Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: World Cup 2006 - Nemacka - 09/06/2006 - 09/07/2006  (Pročitano 63230 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC Desire HD
Englezi vežbaju izvodjenje penala
Utorak, 23. maj 2006. 15:04

Tim Engleske za predstojeće Svetsko prvenstvo odlučan je u nameri da prekine niz nesupeha u izvodjenjima penala, što je reprezentaciju te zemlje više nego jednom koštalo uspeha na Mundijalima.

Engleska je zbog promašaja sa "bele tačke" eliminisana sa SP 1990. i 1998. godine, kao i sa evropskih prvenstava 1996. i 2004. godine.

"Ispadanje na penale je najgori ugarac koji možete da dobijete na ovom nivu", rekao je enleski vezni igrač Frank Lampard, nakon što je napustio teren na EP u Lisabonu 2004. godine.

Engleska će verovatno morati da se suoči sa svojim strahom kako bi uspela na SP u Nemačkoj, gde će utakmice biti veoma izjednačene posle takmičenja u grupi, u kojoj se sastaju sa Paragvajem, Švedskom i Trinidadom i Tobagom.

"Ako nismo spremni za penale ovoga puta, onda mislim da nikada nećemo ni biti", rekao je iskusni defanzivac Gari Nevil novinarima u trening kampu u Portugaliji.

"Imali smo lošeg iskustva sa penalima. Znamo šta će se dogoditi, znamo šta može da se dogodi. Znamo da će se neka eliminaciona utakmica verovatno rešiti penalima. I moramo sa tim da se
suočimo", rekao je on.

Nevil je izrazio uverenje da je teže pobediti sadašnju generaciju golmana, od kojih su mnogi uradili domaće zadatke i proučili kako šutiraju igrači sa kojima će se sresti.

"Mislim da su golmani sada agilniji i sve je teže dati gol iz penala. Mnogo su fleksibilniji i brži", pojasnio je Nevil i dodao:

"Golmani će tačno znati istoriju igrača koji je pred njim i na koju stranu da idu".

Izvor:MTS-Mondo
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N86
Ukrajinci bez Fedorova na Mundijalu

Ukrajinska fudbalska reprezentacija biće znatno oslabljena na Mundijalu u Nemačkoj, jer je zbog povrede kuka sa spiska otpao defanzivac Sergej Fedorov, igrač Dinama iz Kijeva.

Prema informacijama iz Dinama, Fedorov će morati da se opravlja najmanje tri meseca.

Selektor ukrajinske reprezentacije Oleg Blohin prošle nedelje izjavio je da zabrinut zbog povreda Fedorova i najveće zvezde reprezentacije, napadača Andreja Ševčenka.

Blohin je već tada ukazao na problem koji ima na desnoj strani odbrambene linije i da bi izostanak Fedorova mogao značajno da oslabi tu stranu tima.

Ruska novinska agencija RIA objavila je izjavu Ševčenka da je optimista u vezi sa lečenjem povrede kolena. "verujem da ću uskoro početi da treniram i da ću biti u pravoj formi za Mundijal", rekao je Ševčenko.

Ukrajina je u grupi sa Španijom, Saudijskom Arabijom i Tunisom.


Izvor: mtsmondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC Desire HD
Eriksson pozvao Phila Nevillea

Nakon obrambenog igrača Charltona Lukea Younga, s liste pričuva engleske reprezentacije otpao je i dirigent igre West Hamma Nigel Reo-Coker. Stoga je Eriksson pozvao Nevillea mlađeg.

Luk Young i Nigel Reo-Coker su bili među petoricom igrača koje je engleski izbornik Sven Goran Eriksson uvrstio na listu pričuva.

Zbog ozbiljnijih ozljeda na treninzima, međutim, otpala je svaka moućnost da spomenuti dvojca putuje u Njemačku.

Branič Charltona je ozlijedio gležanj, dok vezni igrač West Ham Uniteda ima problema s koljenom.

Umjesto Younga, među pričuve je uvršten branič Tottenhama Michaela Dawsona, a dok će Reo-Cokera zamijeniti branič Everton Phila Nevillea.

