Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:33:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nedoumica Boot Loadera  (Pročitano 943 puta)
06. Nov 2011, 16:51:33
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
HTC wildfire
postovani,
u prethodnim periodima sam imao veoma dosta problema sto se tice instalacije dva (ili vise sistema) na jednom racunaru, to su uglavnom problemi tipa: imam podignut win xp, zelim da podignem neki linux, podignem ga, i odstrani se bot loader od windowsa, ili se instalira onaj Grub loader od linuxa.
Iz poslovnih razloga sam primoren da imam instalirana 2 win 7, ali zelim i da instaliram neki ubuntu zbog edukacije na toj platformi.
Dakle, insistiram da pored dva sistema (win 7 i xp) instaliram i Ubuntu, ali da ne dodjem u situaciju da mi se uklone boot loaderi od windowsa, i po mogucnosti zeleo bih da mi ostane ovaj koji trenutno imam (od win 7 (ne znam tacno koji je naziv loadera))

tako nesto bi mogla da odradi i virtuelna masina. Ja sam koristio samo Virtual box, ali nisam nasao opciju da podesim rezoluciju da imam sliku preko celog ekrana a ne da skrolujem sopstveni desktop, iz tog razloga sam samo odustao od Virtual Boxa.
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia N-shurnaest
Wubi. Sad ce linuxovci da ozeze po meni.  Smile

Virtual Box 4.1.4 instaliras guest adittions. Host key (desni ctrl) +  F= full screen, vratis nazad istim postupkom.


Moze jedno personalno pitanje, gde si predavac i sta predajes? Ako zelis odgovori na PP. Hvala.  Smile
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
OS
androidNepoznat
Browser
Opera 10.54
mob
HTC wildfire
nece biti potrebe za pp, ne patim od privatnih morala koji bi nekom doneli korist a sebi stetu Smiley
kad kazem edukativa svrha ne odnosi se na predavaca da nekom drustvu nesto izlazem, vec se odnosi na edukaciju prosirenja svojih znanja.
student sam elektrotehnike na ftn, opredeljen za plc kontrolere pa samim tim i njihovo programiranje.
a kad kazem poslovne svrhe kazem to u nadi da cu posle faksa jednog dana raditi u obimu te svrhe Smile
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
чак сам и ја успео да подесим тај фулскрин линукса на виртуалној макини ...  Smile

Иначе живо ме занима ... два вина плус линукс и да груб не прегази бутлоадере ... не делује ми обећавајуће и изводљиво  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 279
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.106
mob
HTC wildfire
nisam jos instalirao linux, ali kontam da cu veceras. bas cu probati i na linuxu da vidim za taj full screen.
a sto se tice grub loadera, prepostavljam da bi naknadno moglo da se odradi sa onim BCD editorom (ili kako vec), pa tako da ubacim boot loader od windowsa.
ukoliko ne moze, kako se podesava grub loader da izbiram koji ce biti primarni a koji sekundarni OS i posle koliko sekundi da se aktivira primarni OS pod uslovom da ne diram tastere na tastaturi.
IP sačuvana
social share
Koliko problema u zivotu imam, nece mi biti ni 5 burek foruma da ih sve rese!
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia N-shurnaest
BCD Store zamenjije boot.ini u xp-u i binarni je unos u registriju edituje se bcd editorom kroz command prompt, jedan delic njega je konfigurabilan (boot manager settings) kroz msconfig/boot tab, defaultni sistem koji se buta, vreme za user input, display order ako ih ima vise. Ili za porgramere BCD windows management instrumentation interfejsom. Nije textualni file kao boot.ini.
 Moze da sadrzi jedan ili vise bootloadera, to nije problem, ima naravno i legacy boot loader object za starije win sisteme. Konfigurabilan. Mozes Mac OS x, Linux, sta hoces da butas uz windows ako znas da ga editujes.
Ako mene pitas Virtuelna masina ce verovatno da ti zavrsi posao.Wmware pogotovo.

Imas lagan prilicno stabilan programcic koji se bavi editovanjem BCD-a, EasyBCD.
Ali BCD edit je naravno ozbiljnija a i bolja varijanta.

P.S. Hvala za info.  Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2011, 18:36:59 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 03:33:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.