Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:56:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija u SFRJ  (Pročitano 17843 puta)
05. Feb 2012, 16:40:08
Poznata licnost


Ko gubi,ima pravo da se ljuti...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3217
Zastava Trieste
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple Iphone 4s
Dakle ,zeleo bih da cujem vasa razmisljanja na temu :'Zasto je Srbija bila jedina republlika bivse Jugoslavije koja je unutar svoje teritorije imala autonomne oblasti (Kosovo i Vojvodina)' kako to uredjenje nije bilo primenjeno i na ostale republike ,zasto na primer nisu postojale autonomne oblasti Dalmacija ili Istra unutar Hrvatske ili mozda autonomna oblast severozapadna Makedonija(deo de zivi iskljucivo albansko stanovnistvo) a da ne pricamo o tome da je republika BiH unutar sebe mogla imati autonomne oblasti (hipotiziram) Bosnu i autonomnu oblast Hercegovinu...zasto je Srbija kao deo te Jugoslvije fakticki rasparcana dok su svi ostali dobili zaokruzene teritorije?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

685px-SFRYugoslaviaNumbered.png
(104 KB, 685x600)
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 16:41:59 od bobahajduk »
IP sačuvana
social share



dno dna-ŠIPNIJA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Motorola 
Nisam strucan,ali evo moje misljenje mada verovatno postoje neke knjige gde je sve objasnjeno o ovome sto si pitao. Bosna i Hercegovina je valjda trebala da bude Jugoslavija u malom i tamo se najvise gusio svaki oblik nacionalnog identita pa je valjda zato tamo doslo do najveceg krvoprolica.

Onaj avnojevski ustav je donesen kvarno valjda i u tajnosti bez pitanja gradjana,Vukovar i ceo taj zapadni Srem i Baranja su trebali da pripadnu Srbiji sto je i logicno,jer je i ovako veci deo Srema srpski i pripada Srbiji a i u Vukovaru i i tom sadasnjem hrvatskom delu Sremu bili su Srbi vecina.

Dalmacija i Istra pa verovatno je tu Vatikan igrao veliku ulogu,Istra po svim oblicima je trebala Italijanima da pripadne pa i danas ima u Puli ona arena a to nikako nije hrvatska bastina.

Zasto na primer Srbija nije dobila izlaz na more iako cak i Bugarska ima pa cak i Bosna i Hercegovina,Albanija?
Zasto je na primer dozvoljeno da Bosna i Hercegovina bude aneksirana?Bosna i Hercegovina je pre drugog svetskog rata bila vecinski nastanjena srpskim stanovnistvom pa se nije pripojila Srbiji. Da li je Velika Britanija imala glavnu ulogu i glavni krivac u kreiranju Srbije i njenih teritorija ili je krivac bio i Kralj Aleksandar?

A evo mojih pitanja kako je na primer Makedonija ovakva opstala sa ovoliko Siptara a na primer Srbija je izgubila Kosovo?
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 21:12:26 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia 
Uh koliko pitanja,ko ce odgovoriti na ta pitanja. Smile Ta pitanja su stvarno za razmisljanje  Smile  ali kako god se okrene mi Srbi smo najebali.Ja sam slusao u par navrata da Britanska obavestajna sluzba ima jako veliki uticaj u Srbiji,to datira jos od pre WW2 pa do danas cak neki pricaju da su imali dosta uticaja u "obaranju" Milosevica sa vlasti,ali to je sad vec neka druga tema. Smile Kosovu i Metohiji je Tito dao autonomiju i pustio da se naseli veliki broj Albanaca,a Srbima koji su izbegli tokom rata nije dozvolio povratak  Smile ,jer je,kako kazu neki istoricari,imao u planu da postane neki Balkanski vodja pa je tako hteo da privoli i Albance,koliko je to tacno opet za razmisljanje.Moje neko misljenje je da je mozda  Smile kralj pogresio jer je stvorio tu nesrecnu monarhiju sa Slovencima i Hrvatima iako je mogao,kao pobednik u WW1,da formira drzavu Srbiju sa nekim drugim granicama od ove danasnje.Ali opet se tu postavlja pitanje da li su u tome uticale neke sile poput Engleske ili Francuske mozda Rusije.... Smile
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 21:31:10 od Cane Mafija »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko gubi,ima pravo da se ljuti...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3217
Zastava Trieste
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple Iphone 4s
Nisam strucan,ali evo moje misljenje mada verovatno postoje neke knjige gde je sve objasnjeno o ovome sto si pitao. Bosna i Hercegovina je valjda trebala da bude Jugoslavija u malom i tamo se najvise gusio svaki oblik nacionalnog identita pa je valjda zato tamo doslo do najveceg krvoprolica.

Onaj avnojevski ustav je donesen kvarno valjda i u tajnosti bez pitanja gradjana,Vukovar i ceo taj zapadni Srem i Baranja su trebali da pripadnu Srbiji sto je i logicno,jer je i ovako veci deo Srema srpski i pripada Srbiji a i u Vukovaru i i tom sadasnjem hrvatskom delu Sremu bili su Srbi vecina.

 Dalmacija i Istra pa verovatno je tu Vatikan igrao veliku ulogu,Istra po svim oblicima je trebala Italijanima da pripadne pa i danas ima u Puli ona arena a to nikako nije hrvatska bastina.

Zasto na primer Srbija nije dobila izlaz na more iako cak i Bugarska ima pa cak i Bosna i Hercegovina,Albanija?
Zasto je na primer dozvoljeno da Bosna i Hercegovina bude aneksirana?Bosna i Hercegovina je pre drugog svetskog rata bila vecinski nastanjena srpskim stanovnistvom pa se nije pripojila Srbiji. Da li je Velika Britanija imala glavnu ulogu i glavni krivac u kreiranju Srbije i njenih teritorija ili je krivac bio i Kralj Aleksandar?

