Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:56:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Public Enemy  (Pročitano 4120 puta)
15. Jan 2012, 23:10:51
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Pablik enemi (eng. Public Enemy - "državni neprijatelj"), poznatiji i kao PE, je hip-hop sastav iz Long Ajlanda, poznat po politički angažovanim tekstovima, kritici medija i aktivnom rešavanju problema afroameričke zajednice.

Godine 2004, časopis Roling stoun je rangirao Public Enemy na 45. mesto na listi 100 najvećih izvođača svih vremena. Akleid mjuzik ih je postavio na 29. mesto najboljih izvođača svih vremena i najbolju hip hop grupu. Godine 2007. ušli su u Long Ajland muzičku kuću slavnih.

Naziv grupe


Chuck D je morao snimiti pesmu za radio-stanicu u kojoj je bio zaposlen, WBAU, i pozvao je lokalnog repera sa kojim je snimio pesmu. To je bio Flavor Flav, budući član grupe. Pesmu je nazvao Public Enemy No.1 ("državni neprijatelj br. 1") zbog sukoba s lokalnom scenom.

Državni neprijatelj je takođe naziv jednog od prvih gangsterskih film noira, klasik iz 1931. u kojem glumi Džejms Kegni.

Prema Čaku, S1W, je skraćenica od Security of the First World ("sigurnost prvog sveta"):

    "predstavlja crnog čoveka koji može biti inteligentan koliko je i snažan. Predstavlja činjenicu da nismo ljudi Trećeg svijeta, mi smo ljudi Prvog sveta; mi smo originalni stanovnici (Zemlje)."

U pesmi Louder Than a Bomb, sa albuma It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back, Chuck D otkriva da D u njegovom nadimku predstavlja "dangerous" ("opasan").

Istorija


Počeci


Dok je raznosio namještaj radeći sa svojim ocem, Chuck i Flav, tada u grupi Chuck and "Spectrum City", su izdali singl Check Out The Radio, te društveno angažovanu Lies; oboje će uticati na grupe iz RUSH produkcije – Run D.M.C. i Beastie Boys. Potpisali su ugovor s novom izdavačkom kućom Def Jam koju je vodio Rik Rubin.

Oko 1986, Bilu Stefni, bivšem glavnom uredniku na WBAU, je Rubin ponudio posao u izdavačkoj kući. Stefni je prihvatio, a njegov prvi zadatak je bio pomoći oko sklapanja ugovora s Chuckom D, čiju pesmu "Public Enemy No.1" je čuo od Andrea Brauna, zvanog Dr. Dre. Prema knjizi Kuki Lomel, The History of Rap Music:

    "Stefni je mislio da je vreme da spojimo tvrdi stil Run DMC s politikom usmjerenom prema mladim crncima. Chuck je pozvao Spectrum City, koji je uključivao Henka Šoklija, njegovog brata Kejta Šoklija i Erika "Vietnam" Sadlera, kolektivno poznate kao 'The Bomb Squad,' da budu producentski tim, i dodao još jednog saradnika, Profesora Griffa, kao "ministra informisanja". S dodatkom Flavora Flava i s još jednim lokalnim DJ-jem koji se zvao Terminator X, rođena je grupa Public Enemy."

Svetska slava (1987. - 1993.)


Prvi album, Yo! Bum Rush The Show, su izdali 1987. uz odlične kritike. Potom su izdali revolucionarni It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back (1988.), koji se uspešnije prodavao nego prethodnik.

Nation of Millions... je proglašen albumom godine u časopisu The Village Voice, na izboru Pazz and Jop, i bio je prvi rep album koji je proglašen najboljim od rock and roll kritičara u većim časopisima. Osim toga je proglašen 18. najboljim albumom svih vremena od Acclaimed Music.

