Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uhapšeni srpski maturanti u Pešti  (Pročitano 2825 puta)
20. Okt 2005, 18:41:52
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Uhapšeni srpski maturanti u Pešti

20. oktobar 2005. | 16:52 | Izvor: B92 

Budimpešta -- Petoro maturanata Osme beogradske gimnazije zadržano je u pritvoru u Budimpešti, nakon noćašnje tuče u jednog diskoteci.

Jedan član obezbeđenja diskoteke u Budimpešti je povređen prilikom tuče u kojoj su učestvovali maturanti iz Osme beogradske. Konzul naše ambasade u Budimpešti Aleksandra Mitić, obišla je privedene đake, i za Radio B92 kaže da će mladićima najverovatnije već sutra biti suđeno zbog kršenja javnog reda i mira.

"Oni su juče saslušani, svih petorica, radi se o četiri punoletna dečaka i jednom maloletnom. Sada su u istražnom zatvoru i čekaju podizanje optužnice. Očekujemo da sutra bude suđenje, zvanični izvršni organi Mađarske su nam rekli da će slučaj u roku od 72 sata biti razrešen."

Konzul Aleksandra Mitić dodaje da je u pitanju ekskurzija trećeg razreda Osme beogradske gimnazije koja je u povratku iz Poljske imala prenoćište u Budimpešti.

Gimnazijalci su sinoć izašli u diskoteku u blizini hotela, gde je i izbila tuča: "Do problema je došlo pri izlasku iz diskoteke, kada je moralo da interveniše obezbeđenje diskoteke, a zatim je došla i mađarska policija."Od direktorke Osme beogradske gimnazije, dobili smo informaciju da će škola danas izdati saopštenje povodom incidenta u Budimpešti. Međutim, škola se za sada još nije oglasila. 
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Malocas sam uhvatila malo vesti na TVu... Ne znam, stvarno... Znam vrlo dobro kako izgledaju srpske maturantske ekskurzije u inostranstvu.. hell, bila sam na jednoj... mozda su Madjari preterano reagovali, ali sigurno da je bilo povoda.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Naši učenici u mađarskom zatvoru

Pijani maturanti divljali u diskoteci

BEOGRAD, BUDIMPEŠTA - Petoricu maturanata Osme beogradske gimnazije u Beogradu, koji su uhapšeni u noći između utorka i srede u Budimpešti zbog tuče u diskoteci, čeka danas suđenje na kojem će sudije odlučiti da li će da ih puste iz pritvora kako bi se vratili zabrinutim roditeljima u Beograd.

Maturanti su se u ranim jutarnjim satima potukli ispred jedne budimpeštanske diskoteke i povredili radnika obezbeđenja diskoteke. Aleksandra Mitić, konzul Ambasade Srbije i Crne Gore u Budimpešti, kaže za „Blic“ da su joj mađarske vlasti obećale da će sudski proces protiv srpskih maturanata okončati u roku od 72 sata, koliko im i traje policijski pritvor.

- Naši pripiti maturanti izazvali su nered. Neću da saopštim njihova imena pošto mi se čini da neki od uhapšenih nisu bili vinovnici ovog javašluka, pa ne bih da budem nečasna prema nevinima. Posetila sam ih, dobro se osećaju, ali su zabrinuti zbog svega što se desilo - kaže Mitićeva.

Konzul Aleksandra Mitić prenela nam je verziju ovog incidenta koju su joj ispričali profesori i vođe puta ekskurzije Osme beogradske gimnazije.

- Bili su na ekskurziji u Poljskoj i poslednjeg dana svratili su u Budimpeštu, gde je trebalo samo da prenoće i nastave put za Beograd. Izašli su u diskoteku na neku žurku. Profesori su bili sa njima kada je počelo koškanje u diskoteci. To koškanje profesori su uspeli da smire. Počeli su decu da izvode napolje kada je na izlazu grupa naših mladića počela tuču. Profesori nisu uspeli da vide ko je prvi počeo da se bije i ko je koga udarao. Intervenisalo je obezbeđenje i mađarska policija. U tuči je povređen jedan Mađar, pripadnik obezbeđenja diskoteke. Naši učenici su krivci i ja se sada samo izvinjavam po mađarskim institucijama zbog svega što se desilo - ispričala je Mitićeva.

Ona je rekla da su se ostali maturanti vratili preksinoć u Beograd zajedno sa profesorima.

- Nije bilo potrebe da profesori ostanu u Budimpešti, jer niko osim mene ne može da posećuje petoricu maturanata - objasnila je Mitićeva.

Direktorka gimnazije Mirjana Brajić izjavila je juče za „Blic“ da je u stalnom kontaktu sa konzulatom u Budimpešti, gde su joj objasnili da deca neće izaći iz pritvora dok ne prođu pravnu proceduru, odnosno saslušanje.