Osim njih na stand-by popisu su vratar Scott Carson, te napadači Jermain Defoe i Andrew Johnson.

Izvor:Iskon
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
HTC Desire HD

Ministar brani Ivankovića

Iranski ministar kulture pozvao je domaće novinare da se suzdrže od žestokih kritika na račun reprezentacije. U tisku je zbog obrambene taktike glavna meta napada hrvatski trener.

"I ja sam bio novinar i znam da je teško ne pisati o tome za što vjerujete da je istina. No, mislim da je sada vrijeme da se ponašamo kao dobri vojnici i da stanemo iza reprezentacije, a za kritiku će biti dovoljno vremena nakon World Cupa", rekao je ministar kulture Mozhamad-Hosein Safar-Harandi.

"Iza naše reprezentacije stoji 70 milijuna Iranaca i to se ne smije zaboraviti kada se piše o nacionalnoj momčadi. Nastup u Njemačkoj vrlo je važan za ponos naše nacije", poručio je ministar Safar-Harandi na nedavnom sastanku sa sportskim urednicima iranskih medija.

Iranski je tisak oštricu kritika usmjerio prema izborniku Branku Ivankoviću. Hrvatskom treneru zamjeraju da previše pažnje posvećuje obrani i da zbog toga igrači nisu u stanju pokazati svoj puni potencijal.

Iranskog izbornika to previše ne zabrinjava.Branko Ivanković je potpuno koncentriran na pripreme i vjeruje da njegova momčad može izboriti plasman u osminu finala njemačkog nogometnog skupa.

"Prvu utakmicu igramo protiv Meksika i mislim da će to biti naš najteži ispit, ali to ujedno može biti i najveći korak prema plasmanu u drugi krug, odnosno u osminu finala. Pripreme se dobro odvijaju, svi igrači su zdravi i želimo da tako ostane do početka SP-a", rekao je hrvatski stručnjak na kormilu Irana.

Optimističan je i napadač Vahid Hashemian, koji podsjeća kako je Grčka prije dvije godine iznenadila sve i osvojila naslov europskih prvaka.

"Isto se može dogoditi u Njemačkoj ako napravimo pozitivan šok u prvoj utakmici protiv Meksika", uvjeren je Hashemian.

Iranski mediji vrlo pozorno prate pripreme reprezentacije, a s obzirom na treninge posljednjih dana, zaključuju da se Ivanković već opredijelio za početnu postavu.

Udarnu snagu, pišu iranske novine, čine igrači iz Bundeslige, pa će tako u veznom redu igrati Mehdi Mahdavikia (HSV), Ali Karimi (Bayern) i Fereydoun Zandi (Kaiserslautern), a u napadu Vahid Hashemian (Hanover), te bivši član Bayerna veteran Ali Daei.

Iranci u srijedu putuju u Hrvatsku jer ih 28. svibnja očekuje prijateljska utakmica protiv kockastih. Tri dana kasnije u Teheranu će ugostiti reprezentaciju BiH. Iran je u Njemačkoj u skupini sa Meksikom, Angolom i Portugalom.
ostale vijesti

Izvor:Iskon
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N86
Velika očekivanja od Lukasa Podolskog

Nemački reprezentativac Lukas Podolski je medju favoritima Svetske fudbalske federacije (FIFA) za titulu najboljeg mladog fudbalera na Mundijalu u Nemačkoj, ali i velika nada domaćih navijača za što bolji plasman.

Podolski je nagovestio svoje velike mogućnosti na Kupu konfederacija prošle godine, kada je postigao tri gola i pomogao Nemačkoj da se plasira u polufinale. Ovaj igrač rodjen je u Poljskoj, a počeo je profesionalnu karijeru u Kelnu.

Pošto u je u prvoj bundesligaškoj sezoni (2003/04) na 19 utakmica postigao 10 golova, dobio je nadimak - "Princ Poldi". Nije uspeo da spase Keln ispadanja u niži rang, ali je izborio mesto u reprezentaciji za Evropsko prvenstvo 2004. godine. Igrao je samo 45 minuta, a Nemačka nije prošla takmičenje po grupama.