Nakon toga su izdali album Fear of a Black Planet, koji se smatra jednako militantnim i kontroverznim kao njihova prva dva izdanja. Taj je album najuspešniji od svih albuma koje su izdali do danas; godine 2005. je bio izabran za čuvanje u Kongresnoj knjižnici. Na njemu se nalaze singlovi kao što su "911 (is a Joke)", koji optužuje hitnu pomoć i druge hitne službe da kasnije dolaze u crnačke četvrti nego u belačke, i Fight the Power, koji mnogi smatraju himnom grupe. Singl se smatra jednim od najpopularnijih i najuticajnijih u istoriji hip-hopa te se provlači kroz film Spajk Lija Učini pravu stvar (Do the Right Thing). Rangirana je kao 84. najbolja pesma svih vremena po Acclaimedmusic.net.

Njihovo sledeće izdanje, Apocalypse '91...The Enemy Strikes Black, je nastavilo ovaj trend, s pesmama kao što su Can't Truss It i I Don't Wanna Be Called Yo Nigga.

Nakon 1994.


Nakon 1994. Public Enemy su izdali niz albuma, kojima nisu dostigli kvalitet prvih 4. Isprobavali su i alternativne načine distribucije. Uticali su na mogućnosti distribucije muzike na internetu, jer su bili jedna od prvih grupa koja je izdavala albume u MP3 formatu, slabo poznatom u to vreme.

Uticaj


Public Enemy su bili pioniri u mnogim pogledima. Kritičar Stefan Tomas Ervelajn je izjavio da su Public Enemy:
„uneli elemente fri džeza, hard fanka, čak musique concrète, kroz vlastiti producentski tim, Bomb Squad, kreirajući gusti, silni zvuk različit od svega što je postojalo do tada“

Prije PE, politički rep je bio ograničen na nekoliko snimki Ice-T-ja i KRS-One, i autora kao što su Gil Scott-Heron i The Last Poets; PE su bili prvi hip-hoperi koji su pesme izgradili na političkom stavu. S uspehom Public Enemy, hip-hop je odjednom bio preplavljen novim izvođačima koji su se posvetili afrocentričnim temama, kao što su Kool Moe Dee, Gang Starr, X Clan, Eric B. & Rakim, Queen Latifah, the Jungle Brothers i A Tribe Called Quest.

Bili su prva rep skupina koja je odlazila na proširene svetske turneje, što im je donijelo veliku popularnost i uticaj u Evropi i Aziji. Nastupili su dvaput i u Beograduu, 2003. i 2008. godine.

Public Enemy su pomogli definirati i kreirati takozvani "rep-rok" ili "repkor" žanr (rep kombinovan sa hard rokom ili hevi metalom) sarađujući su njujorškom treš metal grupom Антракс u 1991. Singl Bring Tha Noize je bio mešavina polumilitantnih "black power" stihova, snažnih gitara i povremenog humora. Dve grupe, povezane međusobnim poštovanjem i ličnim prijateljstvom između Chucka D i predvodnika Antraksa Skota Iana, su predstavile dotad nepoznat žanr ljubiteljima roka, a dve na oko nespojive grupe su čak išle zajedno na turneju.

Članovi Bomb Squada su producirali ili remiksirali radove drugih izvođača kao što su Bell Biv DeVoe, Ice Cube, Vanessa Williams, Šinejd O'Konor, Blue Magic, Peter Gabriel, LL Cool J, Paula Abdul, Jasmine Guy, Jody Watley, Eric B & Rakim, Third Bass, Big Daddy Kane, EPMD i Chaka Khan.

Kontroverze


Nekoliko članova PE su ozloglašeni po svojem svrstavanju s organizacijom Nation of Islam i njenim vođom Luisom Farakanom, čije su izjave i govori semplovani uz one Maloma X na nekoliko snimaka. Professor Griff (nakon što je pročitao knjigu The Secret Relationship Between Blacks and Jews, koja se skoro u celosti sastoji od citata koji se tiču uključenosti Židova u trgovinu robljem) je izjavio u razgovoru s Dejvidom Milsom iz The Washington Times da je većina Židova odgovorna za "većinu zla koje se zbivaju širom sveta".

