Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Profesorka koči cele generacije studenata  (Pročitano 10208 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
Magistrirala u SAD, a kod zloglasne profesorke u Srbiji polaže ispit tri godine


- Umesto obrazovanja, doživela sam mobing. Ponižavana sam kao čovek, a moj rad je omalovažavan - priča za “Blic” Ljubinka Nikolić, magistar geografije sa Hanter koledža u Njujorku. Ona već tri godine ne može da nostrifikuje diplomu na Geografskom fakultetu u Beogradu jer je profesorka Mila Pavlović, odranije poznata po najmanjoj prolaznosti na Univerzitetu, koči da položi poslednji deo ispita.


Kod dva profesora položila odmah s 10, kod Mile Pavlović ne može: Ljubinka Nikolić

Osim što je magistrirala geografiju u SAD, Ljubinka Nikolić ima i diplomu inženjera geologije Univerziteta u Beogradu, kao i titulu magistra unutrašnje dekoracije Akademije u Firenci.

Kada se u oktobru 2009. vratila u Srbiju, Geografski fakultet odmah joj je priznao američku diplomu uz preduslov da položi dva diferencijalna ispita - regionalnu geografiju i praksu i inovaciju u nastavi geografije.
   
- Praksu i inovaciju u nastavi geografije položila sam iz prvog puta sa osmicom. Regionalna geografija polaže se pred tročlanom komisijom. Kod dvoje profesora iz komisije takođe sam odmah položila sa desetkom, a kod profesorke Mile Pavlović, koja je treći član komisije, već tri godine ne mogu ni da izađem na ispit - priča naša sagovornica.
   
Počev od 2010. godine do danas, svaki njen susret sa profesorkom Pavlović, kaže, stvarao joj je mučninu i veliki stres zbog profesorkinog bahatog ponašanja, a za sve to vreme fakultet joj nije dozvoljavao da poslednji deo ispita polaže kod drugog profesora.
   
- Pri prvom susretu, profesorka Pavlović odbrusila mi je da nema vremena za mene i da dođem sutra, da bi me sledećeg dana, uz sarkastične komentare, opet vratila kući. Iduću priliku da se obratim profesorki dobila sam krajem 2011. Ponovo sam sa odlukom o nostrifikaciji gde piše koje ispite treba da polažem potražila profesorku, ali ona je tu odluku nadmeno bacila preko stola i rekla da je ne priznaje. Počela je da mi diktira druge ispite koje treba da polažem da bi se kasnije ispostavilo da ona ne može da menja odluke Naučnonastavnog veća - priča Ljubinka Nikolić.

 Poslednji susret odigrao se u kabinetu Mile Pavlović, kada se profesorka konačno smilovala da se dogovore oko polaganja ispita.

 - Dok mi je davala instrukcije za pripremanje ispita, svako njeno uputstvo zapisala bih i rekla “ok”. Posle 17 godina života provedenih u Americi, reč “ok” je za mene isto kao i disanje. Profesorka je tada našla za shodno da mi nadmeno održi lekciju pred svim studentima kako se u Srbiji reč “ok” koristi samo na ulici, ali ne i u obrazovnoj ustanovi. Nakon bujice uvredljivih komentara s njene strane, zahvalila sam joj se na vremenu i uljudno izašla iz kabineta - kaže Nikolićeva.

 Njena namera je da tuži fakultet kako bi, dodaje ona, problem mobinga u obrazovnim ustanovama prestao da se gura pod tepih.
   
Da podsetimo, više stotina studenata Geografskog fakulteta nije moglo da diplomira jer godinama nisu uspevali da polože ispit kod profesorke Mile Pavlović.

Dekan: Naći ćemo komromis

 
Prof. dr Dejan Filipović, dekan Geografskog fakulteta koji je na funkciji od oktobra prošle godine, kaže da je povodom problema između Ljubinke Nikolić i profesorke Pavlović razgovarao da Nikolićeva preostali deo ispita polaže pred celom komisijom, ali da ne postoji mogućnost da u toj komisiji ne bude i profesorka Pavlović.


 - Planiram i da se sastanem sa profesorkom Pavlović kako bismo razgovarali o problemu i našli kompromisno rešenje. Za sada znam da profesorka nema ništa protiv toga da polaganju njenog dela ispita prisustvuju i druga dva člana komisije. Inače, prolaznost na ispitima kod profesorke Pavlović se znatno poboljšala tako da nismo imali dodatne zahteve studenata na način polaganja ispita - odgovara profesor Filipović. Dekan fakulteta, profesor Filipović, ističe da novo rukovodstvo ima dobar kolegijalni odnos sa profesorkom, što je uz ostvarenu kvalitetnu saradnju sa predstavnicima studentskog parlamenta rezultiralo smanjivanju dosadašnjih problema, na obostrano zadovoljstvo.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.57
Citat
Profesorka je tada našla za shodno da mi nadmeno održi lekciju pred svim studentima kako se u Srbiji reč “ok” koristi samo na ulici, ali ne i u obrazovnoj ustanovi.

