Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li je smrt u Edenskom vrtu postojala pre ,,pada''  (Pročitano 39065 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
A, ok... ovo je znaci rasprava o imaginarnim univerzumima, kao npr. Star wars i sl... fan fiction... Smiley

U tom slucaju momenat moze biti bilo koji, posto nam tvorac vise nije u mogucnosti dati odgovor. Smiley
Tako je. Smile
Čim završimo ovo, otvaram temu ko je jači ,Skynet ili Matrix? Ali da sad ne skrećemo sa ovoga.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
U Bibliji se pominju dva drvo znanja i drvo života. Bog nakon što su jeli sa prvog isteruje Adama i Evu iz Edena da ne bi sada kada su stekli znanje jeli i sa drva života.

Dakle, Adam i Eva nisu bili besmrtni, potreban je plod sa drva života da bi to postali.
Kada su jeli sa drva znanja Adam i Eva samo postaju svesni svoje smrtnosti.
Ljudi su stvoreni glupi i smrtni.
To je jedna od stvari koje sam hteo da božijičovek primeti u jednoj od prethodnih tema.
Ima još primera za postojanje smrti pre greha u Postanju.
dobro,teo sam odgovoriti upravo makrosu,ali vidim da si i ti takodje ovde zapeo najvazniju udicu za "smrtnost "pre smrtnosti.
 Biblija kaze da je Bog jasno rekao onaj cas kada okusite sa nedozvoljenog drveta,umrecete.kad? kad okusite. zasto bi Bog vec smrtnim ljudima rekao,umrecete  kad okusite rod zabranjeni?malo iskrenog umovanja.Bog je samo onima koji imaju besmrtnost mogao tako nesto reci. zasto. pisao sam vec u temi,zasto Bog... da ako bi neko procitao to sa bebama na navijanje i zivim bebama.,bebama lutkama i bebama sa emocijama...Bog je dao ljudima slobodnu volju tj. izbor,posto je pojam slobodne volje sirok pojam.odlucivanje ili izbor. ako bi on i posle stanja besmrtnoasti hteo doista bica emotivne prirode i refleksije na Boga stvoritelja on im mora dati i pravo izbora. andjeli na nebu,mislite li da nisu besmrtni? ipak trecina je prevarom najmudrijeg med mudracima(intelekt,razum) sotone,pala sa neba. njihov kraj je u ognjenom jezeru. oni su zivi i sad,rade na zemlji opsedajuc ljude(nije lose predstavljeno u temi derek prince,oslobodjenje od demona),a ipak su u fazi suda i druge smrti na kraju vremena.dakle izbor oznacava svako stvorenje da ima pravo zivotnog izbora i to ga cini zivim naspram stvoritelja,(misli se na stanje zivog a ne robotizovanog stvorenja)
    mi se ovde bavimo ocito kako je neko primetio Biblijom i postankom u njoj. onda svaka fikcija poput makrosove se mora zvati filozofskom fikcijom(sad to neko moze uzeti za istinu,to je opet izbor i cena toga ista kao u edemu)
     uplivom greha telo je bilo u fazi smrti,dok dusa ide isto kao i andjelska (palih andjela ) na kraju na dan Suda na isto mesto u drugu smrt.samo smrt tela je bila u pitanju.jedini sudija Bog ima vlast telo i dusu baciti u pakao kazao je Isus i stoga bojte se njega a ne onoga(coveka) koji moze ubiti samo telo,i nista vise,jasno je rekao Gospod.
     kada je pavle ap. propovedao kasno u noc jedno momce je palo sa treceg kata i bilo je mrtvo .pavle se pomolio i rekao tad,ne imajte straha,dusa je njegova jos u njemu.tako telom je bio mrtav ali na molitvi je vracen nazad i u zivot tela,jer dusa jos nije Bozjim promislom uzeta  bila na svoje mesto.
      da ne duzim vise,neka jos neko razlozi.ali sto je moguce vise iz Biblijske stvarnosti,ne iz predpostavke,imaginacije i filozofije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Biblija kaze da je Bog jasno rekao onaj cas kada okusite sa nedozvoljenog drveta,umrecete.kad? kad okusite. zasto bi Bog vec smrtnim ljudima rekao,umrecete  kad okusite rod zabranjeni?
Ne, taj bog kojem se moliš je lažov. Rekao im je da će taj dan umreti, što oni nisu.
Da je hteo da im kaže ovo što ti impliciraš kazao bi im: Postaćete smrtni. Što im nije rekao.