Prema knjizi Chucka D, Fight The Power, nakon što je Griff citirao nekoliko židovskih izvora u intervjuima koji su usledili, Mils se pokajao zbog članka i ispričao Griffu. Priča se kasnije pojavila u članku objavljenom u časopisu Village Voice. Nakon toga je Griff napustio Public Enemy i osnovao vlastitu grupu, Last Asiatic Disciples, čiji su tekstovi bili čak radikalniji i politički direktniji.

Jedan od njihovih singlova se zvao Swindler's Lust, iskrivljujući naziv Šindlerove liste. Po izdavanju singla, grupu je osudila Anti-Defamation League iako je grupa izjavila da ne umanjuju događaje u Holokaustu, već uspoređuju ropstvo s Holokaustom.

Sister Souljah, tada malo poznata reperka i tekstopisac koja je gostovala na nekoliko njihovih pesama, je postala poznata u toku kampanje za američke predsjedničke izbore 1992., kad je Bil Klinton osudio njene radikalne stavove koje je izrazila u razgovoru s Dejvidom Milsom, koji je tada radio za The Washington Post.

Diskografija


    * 1987.: Yo! Bum Rush the Show
    * 1988.: It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back
    * 1990.: Fear of a Black Planet
    * 1991.: Apocalypse 91... The Enemy Strikes Black
    * 1994.: Muse Sick-n-Hour Mess Age
    * 1998.: He Got Game (soundtrack)
    * 1999.: There's a Poison Goin' On
    * 2002.: Revolverlution
    * 2005.: New Whirl Odor
    * 2006.: Rebirth of a Nation
    * 2007.: How You Sell Soul to a Soulless People Who Sold Their Soul?

Članovi


Grupa


    * Chuck D (Carlton Douglas Ridenhour) — vođa, producent, tekstopisac, glavni vokal
    * Flavor Flav (William Jonathan Drayton, Jr.) — tekstopisac, vokal, producent, instrumentalista
    * Professor Griff (Richard Griffin) — predvodnik S1W, veza između PE i S1W, voditelj turneje; povremeno vokal i producent, svira bubnjeve na nastupima uživo
    * Brain Hardgrove — (gitarist, producent)
    * DJ Lord (Lord Aswod) — DJ, producent
    * Terminator X (Norman Rogers) — DJ, producent (bivši član)
    * DJ Johnny Juice (John Rosado) — studijski DJ, producent

Bomb Squad


Sledeći su članovi Bomb Squada, produkcijske grupe blisko povezane s PE (ponekad se smatraju i delom PE):

    * Henk Šokli (Hank Boxley)
    * Kejt Šokli (Keith Boxley)
    * Erik "Vietnam" Sedler
    * Gary G-Wiz

Chuck D se često navodi kao član Bomb Squada pod pseudonimom "Carl Ryder", skraćenim pravim imenom.

S1W


Grupa S1W (skraćenica od "Security of the First World") se ponekad smatra delom Public Enemy-ja. Članovi se stalno menjaju, a činili su je, između ostalih:

    * James Norman
    * James Allen
    * Roger Chillous
    * John (Butch) "Pop" Oliver
    * Shawn Kevin Carter, zvani "The Interrogator"
    * Mike Williams
    * Andrew Williams
    * Dwayne Cousar
    * Ronald Lincoln
    * Keith "Krunch" Godfrey
    * Jacob "Jake" Shankle
    * Butch Cassidy (Aaron Allen) i njegova grupa "5ive-O" ili "the Interrogators."
    * Harry Allen je takođe deo grupe, kao pisac, novinar i "ubica medija"

Izvor: Wikipedia

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

362px-Bilbao_BUM_Flavor_Flav_open_art.jpg
(44.02 KB, 362x599)
799px-Public_Enemy_Zagreb_2006_(02).jpg
(94.6 KB, 799x599)
800px-PE.jpg
(71 KB, 800x533)
800px-Public_Enemy_Zagreb_2006_(01).jpg
(87.66 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Chuck D: "Public Enemy će izdati dva albuma ove godine"

U razgovoru za Billboard.com, Chuck D je albume opisao kao "dve sažete izjave izgovorene u istom dahu."