Na kraju ove sezone zatražio je od uprave Kelna da ga pusti da predje u Bajern iz Minhena, osvajača nemačke "duple krune", ali do tog transfera zasad nije došlo.

Nestrpljivi predsednik Bajerna Karlhajnc Rumenige izjavio je u ponedeljak da "neće još dugo gubiti vreme" na pregovore sa upravom kluba koji je ispao iz Bundes lige. Ukoliko odluči da Podolskog zadrži do leta 2007. godine, Keln će tada morati da ga pusti za samo milion evra, a procenjuje se da bi trenutno mogao da inkasira deset puta više.


Izvor: mtsmondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N86
Remizirali Južna Koreja i Senegal

Fudbalske reprezentacije Južne Koreje i Senegala igrale su u utorak u prijateljskoj utakmici u Seulu nerešeno - 1:1 (0:0). Strelac za domaću selekciju bio je Kim Du Heon u 74. minutu, a pet minuta kasnije rezultat je izjednačio Musa N'Diaje.

"Svi znamo da je lepše pobediti, ali u ovom trenutku sve radimo u funkciji prve utakmice na Mundijalu. Dosta smo grešili u fazi odbrane i u narednih dvadesetak dana moraćemo da ispravimo neke stvari", izjavio je selektor Koreje, holandski trener Dik Advokat.

On je ovom prilikom odmorio premijerligaške asove, Park Ji Sunga iz Mančester Junajteda i Li Jung Pjoa iz Totenhema, mada je i Senegal nastupio bez El Hadji Diufa i još dvojice članova engleskih klubova.

Utakmica protiv Senegala bila je prva od četiri provere, koliko će Južna Koreja imati do starta prvenstva sveta. Advokatovim izabranicima, koji u Nemačkoj brane četvrto mesto sa prethodnog Mundijala, predstoje još susreti sa Bosnom i Hercegovinom u petak kod kuće, a zatim protiv Gane i Norveške na terenima u Evropi.

Južna Koreja će se na SP takmičiti u Grupi G sa selekcijama Francuske, Švajcarske i Togoa.

Senegal se na Mundijalu u Japanu i Južnoj Koreji plasirao u četvrtfinale, ali nije uspeo da izbori "vizu" za Nemačku, pošto je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo drugo mesto, upravo iza selekcije Togoa.


Izvor: mtsmondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8234
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N86
Ćavi optimista zbog uspeha španskih klubova

Fudbaler sredine terena Barselone Ćavi izrazio je nadu da će se uspesi španskih klubova na medjunarodnoj sceni preneti i na reprezentaciju te zemlje, koju očekuje nastup na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

Barselona je ove sezone osvojila Ligu šampiona, Viljareal je igrao u polufinalu, dok je trofej Kupa UEFA pripao Sevilji.

"Nadam se da će Španija na Mundijalu igrati dobro kao što su ove sezone njeni klubovi činili u Evropi. Znamo da će biti teško i da ima i drugih jakih timova, koji su na velikim takmičenjima imali bolje rezultate od nas", rekao je Ćavi na konferenciji za novinare u španskom trening kampu.

Ćavi je na početku ove sezone bio jedan od ključnih igrača Barselone, ali je kasnije povredio ligamente kolena i dugo odsustvovao sa terena. On je bio član reprezentacije Španije koja je učešće na Evropskom prvenstvu 2004. godine završila već posle prve faze takmičenja.

"Koleno je u redu, posle treninga imam samo minimalne bolove. Povredio sam se u decembru i bilo je trenutaka kada sam mislio da neću uspeti da se oporavim na vreme. Medjutim, odmah sam se dao na posao i nadam se da ću do početka Mundijala uspeti da se vratim u nekadašnju formu. Zbog lošeg iskustva sa EP imam još više motiva", dodao je Ćavi.

"Crvena furija" će u prvoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu igrati u Grupi G sa reprezentacijama Ukrajine, Tunisa i Saudijske Arabije.