malo iskrenog umovanja.Bog je samo onima koji imaju besmrtnost mogao tako nesto reci.
Ja ne očekujem od tebe da budeš iskren pa da kažeš da sad ova tvoja tvrdnja nema osnova.
Ako ja tebi kažem: Progutaj otrov i umrećeš, to ne znači da si ti besmrtan, već da će to da ti oduzme život.
Ako ti policajac kaže: Pomeri se i pucaću, to ne znači da imaš nepropadljivo telo, nego baš suprotno.

pisao sam vec u temi,zasto Bog... da ako bi neko procitao to sa bebama na navijanje i zivim bebama.,bebama lutkama i bebama sa emocijama...
Samo da znaš da si se ti tu pokazao mnogo razumniji od demona kojem se moliš. Neću da pričam dalje o tome, to je druga tema.

uplivom greha telo je bilo u fazi smrti,dok dusa ide isto kao i andjelska (palih andjela ) na kraju na dan Suda na isto mesto u drugu smrt.samo smrt tela je bila u pitanju.jedini sudija Bog ima vlast telo i dusu baciti u pakao kazao je Isus i stoga bojte se njega a ne onoga(coveka) koji moze ubiti samo telo,i nista vise,jasno je rekao Gospod.
Koju ti Bibliju čitaš? Nema duše bez tela. - ali ni ovo nije tema.

kada je pavle ap. propovedao kasno u noc jedno momce je palo sa treceg kata i bilo je mrtvo .pavle se pomolio i rekao tad,ne imajte straha,dusa je njegova jos u njemu.tako telom je bio mrtav ali na molitvi je vracen nazad i u zivot tela,jer dusa jos nije Bozjim promislom uzeta  bila na svoje mesto.
Možemo do ujutro da izmišljamo priče, ali da se držimo teme.

Dakle...
Da je Adam imao besmrtnost, JHVH bi mu kazao postaćeš smrtan, a ne umrećeš.
Uz to ga je slagao, jer Adam nije umro taj dan.
Smrt nije mogla da bude ni duhovna, jer telo bez duha nije živo, bar ne po biblijskom tumačenju.
Drvo života pruža besmrtnost smrtnom biću, ne može dati besmrtnost besmrtnom. To mu je i funkcija. Ostalo je puko priželjkivanje i pogrešno tumačenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Vidi.. ako vec pricas o zivotu i besmrtnosti, onda se svakako poteze pitanje smrti.

Organizam se sastoji od energije... energiju nije moguce stvoriti ni unistiti, vec prelazi iz jednog oblika u drugi. Prema tome, ni smrt ne postoji i besmrtnost je redovno stanje stvari. Smiley






Upravo tako  Smile Ja obicno kazem ako imas pitanja o smrti okreni udzbenk iz fizike za 6sti osnovne (bar je to tamo pisalo u moje vreme pre jedno 250 godina).

Ta logika telo+duh=dusha za mene ne drzi vodu - ne vidim logiku pojmova koji se koriste.

Iz koncepta jedinstva - sve je jedno - svako deljenje Jednog je prividno i postoji samo kao funkcija multipliciranja iskustva. Dusha je za mene isto sto i duh - ako se  to smatra nasom nepromenljivom sustinom. Telo je ljustura - prevozno sredstvo kroz ovaj svet. Dushi je potrebno telo da bi proslo korz iskustva i razumelo sopstvenu odluku da iskusi "pad". Realno pada nikada nije bilo ali energija kreacije zelje (da se iskusi pad) mora da se zadovolji jer svaka kreativna misao u univerzumu uvek dobija realizaciju. Drugim recima: uvek dobijas ono sto zelis - samo vodi racuna o tome sta zelis - nema reklamacija!