Chuck D iz grupe Public Enemy izjavio je da će hip-hop pioniri ove godine objaviti dva albuma: "Most Of My Heroes Still Don't Appear On No Stamp", koji će producirati njihov dugogodišnji saradnik Gary G-Wiz, izaći će u junu, dok će "The Evil Empire Of Everything" biti objavljen u septembru.

Chuck će se takođe danas, 15. januara, obratiti novinarima iz Skid Rowa, četvrti Los Anđelesa poznate kao jedan od najsiromašnijih delova Amerike. Reper je izjavio kako želi da ukaže kakve posledice američka stambena politika i kriza imaju na siromašne: 
"Skid Row je nazivan "mračnom tajnom Los Anđelesa", a ja želim o tome da govorim otvoreno i glasno".


Istog dana se održava i festival Operation: Skid Row, čiji prihod je namenjen beskućnicima i najsiromašnijim porodicama u Los Angelesu, a vrhunac festivala je upravo nastup Public Enemyja, gotovo tačno 25 godina nakon izlaska njihovog debi albuma "Yo! Bum Rush the Show".
 Chuck D je tim povodom rekao: "Autsajderi gledaju na rap muziku i hip hop izvođače kao da su isto elitisti koliko i strukture moći koje su iznad njih. Postoje organizacije u Los Anđelesu koje pokušavaju da urade prave stvari, a praktično su nevidljive i bore se za delić medijskog prostora. Moja pozicija u hip-hopu nije da budem tajkun, zarađujem milijarde i vozim se na jahti. To nije za mene. Moja misija je da pokušam da povežem ljude, prepoznam i objasnim uzroke… Omogućiti im da budu ono što jesu i kažu ono što uistinu žele da kažu, samo uz moju pomoć."

Izvor: MTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
HTC Smart
Tijana opet sa „Pablik enemijem“

Tijana Bass, reperka poreklom iz Hrvatske, snimila je spot za producentsku kuću koju drži čuveni Čak Di iz grupe „Pablik enemi“. Prema najavama, uskoro bi trebalo da snimaju te će nastaviti saradnju s ekipom iz kultnog hip-hop benda.



Spot je objavljen za pesmu „Fejs of fridom“ koji je prerastao u ceo jedan projekat. Naime, putem njega je Tijana želela da spoji Balkan s Amerikom. Spot je režirao Dejvid Burk, trube su odsvirali članovi benda Bojana Ristića, a većina scena iz spota je snimljena u Beogradu.

Kako Tijana objašnjava, u pitanju je veliki internacionalni humanitarni projekat.



- Sve je počelo kada sam dobila ideju o stvaranju novog pravca u muzici, a radi se o novoj vrsti etno-hip-hop muzike. Prvo je bila namera da samo snimim pesmu u duetu sa „Pablik enemijem“, ali posle se sve preokrenulo i proširilo iz jedne pesme u ceo projekat - rekla je Tijana, i najavila da će nastaviti saradnju sa čuvenom grupom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
mob
HTC Smart
Flavor Flav: "Dazayna me nije pretukla!"

Dazayna Drayton je uhapšena tokom vikenda zbog navodnog napada na svog oca, legendarnog Public Enemy repera...

Hip-hop legenda Flavor Flav iz benda Public Enemy se na sudu izjasnio u odbranu svoje ćerke, koja je uhapšena tokom vikenda i osumnjičena za fizički napad čija meta je navodno bio upravo on.

Dazayna Drayton je uhapšena u kući u Las Vegasu, nakon što je navodno udarila svog oca tokom svađe sa jednim od svoje polubraće. TMZ izveštava da je "Dazayna udarila Flava dok je on pokušavao da ih razdvoji".

U razgovoru sa Flavom, časopis saznaje: "Čitava stvar je veliki nesporazum, koji definitivno nije trebalo da se dogodi. Niko u mojoj porodici nije zvao policiju i Dazayna me nije pretukla. Ja volim svoju ćerku i nikad ne bih dozvolio da se nešto ispreči između nas."

