Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je smrt u Edenskom vrtu postojala pre ,,pada''  (Pročitano 39221 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Eh ta Lilit. Ne zele se potciniti Adamu, ne zele biti u sex-u ispod njega. Ode ona besna nakon svadje. Jos izgovoriji Bozije ime. Smiley

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Biblija je sve jedna tema,ali ti je ne mozes otkljucati umom i tu je zapelo. i uvek ce zapinjati.
Biblija je umom otključana, analizirana, osporena i dokazano prevazidjena.

o nizi od eve,kake su to sad tek price? pa on je izvucen iz adamovog rebra i ja sam ti jasno ukazao da je to tip onoga sto je crkva imala biti u vreme Isusovog krsta.
Nije tema, ali ću da napišem. Primetićeš da ne kažem ''da ti objasnim'', jer je tvoj razum van mogućnosti za popravku, osudjen na večno služenje neznanju.

Adam je uz Lilit bio najveće stvorenje JHVH pre nego što je stvorena Eva, a samim tim i najplemenitije.
Dakle Eva je napravljena od superiorne kreacije, tj Adama, dok je Adam stvoren od obične zemlje.
Zlatni lančić je prefinjija stvar i od zlata i od rude iz koje se zlato vadi.
Uz to, Eva je probala voće iz ljubavi prema mudrosti dok je Adam uzeo voćku samo zato što mu je Eva dala.


Isus nije bio iskusan od kuda ti tek i ta ideja.
Pa, da malo pažljivije i sa više razumevanja možeš da čitaš Biblijiu znao bi odgovor na to pitanje  i uz to bi pravio mnogo manje grešaka. recimo logika tvog posmatranja Bozje reci. ti kazes adam je od zemlje a eva je od cega,od zlata?mislis da je adam imao zlatna rebra u zemljanoj olupini? vidis to je logika. ona moze sve izvrnuti i postaviti naglavacke.onako kako nam se svidja. to je nad znanje,tj. znanje iznad Bozjeg. covek naslika psa ,a njegov posmatrac dopise naslov slon,treci posmatrac ostane u muci dali da veruje slici sa psom i slikaru ili onom drugom nepoznatom koji je potpisao naslovnost slon?!



    pitanje je sta je greska.ako covek gleda naglavacke onda sve mu je tako kako vidi.
                   adam je bio savr[ena kreacija i nije bio nikad pokazan ispod eve koja je od njegovog rebra stvorena. mi se mozemopogadjati kao pijacari,ali to je neozbiljno.
     a to sa neznanjem,to je jako kamuflatorska rec kao i znanje.nista nije tako lako prevrnuti kao istinu i laz potom znanje i neznanje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
Zašto si dopisao moj post?
Verovatno pored ostalih stvari ne znaš ni da koristiš alatke ovog foruma.

Citat
mislis da je adam imao zlatna rebra u zemljanoj olupini?
Neverovatno je da si toliko plitak, ja nigde nisam napisao da je Eva od zlata i da je Adam imao zlatna rebra. Ako to nisi ukapirao, kako misliš da možeš da ukapiraš bilo šta drugo i odakle ti drskost da nastaviš da se raspravljaš? To je dokaz bezobrazluka na koji te nagoni tvoj demon.

Citat
...to je nad znanje,tj. znanje iznad Bozjeg.
Moram da ti priznam da me jako zabavlja kada vidim kakve budalaštine pišeš.
Ovde si objasnio da bog nema najveće znanje i da postoji znanje iznad njegovog.
Veoma bogohulnički od tebe. Da sam na tvom mestu mene bi bilo sramota da nastavim da pišem dalje.

Citat
covek naslika psa ,a njegov posmatrac dopise naslov slon,treci posmatrac ostane u muci dali da veruje slici sa psom i slikaru ili onom drugom nepoznatom koji je potpisao naslovnost slon?!
Optužuješ mene, bez dokaza, za ono što sam radiš.
Tako i u Bibliji piše nešto, a Hrišćani nakon hiljadu godina napišu par novih tekstova i kažu: Eto, to je to. Tada je slon stvarno izgledao kao pas.