A uzgred budi receno svi znaju da Skynet sukz big time Smile
« Poslednja izmena: 14. Jan 2012, 21:46:04 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Biblija kaze da je Bog jasno rekao onaj cas kada okusite sa nedozvoljenog drveta,umrecete.kad? kad okusite. zasto bi Bog vec smrtnim ljudima rekao,umrecete  kad okusite rod zabranjeni?
Ne, taj bog kojem se moliš je lažov. Rekao im je da će taj dan umreti, što oni nisu.
Da je hteo da im kaže ovo što ti impliciraš kazao bi im: Postaćete smrtni. Što im nije rekao.


malo iskrenog umovanja.Bog je samo onima koji imaju besmrtnost mogao tako nesto reci.
Ja ne očekujem od tebe da budeš iskren pa da kažeš da sad ova tvoja tvrdnja nema osnova.
Ako ja tebi kažem: Progutaj otrov i umrećeš, to ne znači da si ti besmrtan, već da će to da ti oduzme život.
Ako ti policajac kaže: Pomeri se i pucaću, to ne znači da imaš nepropadljivo telo, nego baš suprotno.

pisao sam vec u temi,zasto Bog... da ako bi neko procitao to sa bebama na navijanje i zivim bebama.,bebama lutkama i bebama sa emocijama...
Samo da znaš da si se ti tu pokazao mnogo razumniji od demona kojem se moliš. Neću da pričam dalje o tome, to je druga tema.

uplivom greha telo je bilo u fazi smrti,dok dusa ide isto kao i andjelska (palih andjela ) na kraju na dan Suda na isto mesto u drugu smrt.samo smrt tela je bila u pitanju.jedini sudija Bog ima vlast telo i dusu baciti u pakao kazao je Isus i stoga bojte se njega a ne onoga(coveka) koji moze ubiti samo telo,i nista vise,jasno je rekao Gospod.
Koju ti Bibliju čitaš? Nema duše bez tela. - ali ni ovo nije tema.

kada je pavle ap. propovedao kasno u noc jedno momce je palo sa treceg kata i bilo je mrtvo .pavle se pomolio i rekao tad,ne imajte straha,dusa je njegova jos u njemu.tako telom je bio mrtav ali na molitvi je vracen nazad i u zivot tela,jer dusa jos nije Bozjim promislom uzeta  bila na svoje mesto.
Možemo do ujutro da izmišljamo priče, ali da se držimo teme.

Dakle...
Da je Adam imao besmrtnost, JHVH bi mu kazao postaćeš smrtan, a ne umrećeš.
Uz to ga je slagao, jer Adam nije umro taj dan.
Smrt nije mogla da bude ni duhovna, jer telo bez duha nije živo, bar ne po biblijskom tumačenju.
Drvo života pruža besmrtnost smrtnom biću, ne može dati besmrtnost besmrtnom. To mu je i funkcija. Ostalo je puko priželjkivanje i pogrešno tumačenje.
lose zakljucivanje,prvi put moram ti tako reci,zato cu sacekati sa odgovorom,a ti preispitaj napisano.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Upravo tako  Smile Ja obicno kazem ako imas pitanja o smrti okreni udzbenk iz fizike za 6sti osnovne (bar je to tamo pisalo u moje vreme pre jedno 250 godina).
Mislim da znam na sta misliš, to ću kasnije da pomenem svima koji zagovaraju Adamovu besmrtnost. Smile

Ta logika telo+duh=dusha za mene ne drzi vodu - ne vidim logiku pojmova koji se koriste.
To piše u knjizi Postanja, a kako je o njenim likovima reč...


A uzgred budi receno svi znaju da Skynet sukz big time Smile
Skynet kiborzi (i ostali uredjaji) su mašine koje uče i prilagodjavaju se za razliku od Matrix Sentinelsa koji samo jurišaju napred, tako da... Smile



lose zakljucivanje,prvi put moram ti tako reci,zato cu sacekati sa odgovorom,a ti preispitaj napisano.
Samo se ti baci na apologetsku literaturu, konsultuj se sa braćom, napregni koju moždanu ćeliju, pa se vrati, čekamo te. 
« Poslednja izmena: 15. Jan 2012, 02:05:52 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke leet
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Biblija kaze da je Bog jasno rekao onaj cas kada okusite sa nedozvoljenog drveta,umrecete.kad? kad okusite. zasto bi Bog vec smrtnim ljudima rekao,umrecete  kad okusite rod zabranjeni?
Ne, taj bog kojem se moliš je lažov. Rekao im je da će taj dan umreti, što oni nisu.
Da je hteo da im kaže ovo što ti impliciraš kazao bi im: Postaćete smrtni. Što im nije rekao.


