Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hronicni gastritis i helikobakter pilori  (Pročitano 47594 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Samo jedno pitanje sto se tice lekova batalio sam sve osim Rupuruta ili Pepsan gela sto je u sustini isto kad mi krene kiselina.E sad posto sam prestao da pijem Kontrolok da li bas moram da pijem nesto umesto njega ili recimo mogu svako vece po jedan Ranisan?
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
lekovi poput kontroloka i neksijuma ne smeju da se naglo prekidaju, jer je posledica jos gori gastritis..

lek se ukida polako, ako si ga pio dva puta dnevno, pijes ga deset dana jednu dnevno pa onda deset dana svaki drugi dan, pa deset dana svaki treci dan po jednu tabletu ujutru.

ako si naglo prekinuo, vratice ti se jos gora kiselina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Sasvim slucajno se pogodilo da sam ga pio svaki dan po jednu pa onda na dva dana po jedan i onda prekinuo  Smile znaci dobro je
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
jeste
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Dobio sam eglonil umesto bromazepama sta mislite o tome? Citajuci po netu vidim da ima onih kojima je pomogao a ima i onih kojima se bas lose pokazao.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Iskreno.. Malo sam ostao zatečen..Nisam znao koji lijek se krije iza tog fabričkog naziva eglonil, izguglah i vidjeh da se radi o sulpiridu... Sulpirid pripada antipsihoticima, lijekovima koji se koriste u terapiji shizofrenije i , ponekad, izraženog bipolarnog poremećaja. To sam od ranije znao. Samim tim, kao što rekoh, ostao sam zatečen jer ne znam na osnovu čega je tebi propisan taj lijek. Pročitao sam na par forumima priče  osoba koje su koristile taj lijek, čak vidjeh da je jedna bolesnica uzimala lijek zbog stomačne nervoze. Mada, vidjeh da je jedan od njegovih efekata ubrzanje zarastanja želudačnog ulkusa:

Citat

Dr. M. Bilušić

Sulpirid djeluje tako da blokira dopaminske receptore u središnjem živčanom sustavu. Njihova aktivnost je važna u razvoju različitih psihičkih poremećaja, ali isto tako i u regulaciji nekih fizioloških funkcija, npr. cirkulacije i endokrinog sustava. U malim dozama (50-150 mg na dan) sulpirid ima antidepresivni učinak dok veće doze djeluju antipsihotički. Također se pokazalo da male doze sulpirida djeluju na brže cijeljenje želučanog ulkusa. Sulpirid uklanja osjećaj mučnine i sprečava povraćanje. Ponekad se daje u liječenju nekih oblika vrtoglavice te za liječenje migrene. Sulpirid pojačava lučenje hormona prolaktina koji stimulira stvaranje mlijeka u dojkama i u većim dozama često dovodi do poremećaja menstrualnog ciklusa.
 Učinak liječenja je relativno brz, naravno ovisi o tome u kojoj indikaciji se daje, međutim, već nakon par dana se svakako mogu uočiti povoljni reziltati. Uzimanje sulpirida ne dovodi do stvaranja navike. Na kraju valja istaći da uzimanje sulpirida "po potrebi" nema smisla, osim ako to po potrebi ne znači kontinuirano uzimanje kroz određeni period.


Koju dozu uzimaš?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Upravo tako on je za zeludac dobar u malim kolicinama i otprilike otklanja sve to sto mene muci mada videcemo za par dana ako deluje pokazace se, ako ne onda nista.
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Pijem dve dnevno.(od 50mg)
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 247
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.205
mob
Samsung D900i
Ostavljam i ovaj lek jer apsoulutno nista ne pomaze samo ga za dzabe i pijem.I dalje mi sevaju vrtoglavice i glavobolje po ceo dan i zaista postaje zamorno ne znam sta da radim vise...
IP sačuvana
social share
Hardstyle is my religion and Qlimax is my church
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
nijedno lijecenje se ne realizuje preko noci...
kako vec rekoh... znam neke ljude koji citav zivot imaju probleme sa zeludcanim tegobama...

Da bi uspio da izlijecis takvu vrstu oboljenja moras pre svega da budes mentalno jak....
i da se pridrzavas nekih pravila koje ti ljekari propisuju i savjetuju... a ti sam sebi jos neka moras da nametnes i   dodas.
mnogo toga trebas da se odreknes u mladosti da bi bio zdrav u nekim godinama.
eto samo pomisli... sta ce biti sa tobom u nekim godinama...ako si sad u tim godinama... tako unistio zeludac...
moras to da lijecis...ako ne lijecis... bice sve godre i gore...

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.