Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:49:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zastitimo decu na internetu  (Pročitano 888145 puta)
Hronicar svakodnevice


On my way!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 638
Zastava Beograd
Ja sam sebi,zarad veće bezbednosti,onemogućio da mi ljudi šalju poruke na Twitter-u,osim ako ja ne uzvratim praćenje (ukoliko znam nekog lično iz viđenja),zatim dvostruka potvrda identiteta na Instagram-u,dvostruka potvrda putem druge E-adrese zarad veće bezbednosti mejla itd.

Veći problem,i ono što je,čini mi se,veoma loše,jeste to što stariji ne daju baš najbolji primer nama mladima.
Na primer,kad smo već kod Burek foruma,mogu da se osvrnem na voditeljke čije slike i video zapise većina članova svakodnevno postavlja.One prave grešku jer tako olako ostavljaju na nalogu E-adresu,broj telefona,ili bilo šta drugo što može da se zloupotrebi.

Razumem da je ljudima neophodno da ih kompanije lakše kontaktiraju,ali kad pogledam oko sebe i vidim da je nekoliko mojih drugova uradilo istu stvar,tj. da su ostavili E-adrese i brojeve telefona,kad su se već ugledali na te iste voditeljke koje prate,onda znači da nismo uvek mi kao deca svojim neznanjem to uradili,već smo imali na koga da se ugledamo,i te njihove greške primenimo,i dovedemo sami sebe u opasnost.

Ja sam se,recimo,šokirao,kada sam video da ćerka od one reporterke Nataše Bošković sa RTS-a ima Instagram nalog,a godište je 2006. Mislim da bi tu bilo neophodno da se neka granica starosti pod hitno preduzme,jer opasnost vreba bilo gde.

Zanimljiva mi je i platforma "Pametno i bezbedno",jer svakodnevno vidim onaj promo video koji treba da nas nauči (makar moje lično mišljenje) da ne primamo sve "zdravo za gotovo" i odmah ako posumnjamo u neki profil,to i prijavimo. Nažalost,retki su slučajevi kada se otkrije ta osoba,ali je važno prijaviti,jer ništa ne košta da ti neko stručniji pomogne.


« Poslednja izmena: 29. Mar 2019, 07:54:18 od Miodrag_2003 »
IP sačuvana
social share
Najbolje tek sledi!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
То да девојчица која је тренутно 6. разред има инстаграм профил нажалост и није толико чудно. Сва та употреба телефона у основној школи је беспотребна, а то није кренуло од ове деце која су рођена у овом веку, већ је кренуло отприлике тада када су и рођена. Скоро сам баш чуо за један случај девојчица баш 6. разред ја мислим, да је једна позајмила од друге телефон и улоговала се на инстаграм, после је заборавила да се излогује и ова друга јој направила хаос, слала поруке са најпогрднијим могућим речником свим другарицама од ове прве... И тако, данас се деци даје телефон, угађа им се јер им се то свиђа а и мирнији су, не скачу родитељима по глави. А последице заиста могу бити ужасне. О конкретно заштити деце на интернету се прича по школама, бар је званично тако.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
Ograniciti upotrebu telefona i racunara i nema problema, a sve to detaljno kontrolisati. Sve svedeno u jednu recenicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Примењујеш?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2
Zastava
Jako je vazno da decu zastitimo na internetu, jer postoje razni sadrzaji koji su po meni za odrasle.   Deca pokazuje intresovanje za te stvari i to je nesto sto je briga roditelja da na osnovu nekih aplikacija na mob telefonu ili putem online servise ne daju pristup deci raznim sadrzajima na internetu, jer tako cuvamo nasu decu o tog ropstva.  
IP sačuvana
social share
Kriminologija Danas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
Citat: vladimir vasiljevic link=topic=562490. msg12696774#msg12696774 date=1675682488
Jako je vazno da decu zastitimo na internetu, jer postoje razni sadrzaji koji su po meni za odrasle.    Deca pokazuje intresovanje za te stvari i to je nesto sto je briga roditelja da na osnovu nekih aplikacija na mob telefonu ili putem online servise ne daju pristup deci raznim sadrzajima na internetu, jer tako cuvamo nasu decu o tog ropstva.  
da, Da, da !!! Slažem se s tobom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:49:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.