Jedina prava istina je da hrišćani lažu kao psi i da su im laži teške poput slona.

Citat
pitanje je sta je greska.ako covek gleda naglavacke onda sve mu je tako kako vidi.
Razuman čovek, čak i kad visi naglavačke, zna šta je gore a šta dole...tebi je svejedno gde stojiš, grešiš u svakom slučaju.

Citat
adam je bio savr[ena kreacija i nije bio nikad pokazan ispod eve koja je od njegovog rebra stvorena. mi se mozemopogadjati kao pijacari,ali to je neozbiljno.
Adam i Eva su savršeni primer želje tvog boga, da se bolji i mudriji pokore lošijima i glupljima. Zato ga ti i toliko voliš.

Citat
a to sa neznanjem,to je jako kamuflatorska rec kao i znanje.nista nije tako lako prevrnuti kao istinu i laz potom znanje i neznanje.
Nema tu nikakve kamuflaže...puno stvari nisi znao, nisi mogao da objasniš, kada su ti objašnjene prešao si preko toga bez komentara i nastavio da praviš greške. To je neznanje i nema veze da li si vernik ili ne, ti si pre svega neznalica.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2012, 10:11:58 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Zašto si dopisao moj post?
Verovatno pored ostalih stvari ne znaš ni da koristiš alatke ovog foruma.

Citat
mislis da je adam imao zlatna rebra u zemljanoj olupini?
Neverovatno je da si toliko plitak, ja nigde nisam napisao da je Eva od zlata i da je Adam imao zlatna rebra. Ako to nisi ukapirao, kako misliš da možeš da ukapiraš bilo šta drugo i odakle ti drskost da nastaviš da se raspravljaš? To je dokaz bezobrazluka na koji te nagoni tvoj demon.

Citat
...to je nad znanje,tj. znanje iznad Bozjeg.
Moram da ti priznam da me jako zabavlja kada vidim kakve budalaštine pišeš.
Ovde si objasnio da bog nema najveće znanje i da postoji znanje iznad njegovog.
Veoma bogohulnički od tebe. Da sam na tvom mestu mene bi bilo sramota da nastavim da pišem dalje.

Citat
covek naslika psa ,a njegov posmatrac dopise naslov slon,treci posmatrac ostane u muci dali da veruje slici sa psom i slikaru ili onom drugom nepoznatom koji je potpisao naslovnost slon?!
Optužuješ mene, bez dokaza, za ono što sam radiš.
Tako i u Bibliji piše nešto, a Hrišćani nakon hiljadu godina napišu par novih tekstova i kažu: Eto, to je to. Tada je slon stvarno izgledao kao pas.

Jedina prava istina je da hrišćani lažu kao psi i da su im laži teške poput slona.

Citat
pitanje je sta je greska.ako covek gleda naglavacke onda sve mu je tako kako vidi.
Razuman čovek, čak i kad visi naglavačke, zna šta je gore a šta dole...tebi je svejedno gde stojiš, grešiš u svakom slučaju.

Citat
adam je bio savr[ena kreacija i nije bio nikad pokazan ispod eve koja je od njegovog rebra stvorena. mi se mozemopogadjati kao pijacari,ali to je neozbiljno.
Adam i Eva su savršeni primer želje tvog boga, da se bolji i mudriji pokore lošijima i glupljima. Zato ga ti i toliko voliš.