- Ambasada im je prekjuče obezbedila advokata u čijem su prisustvu dali izjave. Sprovešću sveobuhvatnu istragu, sa roditeljima i profesorima ću istražiti šta se tačno dogodilo u Budimpešti. Posle toga ću sazvati školsku odbor i utvrditi ko je kriv za ovaj incident. Sa roditeljima sam se dogovorila da istupimo pred javnost tek kada se deca vrate u Beograd - rekla je direktorka Brajić.



Izvor: Blic \ Nataša Jovanović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm.. da.. secam se ja tih ekskurzija.. pijanke i ispiranje zeludca (ne mog), svercovanje lakih opojnih droga preko granice u martinkama (ne mojim), svrljanje u 3 ujutro po Budimpesti bez blage predstave gde je hotel, panika jer se nekome ucinilo da je na tv-u video avione NATO kako bombarduju Beograd, poseta austrijske granice i kineske pijace.. kahm.. da.. Ali, takvih tuca nije bilo.. bar ne izvan soba..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
1990-tih sam godinu dana ziveo u Budimpesti.

Nikad me niko nije hapsio, najneprijatnije sto sam doziveo je bio jedan pijani Madjar koji je preskako red, na sta sam mu ja preprecio put, on izvadio laznu policijsku znacku, na sta sam ga ja na engleskom pozvao da odemo u policijsku stanicu (znao sam gde je), i on se odmah povukao.

Ah da: i jednom mi je jedan par (muskarac-zena) na pijaci probao da vrati 500 forinti manje, ali su ostali kupci -- Madjari -- insistirali da mi vrate punu svotu.

A isao sam i u diskoteke i u klubove i u restorane.

I nisam se bio ni sa kim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Sud u Budimpešti odlučio

Maturanti nisu krivi

BUDIMPEŠTA, BEOGRAD - Petorica maturanata Osme beogradske gimnazije Miloš Matijević, Boris Dikanović, Boris Milošević, Momčilo Radonjić i Marko Todosijević izašli su juče oko 14 časova iz budimpeštanskog zatvora posle suđenja zbog tuče u diskoteci „Club Seven“ u glavnom gradu Mađarske. Sud je utvrdio da uhapšeni mladići nisu bili vinovnici tuče.


Aleksandra Mitić, konzul Ambasade Srbije i Crne Gore u Budimpešti, rekla je za „Blic“ da su mađarske sudije utvrdile da je policija po slobodnom izboru uhapsila petoricu maturanata i da su zbog toga doneli oslobađajuću presudu.

- Posle hapšenja nastavnici su mi rekli da nisu uhapšena deca koja su se tukla već drugi, nevini mladići. I četvorica pripadnika obezbeđenja diskoteke su rekla na suđenju da se ne sećaju uhapšenih kao vinovnika tuče. Kada ih je sudija tao kako su onda policajcima pokazali da uhapse baš tu decu, sva četvorica radnika obezbeđenja su pognuli glave. Naši maturanti su imali jako dobre advokate koji su ih savetovali da ne daju izjave pred sudijama, tako da oni nisu rekli nijednu reč o incidentu u diskoteci - ispričala nam je Aleksandra Mitić.

Ona je naglasila da je mađarski sud bio izuzetno korektan prema našim maturantima, ali i da su se naši mladići izvinjavali zbog incidenta koji je izbio u njihovoj diskoteci.

- Petorica mladića izašla su srećna i zagrljena iz mađarskog pritvora. Pojedini roditelji koji su došli u Budimpeštu na suđenje deci odveli su ih na ručak po izlasku iz zatvora, a onda su otputovali za Beograd - kazala je Mitićeva.

Petorica mladića uhapšena su u noći između utorka i srede pod sumnjom da su u diskoteci ugrožavala javni red i mir i da su u tuči sa obezbeđenjem diskoteke povredila jednog radnika obezbeđenja.

Ministarstvo prosvete je juče saopštilo da se incident u diskoteci dogodio zbog konzumiranja alkohola i neprimerenog ponašanja nekoliko učenika Osme beogradske gimnazije.

Sa izjavom Ministarstva ne slažu se roditelji učenika, koji tvrde da su njihova deca bila napadnuta i da je u pitanju nacionalna osnova za incident.

Prema iskazu koji su profesori i učenici prosledili sudu u Budimpešti, sve je počelo posle odobrenja da se u diskoteci pusti srpska muzika. Oni tvrde da je zapravo obezbeđenje kluba počelo da negoduje i da se nedolično ponaša prema devojkama, što je dovelo do verbalnog sukoba maturanata sa obezbeđenjem. Kako se navodi, jedan od njih je iz čista mira udario jednog učenika, likujući sa ostalima zbog povrede mladića.