malo iskrenog umovanja.Bog je samo onima koji imaju besmrtnost mogao tako nesto reci.
Ja ne očekujem od tebe da budeš iskren pa da kažeš da sad ova tvoja tvrdnja nema osnova.
Ako ja tebi kažem: Progutaj otrov i umrećeš, to ne znači da si ti besmrtan, već da će to da ti oduzme život.
Ako ti policajac kaže: Pomeri se i pucaću, to ne znači da imaš nepropadljivo telo, nego baš suprotno.

pisao sam vec u temi,zasto Bog... da ako bi neko procitao to sa bebama na navijanje i zivim bebama.,bebama lutkama i bebama sa emocijama...
Samo da znaš da si se ti tu pokazao mnogo razumniji od demona kojem se moliš. Neću da pričam dalje o tome, to je druga tema.

uplivom greha telo je bilo u fazi smrti,dok dusa ide isto kao i andjelska (palih andjela ) na kraju na dan Suda na isto mesto u drugu smrt.samo smrt tela je bila u pitanju.jedini sudija Bog ima vlast telo i dusu baciti u pakao kazao je Isus i stoga bojte se njega a ne onoga(coveka) koji moze ubiti samo telo,i nista vise,jasno je rekao Gospod.
Koju ti Bibliju čitaš? Nema duše bez tela. - ali ni ovo nije tema.

kada je pavle ap. propovedao kasno u noc jedno momce je palo sa treceg kata i bilo je mrtvo .pavle se pomolio i rekao tad,ne imajte straha,dusa je njegova jos u njemu.tako telom je bio mrtav ali na molitvi je vracen nazad i u zivot tela,jer dusa jos nije Bozjim promislom uzeta  bila na svoje mesto.
Možemo do ujutro da izmišljamo priče, ali da se držimo teme.

Dakle...
Da je Adam imao besmrtnost, JHVH bi mu kazao postaćeš smrtan, a ne umrećeš.
Uz to ga je slagao, jer Adam nije umro taj dan.
Smrt nije mogla da bude ni duhovna, jer telo bez duha nije živo, bar ne po biblijskom tumačenju.
Drvo života pruža besmrtnost smrtnom biću, ne može dati besmrtnost besmrtnom. To mu je i funkcija. Ostalo je puko priželjkivanje i pogrešno tumačenje.
lose zakljucivanje,prvi put moram ti tako reci,zato cu sacekati sa odgovorom,a ti preispitaj napisano.
nemam drugog konsultanta osim Bozju rec. rekao sam ti da prvi put malo razmislis o svojim zakljucivanjima,ocekivao sam realisticniji odgovor.  to je bio razlog pre nego odgovorim.
    najpre kada nastavnik zada formulu na tabli,ucenik bi trebao da ceka i na resenje iste inace od formule nema vajde. tako bi trebao do kraja citati mesto koje si zapoceo,o tome da je Bog rekao adamu onaj dan kad okusi umrecete,da navodno nije ispunio to,jer taj dan nije jmro,ne odmah. danas kada se rodi dete nakon izvesnog rasta u umu ono cuje ili shvati videvsi prvu smrt oko sebe da i njega to ceka.i ako je smrt za njega mozda pripremljena tek iducih 90 leta Gospodnjih ali to ne menja stanje u njegovom umu da je smrtan. tako i adam,nije Bog rekao umreces isti cas,jer onda Bog ne bi mogao reci pre toga mnozite se i napunite zemlju. najbolji primer i objasnjenje je ako ne stanemo na jednoj reci,vec realno cekamo resenje" formule" takoda vidimo u daljem tekstu da je Bog rekao mu da je od praha i u prah ce se vratiti. Bog buduci Bog ljubavi je imao u planu i svoju zrtvu za popravak covekovog pada. to je Isus. hiljadu godina i hiljada godina kao jedan dan. niti jedan covek posle njega nije dogurao ceo dan 1000 god zivota. matusal je bio najblizi toj cifri. tek dolaskom Hrista i postavljanjem hiljadugodisnjeg carstva(o cemu ima toliko prorocanstava) sotona uzrocnik od prvog dana stanja smrti bice svezan u vreme 1000 god i onda ce smrt biti svezana te ce covek doziveti 1000 god.prvi put,ceo jedan Bozji dan,a nakon toga sotona ce ponovo na kratko biti pusten i opet ce zavesti ljude te ce krenuti ka Hristu i svetima na jerusalim. dalji dogadjaji nisu vec tema ovde. no i tako mozes sagledali Bozju rec. ali vi vise volite svoje misljenje i svoje licno umovanje i sad mi o tome mozemo danima ovde.
   Bog ne bi bio Bog ako bi greh ostavljao nekaznjenim,kao sto ne bi bio pravedni Bog ako ne bi coveku palom dao sansu da se vrati u prvobitno stanje nakon iskusenja,a pisano je zasto ono mora svako stvorenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
najpre kada nastavnik zada formulu na tabli,ucenik bi trebao da ceka i na resenje iste inace od formule nema vajde.