Citat
a to sa neznanjem,to je jako kamuflatorska rec kao i znanje.nista nije tako lako prevrnuti kao istinu i laz potom znanje i neznanje.
Nema tu nikakve kamuflaže...puno stvari nisi znao, nisi mogao da objasniš, kada su ti objašnjene prešao si preko toga bez komentara i nastavio da praviš greške. To je neznanje i nema veze da li si vernik ili ne, ti si pre svega neznalica.
                bolje je znati Pismo nego koristiti alat kojim se Pismo rusi.the end o znanu i neznanju,obecali smo nesto moderatoru,u stvari on i nije trazio samo sugestivno. bar s moje strane tako ostaje. neka ti bude to sa neznanjem,sa demonom u meni itd. ne zameram ti.
   nisam rekao da neko moze posedovati nad znanje ili znanje iznad Bozjeg,vec da ti tako cinis svojim predpostavkama sta je to Bog imao u svom planu,a da tu nemas dokaza. kako bi i imao,kad se Pismo ogradjuje od take vrste moguceg dokaza materijalnog,jer je kljuc za otvaranje duhovnog duhovni kljuc Bozji duh. vrata od drveta se otvaraju kljucem,a vazduh ne.a kako tek Duha Bozjeg misao otvoriti materijalnom igrom reci. to sam napisao. ne mislim da si neznalica a i da jesi ne bi ti to rekao,nije ruzno biti u neznanju ruzno je biti tvrdoglav pa ne teti znati.
    Pismo je pisano doista 15oo god. pisali su ljudi bez da su se ikad mogli sresti,a ipak je u savrsenoj harmoniji. naravno temi ce to biti dishvarmonija jer ti oces da koristis tvrdoglavo odbijanje cinjenica i da ih prepakiras kao trgovac koji pojede banane a posle prodaje kore mesto njih ubedjujuc ljude da su to banane.
         Bog nikada nije trazio nicije pokoravanje ovim onima ili obratno vec da svi ljudi zive u skladu i miru. to je jevandjeoska  poruka. u svrhu tog cilja postavljen je i semafor,logicno. samo treba biti kulturan i sacekati zeleno. policajac je doista nepodmitiv za one koji ruse harmoniju iduc na crveno. u tome je sva "greska" policajca! ali ja tu gresku istog podrzavam,pa ma ja bio zapisan,to je fer.ako gresim,plata je smrt. pa ko me to kaznjava policajac? ne,ja sam sebe!
         bolje je inace biti plitak sud a dovoljno sirok da u njega stane onoliko Bozjega koliko je potrebno za ulazak u nebo,nego uski sud a dubok ali i supalj na dnu iz kojega se sve dobro BVozje u bescenje prosipa na stetu da sud je uvek suh i bezvodan zedjajuci do pakla.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2012, 15:44:00 od bozjicovek »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
Browser
Nokia 070
mob
Samsung 
I nije baš u nekoj harmoniji i ako su imali 1500 godina da ga skockaju.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
bolje je znati Pismo nego koristiti alat kojim se Pismo rusi.

Ono što je dobro ne ruši se, tvoje ''sveto pismo'' je loše pa ga je lako i srušiti.

nisam rekao da neko moze posedovati nad znanje ili znanje iznad Bozjeg,vec da ti tako cinis svojim predpostavkama sta je to Bog imao u svom planu,a da tu nemas dokaza.

To što ne umeš da izraziš svoje misli je još jedan prilog mojim tvrdnjama. Stalno si nedorečen, ispravljaš se, grešiš. Napišeš nešto, a onda tvrdiš da nisi to napisao.
A to da si slep za dokaze je odavno jasno.

...jer je kljuc za otvaranje duhovnog duhovni kljuc Bozji duh.
Već sam ti kazao da si siromašan duhom, zato su ti i tumačenja nakaradna.

nije ruzno biti u neznanju ruzno je biti tvrdoglav pa ne teti znati.
 
Šta te onda primorava da ostaneš u neznanju...seti se, počinje na slovo dSmile

Pismo je pisano doista 15oo god. pisali su ljudi bez da su se ikad mogli sresti,a ipak je u savrsenoj harmoniji. naravno temi ce to biti dishvarmonija jer ti oces da koristis tvrdoglavo odbijanje cinjenica i da ih prepakiras kao trgovac koji pojede banane a posle prodaje kore mesto njih ubedjujuc ljude da su to banane.
Prvo pričaš kako su dokazi nebitni, a onda se pozivaš na činjenice. Ne razumem kao možeš biti toliko nestalan?
Ja ne mogu da osporim da je Beograd glavni grad Srbije zato što je to činjenica, ali ono što ti tvrdiš mi je lako da osporim jer nema utemeljenje u istini.
       
