Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emulatori za konzole i igre za njih  (Pročitano 2905 puta)
21. Nov 2011, 18:21:24
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 440
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Čini mi se da ne postoji slična tema, pa sam otvorio ovu.
Koje emulatore i za koje konzole koristite(naravno ako volite i takav vid igranja).
U kojim emulatorima je najbolja grafika(bitno za starije igre da nisu pikselizirane/kockaste)? Koliko su zahtevni?
Uglavnom, ja sam zadnjih par dana tražio i isprobavao emulatore za običan Nintendo (NES), kao i Super Nintendo(SNES) i Nintendo 64.
Za NES po meni najbolji emulator je nestopia, poslednju verziju možete skinuti ovde http://www.emucr.com/2011/09/nestopia-unofficial-v1420.html
Za SNES, probao sam neke i ipak ostao na proverenom Snes9x, koji je zaista dobar jedino što nisam baš preterano zadovoljan grafikom, malo je pikselizirana/ne znam kako to da sredim/ iako su uključeni dodatni filteri(ako neko zna za neki bolji neka kaže slobodno)
Takođe, probao sam nekoliko emulatora za Nintendo 64 i zadovoljan sam sa Project 64 emulatorom.

Razmišljam da probam i emulator za Nintendo Wii, kažu da je najbolji Dolphin, da može da fura sve naslove ako imaš pristojnu konfiguraciju.
Samo mi nije jasno kako ću emulirati wii remote i sl.? da li je dovoljan džojstik sa pečurkicama, kažu neke igre moraju preko tastature i miša... pa ako neko zna nešto više o tome neka kaže.

Molim vas da mi preporučite neke dobre igre za ove konzole/emulatore, kao i ako postoji neki drugi emulator za druge konzole koji uspešno radi/ koji se može igrati na standardnom džojpedu.

Za SNES i NES mislim da nije piraterija ostavljati linkove na forumu jer su igre baš stare i odavno nisu u prodaji. Za nintendo wii znam da je zabranjeno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.120
Koristim ePSXe emulator za Playstation 1 i vrlo sam zadovoljan. Fino mi dodje za podsecanje na neke stare dane.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0
ja samo da se upisem
i da kazem da koristim i ja ePSXe emulator i da radi super  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
mob
Tel.Me Your.Number
Ima 15 tema sa emulatorima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ja sam u neku ruku emu gamer. Imao sam kontakt sa ogromnim brojem emulatora. Najviše sam koristio emulatore za Sega Mega Drive, posebno Gens. Poruka koju sam već napisao u vezi poređenja Gensa i Kega Fusion-a.:


Oba imaju svoje prednosti. Da istaknem neke:

Za Gens:
- Gens ima prevod na srpski (nice touch)
- igre graficki izgledaju ljepse posto na raspolaganju ima siru paletu grafickih rendera (glavni adut)
- za razliku od Kege interfejs je pregledn; nije pretrpan i ne sadrzi masu opcija koje nikada necete koristiti
- bolji netplay i bolja podrska za dodatne sadrzaje tipa Game Genie i slicno


za Kegu
- stabilnije radi, bolje optimizovan, pouzdaniji (rijetko kada ce se igra zamrznuti ili puknuti),
- bolje funkcionisu SEGA CD i 32X
- moze da pokrene Master System i Game Gear igre (uz prethodnu tezu glavni adut)
- veca vjerovatnoca da ce pokrenuti neki los ROM


To je neki moj utisak kao korisnika oba.
« Poslednja izmena: 22. Nov 2011, 01:12:14 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol
Poruke 440
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
skinuo sam SegaClassics 800+ Games zauzima oko 700MB, ima autorun, pokreće se preko nekog drugog emulatora Fusion 1.81 i vrlo loša je grafika, ali sve igrice rade. Da li možeš da mi preporučiš neke igre za te tvoje emulatore pa da probam. znači da su zabavne, da ne smore brzo. hvala. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46902
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
skinuo sam SegaClassics 800+ Games zauzima oko 700MB, ima autorun, pokreće se preko nekog drugog emulatora Fusion 1.81 i vrlo loša je grafika, ali sve igrice rade. Da li možeš da mi preporučiš neke igre za te tvoje emulatore pa da probam. znači da su zabavne, da ne smore brzo. hvala. Smile


Napravio sam svoju listu 20 igara za Mega Drive koje vrijedi probati i okačio je na YouTube.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
Dobra lista, vecina od njih su legendarne.

Boogerman.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Sony Xperia Neo L
Kako da popravim fps, igra nevidjeno stopa???  Smile Koristim PCSX2, igra je Gran Turismo 4...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.