Prošle godine, legendarni reper i TV voditelj je uhapšen u Los Anđelesu zbog neplaćene kazne za parkiranje i vožnje bez dozvole i osiguranja, nakon čega je odmah i pušten.

Izvor: MTV

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

article_big_1328110111flavour_flav.jpg
(103.08 KB, 620x350)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Flejvor Flejv otvara restoran s hranom za poneti

Bivši član rep grupe Pablik enemi (Public Enemy) Flejvor Flejv (Flavor Flav) otvoriće večeras u Las Vegasu svoj restoran hrane za poneti na čijem će meniju biti pržena piletina i tradicionalna jela.

Flejvor Flejv, poznat po upečatljivom velikom satu koji je tokom nastupa nosio oko vrata, restoran će otvoriti dan uoči 53. rođendana.

Sada zabavljač i učesnik više rijaliti emisija, Vilijam Džonatan Drejton Junior (William Jonathan Drayton Jr.) već se oprobao u pripremanju piletine.

Prošle godine u Ajovi otvorio restoran Flejvs ferajd čiken (Flav's Fried Chicken), koji je ubrzo zatvoren.

Izvor: 24 sata

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

322862-flavor-flav.jpg
(31.26 KB, 600x360)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Intervju: Chuck D (Public Enemy)

Chuck D u ekskluzivnom intervjuu govori o 25 godina karijere grupe Public Enemy, o 81. svetskoj turneji, 2 nova albuma...

Intervju sa vodećim članom jedne od najvećih rep grupa na svetu - Public Enemy! Razgovarali smo o čak dva nova najavljena albuma grupe Public Enemy, o 25 godina njihovog rada, više od 80 svetskih turneja na kojima su posetili impresivne 82 države kao i o tome kako izgleda snimanje spotova u Beogradu i zašto je velikan repa Chuck D oduševljen slovenačkom video produkcijom Outdoggy Productions iz Maribora... Intervju je uradila Kaly Kolonič iz agencije Ekskuzivno.si.

Kakav je osećaj slaviti 25. godina rada u (ne samo) hip-hop muzici - vi ste osoba koja je mnogo uradila za mlađe generacije, i otvorili ste put za politički angažovani rap?

Mnogo je emocija, i uglavnom su pozitivne! Da, tačno, prošlo je čak 25 godina od objavljivanja prvog albuma Public Enemy pod nazivom "Yo! Bum Rush The Show" iz 1987. godine, ali i dalje se vodi ista borba. Svih tih godina trudio sam se, najbolje što sam mogao, da budem iskren pre svega prema samom sebi. Iza mene, odnosno iza Public Enemy, mnogo je albuma, turneja i saradnji sa izvođačima kao što su Janet Jackson, Kool Moe Dee, The Dope Poet Society, Run-DMC, Ice Cube, Rage Against The Machine, Anthrax, John Mellencamp...
Uvek sam polazio od onoga što su me roditelji naučili, jer su mi oni dali najveći poklon koji možeš da daš drugoj osobi - ljubav. Naučili su me da su uvek tu za mene i da me bezuslovno vole. Odrastao sam okružen ljubavlju. Verovatno mi zbog toga nekako i nije previše značila ljubav miliona fanova, jer sam to imao kod kuće. I verovatno zbog toga poštujem sve ljude kao jednake, i verovatno me zato u mojih 25 godina stvaranja i pisanje muzike niste čuli da optužujem bilo koga ko se zauzima za svoja sopstvena prava i pritom ne zadire u prava drugoga. Verovatno me takođe niste čuli da repujem o ženskom polu kao manje vrednom, o tome kako je cool drogirati se i kupati u kinti. Ja sam svojih 25 godina stvaranja posvetio pre svega svim mladim ljudima koji ne zatvaraju oči i koji još uvek žele da čuju angažovane tekstove, posvetio sam ih i radionicama, odnosno seminarima koje sam priređivao po fakultetima po celoj Americi i potom zapisao svoja iskreno duboka osećanja u knjizi pod nazivom "Rap, Race and Reality". Mogli bismo i da kažemo da nisam tipičan reper - lepo je biti svoj i nakon 25 godina još uvek puniti stadione.