Ekipa „Blica“ je juče ispred škole pronašla i jednog maturanta, učesnika nemilih budimpeštanskih događaja, koji je izneo svoju verziju incidenta.

- Bili smo u diskoteci i sve je bilo u redu. Neki momci su skinuli majice, i onda su došli oni iz obezbeđenja. Dva naša momka su izbacili, a jednom su i polomili nos od udarca. Jedan od mađarskih izbacivača je pokazivao krvavu ruku i pominjao „srpsku krv“. Psovali su nam i mater srpsku. Došlo je do tuče i oni su potegli pendreke, palice, buzdovane... Policija je došla za minut i po, a oni su onda pobacali te palice i buzdovane ispod automobila - ispričao je M.P., pokazujući nam povredu na levoj podlaktici.

- Evo, ovde me je jedan od njih udario buzdovanom. Znam i da su udarili jednu profesorku, a i jedna devojka je bila oborena. Jedan momak, koji je sada tamo u zatvoru, zaradio je četiri kopče na glavi - kaže M.P., učenik IV/8.

Direktorka Osme beogradske gimnazije Irena Brajević pokrenula je juče postupak za utvrđivanje odgovornosti zaposlenih i učenika te škole posle incidenta sa ekskurzije, saopštila je škola.


Nataša Jovanović - Milan Prelić
Učenici protestovali zbog otkazivanja ekskurzija
Učenici trećih razreda Osme beogradske gimnazije stupili su juče u protest zbog odluke škole da ne idu na ekskurziju u Budimpeštu.

- Rekli su nam da je glavni razlog taj što bismo išli u istu diskoteku u kojoj je došlo do incidenta s maturantima. Mislimo da to nije u redu i zbog toga smo odlučili da ne idemo u školu do srede, kada bi trebalo da se vratimo sa ekskurzije - kaže za „Blic“ I.S., učenik III/8 razreda ove gimnazije.

Učenici trećih razreda dodaju da ih posebno pogađa činjenica što moraju da ispaštaju zbog maturanata.

- Mislimo da to nije u redu. U Budimpešti se već nalazi Ekonomska škola, a danas kreće i Pravna. Kakav je to način da mi ispaštamo zbog maturanata - pitaju se učenici.

Direktorka gimnazije Irena Brajević kazala je juče za „Blic“ da je donela odluku da ne pošalje na ekskurziju učenike trećeg razreda, jer to ne bi bilo bezbedno po njih.

- Moramo da budemo odgovorni prema deci. Posle ovog incidenta veliki broj roditelja me je zvao zahtevajući da se ekskurzija obustavi. Moja odluka je zasnovana i na njihovim zahtevima - rekla je Brajovićeva.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 314
mob
Nokia 6630
pa moj burazer i njegovo drustvo su dobro prosli...oni su bili pocetkom oktobra na maturskoj ekskurziji u Italiji,i covece,toliko su se nakrali stvari da je to nenormalno.Autogrill negde uzput u Italiji su opeljesili za pa sigurno 500 eur po slobodnoj proceni.Znaci klinci su krali samo tako po Italiji(garderoba,dresovi,kacketi,suveniri,casopisi po kioscima,hranu,alkoholna pica...),sva sreca sto ih niko nije uhvatio...
...inace najbolja stvar na ekskurziji je bila kada je moj burazer sa jos 2 ortaka otisao individualno vozom iz Bolonje u Torino na utakmicu Juventus-Inter Milan,nekako su uspeli da kupe karte i da udju na tekmu i to je bilo nezaboravno,sve sam i ja video s'obzirom da sam burazeru dao digitalnu kameru da nosi,pa tako ima preko 4 sata video materijala.Posle tekme su se vratili vozom ali u Rim gde su se dogovorili da se nadju sa grupom.Pitate se verovatno kako su mogli sami da odu,pa lako,moj burazer je rekao razrednoj da ide kod rodbine u Milano,cak sta vise i ta moja rodbina je potvrdila razrednoj da ce odgovarati za njih,ali ih je moj burazer sve zajebao i otisao u Torino sa 2 ortaka.

Inace i kod njih je bilo tuce,ali ne sa obezbedjenjem nego sa ekipom iz neke druge beogradske srednje skole,isto u nekoj diskoteci.

Ja kad sam 2001 isao u Budimepestu na matursku ekskurziju,nije nam padalo napamet da pravimo probleme te vrste da se tucemo po inostranstvu,a kamoli da neko od nas individualno ode 300 km daleko da gleda neku tekmu.
« Poslednja izmena: 22. Okt 2005, 23:07:52 od Stefano »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ma, danasnji klinci.. vise lice na mutirane bubasvabe posle nuklearne katastrofe..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.