Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tp link router wr543g ne mogu pristupiti konfiguraciji  (Pročitano 7322 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
http://desmond.imageshack.us/Himg440/scaled.php?server=440&filename=94487335.png&res=medium uradio sam kako si rekao -  nadam se da ce se videti dobro   Smile
« Poslednja izmena: 29. Dec 2011, 13:44:33 od nikola67213455 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Buduci da imas ruter, verovatno imas i drugi racunar, probaj sa njega da pristupis ruteru nakon reseta koji sam ti objasnio.

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
i na drugom racunaru imam isti problem http://img192.imageshack.us/img192/8854/31883742.png -- resetovao sam  i to nekoliko puta... sve kako si mi ti lepo objasnio ali nista se ne desava Smile
« Poslednja izmena: 30. Dec 2011, 17:38:49 od nikola67213455 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Ok. Podesi mreznu kartu racunara ovako:

Ip : 192.168.1.2
Subnet : 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

Onda ides na start, pa u polju iznad starta kucas cmd, pa enter.

Kad ti se otvori pinguj ruter komandom: ping 192.168.1.1 i javi rezultate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
e crowz svaka cast... podesio sam,pingovao sent = 4, lost = 0  , pristupio routeru 192.168.1.1 odradio podesavanja po onom prirucniku sto sam dobio uz njega ali opet problem http://desmond.imageshack.us/Himg692/scaled.php?server=692&filename=routerconected1a.png&res=medium nece da ga ocita racunar - trebao bih vidjeti u donjem desnom uglu svoj ruter medjutim ??- da li trebam u mreznoj kartici kucati nesto za DNS server???? Smiley 1  Smile
http://img198.imageshack.us/img198/4687/networkk2.png ili neka dodatna podesavanja na samom routeru?
hvala unapred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
e crowz svaka cast... podesio sam,pingovao sent = 4, lost = 0  , pristupio routeru 192.168.1.1 odradio podesavanja po onom prirucniku sto sam dobio uz njega ali opet problem    http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=router2012network.png&res=medium
- do ovoga sam dosao tako sto sam podesio ruter u operation mode => broadbend router  Smile
« Poslednja izmena: 01. Jan 2012, 14:21:40 od nikola67213455 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Ajmo malo drugacije sada. Napisi sve od pocetka ali odredjenim redosledom.

Koji net imas? DSL, kablovski, wireless?

U zavisnosti od odgovora, dalje napisi kako je sve to konfigurisano. (dakle, pocnes onako: net dolazi tako i tako, iz tog i tog uredjaja ide do ovog rutera)

Moras detaljnije da objasnis, posto vidim da na ruteru nisi ni dobio wan IP, a podesen ti je pppoe. Mogao bi da probas da li mozes da se povezes sa ruterom, a da ga ne kacis na modem ili sta vec imas, vec samo da proveris da li tako funkcionise. (prethodno resetuj ruter, podesavanja ce ti ponovo biti fabricka)

Jos jedna stvar, a to su dve stvari. Ovaj ruter ima dva operativna moda, ap klijent ruter i ap ruter.

Ap klijent ruter mod sluzi da se bezicno kacis na mrezu svog provajdera, a ruter koji imas prenosi to na tvoje racunare.
Ap ruter mod sluzi za dsl/kablovski internet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
e ovako.. imam ADSL internet, router podesen u ap router mod , IP sam takodje ukucao, to je korak posle ppoe mod-a ( u pppoe mod nisam postavljao napamet, nazvao sam firmu od koje dobijam net i oni su mi rekli da ga stavim u pppoe mod - tako da mislim da tu nije greska ) , veza izmedju routera i compa je ista i kad je net ukljucen i kad nije http://img40.imageshack.us/img40/9950/dslnet.png - ( kabal od neta je ustekan u ruter, ne direktno u racunar pa tako da ne bude zabune ) ,medjutim ja sam uspeo da pristupim internetu "indirektno" , ako se moze tako reci, tj. konekcijom preko wdsl i normalno funkcionise preko routera, samo sto se ne mogu direktno konektovati na router... zahvaljujem se na pomoci  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jan 2012, 12:23:07 od nikola67213455 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
LG Nexus 5
Hvala na detaljnom objasnjenju...

Samo nikako da odjednom napises sve podatke. Sto je najjace, ja uopste sada ne znam jel tebi internet funkcionise ili sta tebi konkretno treba? Smiley

Citat
imam ADSL internet

Imas li dsl ruter ili modem? Imas li staticku IP ili dinamicku?

Citat
router podesen u ap router mod , IP sam takodje ukucao

Gde si kucao IP? Ip se kuca samo ako imas staticku realnu ip adresu.


Da se mi ne bi ovako nastavljali jos jedno mesec dana, eventualno i dva, preuzmi ovaj pdf fajl, poglavlje 5 pogledaj i bice ti sve mnogo jasnije.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
wr543g.pdf (1528.25 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
e hvala ti puno.... internet trenutno imam preko rutera, tako da je problem u sustini resen, ali pored rutera pise limited access http://img40.imageshack.us/img40/9950/dslnet.png pa me to malo zbunjuje, ali to je sada ne bitno s obzirom da imam net  Smile , hahaha to je mozda za neku novu temu .... ali kao sto si rekao da se ne bi razvlacili ovuda 2 - 3 meseca ..... procitacu ovaj pdf fajl i verujem da ce biti od koristi.... _Hvala celoj ekipi koja je pomogla, a najvise tebi crowz... pozdrav   Smile   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.17 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.