 
Bog nikada nije trazio nicije pokoravanje ovim onima ili obratno vec da svi ljudi zive u skladu i miru. to je jevandjeoska  poruka. u svrhu tog cilja postavljen je i semafor,logicno. samo treba biti kulturan i sacekati zeleno. policajac je doista nepodmitiv za one koji ruse harmoniju iduc na crveno. u tome je sva "greska" policajca! ali ja tu gresku istog podrzavam,pa ma ja bio zapisan,to je fer.ako gresim,plata je smrt. pa ko me to kaznjava policajac? ne,ja sam sebe!
Samo ti nastavi da se kažnjavaš.
 
 
bolje je inace biti plitak sud a dovoljno sirok da u njega stane onoliko Bozjega koliko je potrebno za ulazak u nebo,nego uski sud a dubok ali i supalj na dnu iz kojega se sve dobro BVozje u bescenje prosipa na stetu da sud je uvek suh i bezvodan zedjajuci do pakla.

Analogija sa dubinom i plitkošću uvek je važila za vodene površine, ali kako bi ti ti znao? Eto, propade ti pokušaj da budeš mudar i domišljat.  Smile
Ti si plitka, ustajala bara iz koje ništa dobro ne može izaći, u kojoj nema života i čija je voda otrovna za čoveka.
Možda se osećaš bitno u tvojoj pustari neznanja, ali i u tebi kao i oko tebe vlada samo smrt.
Ništa drugo i ne poznaješ pa si je proglasio životom.
« Poslednja izmena: 18. Mar 2012, 19:53:15 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
bolje je znati Pismo nego koristiti alat kojim se Pismo rusi.

Ono što je dobro ne ruši se, tvoje ''sveto pismo'' je loše pa ga je lako i srušiti.

nisam rekao da neko moze posedovati nad znanje ili znanje iznad Bozjeg,vec da ti tako cinis svojim predpostavkama sta je to Bog imao u svom planu,a da tu nemas dokaza.

To što ne umeš da izraziš svoje misli je još jedan prilog mojim tvrdnjama. Stalno si nedorečen, ispravljaš se, grešiš. Napišeš nešto, a onda tvrdiš da nisi to napisao.
A to da si slep za dokaze je odavno jasno.

...jer je kljuc za otvaranje duhovnog duhovni kljuc Bozji duh.
Već sam ti kazao da si siromašan duhom, zato su ti i tumačenja nakaradna.

nije ruzno biti u neznanju ruzno je biti tvrdoglav pa ne teti znati.
 
Šta te onda primorava da ostaneš u neznanju...seti se, počinje na slovo dSmile

Pismo je pisano doista 15oo god. pisali su ljudi bez da su se ikad mogli sresti,a ipak je u savrsenoj harmoniji. naravno temi ce to biti dishvarmonija jer ti oces da koristis tvrdoglavo odbijanje cinjenica i da ih prepakiras kao trgovac koji pojede banane a posle prodaje kore mesto njih ubedjujuc ljude da su to banane.
Prvo pričaš kako su dokazi nebitni, a onda se pozivaš na činjenice. Ne razumem kao možeš biti toliko nestalan?
Ja ne mogu da osporim da je Beograd glavni grad Srbije zato što je to činjenica, ali ono što ti tvrdiš mi je lako da osporim jer nema utemeljenje u istini.
       
 
Bog nikada nije trazio nicije pokoravanje ovim onima ili obratno vec da svi ljudi zive u skladu i miru. to je jevandjeoska  poruka. u svrhu tog cilja postavljen je i semafor,logicno. samo treba biti kulturan i sacekati zeleno. policajac je doista nepodmitiv za one koji ruse harmoniju iduc na crveno. u tome je sva "greska" policajca! ali ja tu gresku istog podrzavam,pa ma ja bio zapisan,to je fer.ako gresim,plata je smrt. pa ko me to kaznjava policajac? ne,ja sam sebe!
Samo ti nastavi da se kažnjavaš.
 
 
bolje je inace biti plitak sud a dovoljno sirok da u njega stane onoliko Bozjega koliko je potrebno za ulazak u nebo,nego uski sud a dubok ali i supalj na dnu iz kojega se sve dobro BVozje u bescenje prosipa na stetu da sud je uvek suh i bezvodan zedjajuci do pakla.

