Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poreklo izraza "patriJota™","naciJonalista™","nebeski narod™" i  (Pročitano 14211 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung Galaxy IIs

(Grande merde del torro)


Stanislave,ja ovde vidim brdo tvojih(a i tudjih) sranja,ali ne i konkretan odovor - ko je izmislio pomenute pojmove koje ti i tebi slicni volite da trpate drugima u usta.

Tri dana prodje,ti jos nemas odgovor... pusti nas tih svojih prirucnika i pamfleta koje drzis pored kompa za prvu pomoc(i figurativno,i bukvalno,jer ne sumnjam da ti skoci adrenalin kada vidis LDP logo)

Nego ti nama lepo reci,i daj dokaz,koji govori o tome kada je,gde,kako i ko izgovorio "patriJota" ili "naciJonalista".


Evo,Niksu nije mrzelo da trazi ovo za "nebeski narod",iako je u stvari cilj bio da ti malo pokrenes dupe i potrazis to po netu,posto kao i Danilo,Zglavkar i ostali mali wanna-be-ameri,ne prestajes da meljes o tome.
Nije ni mene mrzelo da trazim tebi i Maradicu,dvojci konjina koji pamte samo ono sto im se svidja,ono za izjave EU o sigrnoj kandidaturi odmah nakon izrucenja Mladica.(sad to sto vi priznajete samo Spigl i BBC,to je drugo...)

Ajde ne budi lenj,vec pravi Evropejac,koji stoji iza svojih tvrdnji  Smile ,pa nam daj dokaze.  Smile

Pojam patriJota sa boldovanim velikim J sam ja prvi put upotrebio na forumu, samo pod drugim nick-oom. Crowz ovo može da proveri.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Alcatel 
Bravo care, PatriJota i Jevropejac, to mu dođe na isto.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Prvo,ma,pusti ti Crowza,covek verovatno uziva u odmoru,daleko od tebe i ostatka trol dream-tima.Nadji ih ti sam... stanko.  Smile

Koristis te i slicne druge bljuvotine vec godinama,postao si trol-veteran(da ne kazem gad),za sve imas odgovor i opravdanje,a sad te mrzi da nadjes svoj stari post...  Smile  Treba cika Crowz da te vadi sad iz govana...  Smile Nemoj tako,de,to pravi pro-zapadnjaci i Evropejci ne rade.  Smile


Drugo,ti si mozda govorio medju prvima na forumu,ali nisi je izmislio.Samo si je cuo,od nekog sebi slicnog mrsomuda,i preneo je ovde.

Ono sto nas zanima je kako su ti izrazi,i "patriJota" i "naciJonalista" nastali.Jer,po jednoj verziji price,to je ismevanje gramatike pojedinih politicara ili gradjana(neistomisljenika pro-zapadnjaka),a ja do dan danas ne videh ni jedan dokaz za ove tvrdnje,niti sam ikad cuo nekog da tako govori.Ko sto nisam naleteo ni na Srbina koji zaista umislja da su Srbi nebeski narod.

Trece,polako,ovo su samo prva tri izraza kojima se vi pojedinci non-stop koristite bez "pokrica".  Smile
Posle da nam objasnis pojam "Srbija - genocidna nacija".  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 20:43:25 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Alcatel 
Više volim da budem patriJota nego Jevropejac.  Smile
Evo šta nađoh na netu , u vezi "nebeskog naroda" :

Sintagmu nebeski narod prvi je upotrebio nemački istoričar Brikner pišući o indijskom svetilištu Edit Sar u dolini Sinda citiravši jednu dravidsku legendu koja kaže da su došli stranci koji su obožavali nebesa(arijevci) i sebe nazivali nebeskim narodom. Edit Sar se sastojao od niza vatrišta na piramidama a služili su obožavanju Sunca- Surja.  Vezivanje nebeskog naroda za Srbe potiče od onoga Sar u nazivu svetilišta jer sar na sanskritu znači blistavo sjajno.  Edit u korenu ima "di"- sjajno, blistavo, kao i koren imenice Sar(b).
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 21:20:02 od Perudji »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
HTC One
@Hkj, odavno smo prozborili koju o ovome... i opet cu te pitati - sta te zabole i sto te nervira toliko taj PatriJota? Ja to nigde nisam video/cuo osim ovde na forumu... pricao sam milion puta sa raznim liberalnim likovima, cedistima i inima, i nikad niko uzivo u razgovoru noje upotrebio taj izraz.

Sustina - koga zabole za izraz.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
MSIE8.0
Mislim da je sve to delo nekih ultra nacionalista, izdajnika i prozapadnjaka.  Svi su ludi, svi na svoj nacin.
Evo kod Hrvata na primer, termin Sveta Zastava, dakle ja mislim da smo svi mi Sloveni pomalo bolesni u glavu kada se zamajavamo glupostima.

Nego malo muzike

IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
@Hkj, odavno smo prozborili koju o ovome... i opet cu te pitati - sta te zabole i sto te nervira toliko taj PatriJota? Ja to nigde nisam video/cuo osim ovde na forumu... pricao sam milion puta sa raznim liberalnim likovima, cedistima i inima, i nikad niko uzivo u razgovoru noje upotrebio taj izraz.

Sustina - koga zabole za izraz.  Smile

Pa,nije bas... voleo bih ja da mozemo svi tako,ali ne mozemo,bas zato sto vec 20 godina imamo istu reputaciju kao Hitler.