A evo mojih pitanja kako je na primer Makedonija ovakva opstala sa ovoliko Siptara a na primer Srbija je izgubila Kosovo?
bilo bi dobro da se ova tema razradi i da se krene sa odgovaranjem na sva ova pitanja,mnogo je tu misterija...ne slazem se za Istru na osnovu ovoga sto ti napisa,jer nema ti veze arena sa Italijanima vec sa Rimljanima,to su dva skroz drugacija pojma  Smile prema tome znaci Srbija kao druga zemlja na svetu(posle Italije) po broju nadjenih ostataka od Rimljana ima neke veze sa Italijanima,besmislica  Smile
A u vezi Makedonije,hmmmm moje misljenje je da tu ima veze to sto je sustina ,eto da je Kosovo u okviru Srbije bilo autonomna provincija,sto znaci da ima neku osnovu za samostalno funkcionisanje,vec je oznaceno podrucje u neku ruku..dok  tako nesto nije bilo uradjeno sa severozapadnom Makedonijom(koliko vidim na karti to se zove Polog i tacno ako se dodaju ta mesta jos malo sa juga i pola skopskog okruga de zive samo albanci to podrucje dodje iste ako ne i vece dimenzije nego Kosovo) e pa sada ko,kako,zasto itd misterija,ocekujem da neko napise
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 21:39:11 od bobahajduk »
IP sačuvana
social share



dno dna-ŠIPNIJA!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


држ' га тамо,држ' га тамо вамо

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
hm...
Nisam sad siguran ali napisacu. Mislim 1974 (neka me neko ispravi mozda gresim) u posetu tadasnjoj SFRJ je dosao neki americki drzavnik inace jevrejskog porekla. Prema prici tada je pocelo raspadanje Juge! Tada je napravljen plan prema kome se Jugoslavija deli na ovakve delove koji su danas poznati, a ne prema vecinskom stanovnistvu. Zamislite da se delilo prema vecinskom stanovnistvu! Srbija mi mozda izgubila juzni deo sadasnje zemlje,ali bi dobila mnogo. Izlaz na more, 50% Bosne, Dalmaciju,itd (neko to zna bolje). E sad...Crna gora, sta bi od nje ostalo. Takodje Bosne, Hrvatske. Jednostavno nije moglo da se dozvoli da u tadasnjoj drzavi postoji jedna republika koja je superiorna u odnosu na druge. Evo i slike pa na osnovu nje sami zakljucite.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2012, 12:46:07 od џин_џон »
IP sačuvana
social share
After all that you really do have to ask yourself if it was all worth it... course it fucking was!
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2915
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Ova gornja karta me toliko nervira i uzasna je znam da su se slicne karte predstavljale u medijima jos od 91,92 godine i time su se gradjani BiH navikavali na etnicke podjele i torove - evo jednog pitanja vezano za ovu : kako je moguce da recimo u bivsoj SRBiH u kojoj je vecina stanovnistva zivjela u gradovima, kao sto je slucaj i u drugim ind. drustvima i slicno, kako je moguce onda podjeliti zemlju na nacionalne imovine kada je ogroman dio te zemlje jednostavno nenaseljen. Recimo od Tuzle do Zvornika, mozete vidjeti googe earth , vise je sume i posumjenih brda nego li naselja i slicno
IP sačuvana
social share
Da bi promene uspele većina članova društva koje je ušlo u promene mora da se svakoga jutra buditi sa osećanjem izuzetnog istorijskog trenutka, s osećajem nečeg velikog i vanrednog.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


држ' га тамо,држ' га тамо вамо

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
E sad za kartu ne znam vidim da je iz '81 popis. Sto se tice tih podela moje misljenje je sledece:
Znaci jedna oblast, okrug, opstina sad nije vazno, ima vecinsko stanovnistvo npr. Srbi, naravno da ce ta opstina da udje u sastav Republike Srpske(kao i na karti sto je oznaceno), ili obratno u sastav BiH, ako je vecina bosnjacko stanovnistvo! Tipa banalan primer Bujanovac, Presevo. Vecina albansko stanovnistvo i lupam da se odvoje, kolika je granica te opstine ona ide, pa makar bila cela kod sumom sa jednim selom.  Smile
IP sačuvana
social share
After all that you really do have to ask yourself if it was all worth it... course it fucking was!
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Motorola 
Sigurno se to moze saznati kako da se utvrdi cije je cije. Znam da sam citao da Srbija ima tapiju na 58,79 odsto teritorije Kosovo i Metohija,iako odavno Srbi tamo nisu vecina,znaci verovatno se to ne gleda po etnickoj strukturi vec po zemljisnoj karti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Znam da nista neznam, i to me odrzava u zivotu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 197
Zastava bajina basta
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Za sve je kriv komunizam, a u toj krivici ponajvise srpski komunisti.Sve kasnije sto nam se izdesavalo  je samo posledica.
IP sačuvana
social share
Volim sve ono sto vole obicni ljudi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


држ' га тамо,држ' га тамо вамо

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
Ako imate vremena i naravno volje evo da pogledate jedan film. The Weight of Chains, zanimljiv film u svakom slucaju. Takodje ima na jutjubu  Smile raznih filmova o svim tim desavanjima. Jedan od boljih je bbc-ev film o raspadu SFRJ, bukvalno do pocetka do kraja. Siroka je ova teme u pm i moze da se prica koliko ocete  Smile Ali krajnje zanimljiva  Smile
IP sačuvana
social share
After all that you really do have to ask yourself if it was all worth it... course it fucking was!
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:56:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.