Analogija sa dubinom i plitkošću uvek je važila za vodene površine, ali kako bi ti ti znao? Eto, propade ti pokušaj da budeš mudar i domišljat.  Smile
Ti si plitka, ustajala bara iz koje ništa dobro ne može izaći, u kojoj nema života i čija je voda otrovna za čoveka.
Možda se osećaš bitno u tvojoj pustari neznanja, ali i u tebi kao i oko tebe vlada samo smrt.
Ništa drugo i ne poznaješ pa si je proglasio životom.
                 ti si se sav pretvorio u neku praznu negaciju.ona bi imala smisla  da su i malo poduprta necimistinskim,ovakop su ciste fraze,pa sad ko ti poveruje.
    pa ako ne bih isao na tvoj teren cinjenica i dokaza ne znam na sto bi se svodilo. ti u duhovnoj raspravci licis na slepog coveka koji redovno stavlja ruku u vatru apsurda.da ti ne skratim uzivanje pristajem a u sebi se ucim i dovijam svedocanstvo kako je strasno biti u neverju. to je moje razmisljanje.
    istina ima dobrwe temelje,samo ih ti ne vidis,jer si se okruzio uhodama lazi koji ti stalno sapucu lepe pesme na uho.
     koliko je"bara"  plitka to ti ne bi mogao odmeriti dok ne bi zaplivao u njoj. tipicno je da kaktusu ne treba puno vode,dok drugoj biljci treba. tako je i sa verom i vernikom. on je srecniji u toj tvojoj presdtsavi o pustinj nego ti u punoj oazi mrtve vode pune otrovnog otpada.
             istina je kao svetlost ili jak bljesak,akoje covek gleda duhom on dozivljava prosvetljenje ako telesan gleda on oslepljuje.i
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
ti si se sav pretvorio u neku praznu negaciju.ona bi imala smisla  da su i malo poduprta necimistinskim,ovakop su ciste fraze,pa sad ko ti poveruje.
To što ti ne poznaješ logiku, drugi zakon termodinamike ili osnove metabolizma ne znači da su to prazne priče, već da je tvoj um prazan. Do sada je pokazano da je tvoj bog demon smrti koji čoveku ne želi večni život i znanje.
Zato si ti onaj koji se  svodi na par fraza o ispunjenosti i Isusu, a da to niko ne može da proveri. Svaka informacija koju sam ti dao lako je proveriva za onoga ko nije opsednut demonom koji ga laže ili ko je dovoljno jak duhom da mu se otrgne.

pa ako ne bih isao na tvoj teren cinjenica i dokaza ne znam na sto bi se svodilo.
Znajući tebe, svelo bi se na utvrdjivanje činjenica, a onda na tvoje potpuno ignorisanje utvrdjenog, kao i do sada.
Neverovatno je i da se ne izviniš kada te uhvate u grešci, da si toliko sitna duša da ne možeš da prihvatiš da nisi u pravu.


ti u duhovnoj raspravci licis na slepog coveka koji redovno stavlja ruku u vatru apsurda.
Onaj koji je rodjen slep i do kraja života ostane slep,  ne zna kako izgleda slepac. Ti si slep za sve, čak i svoju veru ne poznaješ dobro. Nema nade da progledaš.

da ti ne skratim uzivanje pristajem a u sebi se ucim i dovijam svedocanstvo kako je strasno biti u neverju. to je moje razmisljanje.
Jasno mi je da te istina boli, narkoman teško doživljava i samu pomisao da mu uzimaju drogu, tako i ti teško doživljavaš priču o svojoj zabludi. 


koliko je"bara"  plitka to ti ne bi mogao odmeriti dok ne bi zaplivao u njoj.
Mani me tih svojih homoerotičnih insinuacija i predloga. Prvo hoćeš da budeš Isusova nevesta, a sad i ovo.  Smile
Šta nije u redu sa tobom, čoveče?
Jadne tvoje ovce.

