао, зашто је саучествовао и зашто је проговорио тек када су из њега стале чувене моралне, демократске и еуробске громаде ... име им се заборавило... 

Ћоровић :  "Слушајте: може да пише да је био на Марсу, то не мења ствар!" Хоће да каже да је истина једеино оно што сам каже



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Apple iPhone SE 2020
Znaci, opet neki oficircic muti vodu...  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.