Spomenuli ste stadione i turneje. Da li vam se neki događaj ili koncert u tom moru nastupa naročito urezao u sećanje, i koliko ste zapravo turneja do sada imali?

Ove godine su Public Enemy na svojoj 81. svetskoj turneji. Kada to kažem, ljudi prosto ne mogu ni da poveruju. Tokom svih tih turneja posetili smo stotine gradova i 82 države. Uspomena je mnogo... I previše (smeh). Zapravo, previše lepih i nekoliko ne baš sjajnih, kojih se svih u grupi rado sećamo. Zamislite avion ili autobus pun muškaraca koji na nekoliko meseci svake godine obilaze svet, sreću nove kulture, imaju nove izazove, prati ih znoj, težak rad i disciplina. Nije sve tako lako kako možda na prvi pogled deluje. Potrebno je mnogo tolerancije i međusobnog razumevanja da bismo sprečili tenzije koje se nužno pojavljuju u jednom takvom okruženju, nabijenom stresom i emocijama. Ali, mogu da kažem da do sada nije bilo većih incidenata, i da smo grupa ljudi koja zna zašto putuje i koje poruke su važne, a koje nisu. Trenutak kada sam znao da nam je uspeo proboj na takozvanu "mainstrem scenu" je naša turneja sa (i tada) ultrapopularnom grupom U2. Takva turneja (iz 1992.) ne može da se zaboravi! Imao sam priliku da vidim sopstvenim očima kako se hip-hop kultura probija kroz predrasude, kroz underground, sve do najslušanijih radio i TV stanica. I bio sam zaista ponosan.

Za ovu godinu, Public Enemy najavljuju objavljivanje čak dva nova albuma - prilično ambiciozno i vredno poštovanja za pionire političkog rapa. Da li možete da nam kažete zašto predstavljate dva albuma, i to skoro u isto vreme, kao i nešto više o tome o čemu će ti albumi ovoga puta govoriti?

Da, ranije su to zvali "Double Album", dupli album, objavili bi dva odjednom i instant zadovoljili fanove, odnosno slušaoce. I upravo to i jeste problem - instant dostupnost, internet, bezbrojne informacije - previše informacija i njihovo prebrzo konzumiranje. Internet je pozitivna stvar, to je jedini svetski medij za koji može da se kaže da nije do kraja korumpiran  Ali šta da se radi kada se internet sve više zloupotrebljava i koristi za podupiranje šačice ljudi koji sede na svojim prestolima na vrhu piramida. Mi smo odlučili da radimo malo drugačije. Pokušaćemo da usporimo taj prebrzi krug konzumiranja i da ponudimo dve priče koje se međusobno jako prepliću, ali ih treba čuti jednu za drugom, ne sve odjednom i površno, kako to često rade mladi danas.
Prvi album "Most of My Heroes Still Don't Appear On No Stamp" je upravo danas, na petak 13, ekskluzivno i premijerno predstavljen na servisu iTunes! A priču nastavljamo u drugom delu koji je već snimljen, zove se "The Evil Empire of Everything" i biće objavljen u septembru ove godine!

Svojim fanovima želimo da predstavimo svet naših najdubljih uverenja, prepleten sa okrutnom realnošću današnjeg društva. Bili bismo jako srećni da naši slušaoci dožive ove albume kao jednu dugačku priču koja ima glavu i rep, početak i kraj. A gde je glava, i gde je rep, najbolje da procenite sami. Mislim da je to više nego očigledno. (smeh)

Da li možete da nam kažete nešto više o poznatoj izdavačkoj kući SLAMjamz Records. koja je nastala pod vašim okriljem u centru muzičke industrije, New Yorku?