tipicno je da kaktusu ne treba puno vode,dok drugoj biljci treba.
Tačno sam znao da ćeš ponovo da pokušaš da budeš pametan i da ćeš da odvališ ovakvu budalaštinu bez obzira na prethodno napisano. Zato sam gore i napisao ''otrovna za čoveka''. Vidiš, koliko si slab duhom, nemaš tu snagu ni da razumeš, ni da saopštiš.

tako je i sa verom i vernikom. on je srecniji u toj tvojoj presdtsavi o pustinj nego ti u punoj oazi mrtve vode pune otrovnog otpada.
Tipično, gubiš koncentraciju i nit, pa pišeš ofrlje, samo da bi napisao.
Ako se vratiš na moj prethodni post videćeš da si ti u  pustinji otrovni izvor vode. Jasno je da ja nikada ne bih pio takvu vodu, nit voljno zašao u takvu pustaru, ali ti po običaju ništa ne razumeš.


stina je kao svetlost ili jak bljesak,ako je covek gleda duhom on dozivljava prosvetljenje ako telesan gleda on oslepljuje.i
A ako je Hrišćanin uzme pod svoje guši je dok svetlost ne utihne, pa hoda po svetu lupajući glavom u zid. Nije šteta po njega, ali je šteta po zidove.
« Poslednja izmena: 19. Mar 2012, 07:13:24 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0
ti si se sav pretvorio u neku praznu negaciju.ona bi imala smisla  da su i malo poduprta necimistinskim,ovakop su ciste fraze,pa sad ko ti poveruje.
To što ti ne poznaješ logiku, drugi zakon termodinamike ili osnove metabolizma ne znači da su to prazne priče, već da je tvoj um prazan. Do sada je pokazano da je tvoj bog demon smrti koji čoveku ne želi večni život i znanje.
Zato si ti onaj koji se  svodi na par fraza o ispunjenosti i Isusu, a da to niko ne može da proveri. Svaka informacija koju sam ti dao lako je proveriva za onoga ko nije opsednut demonom koji ga laže ili ko je dovoljno jak duhom da mu se otrgne.

pa ako ne bih isao na tvoj teren cinjenica i dokaza ne znam na sto bi se svodilo.
Znajući tebe, svelo bi se na utvrdjivanje činjenica, a onda na tvoje potpuno ignorisanje utvrdjenog, kao i do sada.
Neverovatno je i da se ne izviniš kada te uhvate u grešci, da si toliko sitna duša da ne možeš da prihvatiš da nisi u pravu.


ti u duhovnoj raspravci licis na slepog coveka koji redovno stavlja ruku u vatru apsurda.
Onaj koji je rodjen slep i do kraja života ostane slep,  ne zna kako izgleda slepac. Ti si slep za sve, čak i svoju veru ne poznaješ dobro. Nema nade da progledaš.

da ti ne skratim uzivanje pristajem a u sebi se ucim i dovijam svedocanstvo kako je strasno biti u neverju. to je moje razmisljanje.
Jasno mi je da te istina boli, narkoman teško doživljava i samu pomisao da mu uzimaju drogu, tako i ti teško doživljavaš priču o svojoj zabludi. 


koliko je"bara"  plitka to ti ne bi mogao odmeriti dok ne bi zaplivao u njoj.
Mani me tih svojih homoerotičnih insinuacija i predloga. Prvo hoćeš da budeš Isusova nevesta, a sad i ovo.  Smile
Šta nije u redu sa tobom, čoveče?
Jadne tvoje ovce.

tipicno je da kaktusu ne treba puno vode,dok drugoj biljci treba.
Tačno sam znao da ćeš ponovo da pokušaš da budeš pametan i da ćeš da odvališ ovakvu budalaštinu bez obzira na prethodno napisano. Zato sam gore i napisao ''otrovna za čoveka''. Vidiš, koliko si slab duhom, nemaš tu snagu ni da razumeš, ni da saopštiš.

tako je i sa verom i vernikom. on je srecniji u toj tvojoj presdtsavi o pustinj nego ti u punoj oazi mrtve vode pune otrovnog otpada.
Tipično, gubiš koncentraciju i nit, pa pišeš ofrlje, samo da bi napisao.
Ako se vratiš na moj prethodni post videćeš da si ti u  pustinji otrovni izvor vode. Jasno je da ja nikada ne bih pio takvu vodu, nit voljno zašao u takvu pustaru, ali ti po običaju ništa ne razumeš.


