Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:58:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dragan Vujić Vujke  (Pročitano 4308 puta)
06. Dec 2011, 08:23:58
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Dragan Vujić „Vujke“ (1961.) je srpski filmski i pozorišni glumac. Sredinom 1990.-ih je na TV Pink vodio emisiju o filmu Vujketova filmska svaštara. Glumi u mjuziklima pozorišta na Terazijama, tv serijama Sinise Pavica, radio je novije sinhronizacije Strumfova,Blinki Bila,Vockica...


Uloge



1987.    Bolji život (serija)    
1988.    Šta radiš večeras
1989.    Boj na Kosovu
1991.    Najtopliji dan u godini    
1994.    Kameni Grad    
1995.    Svadbeni marš    
1997.    Gore dole (serija)    
1997.    Tri letnja dana
2000.    A sad adio (TV)    
2000.    Zeka, Crvenkapa i Lotar Mateus (TV)    
2001.    Budi fin (mini-serija)    
2002.    Porodično blago 2 (serija)    
2003.    Život je marš    
2004.    Tragom Karađorđa (serija)    
2004.    Paradoks (TV)    
2004.    Stižu dolari (serija)    
2006.    Drugo stanje (serija)    
2006.    Stižu dolari 2 (serija)    
2007.    Božićna pečenica    
2006-2007.    Bela lađa (serija)    
2008.    Bela lađa 2 (serija)    
2009.    Drug Crni u Narodnooslobodilačkoj borbi    
2009.    Zauvijek mlad (serija)
2009-2011.    Bela lađa 3 (serija)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Gluma je javna usamljenost

U ovoj mojoj životnoj priči često se setim profesora Radeta Markovića koji mi je govorio: „Treba da traješ”, kaže slavljenik glumac Dragan Vujić Vujke.

Svojevrsnim glumačkim vremeplovom simbolično naslovljenim „Koliko se glume skupilo u meni” glumac Dragan Vujić Vujke obeležiće u subotu, 10. decembra neobičan spoj životnih brojeva: 25 godina glumačke karijere, dve decenije vernosti Pozorištu na Terazijama i 50. rođendan. Biće to prilika, kaže, da na jednom mestu okupi svoje kolege, prijatelje, publiku...

– Sve one sa kojima sam počinjao, bivstvovao i koji su i danas pored mene, od Neše Nenadovića, Slobodana Bode Ninkovića, do kolega iz pozorišta „Boško Buha”, gde sam napravio prve glumačke korake. Sve drage „saobraćajce” svoje karijere. Pored predstavljanja novih stihova, voleo bih da sa Predragom Cunetom Gojkovićem za kraj večeri otpevam pesmu „Ljubav mi srce mori” , kaže Vujić i dodaje:

– Nismo ni svesni koliko život brzo prolazi. Kada se čovek okrene, a ono – prošlo detinjstvo, mladost, dobar deo života. U poslednjih nekoliko godina pravio sam spremanje po duši. Osećam da sam sazreo kao muškarac, kao čovek i glumac. Da sam odškrinuo vrata nečega što se zove biti zreo glumac. U ovoj mojoj životnoj priči često se setim profesora Radeta Markovića koji mi je govorio: „Treba da traješ”. Mislim da je formula opstanka nastojanje da budeš u zlatnoj sredini. Sa druge strane, nisam od ljudi koji su spremni da sede po kafanama sa rediteljima, da ih vučem za rukav, molim da mi daju ulogu. Živim u nekom svom svetu i uprkos svemu trajem.

Dragan Vujić Vujke još kao tinejdžer išao je, kaže, svake večeri u pozorište. Sam. I znao napamet kompletan pozorišni repertoar. Akademiju umetnosti završio je u klasi prof. Radeta Markovića i vrlo rano otisnuo se u glumačke vode. Iza ovog umetnika, koji se vozi gradskim prevozom, koji i pored prezauzetosti nalazi vremena za druženje, su brojne pozorišne, filmske i televizijske uloge. Vujke nađe vremena da provede veselo veče sa prijateljima, da pogleda predstave u susednim pozorištima, da obiđe bolesnog druga i kuma, ali i da prošeta svojim Dorćolom.

Već više od dve decenije Vujić piše i poeziju, ali, kaže, sada želi da objavi knjigu koja će biti njegov životni leksikon.

–Želeo sam da budem i novinar koji će se baviti kulturom ili sportom. Ipak, odlučio sam se za glumu i ne žalim. Gluma je sazdana od dve reči: javna usamljenost. Ista je vrsta odgovornosti bilo da igram za troje ili tri hiljade ljudi. Spoznaja da si na sceni, jeste privilegija. Ta javna usamljenost vas provocira da iz duše, svojim daškom glume podariš publici deo sebe, a da opet sačuvaš svoju osobenost i kao čovek i kao glumac.

I dok slikovito, sa puno emocija i sjajem u očima dočarava slike iz svoga života, od prve predstave „Škola za klovnove” u režiji Ljubomira Mucija Draškića u pozorištu „Boško Buha”, do predstava koje je posebno voleo: „Alan Ford”, „Grobljanska”, „Paradoks”, „Lutka sa naslovne strane”, „Čikago”... Dragan Vujić otkriva i da razmišlja kako bi mjuzikl i komedija trebalo: „malo da odmore”. Da se malo više posveti drami.

– Voleo bih da uradim nešto što će se u potpunosti razlikovati od svega što sam do sada radio. Najgora stvar za glumca jeste da ga stavljaju u fioke, razrede, bilo da su u pitanju komičari ili tragičari. Evo, baš u ovom periodu života shvatio sam da naginjem ka dramskoj formi.

Izvor: Politika

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

dvv.jpg
(62.93 KB, 468x468)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:58:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.