"Cilj nam je da na ovom SP uradimo nešto veliko. Na papiru smo favoriti grupe, ali znamo da svaki protivnik može da nam zagorča život", ocenio je Ćavi.


Izvor: mtsmondo
IP sačuvana
social share
  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Holanđani se plaše!
A. ŠOŠKIĆ, 23. maj 2006

HOLANDIJA je plavima baš zagorčala život. Vratila ih je sa SP 1998. i EP 2000, sada ih već na startu čeka u Nemačkoj. Akcenat priprema za Mundijal biće na toj utakmici, a Mateja Kežman mogao bi da bude jedan od najboljih saradnika Iliji Petkoviću u "stručnom stabu" za premijernu bitku.
- Odlično poznajem 90 odsto reprezentativaca Holandije i sigurno ću moći da pomognem selektoru Petkoviću - ističe Kežman.
Napadač Atletiko Madrida proveo je u toj zemlji četiri godine, bio klupski drug sa Ojerom, Van Bomelom, Heselinkom... Još u Španiji posetilo ga je nekoliko holandskih novinara. Zanima ih svaki detalj o plavima, a kakve informacije ima Kežman iz zemlje lala?
- Mnogima je izbor Marka van Bastena bio čudan - prenosi Kežman. - Za mene je bilo veliko iznenađenja izostavljanje napadača Ajaksa Huntelara, koji je u sjajnoj formi, ali to je dobro za nas. Selektor Holandije izostavio je i neka zvučna imena, međutim, dobri rezultati stoje iza njega. Holanđani mnogo očekuju u Nemačkoj, traže i titulu, ali mislim da nemaju tim za takav rezultat. Nisu više mašina kao 1998. ili 2000. godine.
Javnost u Holandiji najviše strepu upravo od Kežmana, koji je dok je igrao za PSV Ajndhoven "terorisao" golmane svih klubova.
- Generalno, Holanđani više strahuju od nas, nego mi od njih - uveren je Kežman. - Dolaze u Nemačku opteređeni ulogom favorita, a mi rasterećeni, na neki način kao autsajderi u grupi. To mi se sviđa, jer je mnogo lakše igrati bez tenzije, pritiska... Narod smo već obradovali samim plasmanom na SP. Nama se ostvario san i potrudićemo se da uživamo u svakom minutu učešća na najjačem takmičenju planete. Imamo sjajnu atmosferu i veliku želju da opušteni, ali punim srcem, damo sebe u želji da ostvarimo dobar rezultat i promenimo sliku o fudbalu u Srbiji i Crnoj Gori.
Loš plasman na rang listi FIFA, po Kežmanu, ne daje realnu sliku:
- Siguran sam da vredimo mnogo više. Drago mi je što smo u verovatno najjačoj grupi u Nemačkoj. Volimo velike utakmice i nismo ih gubili poslednje 2-3 godine, nadam se da ćemo biti uspešni i na SP. Dobro je što je FIFA obezbedila odmor svima. Ispraznili smo noge i očistili glave, a imamo dovoljno vremena da se spremimo za najveći izazov u karijeri.

SUNCE ME OGREJALO
MATEJA Kežman bi sigurno bio mnogo zadovoljniji prvom sezonom u Španiji (deset golova) da nije bilo dve povrede, ali jedna promena mu je prijala:
- Sunce, posle kišnih godina u Holandiji i Engleskoj. Zbog toga mi je juče bilo lako da se priviknem na izuzetno toplo vreme.
Kada je u pitanju španska reprezentacija, Kežman očekuje dobre rezulate:
- Španci mnogo očekuju, smatraju da su mnogo jači od nas i da nisu bili prvi u grupi zahvaljujući spletu nesrećnih okolnosti. Možda po kvalitetu zaslužuju i polufinale ili finale, ali nedostaje im atmosfera.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Sport   
MRZIM KAD NAS POTCENJUJU
Kežman: Uvek se iznerviram kada vidim kojekakve "ankete" i "analize" gde nas proglašavaju za autsajdere. Uverićemo svet u suprotno