stina je kao svetlost ili jak bljesak,ako je covek gleda duhom on dozivljava prosvetljenje ako telesan gleda on oslepljuje.i
A ako je Hrišćanin uzme pod svoje guši je dok svetlost ne utihne, pa hoda po svetu lupajući glavom u zid. Nije šteta po njega, ali je šteta po zidove.
                  ti si u ovim mislima kao macka kad uhvati sosptveni rep pa umislida je uhvatila misa. tako i tvoje replike se svode na tvoje zamisli i tvoje kritike po sosptvenim zamislima,a ne da ti nesto doneses sveze tu u kritici mojih postova. ako ja kazem Bozju misao,ti kazes neznanje,nepismenost.ako mislis da je to korektan dijalog i odgovor meni ne smeta. ja koristim misli Bozje iz Biblije ne svoje u sustini,ti koristis svoje misli.naravno to ti niko ne osporava.ali ako se ovde tema proteze ipak prema Bozjoj reci onda takvi odgovori i takva logika je prazna i bezvodna.ja ne pokusavam da te ubedim u verovanje u Boga,ne posle dva posta ja sam sa tim zadatkom zavrsio. sve ostalo nema tu svrhu.zato je ovo maratonsko umovanje sa tvoje strane jer ti ne donosis konkretne argumente iz reci ,vec licno svoje. recimo ja kazem vidis sunce nas greje,a ti recimo kazes argument,ne cini ti se,sunce u opste ne postoji o cemu pricas! kako ce mo mi onda imati smisleni dijalog ovde?ajde budi realan.ako to radis za neku vrstu citalacke publike onaj ko oce da razume razumece do sada  da  bi se mogao odluciti oce li levo ili desno.
    tema o navodnoj prici da je u edemu bil smrtnost je bila iscrpena posle desetak postova najvise.istim principom kao u prispodobi sa suncem. sa moje tacke gledista sipati samom sebi samo dodatnu kolicinu uzarenog ugljevlja na vec upalenu misao ili glavu je li imao neki smisao.
    ako oces da budes u pravu budi.sebi si.mi smo ipak ovde na forumu prijatelji. bar ja tako osecam prema tebi i drugima. nisucim me nisi opteretio,niti povredio,iskren sam. ti razmisli za dalje.
           nisam ja neupucen covek.niti nerazuman. jednbostavno moje polje je polje je polje vere. to su duhovne stvari. ja razumem da ti to ne da neces vec ne mozes shvatiti. ti na sve to gledas umom i filozofski.to se jednostavno tako ne da.mozes to zvati fikcijom,ali to je tako. kao sto covek ne moze u kosmos bez kiseonika,bar za sad tako i u dubine Bozje se ne moze bez "boce "duha svetoga! kao sto je u jednom postu moderator dotakao vanvremensko i vremensko donekle dosavsi blizu nekih dubokih istina Bozjih  tako i ja stojim u tom duhovnom svetu i duhovnim ocima vidim to sto vidim. ne zacudi me da to neko zove halucinacija,da li bi um ljudski i mogao reci meksu konstataciju,ne verujem. pa ni nauka ne ocekuje slepo da navodni vanzemaljci sa nama odjednom komuniciraju na engleskom,zar ne? a mi ocemo sa BNogom po svaku cenu da se sretnemo samo telesno,sto je skroz nerespektivno i na kraju nemoguce.tako mi smo dva razlicita sveta,ti si svezan za zemni,ja za nebeski. provalija je nepremostiva.mir tebi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7049
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.2
ti si u ovim mislima kao macka kad uhvati sosptveni rep pa umislida je uhvatila misa.
Još da si samo sposoban da demonstriraš kako. Eto, jedini si ti ovde koji se svodi da floskule.

