Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rad je stvorio coveka, a posao (biznis) ce ga unistiti!?  (Pročitano 25083 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Citat
Upravo o tome i prica covek. Da si pogledao link koji sam postavio, shvatio bi i razumeo da si u zabludi. Poslove ne dobijaju ljudi u Kini, vec roboti i tehnologija. Kompanija Foxconn,Tajvanska kompanija, planira da zameni oko 1 000 000 ljudi robotima!
Citat
Rekoh, procitaj tekst sa linka, shvatices poentu. Sklapaju se rucno jer je sistem u krizi i razvoj drustva, nauke i tehnologije se odlaze i sprecava, zarad profita.

Sad, il je automatizacija il se sklapa rucno, sta je ustvari  Smile

Citat
Kapitalizam zeli da sece troskove, otpusta ljude, novih mesta nema, jer tehnologija ne dopusta masovna zaposlavanja. Kao sto vidis: zivimo u vrsti utopijskog sistema.

Utopija je ipak nesto drugo. Inace, normalno da je kapitalizam takav a svako zeli od dinara da napravi dva pa da ustedi i ulozi negde te pare da mu se vrate uz dobit
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
Sad, il je automatizacija il se sklapa rucno, sta je ustvari 
Procitaj tekst koji sam napisao : ) Rekoh da se automatizacija odlaze i da se napredak koci, kako bi sistem kupio vreme. Srecom za ljude, to je nemoguce. Promene su neminovne. Kapitalizam se siri koliko moze, a onda kada vis enma gde, pocne da jede sam sebe! To je vrlo jasna stvar.

Citat
Inace, normalno da je kapitalizam takav a svako zeli od dinara da napravi dva pa da ustedi i ulozi negde te pare da mu se vrate uz dobit
Hahaha...nekad sam se i ja igrao u pesku : ))

Evo tema, pa mozes da prelistas i shvatis zasto je ovo sto si napisao zabluda:

http://forum.burek.com/ekonomski-sistem-danas-planeta-zemlja-i-nove-mogucnosti-t584655.330.html
« Poslednja izmena: 07. Jan 2013, 12:38:52 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 17.0
Citat
Procitaj tekst koji sam napisao : ) Rekoh da se automatizacija odlaze i da se napredak koci, kako bi sistem kupio vreme. Srecom za ljude, to je nemoguce. Promene su neminovne. Kapitalizam se siri koliko moze, a onda kada vis enma gde, pocne da jede sam sebe! To je vrlo jasna stvar.

Ja u klin, ti u plocu. Napomenuo sam kako su ustvari radna mesta otisla gde je jeftiniji rad a ovaj Jeremy tvrdi kako je to zbog automatizacije. Jeste da softverske i kompanije koje se bave nanotehnologijom nemaju mase radnika ali se softver i nanotehnologija ne jede, oblaci itd. Vecina stvari koje koristimo svakodnevno se i dan danas proizvodi rucno, veliki deo prehrambene industrije nije moguce automatizovati, jos uvek su potrebne ruke radnika, naveo sam primer i sa tekstilnom industrijom, samo krojac vise ne sedi u Americi vec u Kini a u Evropi paradajz i narandze beru Marokanci i ostali na crno za par stotina evra dok Spanci, Grci  i Talijani sede i kukaju kako nemaju posla
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
Napomenuo sam kako su ustvari radna mesta otisla gde je jeftiniji rad a ovaj Jeremy tvrdi kako je to zbog automatizacije.
  Pa zbog cega rad postaje jeftin? Hajd' razmisli malo.... Da li mislis da ce Kinezi/Tajvan stalno da sklpaju iPod rucno?

Najveci deo poslova, spomenuo si berbu voca, prozivodnje odece i obuce, usluga (oko 90%) nama poznatog rada se moze automatizovati vec u sledece 2-3 godine.

Jos jedan clanak, koji govori o tome sto pricas:
http://www.converge.org.nz/pirm/nutech.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
preuzeto sa: blic.rs

Studirajte besplatno na elitnim američkim univerzitetima

M. Milikšić    | 12. 08. 2012. - 19:15h | Foto: Ilustracija    | Komentara: 85
Elitni američki univerziteti ponudili su besplatno onlajn obrazovanje. Od Harvarda do Stenforda, sve veći broj elitnih univerziteta otvara svoja “digitalna vrata” masama. Oni nude najpopularnije kurseve onlajn potpuno besplatno, omogućujući svima sa internet konekcijom da uče od uglednih profesora i naučnika.

