Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: .. Otkrijte zašto pušite, pa ćete lakše prestati ..  (Pročitano 24410 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
HTC One
Iz nekog cudnog razloga nece da citira?  Smile

Citat
Jaooooo ne pusim vec mesec dana i tako sam nervozna , kad bi mi neko pomogao i reko sta da radim da uklonim tu nervozu   od cigara bilo bi lepo. Inace sam imala takav trip , sanjala sam i kad sam ustala nisam bila sigurna da li sam sanjala da sam zapalila cigaru ili je to bio samo ruzan san ,a sada mislim da je to bio ruzan san al
cemu potreba da sanjam tako nesto nije mi jasno     
sta bih dala za dim cigare uhhhh tesko je jebano boriti se sa sobom!

Moras naci nacin da prevazidjes nervozu. Bavi se nekom aktivnoscu koju inace ne povezujes sa pusenjem, a nikako ono sto ranije nisi mogla da zamislis da radis bez cigare... npr. komp - ne znam za tebe, ali ja inace uz komp najvise pusim.

Takodje grickalice... ne hrane, ne nista kaloricno (najveci zajeb pa se ljudi cude sto se ugoje)... neke semenke, mentol bombone, nesto da muljas po ustima i zaposlis ih (bolesnici, preskocite komentare  Smile). Takodje zaposli ruke.

Kazu da je obicno prvih 15-20 dana najgore, kod mene to nije bio slucaj. Prvih mesec ipo dana je bilo sve super, cak sam bio iznenadjen... onda je tek pocela nervoza, posle dva meseca sam bio tezak samom sebi... a o okruzenju da ne govorim... to je bila tolika nervoza da su mi i zakleti nepusaci i ljudi koji su mi prijatelji i zeleli su da prestanem rekli na kraju - u pm, zapali samo budi normalan.  Smile

I tako ja propusih.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


volim pice i pljeskavice ...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 559
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
ko puši zdravlje ruši.
IP sačuvana
social share
Я люблю ясно...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
Nokia zvrr
Bokvica pomaže kod prestanka pušenja


Postoje mnogi razlogi zbog kojih treba prestati pušiti, ali nažalost postoji znatno manje načina kojima bi se to moglo ostvariti.

Naučnici su otkrili da bokvica pomaže kod smanjenja želje za cigaretama. To je jedan od glavnih razloga zbog čega se koristi kao sastojak u proizvodima za prestanak pušenja.

Bokvica je biljka koja raste na gotovo svim zelenim površinama. Osim što smanjuje želju za cigaretama, takođe sprječava nastanak upale pluća te pomaže kod čišćenja pluća. Dostupna je kao čaj, ekstrakt, sprej za prestanak pušenja ili kao sušena biljka u mnogim trgovinama zdrave  hrane.

Listovi bokvice su izrazito zdravi, sadrže vitamine C i K, provitamin A, limunsku kiselinu i kalijum. Mogu se jesti sirovi, odnosno kao salata ili pak kao dodatak jelima.

Ako se odlučite na ovaj način prestati s pušenjem, jednostavno skuvajte čaj od bokvice najmanje 10 minuta prije nego što ćete zapaliti. Kada zapalite osjetit ćete da ni ne možete ispušiti čitavu cigaretu. Vaša želja za cigaretama će biti znatno manja.

Bokvica se takođe koristi u aleternativnoj medicini kako bi se smanjile bronhijalne poteškoće, upale grla, iritacije pluća, kašalj, bubrežne infekcije, giht i poteškoće s probavom.

Jedno istraživanje je pokazalo da bokvica može pomoći kod zaustavljanja krvarenja iz manjih rana te ima da ima antibiotsko djelovanje.

Ukoliko se odlučite za ekstrakt ili sprej od bokvice, pažljivo pročitajte upustvo. Naravno, uvijek biste se trebali posavjetovati s ljekarom prije upotrebe novog proizvoda.

Izvor
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.61
mob
Alcatel One Touch
Ja se nađoh u svim ovim stavkama...I ...??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Samsung Galaxy S II
Ja se nađoh u svim ovim stavkama...I ...??

Onda prati savete strucnjaka za sve psiholoske tipove, pa polako ostavljaj cigarete, ukoliko to zelis Smiley
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
Nokia zvrr
Pitanje za pušače: Da li biste nakon ovakve reklame ostavili cigarete?

Nova kampanja protiv pušenja u SAD koju vode državni Centri za kontrolu i sprečavanje bolesti bez sumnje je najsurovija do sada, jer pušačima nudi svedočanstva ljudi koji su zbog zavisnosti od cigareta dobili rak i druge zdravstvene probleme.



Ova kampanja startuje u Americi u ponedeljak, a reklame sa ljudima koji su zbog pušenja morali da idu na operaciju srca, izgubili ruku ili nogu ili su bili podvrgnuti traheotomiji - bušenju rupe u dušniku, biće emitovane najmanje 12 nedelja u medijima i na bilbordima.