SLAMjamz Records je diskografska kuća za one koji se usuđuju da kažu istinu, svoje najiskrenije misli, i za sve one koji ne očekuju instant uspeh, neki uspeh preko noći - to je mit. U svojoj diskografskoj kući pojedincima pružamo priliku da se izgrade kao samostalni umetnici, što znači da u njih NE uložimo milion dolara, bacimo ih na scenu i ostavimo da se dave i snalaze. Mi podupiremo plivače na duge staze, osobe koje same polako grade svoj stil i koje neće pokleknuti pod pritiskom i stresom koji donosi slava. Takav umetnik je umetnik zauvek! Ljudi moraju da shvate da mega-diskografske kuće koje u svoje izvođače ulože i do sto miliona dolara očekuju ne samo da im se to vrati, već i da zarade iznose koje ne možemo ni da zamislimo. To je industrija koja proizvodi lutke koje ne mogu da kupe ni mleko i hleb bez pratnje 5 agenata, 10 telohranitelja i stotina paparazza! SLAMjamz Records je do sada producirao i lansirao brojne hitove u saradnji sa nekim više ili manje poznatim imenima kao što su Kyle Jason, Son of Bazerk, Coolio, DMC (Run DMC), Public Enemy, Ice Cube, Crew Grrl Order, Mc Lyte i tako dalje. Sa posebnim ponosom moram da spomenem i vašu pevačicu i reperku Tijanu Bass sa kojom vaša agencija Ekskluzivno.si radi već četiri godine i na taj način uspešno sarađuje i sa našom diskografskom kućom. Tijana je, kao i vaša agencija, deo SLAMjamz International, čiji je A&R čovek Studdah Man. Tijana Bass i Studdah Man "kuvaju" novi album, drugi Tijanin album posle njenog hita "Playground" iz 2009. godine. Hteo bih da se zahvalim vašoj agenciji za uspešnu promociju naše izvođačice na području Slovenije i Balkana.

S obzirom na to da sa slovenačkom produkcijskom kućom Outdoggy Productions sarađujete već drugi put, ne sumnjamo da ćete nas i opet posetiti. Kažite, zašto mislite da se u Sloveniji rade nabolji spotovi - to ste nam vi rekli?

Da! I još jednom: Da! Moje iskustvo iz 2010. sa rediteljem Davidom Burkom je bilo veoma pozitivno. Snimili smo spot za duet "Face of Freedom" sa već spomenutom pevačicom i reperkom Tijanom Bass. Jedan video spot se onda pretvorio u čitav humanitarni projekat koji je Tijana Bass odlično vodila. Video i pesma "Face of Freedom" popeli su se na prva mesta raznih top lista, između ostalih i na 3. mesto vaše poznate MTV Adria liste pod nazivom Domaćica. Dakle, saradnja sa produkcijom Outdoggy je bila veoma uspešna, i mogu da kažem da je upravo to vratilo Public Enemy na MTV kanale širom Evrope. Mi smo bend koji ne prati trendove nego svoje srce, i zbog toga nas ne brine previše ko će nas staviti u mainstream medije, a ko neće.  Izgleda da je kombinacija uspešne video produkcije Outdoggy i pevačice Tijane, koja je u mix dodala i svoje balkanske korene kroz trubače u našem duetu, bila pravi recept za hit na prostoru južne, pa i zapadne Evrope. Zato sam za naš 2. i 3. singl sa albuma "Most of My Heroes Still Don't Appear On No Stamp" odlučio da pozivem upravo Davida Burka i njegovu produkcijsku kuću. Tako smo odmah posle našeg nastupa pre dobrih 10 dana na festivalu Belgrade Calling snimili čak dva video spota! Prvi je već gotov i zove se "I Shall Not Be Moved". U tom spotu su Outdoggy sarađivali kao koproducenti, a u drugom spotu za singl "Hoover Music" Outdoggy će se potpisati kao glavna produkcija iza videa.

Recite nam nešto više o samom toku snimanja spotova sa produkcijskom kućom Outdoggy Productions?