добро је и рекла Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
је*о је онај ко је држи ту да се иживљава. Ђубре маторо, искомплексирано
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
mob
Nokia 6220
Svaki student treba da tuzi i nju licno i fakultet za nepostovanje propisa,  naneti dusevni bol i patnju, pogorsanje zdravlja, mobing i sve sto ima veze s tim. Bez obzira sto u Srbiji od toga nema neke vajde, dvesta studenata nek traze samo po 2500 evra, to je pola miliona, nece joj biti svejedno sigurno, a ni dekanu tog fakulteta, da vidis kako bi se resio problem  Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Džaba ovoj Ljubinki sve diplome,praksa i znanje kad ona ne zna ključne podatke iz knjige napisane pre 200 godina!  Smile

Citat
- Pri prvom susretu, profesorka Pavlović odbrusila mi je da nema vremena za mene i da dođem sutra, da bi me sledećeg dana, uz sarkastične komentare, opet vratila kući.

ali ona je tu odluku nadmeno bacila preko stola i rekla da je ne priznaje.

Citat
Profesorka je tada našla za shodno da mi nadmeno održi lekciju pred svim studentima kako se u Srbiji reč “ok” koristi samo na ulici, ali ne i u obrazovnoj ustanovi.

Eto... profesorka Pavlović samo čuva tradiciju ponašanja Srpskih profesora,a ova je tu napada... Nije u redu.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2013, 02:49:42 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
SonyEricsson W800i
pa da student nauci sve polozio bi ...


cujes za nekog profesora da je "tezak" ... potrudis se malo oko ispita i polozis u prvom roku. a ne u startu: nema sanse da polozim. i tako godinama.

Ni meni to nije jasno. Ja sam doduše laik, ali logično je valjda da ako sve znaš da će te pustiti... nemoguće je da ti ne da prolaz, bar tu pustu šesticu... ima li bre tu neka kontrola?
Kakve gluposti covek moze ovde da procita.
Pa najjaca je situacija prosle godine,oko 400 i nesto prijavljenih u jednom roku,polozilo ispit njih cetvoro,od toga jedan lik upisao fakultet 2002...pa ti vidi.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2013, 02:59:00 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Pa najjaca je situacija prosle godine,oko 400 i nesto prijavljenih u jednom roku,polozilo ispit njih cetvoro,od toga jedan lik upisao fakultet 2002...pa ti vidi.

Hmmmm,zvuči kao Elektrotehnika kod mene.  Smile

U stvari... naaaah. Kod nas u proseku bude 600 ljudi na ispitu.  Smile (a fakultet godišnje prima 350  Smile )

Svaki put bude ko veeeeeliko okupljanje nekoliko generacija!  Smile
« Poslednja izmena: 13. Feb 2013, 03:10:46 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
SonyEricsson W800i
Pa najjaca je situacija prosle godine,oko 400 i nesto prijavljenih u jednom roku,polozilo ispit njih cetvoro,od toga jedan lik upisao fakultet 2002...pa ti vidi.

Hmmmm,zvuči kao Elektrotehnika kod mene.  Smile

U stvari... naaaah. Kod nas u proseku bude 600 ljudi na ispitu.  Smile (a faks godišnje prima 350  Smile )

Svaki put bude ko veeeeeliko okupljanje nekoliko generacija!  Smile
Razumemo se... Smile
Najjaci je fazon kada ulazis u kabinet,tamo sve iste face svaki put,pozdravljanje,svi sve znaju svi naucili...i posle sledeci rok,opet iste face... Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Razumemo se... Smile
Najjaci je fazon kada ulazis u kabinet,tamo sve iste face svaki put,pozdravljanje,svi sve znaju svi naucili...i posle sledeci rok,opet iste face... Smile


 Smile

Pa,da.Pa,realno,šta je loše u tome? Družimo se!  Smile
Profesor ne misli ništa loše,on samo hoće da se svi mi lepo druuužimo...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
SonyEricsson W800i
Realno to je to,tih pola sata pre ispita bude do jaja sprdnja,sta ima ovo ono...posle muk.  Smile
Ali pazi ti molim te kada ti fale 2 boda za uslov na teoriji za parcijalno polaganje,imas 100% tacnu definiciju,i samo si sa strane dodao formulu za izracunavanje tog pojma(inverzne matrice),i skinu ti bodove-kao tacno je to,ali ovo je visak.
-Pa jel i ta formula tacna?
-Pa jeste,ali je visak.
ej bre... Smile
No polozih to u januaru hvala Bogu,i to integralno  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.