Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vocni smoothies ala Srecni prasici...  (Pročitano 3046 puta)
28. Jan 2012, 13:34:41
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Postoji jedno zaista jedno lepo mesto u TC Usce... zove se Elixir...
U Elixiru muckaju razne vrste vocnih sokova i sejkova\smutija... ali postoji jedan problem... poprilicno su skupi... Casa je od 250 do 300 dinara, a moje drustvance je poznato po tome da vooooli voce... i te dzidza-bidz koje imaju new age i veganski ukus... manje vise  Smile

I tako smo dosle na ideju da iskoristimo ideju i muckamo u sopstvenoj reziji....

Prvi pokusaj je prosao vrlo uspesno... i bile smo pravi mali... srecni prasici.... a posto sam opet na dijeti (kahm), odlucila sam da se prisetim srecnih dana i izmuckam nesto lepo sebi za dorucak...

Napomena: Potrebno je da imate blender, super secko ili stapni mikser... moguce je muciti se i sa obicnim, ali onda je potrebno da se voce otopi i ta ti ja znam...

Ovo je neka Red berries varijanta za dorucak

Sastojci (za 2 vrlo gladne osobe)

1/2 zamrznutog mesanog crvenog voca (uzela sam neki letnji mix - 170 dinara u Maxiju za 400gr)
3-4 kasike muslija (opet, obican... Fun&Fit - 250gr=70dinara)
1/2 jabuke (da da slatkocu)
1 soljica light jogurta
med po ukusu

Sve sastojke sruciti  u blender (u mom slucaju super secko) i drndati dok zamrznuto voce ne bude izmuljano... Dobicete 2 solje po ceni 1/2 u Eliksiru Smile

E, sad... ako vam je previse gusto... dodajte jogurt... Ukoliko vam je previse kiselo, dodajte meda (ili secer ako bas mora)... Ukoliko vam je i dalje previse kiselo, zamenite jogurt a mlekom (kravljim ili sojinim)...

Prvi put kada smo pravile, stavile smo sojino mleko i ukus je bio savrseno blag, plus nije bilo onog otuznog ukusa koje ima mleko u zadnje vreme... ovaj jutrosnji je bio malo kiselji, ali takva mi je faza... Smile

Jedna solja moze komotno da zameni dorucak, posto odlicno zasicuje... a posle toga cete sigurno biti srecni prasic, kao to sam trenutno ja... Smiley Uspela sam da poklopam jednu solju, a ostatak je zavrsio u frizideru za uzinu...

Pravile smo jos neke varijante, pa javljam kako bude odmicao eksperiment... Smiley


« Poslednja izmena: 28. Jan 2012, 13:37:30 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
super fora  Smile

ja muckam u blenderu  Smile

doduse nikad nisam pravila sa mlekom, ali posto kazes da je sa sojinim dobro, moracu tu varijantu da probam

mada, najcesce voce u opticaju mi je banana, samo sto u tom slucaju ne dodajem med jer je ona vec sama dovoljno slatka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Da, da...

Znas sta smo nas dve uspele da uvaljamo... banana+grejp+breskve (to je u prevodu trebalo da bude banana+pomorandza+mango koji nismo nasle)... jao... ne da je bilo gorko...
Ali, pojelo se..  Smile

E, bas fino sto si rekla da imas blender, sledeci put dolazimo naoruzane Smile

A sojino je savrseno, moracu sebi da kupim onu spravu za pravljenje mleka. Mozes da kupis sojino u prahu, traje jako dugo.. Smiley
« Poslednja izmena: 28. Jan 2012, 13:53:21 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Ma imam i blender, i stapni i ono cudo za seckanje

Mozemo eksperimentisemo do mile volje za sta god Smiley

crveni grejp je za takve varijante bolja opcija, manje je gorak  Smile

inace, super tema a mogu da padnu i neke slicice  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
dobro jutro anea Smiley znam za ovo ... davnih dana sam pravio Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.