Fudbalska reprezentacija SCG započela je na Paliću "Operaciju Svetsko prvenstvo u Nemačkoj". Juče pre podne obavljena su testiranja igrača kako bi se pojedinačno odredila trenažna opterećenja. U taboru reprezentacije vlada pozitivna atmosfera, a napadač Mateja Kežman kaže da će "plavi" naterati svet da posle Mundijala promeni mišljenje o nama.
- Uvek se iznerviram kada vidim prognoze uoči SP u kojima nas tretiraju kao autsajdere. Tvrdim da ni slučajno nismo autsajderi i nateraćemo svet da promeni mišljenje i da nas poštuje. Možda je zbog takvog stava nama posao u Nemačkoj olakšan, jer idemo sa manje pritiska, a ja sam ubeđen da nećemo biti poslednji u grupi, kao što mnogi prognoziraju.
Kada su u pitanju rivali, Kežman kaže da se posebno raduje duelu protiv Holandije.
- Zna se da sam tamo proveo četiri predivne godine i zato mislim da možemo protiv njih da se nadamo pozitivnom rezultatu. Holandija nije ni približno jaka kao pre šest godina na Evropskom prvenstvu ili kao '98. u Francuskoj. Moram da priznam da me je Van Basten iznenadio što nije pozvao Huntelara iz Ajaksa, ali to je već njegova stvar. Osim toga, nije mu prvi put da svi za njegov spisak kažu da je čudan, ali pošto ima rezultate, izdržava sve kritike.
Pripreme na Paliću protiču u najboljem redu a napadač Atletika kaže da se oseća posebno raspoloženje, jer je u pitanju veliko takmičenje.
- Mi jedva čekamo da počne Mundijal i ostvarimo naše dečačke snove. Lično sam veoma zadovoljan, jer sam zdrav i nadam se da ću biti spreman za iskušenja u Nemačkoj. Verujem da ćemo odigrati više od tri utakmice - poručio je Kežman.
Njegov kolega iz napada Danijel Ljuboja kaže da Nemci kao domaćini šampionata sa izuzetnim respektom pričaju o reprezentaciji SCG.
- Nemci nas veoma cene i u mnogim razgovorima sa ljudima iz fudbala došao sam do zaključka da mi možemo da budemo veliko iznenađenje. Zna se koliko "panceri" pridaju pažnje rezultatu i zato često apostrofiraju naše prvo mesto u kvalifikacijama.
Ljuboja misli da će nam od tri rivala u grupi posebno biti teško protiv Obale Slonovače.
- Poznajem većinu igrača iz te selekcije, sa nekima sam bio u klubu, a protiv ostalih sam igrao u Francuskoj. Nadam se da će utakmica protiv njih za nas biti odlučujuća i bez obzira na njihov kvalitet, da ćemo uspeti da posle tog meča produžimo boravak u Nemačkoj - kaže Ljuboja.

Počela prodaja karata za Urugvaj

Ulaznice za prijateljsku utakmicu sa Urugvajom, koja je na programu u subotu,  27. maja u 20.15 na stadionu Crvene zvezde, puštene su u prodaju. Severna i južna tribina koštaju 200 dinara, istok 600 i 800, a zapad 800 i 1.000 dinara. Karte se kupuju svaki dan od 10 do 17 sati na blagajni "Marakane".

Samo srcem uz mlade

Naši najbolji fudbaleri nisu sinoć gledali prenos iz Portugala gde je mlada reprezentacija igrala protiv Nemačke.
- Pošto na stadionu Spartaka ne postoje reflektori, mi smo bili prinuđeni da treniramo u isto vreme kada su naši klinci igrali protiv Nemaca. Ipak, svim srcem smo bili uz njih - rekao je Goran Stevanović pomoćnik Ilije Petkovića.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Odbrana od granita
Arsenije ŠOŠKIĆ, 24. maj 2006