Širenje takozvanog masovnog otvaranja onlajn kurseva (MOOC) ima potencijal da transformiše visoko obrazovanje, u vreme kada su univerziteti u krizi i kada troškovi i protesti zbog skupog obrazovanja rastu.

Pristalice onlajn kurseva kažu da to smanjuje troškove podučavanja, poboljšava učenje i značajno povećava pristup visokom obrazovanju, što može da podstakne tehnološke inovacije i ekonomski rast.
 
Masačusetski Institut za tehnologiju (MIT) ovog proleća je prvi put ponudio besplatni onlajn kurs, čime su zainteresovani student dobili šansu da uče od vodećih svetskih istraživači a da pri tome ne napuste svoje kuće.

Prošlog meseca je 12 istraživačkih američkih univerziteta objavilo da će ponuditi kurseve onlajn, na platformi za obrazovanje Kursera (Coursera), kojoj su se već priključili Stenford, Prinseton, Univerziteti Mičigen, Pensilvanija, Edinburg, kalifornijski Institut za tehnologiju, Djuk, Džons Hopkins, EPF Lozan i drugi.

Kalifornijski Univerzitet Berkli saopštio je da će ponuditi onlajn kurseve ove jeseni preko “edX”, veb portala vrednog 60 miliona dolara kojeg su u maju pokrenuli Harvard i MIT.

Iz Berklija su istakli da veruju da će ovo uneti revoluciju u obrazovanje.
Zvaničnici “edX” kažu da se za prvi onlajn kurs MIT-a “Kola i elektronika” ovog proleća prijavilo 154.000 studenata iz više od 160 zemalja. Svega oko 7.100 studenata je prošlo kurs.

Predsednik “edX” Anant Agarval, koji vodi kompjuterske nauke i laboratoriju za veštačku inteligenciju na MIT-u, rekao je da je više od 120 univerziteta zainteresovano da se pridruži ovom konzorcijumu.

-Naš cilj je da stvorimo novo obrazovanje. Ovo će dramatično poboljšati kvalitet, efikasnost i nivo učenja širom sveta – rekao je Agarval, koji je stvorio prvi besplatni kurs na MIT-u.

Do sada su najzainteresovaniji za onlajn kurseve bili radnici koji su želeli prekvalifikaciju ili da steknu nova znanja, a nisu imali vremena ili novca da pohađaju časove na univerzitetima.

Nova generacija onlajn kurseva nudi interaktivnu tehnologiju, otvoreni upis, dobar nastavni plan i mogućnost podučavanja desetina hiljada studenata odjednom. Univerziteti ističu da su onlajn studiranje rigorozno kao i “pravo”.

Neka pitanja ipak ostaju bez odgovora. Koliko kursevi mogu da budu rigorozni, kako sprečiti varanje na ispitima i mogu li fakulteti i dalje naplaćivati studentima hiljade dolara za obrazovanje koje mogu besplatno dobiti onlajn.

Neki stručnjaci kažu da ovi “sajber kursevi” ne mogu da zamene akademsku zajednicu i tradicionalno iskustvo učenja, dok drugi upozoravaju da MOOC može da postane pretnja klasičnim koledžima, kao elektronski mediji u odnosu na klasične.

------------------------------------------------------------------

Za Univerzitet Stenford sam znao da nudi besplatne lekcije i predavanja (moze se, izmedju ostalog slusati i na jutjubu).

Popis besplatnih kurseva i predavanja, postoji i na adresi (uglavnom su na engleskom ali se moze slusati i na srpskom)
« Poslednja izmena: 18. Jan 2013, 19:47:39 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Citat
Za Univerzitet Stenford sam znao da nudi besplatne lekcije i predavanja (moze se, izmedju ostalog slusati i na jutjubu).
Нуди и МИТ.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Citat
Za Univerzitet Stenford sam znao da nudi besplatne lekcije i predavanja (moze se, izmedju ostalog slusati i na jutjubu).
Нуди и МИТ.
Hvala na obavestenju.
Nisam znao dok nisam procitao tekst, za mene je to novina. Bice interesantno. Licno mislim da ce besplatno obrazovanje biti logican rasplet ovog cvora. Mislim da na sajtu pajratbej, postoji citava sekcija tutorijala koja nudi uputstva i iskustva raznih ljudi iz raznih oblasti, izmedju ostalog i bazu za 3D printovanje...potrazicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.