Bili smo vremenski veoma ograničeni i stavljeni pred veliki izazov. Kako snimiti čak dva video spota za manje od šest sati? Ali, na kraju nam je ipak uspelo i svi smo bili jako zadovoljni! Snimali smo u Muzeju vazduhoplovstva u Beogradu, na Ušću i u klasičnom "green screen" studiju. Sa snimanjem smo završili oko pet ujutru, ostalo nam je taman toliko vremena da se vratimo do hotela, uzmemo prtljag i odjurimo na aerodrom na avion za sledeću evropsku destinaciju! Snimali smo u jako dobrom beogradskom "green screen" studiju, koji bi mogao da se nosi sa najboljim američkim studijima. Organizacija snimanja je bila jako profesionalna i na svetskom nivou. Nakon snimanja nisam bio zadovoljan samo ja, već i cela grupa i Public Enemy ekipa. Zaključili smo da smo upravo bili na jednom od najprofesionalnijih setova do sada. Outdoggy ekipa je sa velikim entuzijazmom i velikim ponosom radila produkciju za nas i mi smo to umeli da veoma cenimo. Maja Jamšek, producentkinja oba spota, je posle poslednjeg kadra iskreno i zadovoljno uzviknula: "It's a rap!", što bi kod vas značilo: "To bi bilo to". Moram još i da spomenem da bi snimanje za moju grupu bilo mnogo teže da nas nisu poslužili poznatim srpskim jelima koja se baziraju na mesu. Kao vegetarijanac ja tu ne mogu da se nešto naročito pohvalim, ali bio sam srećan što smo svi bili puni energije i spremni za uputstva reditelja Davida Burka. Cela slovenačka ekipa, sve - od režije do kamere i fotografije - sve je bilo na svom mestu! Bravo, Slovenci! Kao što sam rekao, naš prvi spot u vašoj koprodukciji već je gotov ("I Shall Not Be Moved" možete da pogledate ovde).

Dakle, na regionalnom MTV kanalu možemo da vas očekujemo ponovo, i to sa spotom u slovenačkoj produkciji?

Tako je. "Hoover Music" će svakako biti prikazan na MTV Adria, a prema očekivanjima i spot "I Shall Not Be Moved". Uvek kada se vratim u Ameriku pričam čudne priče o ljudima koji još uvek znaju što je to ljubav i poštovanje! A vaša ekipa zaslužuje oboje! Bravo!

Izvor: MTV

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1342797237Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_34.jpg
(71.19 KB, 960x640)
article_big_1342797293Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_000.jpg
(74.63 KB, 620x350)
1342796040Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_1.jpg
(162.9 KB, 640x960)
1342796060Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_2.jpg
(213.56 KB, 640x960)
1342796092Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_3.jpg
(218.26 KB, 640x960)
1342796244Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_7.jpg
(101.81 KB, 960x640)
1342796336Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_9.jpg
(97.5 KB, 960x640)
1342796500Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_16.jpg
(149.97 KB, 960x640)
1342796527Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_17.jpg
(131.89 KB, 960x640)
1342796552Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_18.jpg
(112.97 KB, 960x640)
1342796576Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_19.jpg
(135.41 KB, 960x640)
1342796617Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_20.jpg
(95.24 KB, 640x960)
1342796684Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_22.jpg
(98.33 KB, 640x960)
1342796741Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_24.jpg
(82.67 KB, 960x640)
1342796765Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_25.jpg
(98.31 KB, 960x640)
1342797043Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_26.jpg
(101.02 KB, 640x960)
1342797076Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_27.jpg
(100.93 KB, 960x640)
1342797106Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_28.jpg
(121.03 KB, 960x640)
1342797129Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_29.jpg
(82.99 KB, 960x640)
1342797154Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_30.jpg
(72.88 KB, 960x640)
1342797198Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_32.jpg
(98.74 KB, 960x640)
1342797218Public_Enemy_by_Maja_Modrinjak_33.jpg
(118.77 KB, 960x640)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:56:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.84 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.