Prvo,taj izraz sam cuo par puta i na televiziji,i video ga i u pisanom izdanju.Na TVu sam cuo kad je neki matori iz LDPa(poznatiji je,al ne mogu da se setim ko tacno,znam da ladi jaja u skupstini) srao o" "patriJotama" na internetu ".Dakle,radi se o narodnom poslaniku koji koristi pogrdne nazive i etiketira ljude bez osnova i dokaza.Takodje,naletao sam na ove izraze na jos par mesta i cuo ih i od par drugih ljudi.Nije samo na forumima.
U nekim zemljama se pokrecu sudski sporovi i za mnogo "lakse" izjave,bez obzira od koga poticu.Samo u slucaju Srbije,poslanik moze da izmislja i laze,a ceo narod bude etiketiran,sto od domacih smradova,sto od stranih,i da opet niko ne odgovara.

Drugo,muka mi je vise od tog stalnog pljuvanja i izmisljanja o Srbiji.Ljudi ovde ni ne shvataju koliko se stete nama nanosi samo tim lazima.Turizam,odnosno stvaranje lose slike kod stranaca je najmanji problem od svih.
Mnogo je veci problem stvaranje iste kod drugih drzava.I pre nego sto mi neko kaze da EU sigurno to ne bi uradila tek tako,da podsetim na to da su i Evropski zvanicnici obicni ljudi od krvi i mesa,skloni greskama,uticajima i subjektivizmu.


Mislim,na kraju krajeva,odakle pa da dodju do istine? Od BBC-a? Euronews-a? Od svojih indoktriniranih kolega? Ili onih drugih,potplacenih kolega? Mozda od misljenja javnog mnjenja koje se obicno svodi na "u,to su oni mali divljaci sa Balkana pored one Bosne gde smo slali trupe 90ih"?

Ili mozda sami Srbi i Srbija? Pa,to mu dodje isto-novine pune naslova "jao,jao,propadosmo", televizija Natase Kandic,Sonje Liht i ostalih abominacija,Tadica koji se izvinjava za sta god stigne, nedeljnici puni gomile sranja frustriranih neuspelih novinara,forumi i internet raznih Stanislava sa svojim pricama o ultra-mega-giga nacionalizmu, sovinizmu, fasizmu, rasizmu, diktaturi, komunizmu,zli dusi...(ubaciti po volji) a sam narod neke melanhonije i depresije,umisljajuci da je najgori na svetu i jedini koji ima mane,upravo zavaljujuci ljudima poput Stanislava i ostalih svinja koje rado seru,al prstom ne mrdaju,ili samo beze ko kukavice u inostranstvo,pa onda ili odande nastave da seru,umisljajuci pritom kako su oni,za razliku od ostatka Srba,uspeli u zivotu jer nee zive vise ko klosari,nego kao robovi ( vau... ),ili se pak,vrate podvijenog repa pa se opet izjedaju sto su opet u istoj rupi iz koje su bezali ceo zivot.

Zbog svih tih stvari,Srbija i dalje ima ukaljan ugled,usadjenu depresiju i pesimizam i veliku stetu i gubitke.
Ovakvi nazivi,fakticki lazi i izmisljotine koje vredjaju sve Srbe i koji kruze medijima danas,jedan su od uzroka tih problema i stoga ih napokon treba ukloniti.

Nije dovoljno sto smo jos 90ih dobili pecat "zlikovci" koji i dan danas nosimo.Nije dovoljno sto robijamo i za svoje,i za tudje zlocine.Nije dovoljno sto smo zarad "dobrosusedskih odnosa" i "stabilnosti regiona" ostali i bez privrede,i teritorije,i naroda,i suvereniteta.Nije dovoljno sto nema filma u kome Srbi nisu predstavljeni kao zla ili pijana goveda(zavisi da li su autori zavrsili "High School",ili "College",odnosno da li znaju razliku izmedju pojmova "Siberia" i "Serbia").Nije dovoljno sto zapadnjacki mediji samo cekaju priliku da od neceg banalnog naprave frku i opletu po nama.Nije dovoljno sto je ceo narod odlucio da je lakse potonuti u neku depresiju i mrzeti sebe,nego uraditi nesto... nego mi jos povrh svega toga trebaju Stanislav,LDP i ostale svinje,koje nikada nece ni prstom da mrdnu,ali ce rado da uniste i ono malo vere,nade i optimizma sto je ostalo.  Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2012, 01:03:58 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy IIs
@Hkj, odavno smo prozborili koju o ovome... i opet cu te pitati - sta te zabole i sto te nervira toliko taj PatriJota? Ja to nigde nisam video/cuo osim ovde na forumu... pricao sam milion puta sa raznim liberalnim likovima, cedistima i inima, i nikad niko uzivo u razgovoru noje upotrebio taj izraz.

Sustina - koga zabole za izraz.  Smile

Rekao sam mu da mislim da sam ja prvi put upotrebio izraz patriJota. Zato se koristi samo ovde na forumu.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Alcatel 
@Hkj, odavno smo prozborili koju o ovome... i opet cu te pitati - sta te zabole i sto te nervira toliko taj PatriJota? Ja to nigde nisam video/cuo osim ovde na forumu... pricao sam milion puta sa raznim liberalnim likovima, cedistima i inima, i nikad niko uzivo u razgovoru noje upotrebio taj izraz.

Sustina - koga zabole za izraz.  Smile

Rekao sam mu da mislim da sam ja prvi put upotrebio izraz patriJota. Zato se koristi samo ovde na forumu.

Dobro nemoj se nervirati, zaslužio si medalju za inovaciju:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
 Smile Uobrazio se covek malo.  Smile Uveo tu rec na forum,pa umislio da je automatski i autor.  Smile


Elem... sad kad smo (kao) razresili tu misteriju,bi li nam Stanislave objasnio sledecu na redu - poreklo i znacenje tvrdnje da je Srbija genocidna nacija?  Smile
« Poslednja izmena: 06. Jan 2012, 14:42:38 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.