Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radio beograd 202 slavi katolički božić. Emisija Otisak duše  (Pročitano 25178 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Posebno sto,za razliku od katolika,pravoslavci nikome ne namecu svoju religiju,niti idu po ulici i pricaju ljudima kako ce zavrsiti u paklu jer nisu isli u nedelju u crkvu i prespavali liturgiju,i slicno...

Sad, osim jehovinih svedoka ne znam ko to jos radi, nisam do sada video katolika da prica ljudima na ulici da ce da zavrse u paklu, da sretnem takvog, bas bih voleo diskusiju, pocevsi sa pitanjem gde su zavrsili konkvistadori  Smile


Prvo,da je bila zaista tako mala,ne bi njegovi zemljaci licno probali da ga ubiju 40 puta.
Proveri-uopste ih nije bilo malo.


Samo dva ozbiljnija pokusaja, sto nije pokazatelj da je gomila bila protiv njega, nego par njih koji su hteli da budu kalifi umesto kalifa. Kad bi rekli jedan posto, preterali bi dobro


Ne bih da vredjam,ali moram da se vratim na onu pricu - kada ti budes ziveo opet ovde,i postao meta ili zrtva SPC propagande,nametanja,cega god... onda cu rado cuti tvoju pricu.A ovako je malo kontradiktorno da slusam tvoje zalbe dok blejis u fotelji na drugom kraju kontinenta.

Posebno sto,za razliku od katolika,pravoslavci nikome ne namecu svoju religiju,niti idu po ulici i pricaju ljudima kako ce zavrsiti u paklu jer nisu isli u nedelju u crkvu i prespavali liturgiju,i slicno...

Te stvarno ne razumem,na koji to nacin pravoslavlje ikoga ugrozava ovde,a kamoli na 2000,3000,5000 km...

Govorimo o hriscantsvu uopste, jasno da danas ne spaljuju vise na lomaci, govorimo o ranijim vremenima
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Sad, osim jehovinih svedoka ne znam ko to jos radi, nisam do sada video katolika da prica ljudima na ulici da ce da zavrse u paklu, da sretnem takvog, bas bih voleo diskusiju, pocevsi sa pitanjem gde su zavrsili konkvistadori  Smile

Istina,u Evropi nema tih "mesija",ali i dalje ima,mestimicno,tog pravila odlazenja u crkvu nedeljom i spavanja na klupi dok pop cita price koje cak ni njega vise ne zanimaju.Ali zato u Americi...

Citat
Samo dva ozbiljnija pokusaja, sto nije pokazatelj da je gomila bila protiv njega, nego par njih koji su hteli da budu kalifi umesto kalifa. Kad bi rekli jedan posto, preterali bi dobro

Aman,poenta je u (ne)generalizaciji.

Citat
Govorimo o hriscantsvu uopste, jasno da danas ne spaljuju vise na lomaci, govorimo o ranijim vremenima

Onda treba naglasiti to.To sto se danas radi je kao kad bih ja reko "svi Evropljani su bombardovali Srbiju".
Ako nekome nesto smeta,neka naglasi sta.I ja kada pricam o Amerima,koje ne podnosim,lepo kazem sta mi tacno smeta kod njih i zasto.Ko sto kazem i sta cenim kod njih.

A neki ljudi,kada oce da iskritikuju nesto,uzmu pa ubace i Katolicizam i Pravoslavlje u isti kos,"pomesaju" ih u jednu istu kasu,i krecu da rafalisu.Ko da vec nema dosta ljudi u svetu koji ne znaju za razliku izmedju Katolicizma i Pravoslavlja,i ko da Srbija vec nema ocajni imidz,nego nam samo jos treba da budemo u istom kontekstu sa inkvizicijom, indulgencijom, krstasima, tevtoncima i ostalim...

Ako mogu ja da pravim jasnu razliku,na primer,izmedju Jevreja koji su za Cionizam,i onih koji su protiv(bez obzira sto ih ima svega 100.000 - ima ih,i to treba uzeti u obzir),mogu i ljudi,kada pricaju o Hriscanstvu,da prave razliku izmedju Katolicizma i Pravoslavlja.Posebno sto pravoslavaca nema 100.000 nego nekoliko desetina miliona.Molim lepo.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2012, 14:26:41 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
Istina,u Evropi nema tih "mesija",ali i dalje ima,mestimicno,tog pravila odlazenja u crkvu nedeljom i spavanja na klupi dok pop cita price koje cak ni njega vise ne zanimaju.Ali zato u Americi...

E, tamo je leglo sekti, najvise hriscanskih, mormoni, hehovci i ko zna ko jos...
Evo takvih, to sam slucajno ulovio na TV-u dok sam bio na odmoru, ovo su Niksini, nema greske  Smile

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 19 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.