tako i tvoje replike se svode na tvoje zamisli i tvoje kritike po sosptvenim zamislima,a ne da ti nesto doneses sveze tu u kritici mojih postova.
Ovo nema nikakve veze sa mojim zamislima, zakoni prirode i logike su onakvi kakvi jesu. To što ih ti i tvoja hrišćanska braća ne poznajete ili ih ne prihvatate je dokaz tvog lošeg stava.

ako ja kazem Bozju misao,ti kazes neznanje,nepismenost....ja koristim misli Bozje iz Biblije ne svoje u sustini...
1. Nikako nisi dokazao da je to božja misao.
2. Uvek iz premisa izvučeš pogrešan zaključak.

ja ne pokusavam da te ubedim u verovanje u Boga,
Ti si kao jedan moj poznanik koji kaže: Ako bog nije onakav kakvim ga ja zamišljam, onda ne postoji.

To što ja osporavam hrišćanske ideje o JHVH, ne znači da bog ne postoji...trebalo bi da se opet izviniš jer po ko zna koji put impliciraš da je ovde po sredi sukob vernika i ateiste, što sam morao više puta da ti objasnim da nije istina.

zato je ovo maratonsko umovanje sa tvoje strane jer ti ne donosis konkretne argumente iz reci ,vec licno svoje.
Vrati se na početak..ja sam upravo navodio dešavanja, pojave i stanja iz te tvoje knjige, a onda ti davao naučne i logičke podate o tim stanjima...to što je tebi teško da progutaš da je neki hrišćanin pogrešio je tvoj problem.

ja kazem vidis sunce nas greje,a ti recimo kazes argument,ne cini ti se,sunce u opste ne postoji o cemu pricas!
Sad se već glupiraš.
Upravo si ti radio suprotno, postavljajući nešto što je nedokazivo i čega nema kao argument.

ako to radis za neku vrstu citalacke publike onaj ko oce da razume razumece do sada  da  bi se mogao odluciti oce li levo ili desno.
Mislim da je ovde više odluka ko skače u ponor za tobom ili ostaje čvrsto nogama na zemlji.
Mada, svako je već odlučio da li će da zna ili da veruje.

tema o navodnoj prici da je u edemu bil smrtnost je bila iscrpena posle desetak postova najvise.istim principom kao u prispodobi sa suncem. sa moje tacke gledista sipati samom sebi samo dodatnu kolicinu uzarenog ugljevlja na vec upalenu misao ili glavu je li imao neki smisao.
Ako je istina svetlost treba je stalno hraniti i održavati.
A ako hoćeš da sačuvaš svoju glavu zašto se raduješ smrti?

Kažeš iscrpljena...1000 puta ponoviti istinu da bi se čula medju 100000 puta ponovljenim lažima bolje je nego ćutati. Hrišćanska nastranost se predugo održala baš zato što su primorali ljude koju su znali više da ćute ili svoje ovce da ne slušaju.

Ja sam pre par postova postavio hipotetičko pitanje o mogućoj situaciji u Edenu, ali si ti kao i preko drugih stvari prešao i nastavio da zatrpavaš temu verskim govorima.
   
jednbostavno moje polje je polje je polje vere. to su duhovne stvari. ja razumem da ti to ne da neces vec ne mozes shvatiti.
Opet ću da ti ponovim da ovde nema sukoba vernika i nevernika.

ti na sve to gledas umom i filozofski.to se jednostavno tako ne da....
I...zašto si onda tražio dokaz o postojanju smrti u Edenu ili pokušavao da konstruišeš logički odgovor na početku teme?
Čemu sve to, ako na kraju kažeš: Ma, to mora da se oseti.

Upravo si ti u svojoj prvoj poruci na ovoj temi pozivao na ''malo iskrenog umovanja'' i na logičko zaključivanje''zašto bi bog ovo ako je ono'' da bi kada ti je objašnjena faličnost tvog stava povukao se u svoju hrišćansku rupu i iz nje vikao: Nevernici, vi to ne razumete!
To se zove nedoslednost i demonstrirao si je više puta. Jednostavno, ne želiš da prihvatiš istinu i to je tvoj problem.
« Poslednja izmena: 20. Mar 2012, 11:12:58 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.