To možda kod tebe, lošeg učenika koji uz to uči iz lošeg udžbenika...neki učenici koji su razboriti reše formulu i pre nastavnika.

...jedan dan kao hiljadu godina i hiljada godina kao jedan dan. niti jedan covek posle njega nije dogurao ceo dan 1000 god zivota. matusal je bio najblizi toj cifri.
Ako smo nešto naučili od Kreacionista to je da hebrejska reč za dan nikada ne označava dug vremenski period i nikakvo drugo objašnjenje ne stoji. Dan označava period od 24 časa i to je jedina istina.

Razmišljaj, Bog se obraćao Adamu kojemu je jedan dan dug kao jedan dan, a ne sebi.

+Ti kao ''vrli Hrišćanin'' (što je oksimoron), bi trebalo da veruješ Hristu i tvrdiš da ima ljudi koji su živi već 2000 godina.Ali to je druga tema, podučiću te tome kad završimo sa ovim.

ali vi vise volite svoje misljenje i svoje licno umovanje i sad mi o tome mozemo danima ovde.
Jel misliš na periode od 24 sata ili na par hiljada godina?  Smile
(Samom sebi daješ odgovore, ali još nisi svestan - tvoj razum se bori protiv tvoje verske zablude)

Bog ne bi bio Bog ako bi greh ostavljao nekaznjenim,kao sto ne bi bio pravedni Bog ako ne bi coveku palom dao sansu da se vrati u prvobitno stanje nakon iskusenja,a pisano je zasto ono mora svako stvorenje.
Ne vidim odakle ti pravo da pripisujš atribute bogu i šta on mora ili ne da uradi - ali da ne širimo temu.

Dakle, ponovo...Adam je bio smrtan od nastanka, jedino mu je Drvo života moglo dati besmrtnost
(Učeniče, kasnije, kada ukapiraš ovu lekciju,  ćemo pokazati i na koje načine je smrt bila pojava u Edenu i pre tzv. ,,Pada'')

Domaći zadatak: Ponudi svoje objašnjenje potrebe postojanja Drveta večnog života.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2012, 12:16:51 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
Nokia 
Pregragon sto se , covece, uhvati Biblije toliko? Znas i sam da su Bibliju ljudi prilagodjavali po svom nahodjenju i dopisivali i brisali.
Dabome da je njena osnovna poruka ljubavi i mira ostala netaknuta ali to samo zato sto svako od nas nosi taj deo u sebi.


Ja mislim da su praaotac i pramajka bili smrtni , kao sto su smrtni moji otac i majka , i ja.
Nasi nivoi Znanja su strasno mali da bi mogli da shvatimo Kreatora, zato mislim da nam energija ne dozvoljava dug zivot. Ovo sto mi sada zivimo je vrlo malo. Nedovoljno.

Kad bi sve energetske tacke naseg tela bile otvorene covek bi ziveo mnogo duze. Jer bi mogao da isceli svoje boljke....
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Pregragon sto se , covece, uhvati Biblije toliko? Znas i sam da su Bibliju ljudi prilagodjavali po svom nahodjenju i dopisivali i brisali.
Želiš da živiš zdravo i mnogo duže, a Biblija i njeni sledbenici su direktno odgovorni što to nije slučaj.
Zato.

S druge strane, Hrišćanstvo je nešto što je imalo veliki uticaj i na kulturni život našeg podneblja, pa smatram da ga treba poznavati, a ne samo verovati na reč onima koji žive od njega.

Dabome da je njena osnovna poruka ljubavi i mira ostala netaknuta ali to samo zato sto svako od nas nosi taj deo u sebi.
Biblija ti više dodje kao priručnik za rat i specijalni rat. Ali hajde da ne pričamo na ovoj temi o teme.  Smile
« Poslednja izmena: 15. Jan 2012, 12:26:37 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 24
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.