Naslov kontroverzne kampanje vredne 54 miliona dolara je "Saveti bivših pušača", a ona uključuje i poruke ljudi koji su oboleli kao pasivni pušači.

U reklamama neki od bivših pušača dele "savete" kako se obući sa rupom u dušniku ili kako izgledaju ožiljci nakon operacije pluća.

 

Šonu Rajtu iz savezne države Vašington traheotomija je urađena pre četiri godine, nakon što mu je konstatovan rak glave i grla.

 

Na jednom od plakata on je prikazan kako pazi da prilikom brijanja ne zakači rupu u dušniku koja mu sada omogućuje da priča i diše.

 

U spotu rađenom za televiziju, 50-godišnja Teri Hol prvo je prikazana kao zdrava devojka, a onda kao žena obolela od raka grla nakon kojeg je izgubila zube i kosu, a urađena joj je i traheotomija koju pokušava da prikrije oblačenjem.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
...

i samo da dodam: deset od deset pusaca nece pogledati ovaj YT video, jer ne zele da se suoce sa mogucnom posledicom koje se boje, svesno ili podsvesno vise od icega i zbog cega osecaju uzasnu grizu savesti. Odagnavanje moguceg problema.

I ja sam bila ista takva. To je karakteristika svakog zagrizenog pusaca.

Ovakve kampanje su odlicne iz ugla nepusaca. Iz ugla pusaca nemaju nikakvu poentu jer ih niko nece ispratiti ..
« Poslednja izmena: 16. Mar 2012, 23:41:50 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Бззз :)

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 8261
Zastava Париз
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.79
mob
Samsung Galaxy S II

Groznooo Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Немам потпис, јер ми га Челави увек обрише! Толико!

Edit by chelavi1: i to je potpis, zar ne?
Зар ћеш и то да ми обришеш?!

Edit by chelavi1: Dokle god je potpis uklopljen u pravilnik, necu.  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Apple 5S
Ovo su sve gluposti...ne kazem ja da nemaju ove podele nekog nazovi smisla, ali ne pomaze tu nista dok ti ne postanes dovoljno odlucan...nije bitno kom ti "tipu pusaca" pripadas, i za svaki tip kao postoji poseban nacin, u stvari cilj svake ove grupe je da ti odvuces paznju necim, bilo kojom fizickom aktivnoscu, psihickom, ali najgori je onaj trenutak kad ostanes sam sa sobom, jer ne mozes ti toliko da pobegnes od misli i zelja. Poenta je samo biti dovoljno jak psiholoski, pobediti u psiholoskoj borbi i konacno reci ne cigarama. Svako mora da pronadje svoj nacin...i mora da postoji barem trunka zelje da ti zaista prestanes. Ja tu zelju nemam, niti me nacin zanima. I naravno da ja ne mogu da ostavim pusenje. Ako dovoljno zelis, svega covek moze da se odrekne. E da, i one fore e znas sad cu smanjivati postepeno, od toga nema nista. Samo saseci u korenu i ostati psihicki jak da odolis i suocis se sa problemom, a ne da bezis od njega.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 128
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
mob
Apple 5S
...

i samo da dodam: deset od deset pusaca nece pogledati ovaj YT video, jer ne zele da se suoce sa mogucnom posledicom koje se boje, svesno ili podsvesno vise od icega i zbog cega osecaju uzasnu grizu savesti. Odagnavanje moguceg problema.

I ja sam bila ista takva. To je karakteristika svakog zagrizenog pusaca.

Ovakve kampanje su odlicne iz ugla nepusaca. Iz ugla pusaca nemaju nikakvu poentu jer ih niko nece ispratiti ..

necu da pogledam, niti savetujem pusacima uopste i da gledaju...to agresivno nametanje "e prestani da pusis, steti, imaces rupe u grlu, vanzemaljce u plucima, itd." je odvratno punjenje mozga...to je sve moguce, ne mogu da kazem, ali tebe ako oce ti ces imati sve to i bez pusenja...treba znati i pusiti...ja nemam nista protiv nepusaca, niti ljudi koji ostavljaju pusenje, ali ove propagande su podosta lazne, i prva i osnovna stvar koju ja uvek pitam sve koji propagiraju ovakve gluposti, zasto se onda ne ukinu fabrike duvana jednostavno? pa zato sto nije toliko stetno, a opet se od toga i zaradjuje...onda malo udarimo propagandu za prestanak pusenja, masa ljudi ce uzimati glupave preparate za ostavljanje kao pomagala, i opet zaradjujemo...dakle ja ne tvrdim da nije stetno, ali tvrdim, da ako znas da pusis, ne preterujes, bla bla, da onda ta stetnost nije uopste znacajna...isto tako stete izduvni gasovi fabrika, zivimo u sredini za koju bi i stetnost rekla da je stetna, pa i bez cigara sam non stop izlozen stetnoscu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.