PLANETA se i dalje divi najboljoj odbrani, koja se sprema da i u Nemačkoj bude nerešiva enigma za sve rivale. Plavi su na putu do Svetskog prvenstva primili samo gol u deset utakmica kvalifikacija, a posebnu zanimljivost poslednjem bedemu ispred sjajnog Dragoslava Jevrića daje činjenica da je najčešće bio sastavljen od četvorice štopera: Gorana Gavrančića, Nemanje Vidića, Mladena Krstajića i Ivice Dragutinovića.
- Odbrana nismo nas četvorila ili petorica u poslednjem redu, već ceo tim. Čuvanje svog gola počinje od špiceva, a mi imamo zaista odličnu defanzivnu timsku taktiku - ističe Mladen Krstajić. - Znam da ima navijača koji bi voleli da budemo mnogo efikasniji, ali rezultat je uvek najvažniji. Šta bi nam vredelo da smo igrali lepo i ofanzivno u kvalifikacijama, a da nismo stigli u Nemačku?
Na prvoj utakmici sa Holadnijom u Lajpcigu 11. juna nedostajaće Nemanja Vidić, zbog crvenog kartona na poslednjem kvalifikacionom meču sa BiH.
- Biće mi mnogo teško da gledam tu bitku sa tribina - žali fudbaler Mančester junajteda što neće moći da pomogne. - Prva utakmica će, verovatno, biti najvažnija, a nadam se da ćemo sačuvati mrežu i ostvariti dobar rezultat. Grupa nam je mnogo jaka, ali imamo tim koji može da zauzme jedno od prva dva mesta. Posle je sve moguće...
Vidić je u prvoj sezoni na Ostrvu bio saigrač sa Holanđanima Van der Sarom i Rudom van Nistelrojem, kao i Argentincem Hajnceom, a na utakmici sa Čelsijem bio direktan rival Didijeu Drogbi iz Obale Slonovače.
- Drogba je dobar igrač, pravi golgeter i biće teško zaustaviti ga, kao i kompletnu reprezentaciju Obale Slonovače - ističe Vidić. - Holanđani su podmladili selekciju, dok je Argentina, po meni, uz Brazil i Englesku, najveći favorit za titulu. To dovoljno govori koliko nas teške utakmice čekaju u Nemačkoj. Imamo i mi, naravno, svoje adute. Ne samo odbranu, koja je bila odlična na putu do Svetskog prvenstva.
Krstajić će plavima biti domaćin, jer fudbaleri Šalkea često idu u hotel "Vajsenburg" u Bilerbeku, gde će naša reprezentacija biti smeštena, a druga utakmica sa Argentinom igra se 16. juna na "njegovom" stadionu.
- Očekujem da na meču sa Argentinom svi navijači Šalkea, koji dođu na stadion, budu uz plave - kaže Krstajić. - Već šest godina sam u Nemačkoj i srećan sam što će SP da se igra baš u ovoj zemlji. Biće to vrhunac moje karijere.
Kod obojice nema dileme ko bi mogao da bude prva zvezda Mundijala.
- Ronaldinjo - bio je prvi "tip" obojice.
I kod drugog su se složili oko prezimena - Ronaldo.
- Voleo bih da golgeter Brazila odigra dobro i pokaže koliko vredi - kaže Vidić, a Krstajić dodaje: - Mogao bi da zablista Vidićev klupski drug, Portugalac Ronaldo.
Posao sjajnog tandema štopera biće da ne zablistaju napadači Holandije, Argentine i Obale Slonovace.

NEMA KLAĐENJA
KLAĐENJE je strogo zabranjeno za sve učesnike SP, a jedno od pitanja za Krstajića i Vidića bilo je da li bi stavili novac na prolazak plavih u osminu finala.
- Naravno, kad bih znao da ćemo proći dalje - kroz osmeh je prokomentarisao Vidić, koji stiže sa Ostrva, gde se u poslednje vreme mnogo pričalo o igračima Premijer lige koji troše veliki novac na klađenje.
Vidić se, naravno, neće kladiti, kao ni Krstajić:
- Nikad to nisam, niti ću raditi, mada su kod nas pogrešno preveli neku informaciju, pa su me pominjali u navodno jednoj sumnjivoj utakmici Verdera od pre nekoliko sezona.

KEŽMAN NAPUSTIO TRENING
MUKE SA SOČIVOM

MATEJA Kežman je u sredu pre podne napustio trening, pošto mu je sočivo iziritiralo oko.
- Sočivo je prouzrokovalo male probleme, ali vrlo brzo će sve biti u redu - kaže trener golmana Zoran Lemajić.
Plavi su prethodna dva dana trenirali po dva puta, a u četvrtak pre podne će biti slobodni.



STIŽU ODELA
U ČETVRTAK će plavi biti i "manekeni". Na Palić na probu stižu odela italijanske firme "Faćis", koja će naši fudbaleri nositi na putovanjima.
URUGVAJ DOLAZI
FUDBALERI Urugvaja sleteće u četvrtak posle podne u Beograd, a već od 18.30 odradiće prvi trening na pomoćnom terenu stadiona Crvene zvezde. Na teren će i u petak od 9.30, a kasnije će organizovati konferenciju za štampu.
Urugvaj u našu zemlju stiže posle 11 godina i meča u kojem su za plave igrali samo igrači iz domaćih klubova, a gol za 1:0 postigao je Savo Milošević, koji je tada zbog povrede igrao sa maramom na glavi.

LOPTE
NA nove "Adidas" lopte prvi se požalio golman Nemačke Jens Leman, koji smatra da golmane čeka težak posao.
- Reč je o vrhunskim, najkvalitetnijim loptama, čija putanja je nepredvidiva ako se šutne jako, sa felšom - prenosi trener naših golmana Zoran Lemajić. - Golmanima ponekad otežavaju posao, zbog nezgodne putanje.
Golgeter Nikola Žigić nema posebne utiske:
- Lopta kao lopta, nadam se da će nas "slušati".

AUTOGRAM
OD Beograda do Palića i nazad u samo nekoliko sati, samo da bi se ispunila želja sestriću. Mali Andrija nije više mogao da dočeka da mu Dimitrije Radoman ispuni želju, pa ga je poslao da poseti reprezentaciju na pripremama na severu zemlje. Ujak nije imao izbora, seo je u kola, poneo dresove Crvene zvezde u kojima dečak i spava i na Paliću potražio Nikolu Žigica i Dejana Stankovića. Zbog autograma 400 kilometara nije ništa...

DRAGAN DŽAJIĆ ODUŠEVLJEN ATMOSFEROM U REPREZENTACIJI
MILINA IH JE GLEDATI

DRAGAN Džajić ne voli mnogo da pronozira i licitira oko šansi plavih u Nemačkoj. Međutim, najveće ime našeg fudbala je s oduševljenjem istaklo da je fasciniran sjajnom atmosferom u reprezentaciji.
- Milina ih je bilo gledati kako su složno i dobro odigrali kvalifikacije. Milina ih je i sada čuti da se jednom takvom dozom optimizma odlaze u Nemačku. Ja im želim mnogo sreće, biću uz njih, navijaću, a šta ćemo postići - videćemo. Imamo jako tešku grupu i biće veliki uspeh ako prođemo prvi krug - smatra Džajić.
* Kakve su vaše pognoze?
- Na prošlom Mundijalu Francuzi su bili veliki favoriti, pa su ispali već u prvom krugu. Mislim da će Engleska biti veoma nezgodan protivnik za sve velesile, kao što su Brazil, Argentina, Nemačka... Mogu samo da naslutim da će Eriksonova ekipa daleko dogurati.
* Očekujete li neka iznenađenja?
- Nemam dovoljan uvid u sve one reprezentacije koje smo imali prilike da malo gledamo na televiziji. Pojavljuje se veliki broj mladih igrača i trebalo bi očekivati da se istakne neko novo ime poput Ronaldinja. Ne takav igrač, jer takav teško da će se pojaviti, ali neko ko će privući pažnju ljubitelja fudbala.
* Vaš favorit kada su u putanju igrači?
- Ronaldinjo, u svakom slučaju.


Izvor: Novosti / Z. Ć.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 45 46 48
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.